Strana 4 od 9 PrvaPrva 12345678 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 40 od ukupno 83
Like Tree40Likes

tema: Pomoć pri izboru

  1. #31
    Novi član
    Član od
    29.9.2017.
    Poruke
    21
    Lajkovi
    10
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć pri izboru

    I da mi odrede carinu i PDV na realnu cenu koju sam platio, 202 EUR, a ne na neku retardiranu cenu od 350-400 eur koja stoji na e-bay ili nekim drugim prodavnicama.

  2. #32
    Banned
    Član od
    11.6.2017.
    Poruke
    236
    Lajkovi
    165
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć pri izboru

    Nije problem carine sto carine, to je sasvim OK, mada bi bilo lepo da onu alhemijsku piramidalnu formulu zamene necim razumnim, recimo PDV-om na realnu cenu (da, da ne gledaju po internetu u stilu teoreticara zavere, vec da znaju da traze trzisnu vrednost robe) sata umesto 10% na sve sa postarinom i onda PDV na sve to opet. Problem je sto imaju obicaj i da grebu i razbijaju satove, bilo nebrigom i neznanjem direktno ili indirektno posto ih mrzi (ocigledno ih ne placaju njima po volji, treba to prvo otkaz pa onda na sudu iscediti jos i sok Deci Ulice ili MSF-u) da ono sto su raspakovali opet upakuju kako je bilo
    Poslednja ispravka: No42 (21.10.2017. u 7:27)
    stanis likes this.

  3. #33
    Stariji član Avatar korisnika sin.er
    Član od
    20.1.2014.
    Poruke
    1.866
    Lajkovi
    16434
    Reputacioni uticaj
    91

    Određen forumom Re: Pomoć pri izboru

    Citat Nimark kaže: Pregled poruke
    I da mi odrede carinu i PDV na realnu cenu koju sam platio, 202 EUR, a ne na neku retardiranu cenu od 350-400 eur koja stoji na e-bay ili nekim drugim prodavnicama.
    Inače je carina vjerojatno najbilmeznija institucija ikada. Ja sam se sa ovima mojima tu klao na noževe dok nisam dokraja poludio pa ih pitao da ako ja kao privatna osoba plaćam PDV na robu koju sam kupio vani, zašto onda država meni ne vrati PDV kad ja nešto prodam vani!? Eo rodjo dam ti izvod sa PayPala vrni mi 25%. E klinac... Moraš imati firmu..

    A zašto ne moraš imati firmu kad ti naplate PDV? I to na vašu odokativno određenu cijenu.

    Znači mene masiras za paket iz Kine sa drlogom od 35$ a tržište ti preplavljeno replikama koje su kako ušle u državu?

    Inače ti carina ima diskrecijsko pravo da ti naplati PDV na cijenu koji oni odrede. Sami. A sve stručnjak do stručnjaka. Ma daj... Postoji nešto što se zove "skala financijske slobode" zbog debilana tipa carina cijela regija je negdje kod Zambije i Senegala.
    Petar012 and No42 like this.

  4. #34
    Banned
    Član od
    11.6.2017.
    Poruke
    236
    Lajkovi
    165
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć pri izboru

    Kad se registrujes kao firma, onda kod nas dobijas superljudska prava. Obrati malo paznju u posti, dok svi ljudi cekaju u redu za uplate i isplate, privatnici bahato pridju bilo kom salteru i kazu da su firma.

    Kad stize sat iz inostranstva, to obavezno carina dodiruje i izvrce. E, sad, kad mi stizu knjige, tome ne prilaze ni zivu glavu. Bolje smrt nego da se slucajno zaraze kulturom i naukom - kriptonit za bilmeze. Mozda da se pocnu satovi stavljati u knjige, bolje od sundjera i bubblewrap-a jer drzi raznorazne autohtone zivotinjice podalje.

  5. #35
    Stariji član Avatar korisnika sin.er
    Član od
    20.1.2014.
    Poruke
    1.866
    Lajkovi
    16434
    Reputacioni uticaj
    91

    Određen forumom Re: Pomoć pri izboru

    E vidiš... Ideja

  6. #36
    Novi član
    Član od
    29.9.2017.
    Poruke
    21
    Lajkovi
    10
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć pri izboru

    Stigao sat. Bez ogrebotine, sve radi, garancija ispečatirana. Samo je stigao bez kutije, samo u plišanoj futroli sa garancijom i uputstvom. E, sad malo saveta za početnike kao što sam ja. Imao sam kao prvo sreću da sam naleteo na izuzetno ljubaznog carinika koji je iz mog razgovora sa njim shvatio da nisam muljator niti preprodavac i prihvatio je stvarnu cenu, a ne 70% veću koju je našao na nekom britanskom sajtu.
    Prihvatio je potvdu o porudžbini, koju sam primio na e-mail čim sam poručio sat iako ona nije merodavna za određivanje osnovice. Iako sam se sa njim dogovorio da ću mu sledećeg dana poslati link gde može proveriti cenu, kao i izvod iz moje banke ( iako na izvodu piše samo kome sam uplatio i koliko, a ne i zašto-odnosno nepiše oznaka sata), čovek me je pažljivo saslušao i na osnovu potvrde o porudžbini i na osnovu moje priče nije čekao dodatne papire nego je ocarinio po stvarnoj ceni i pustio sat da se isporuči.

    1. Prilikom porudžbine tražiti da sat prati faktura i na deklaraciji da piše prava cena. Meni je stigao bez fakture, a na deklaraciji je pisalo samo 42$
    2. Kada plaćate, plaćajte na takav način da na potvdi za plaćanje osim naziva prodavca bude striktno navedena i svrha plaćanja, tj. model sata.
    3. Dokaz o vrednosti (faktura, potvda o plaćanju, izvod sa deviznog računa) kao i link gde se može videti cena za taj artikal šaljete na sledeću adresu: postabg@carina.rs sa naslovom DOKAZ ZA PLAĆANJE ZA POŠILJKU RTxxxxxxxxxSG čim primite traking broj od pošiljaoca ili čim vidite da je pošiljka stigla na carinu ili kad dobijete pismo sa carine da im u roku od 8 dana dostavite dokaz o vrednosti robe.
    Nakon slanja maila, preporučljivo je nazvati ih telefonom da ih obavestite da ste poslali mail i eventualno rešite još neke probleme ako ih ima.

  7. #37
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Pomoć pri izboru

    Slobodno pusti neku sliku

    P.S. da li je dosao dhl-om ili regularnom postom?

    Sent from my SM-A310F using Tapatalk

  8. #38
    Novi član
    Član od
    29.9.2017.
    Poruke
    21
    Lajkovi
    10
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć pri izboru

    eee likes this.

  9. #39
    Stariji član Avatar korisnika popovac 76
    Član od
    18.12.2008.
    Lokacija
    Paraćin
    Poruke
    581
    Lajkovi
    2740
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Pomoć pri izboru



    moja stuacija je sada ovakva .......... e sad ja sam iz unutrašnjosti jedan jedini put kad sam kupovao pre 6 godinica prošlo je bez carine tj kako poklon nisu ga ni otvorili...... predpostavljam da je sada mnogo rigoroznje...... moje pitanje je kako prolazimo mi iz unutrašnjosti nije valjda da me zovu u BGD na carinu !!??
    Poslednja ispravka: popovac 76 (25.10.2017. u 16:37)

  10. #40
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Pomoć pri izboru

    Ne ideš na carinu. Carinska taksa se plaća pri preuzimanju paketa.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

Strana 4 od 9 PrvaPrva 12345678 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •