Strana 5 od 9 PrvaPrva 123456789 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 50 od ukupno 83
Like Tree40Likes

tema: Pomoć pri izboru

  1. #41
    Stariji član Avatar korisnika popovac 76
    Član od
    18.12.2008.
    Lokacija
    Paraćin
    Poruke
    581
    Lajkovi
    2740
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Pomoć pri izboru

    Citat Nimark kaže: Pregled poruke

    Dokaz o vrednosti (faktura, potvda o plaćanju, izvod sa deviznog računa) kao i link gde se može videti cena za taj artikal šaljete na sledeću adresu: postabg@carina.rs sa naslovom DOKAZ ZA PLAĆANJE ZA POŠILJKU RTxxxxxxxxxSG čim primite traking broj od pošiljaoca ili čim vidite da je pošiljka stigla na carinu ili kad dobijete pismo sa carine da im u roku od 8 dana dostavite dokaz o vrednosti robe..
    da li dobijamo to pismo sa carine ili sami odrede taksu,jer ko sto rece kolega Nimark ima da odu na neki levi sait i utvrde veliku vrednost

  2. #42
    Novi član
    Član od
    29.9.2017.
    Poruke
    21
    Lajkovi
    10
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć pri izboru

    Ako nisi unapred dostavio dokaz o vrednosti robe, onda dobijaš preporučeno pismo od carine da im u roku od 8 dana dostaviš dokaz o vrednosti robe. Kao dokaz prihvataju fakturu/račun, izvod iz banke iz kojeg se vidi da je firmi koja ti šalje robu baš za taj artikal plaćen baš taj iznos, a u nekim slučajevima ( zavisi od dobre volje carinika) prihvataju i link na taj sajt iz koga se vidi cena tog artikla. Također prihvataju screenshot plaćanja preko PP iz kojeg se vide svi malopre navedeni podaci.
    popovac 76 likes this.

  3. #43
    Novi član
    Član od
    29.9.2017.
    Poruke
    21
    Lajkovi
    10
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć pri izboru

    Evo i još malo pomoći prilikom praćenja pošiljke.

    1. 11003 IZMENIÈNA POŠTA, Prispeće- ovo prvi status kad posta primi paket tj. prvo skeniranje paketa

    2. 11003 IZMENIÈNA POŠTA, Za carinu- paket skeniran i odmah zatim se salje na carinjenje u postu carinjenja zavisno od mesta prebivalista(mi iz BG nasi paketi zavrsavaju u Ugrinovačka 210b, ovi iz Vojvodine u postu carnjenja u NS, ovi dole u NI itd)

    3. - 10200 GPC BEOGRAD, Otprema- ovo znaci da je jos uvek u posti(carini) nije dosao na red vas paket i moze ovaj status da se ponavlja sve dok ne prodje pregled

    4. 61200 CARINA GPC BEOGRAD, Od carine - znaci da je proces carinjenja završen. Ako je carinjenje trajalo više dana najčešće ćete platiti carinu+pdv+otvaranje+taksu za poštansku naplatu. Dešava se i da ne platite nešto od ovih stavki, s leva na desno, ali par stotina dinara za otvaranje i taksu je verovatno neizbežno. Ako proces nije trajao više dana, tj. carinik je verovatno po viđenju lupio pečat "ne podleže carinskom pregledu", nećete platiti ništa. Ovaj status uglavnom znači da paket primate sutradan.

    5. 61200 CARINA GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD, Otprema- ovaj status znaci da je paket napustio carinu i da je vraca u glavni postanski centar gde ga razvrstavaju i salju u postu prebivalista

    6. 10200 GPC BEOGRAD - 110.. Beograd ..,(ovde pise postanski broj za grad ili opstinu a posle beograd ili koji god grad ide broj poste gde se isporucuje Otprema- ovo je status gde je paket iz GPC-a poslat na vasu maticnu postu po mestu adrese.

    7.110.. Beograd .., Urucenje, Uruceno, IME I PREZIME- ovo znate i sami jer u momentu dok citate ovaj status paket vam je u ruci

    Ako neko želi da ovaj post postavi kao posebnu temu kao pomoć ljudima, ima dozvolu.
    popovac 76 and mimamimic like this.

  4. #44
    Novi član
    Član od
    29.9.2017.
    Poruke
    21
    Lajkovi
    10
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć pri izboru

    Odgovor Creation Watches namoj mail gde se žalim da je sat došao bez kutije. Verujem da svi znate engleski pa neću da prevodim.

    "We sincerely regret for the inconvenience caused, The Original boxes
    are heavy and SingPost service do not allow to send watches with the
    heavy boxes. Since package gets heavy because of which there is a
    possibility of that package getting stolen. We recently faced this
    kind of issue with lots of shipment and therefore to protect your
    order we have sent it without box."

    Objašnjenje im je ok pa neću da pravim problem.

  5. #45
    Stariji član Avatar korisnika sin.er
    Član od
    20.1.2014.
    Poruke
    1.866
    Lajkovi
    16438
    Reputacioni uticaj
    91

    Određen forumom Re: Pomoć pri izboru

    Inače ti šalju sat bez kutije. Nisu blesavi. Cijena za teretno pismo od 200 grama i cijena za paket od kile koji izgleda ko paket ti je nebo i zemlja.

    Ja sam sve po spisku Cwardu kad sam prodavao C8 Flyer. Sat od 100 grama a kutija teška 2 kile, ko da šaljem vešmašinu ebla ih kutija.. Dokraja me poštarina izašla 40 eura.

  6. #46
    Stariji član Avatar korisnika popovac 76
    Član od
    18.12.2008.
    Lokacija
    Paraćin
    Poruke
    581
    Lajkovi
    2740
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Pomoć pri izboru

    Ja samo pitanje do pitanja .... Da li pošiljka po prijemu u hrvarskoj dobija drugi broj i akoj je tako, kako bih mogao da ga dobijem zbog daljeg praćenja iste.... Već treći dan mi stoji na trakingu daje paket isporučen u hrvatsku (spremljen u vreću )

  7. #47
    Mlađi član Avatar korisnika Пресретач
    Član od
    26.10.2017.
    Poruke
    65
    Lajkovi
    403
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Pomoć pri izboru

    Citat popovac 76 kaže: Pregled poruke
    Ja samo pitanje do pitanja .... Da li pošiljka po prijemu u hrvarskoj dobija drugi broj i akoj je tako, kako bih mogao da ga dobijem zbog daljeg praćenja iste.... Već treći dan mi stoji na trakingu daje paket isporučen u hrvatsku (spremljen u vreću )
    И мени стоји сат поручен од Сингапурћана, идентилно време пријема и слања. А то значи или су га гепили или још није регистрован од наше поште. Бићемо оптимисти :-)
    popovac 76 likes this.

  8. #48
    Novi član
    Član od
    29.9.2017.
    Poruke
    21
    Lajkovi
    10
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć pri izboru

    Ne, isti ti je traking broj. Inače, ovo je odličan sajt za praćenje pošiljke.
    ALL-IN-ONE PACKAGE TRACKING | 17TRACK
    popovac 76 and mimamimic like this.

  9. #49
    Stariji član Avatar korisnika popovac 76
    Član od
    18.12.2008.
    Lokacija
    Paraćin
    Poruke
    581
    Lajkovi
    2740
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Pomoć pri izboru

    Citat Пресретач kaže: Pregled poruke
    И мени стоји сат поручен од Сингапурћана, идентилно време пријема и слања. А то значи или су га гепили или још није регистрован од наше поште. Бићемо оптимисти :-)
    Pa naravno, da nismo optimisti ne bi smo ni naručili od braću Singapurćani.... inače dobro nam došao na forum, pa "od boga zdravlje" kad stigne satić da vidimo slike i iskustva....

    Citat Nimark kaže: Pregled poruke
    Ne, isti ti je traking broj. Inače, ovo je odličan sajt za praćenje pošiljke.
    ALL-IN-ONE PACKAGE TRACKING | 17TRACK
    Hvala na odgovoru.... i da i ja koristim taj sajt za praćenje...

  10. #50
    Mlađi član Avatar korisnika Пресретач
    Član od
    26.10.2017.
    Poruke
    65
    Lajkovi
    403
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Pomoć pri izboru

    Citat popovac 76 kaže: Pregled poruke
    Pa naravno, da nismo optimisti ne bi smo ni naručili od braću Singapurćani.... inače dobro nam došao na forum, pa "od boga zdravlje" kad stigne satić da vidimo slike i iskustva....
    .
    Хвала, боље вас нашао.
    Наравно!

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •