Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 12
Like Tree24Likes

tema: Nekoliko pitanja, voleo bih odgovore...:)

  1. #1
    Novi član
    Član od
    20.10.2012.
    Poruke
    15
    Lajkovi
    9
    Reputacioni uticaj
    0

    Question Nekoliko pitanja, voleo bih odgovore...:)

    1. Citizenov Eco-Drive Satellite Wave prima signal od sva 24 satelita, u zavisnosti koji mu je u tom trenutku najblizi. (Bar sam ja tako shvatio, ako nije ispravite me.) Pa mene zanima na koji nacin on dobija taj signal, sta to postoji u satu pa dobija signal od satelita, i za vreme i za vremenske zone...I pored toga, model je u limitiranoj seriji a kosta oko $3k....

    2. Kako je moguce da fabrika Jacob & Co. proizvodi model Quentum koji ima 31-day power reserve?

    3. Videh da Tag Heuer Carrera MP4-12C Chronograph ima ETA 2892 mehanizam, ali modifikovan koji je uradio Dubois Depraz, a kasnije sam video da se to ime pominje jos kod nekih dosta dobrih i skupih satova kao i da je Hamiltonu Dubois Depraz pomogao u unapredjivanju mehanizama, pa me zanima nesto o tom coveku, ili toj firmi....

    4. Kod Vision Blue sata koji proizvodi Omega procitao sam da pise: The watch contains Omega's self-winding manufacture Caliber 8500 with improved Cp-Axial escapement on three levels. Pa me zanima sta ovo znaci?

    To je to za sada, nadam se da imate odgovore na pitanja.
    Pozdrav.

  2. #2
    Stariji član
    Član od
    9.12.2011.
    Lokacija
    Stuttgart
    Poruke
    1.430
    Lajkovi
    3274
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Nekoliko pitanja, voleo bih odgovore...:)

    JA nemam odgovor ni na jedno pitanje a mrzi me da palim google

  3. #3
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom Re: Nekoliko pitanja, voleo bih odgovore...:)

    Evo da ti ja odgovor ukratko, sta mogu da ti kazem ovako iz glave.

    1. Ima GPS modul, i antenu pomocu kojih prima signal. Imas na sajtu tekst o Seiko Astronu, koji funkcionise po slicnom principu, ali je tehnicki savrseniji sat.

    2. Nikad cuo, verovatno se u mehanizmu nalazi nekoliko burica sa oprugama.

    3. ETA 2892 nije hronograf mehanizam, ali se na njega moze dodati Dubois Depraz hronograf modul. Dakle mislim da nema tu nekog unapredjivanja od strane Dubois Depraza, vec je dodata komplikacija hronografa. E sad kakve su prednosti u odnosu na 7750, to ne bih znao da kazem.
    anbeast, PedjaSD, Serb and 2 others like this.

  4. #4
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Nekoliko pitanja, voleo bih odgovore...:)

    @ignjatovic - dobro dosao nam na forum! Cini mi se da si neke odgovore na pitanja mogao da nadjes googlanjem (pogotovo naseg foruma ) ali probacu da ti odgovorim na neka pitanja, a za ostalo ti savetujem da istrazis (a naravno, sigurno ce se ukljuciti i jos po neko od clanova):
    1. Naprosto - kao i vecina telefona i gedzeta - sat ima radio prijemnik kojim dobija signal sa satelita. Posto se sateliti sinhronizuju sa atomskim casovnicima, lako tu informaciju prenose i prijemnicima, pa tako i ovom satu .

    2. U ovom Jacob & Co Quenttin satu se nalazi 7 opruga koje svojim odvijanjem daju energiju satu. Kolika ce rezerva sata biti, zavisi od mnogo razlicitih faktora - duzine upotrebljene opruge, materijala od kojeg je napravljena a naravno i od broja upotrebljenih opruga. Inace - Cartier je predstavio ID Two sat sa 32 dana rezerve, upotrebivsi i principe smanjenja otpora, tako da se mehanizam nalazi u vakuumu, kako bi se izbegao otpor vazduha pri kretanju komponenti mehanizma (pominjali smo ga na forumu)!


    3. Dubois-Depraz je izuzetno poznata kuca koja se bavi pravljenjem odlicnih mehanizama i dogradnji za mnoge poznate proizvodjace mehanizama. Najcesce prave dogradnje u vidu razlicitih komplikacija a najrasprostranjenije su razlicite hronograf dogradnje za ETA 2892 mehanizam. Inace - vise firmi se takmicilo da predstavi prvi automatski navijan hronograf (u 1969.) - Zenith, Seiko i grupni poduhvat Breitling/Heuer/Buren-Hamilon/Dubois-Depraz. Svako je imao drugaciji pristup dizajnu a gore pomenuta grupa je izabrala da na Buren-Hamilton mehanizam (Hamilton je 1966. kupio firmu Buren) dodaju DD hronograf nadogradnju. Tako nasatli mehanizam je dobio naziv Cal. 11, kao takav je usao u legendu, ali je zbog visoke cene a komplikovane konstrukcije poklekao pred konkurencijom.

    4. Ovo je zaista komplikovano, a rado cu elaborirati naknadno. Sve u svemu - prethodne verzije Omeginih Co-Axial mehanizama su imale regulator t.j. escapement na dva niva dok su na mehanizmima 8500, 9300 i 2500D uveli usavrsen regulator u tri nivoa.
    Poslednja ispravka: vladas (22.10.2012. u 23:15)
    No time to lose

  5. #5
    Novi član
    Član od
    20.10.2012.
    Poruke
    15
    Lajkovi
    9
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Nekoliko pitanja, voleo bih odgovore...:)

    Hvala vam na brzim i korisnim odgovorima, a takodje se izvinjavam ako sam neke odgovore imao pred nosom (na ovom forumu) a postavio sam opet isto pitanje...Hvala jos jednom..
    anbeast likes this.

  6. #6
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Nekoliko pitanja, voleo bih odgovore...:)

    Iako je vladas odgovorio, evo ti malo vise o Dubois-Depraz-u. Zaista zanimljiva firma koja radi vrlo ozbiljan posao, ali daleko iza svetala pozornice.

    I jos neki linkic: 1) Dubois-Depraz Watch Movements

    2) 110 Years of Dubois Dépraz | Europa Star Magazine
    vladas, PedjaSD and 83stojan like this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  7. #7
    Novi član
    Član od
    20.10.2012.
    Poruke
    15
    Lajkovi
    9
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Nekoliko pitanja, voleo bih odgovore...:)

    Lepo, lepo..
    I da trenutno pregovaram sa jednim covekom oko Seikovog Quartz World Timer Alarm - Cal. 5T52 ( kaze da je star oko 20 godina). Da li je ok dati oko 150e za tu stvarcicu?

  8. #8
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Nekoliko pitanja, voleo bih odgovore...:)

    To bi trebalo da je ovaj
    Nekoliko pitanja, voleo bih odgovore...:)-seiko5t52.jpg
    Bilo bi dobro da imas slike sata, cisto da se vidi u kakvom je stanju
    anbeast and 83stojan like this.

  9. #9
    Novi član
    Član od
    20.10.2012.
    Poruke
    15
    Lajkovi
    9
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Nekoliko pitanja, voleo bih odgovore...:)

    Tacno taj, na slikama izgleda odlicno, nema ogrebotina, a i vlasnik kaze da nema problema u radu..
    Vredi li tih para?

  10. #10
    Stariji član
    Član od
    9.12.2011.
    Lokacija
    Stuttgart
    Poruke
    1.430
    Lajkovi
    3274
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Nekoliko pitanja, voleo bih odgovore...:)

    Unikatan sat ,vredi
    Ignjatovic likes this.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kupovina polovnog sata - nekoliko saveta
    By Neša in forum Pomoć pri kupovini satova
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 14.1.2019., 13:07
  2. boris88 - nekoliko mojih satova za pocetak
    By boris88 in forum Galerije satova članova foruma
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 23.9.2013., 21:00
  3. milosst - nekoliko kvarcnih
    By milosst in forum Galerije satova članova foruma
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 17.9.2012., 9:04
  4. Nekoliko saveta za pocetnike
    By jsphotomorgana in forum Fotografija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 5.9.2012., 18:08
  5. G-Shock satovi - nekoliko pitanja
    By Oliver M in forum Casio G-Shock
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 27.8.2011., 18:59

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •