Strana 31 od 74 PrvaPrva ... 2127282930313233343541 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 301 do 310 od ukupno 734
Like Tree2947Likes

tema: Haifisch 23 - Moja kolekcija

  1. #301
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13194
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Haifisch 23 - Moja kolekcija

    Hvala kolege!

    Kolega Bezbi,
    Supruga me već duže vreme nagovara sa jednakom idejom, o kojoj pišeš, ali nemam nameru. Prvo, ne smatram sebe dovoljno stručnim, da bi temeljito radio taj posao, kao što bih želeo. Osim toga, objavljivanje zahteva puno vremena, a ja slobodno vreme radije koristim za učenje o horologiji. Nisam ni na 10 % onoga, što bih želeo znati.
    Zato radije ostajem na ovoj drugoj strani - ljubitelja i učenika.
    Ovo nisu prave recenzije. Samo lični pogledi na satove, koji su moji. Sa svim svojim dobrim i nešto slabijim osobinama.

    Kolega Elvedine,

    Zaista hvala na lepim rečima!
    Raduje me, da ima kolega, koji razumeju ovu moju strast, pa mi ponekad i oproste neka oštrije napisane misli.
    eee, bezbi, Zagor and 3 others like this.

  2. #302
    Stariji član Avatar korisnika Elvedin
    Član od
    1.11.2015.
    Lokacija
    Novi Pazar
    Poruke
    1.699
    Lajkovi
    11976
    Reputacioni uticaj
    25

    Određen forumom Re: Haifisch 23 - Moja kolekcija

    Ako mislis na onu temu oko omaz satova na moje i tvoje misljenje nema tu sta da se doda sem da ja tvoje misljenje uvazavam i postujem. Ne bi valjalo kada bi svi mislili isto.
    Ne treba goreti u zelji, s'vremenom sve ce doci...

  3. #303
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36955
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Haifisch 23 - Moja kolekcija

    Druze hvala ti. Svasta se moze nauciti,cak i ovoliko napisati i cuvenom Monsteru. Samo napred!!!

    Послато са SM-G985F помоћу Тапатока
    bokanegra and Haifisch23 like this.

    next year at this time I'll be a millionaire




  4. #304
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13194
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Haifisch 23 - Moja kolekcija

    Hvala Milane!

  5. #305
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Haifisch 23 - Moja kolekcija

    Ono sto je meni recimo Haifisch u velikoj meri pridoneo jeste pogled na neke sitnice koje su zapravo srz ljubitelja detalja. Primera radi, procitam ove njegove osvrte na svoje satove, malo jos odem u slicnom pravcu, i posle kada gledam svoje satove, naidjem na 100 nekih novina (dobro 4-5 ) u kojima uzivam i koje mi grade neki buduci standard za kupovinu i ono sto mi se zapravo dopada ili ne dopada. Prosto teranje na pogled tim ocima. Nije vise ''plav cifer'' ili neke druge boje, nego kako se presijava na suncu i u tami. Ima li price iza tog modela... istorije... Recimo jos, glup primer, gledam svoj Seiko 5 i shvatam da mi se enormno dopada to sto je na njemu SEIKO znak ugraviran/napravljen od nekog metala, a ne samo 'odstampan' belom bojom... I jos 1000 drugih nekih primera. O mehanizmima da ne pricam koliko sam naucio od njega... A nije ni vrh ledenog brega sta jos sve treba saznati... On za sebe kaze da zna 10%, a ja se pitam da li cu do krja zivota doci na njegovih 3% Kolega Haifisch, bila bi steta da svet ne sazna vise od ljudi poput tebe, pored miliona onih koji ne samo da ne znaju, vec sire i dezinformacije i po youtube-u a i u zivotu. Jos nisam naisao na prodavca satova koji zna 20% onoga sto ja znam, a uporediti se sa jos tolikim ljudima ovde koji na forumu pisu ne znam da li bih smeo. Mislim da bi neki tvoj sajt, blog, kanal, pa i magazin bio veoma cenjen i postovan od mnogih ljubitelja horologije, a po nacinu na koji pises, cak i obicnom coveku koji je posao u prodavnicu da kupi neki Casio Vintage i da plati na odlozeno

  6. #306
    Član
    Član od
    25.2.2020.
    Poruke
    129
    Lajkovi
    402
    Reputacioni uticaj
    29

    Određen forumom Re: Haifisch 23 - Moja kolekcija

    Nema clana ovog foruma ko se ne bi slozio sa svim gore navedenim, pa necu po ko zna koji put hvaliti i zahvaljivati Haifischu na svemu-to se podrazumeva.

    Hteo bih da pitam u osvrtu na Monstera, zasto si "progledao kroz prste" 4R36 mehanizmu, zar nije bolja odluka bio 6R15 iz nesto skupljeg cenovnog razreda, ali sa punokrvnim mehanizmom (koji je koliko sam shvatio uostalom jednako nadgradnja 7S26, ali precizniji, sa Spronom, itd)?
    Ili je status "legende" presudio? a voleo bih da cujem i kako ti cenis da je Monster zavredeo svoju "legendarnu" poziciju, nije valjda samo zbog dizajna? Siguran sam da se krije tu jedna detaljna analiticka prica...

    PS. ja navijam za neki blog, ili bilo kakvu pisanu rec. YT volim da gledam kako bih procenio kako sat koji nisam imao prilike da vidim uzivo izgleda izbliza i iz raznih uglova, ali mislim da jednoj ovako arhaicnoj pasiji kao sto je ljubav prema horologiji mnogo bolje stoji jednako anahrona digitalnom svetu pisana rec.
    bokanegra and Haifisch23 like this.

  7. #307
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13194
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Haifisch 23 - Moja kolekcija

    Hvala kolege!

    Čar i tajne horlogije se sakrivaju u sitnicama. Problem je, što se ti sitni faktori na kraju odražavaju u enormnim razlikama u ceni.

    Što se tiče nekog bloga. Možda jednog dana.

    Davore,

    Ako si sa "progledao kroz prste" imao u mislima, zašto sam kupio Monstera.
    Satove kupujem bez obzira na neke očigledne slabije osobine. Naravno, sve mora biti u određenim razumnim cenovnim granicama. Monstera sam kupio zbog njegovih osebujnosti, koje sam naveo u osvrtu. Pre svega izuzetnog kućišta i tog nedovršenog, nesavršenog brojčanika. Kombinacija svih, u osvrtu nabrojanih detalja, ovom satu daje neki poseban karakter, kojim odiše i koji mi se zaista sviđa. To je sat, koji nije pravljen po horološkim definicajma, kako treba izgledati dopadljiv sat i zato odskače od ostalih. Bar u mojim očima i mojim shvatanjima.
    Volim takve satove i imam ih nekoliko - npr. sledeći, koga ću predstaviti.

    Što se tiče mehanizma. 4R36 je odličan mehanizam za cenovni razred ovog sata. 6R15 je sasvim druga priče, gde započinje ozbiljna horologija. Imam i njega u kolekciji i naravno nalazi se u puno skupljem modelu. U kolekciji sam imao i 7S26, 6139, 6138 i 8R48 ali razočaran politikom proizvođača, sve sam prodao. Jedino ovaj Monster je bio na nekom čekanju odluke i tek nedavno sam ga vratio nazad u kolekciju.

    Monster je svoj status zaradio jer se pojavio u vremenu, kada je cunami SKX linije još uvek harao niskocenovnim razredom na sceni. Komercijalni uspeh SKX 07 se lakše izražavao u tonama, nego u prodanim komadima. Monster je sa strane analitičara već u početku bio osuđen na ekspresni odlazak na smetlište istorije ali desilo se suprotno. Kupci ga nisu shvatili kao alternativu, nego kao dopunu i evo, serijska proizvodnja obe generacije je trajala 18 godina, što je za Seiko izuzetno duga priča.
    sdbiba, dule bg, Zagor and 2 others like this.

  8. #308
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Haifisch 23 - Moja kolekcija

    To znanje o kome pricas, ukljucijuci istojiju brendova, jel dokumentujes negde u nekom pisanom obliku, ili drzis sve u glavi?

    Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

  9. #309
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13194
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Haifisch 23 - Moja kolekcija

    Kada se nakupilo previše toga, da bi se držalo u glavi i kada sam čak počeo, da mešam neke podatke, počeo sam sa pravljenjem nekih ličnih zapisnika. Moja velika želja je, da ih proširim ali je problem, što je nemoguće doći do fizičkog materijala. Najviše me zanima period od 1870 do 1980 godine i na žalost, moguće se je samo osloniti na zvanične sajtove brendova, koji su vrlo opskurni. Wikipedia je tako-tako. Ima dosta istine ali isto tako netačnih informacija. Neki prijatelji su mi iz Švajcarske, Nemačke i Francuske slali neke kataloge, manje brošure, pa sam iz njih nešto vadio. Toliko je malo zapisanih podataka, da čovek skoro ne može, da poveruje. Znam, kako bih došao do njih ali je i to nemoguće. Otići u Švajcarsku (Le Choux De Fonds, Biel, Le Locle, Valle de Joux) i zabiti se u lokalne gradske arhive, arhive knjižara, gde se nalazi lokalna štampa....To je prava riznica. Možda jednog dana, kada odem u penziju, suprugu odvedem u neki tamošnji wellness a ja se bacim u prašinu tamošnjih arhiva... gde ćeš veće sreće

    Citat bezbi kaže: Pregled poruke
    To znanje o kome pricas, ukljucijuci istojiju brendova, jel dokumentujes negde u nekom pisanom obliku, ili drzis sve u glavi?

    Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
    Poslednja ispravka: Haifisch23 (10.9.2020. u 14:29)
    bezbi and chuck like this.

  10. #310
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    777
    Lajkovi
    3128
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Haifisch 23 - Moja kolekcija

    Citat Haifisch23 kaže: Pregled poruke
    Kada se nakupilo previše toga, da bi se držalo u glavi i kada sam čak počeo, da mešam neke podatke, počeo sam sa pravljenjem nekih ličnih zapisnika. Moja velika želja je, da ih proširim ali je problem, što je nemoguće doći do fizičkog materijala. Najviše me zanima period od 1870 do 1980 godine i na žalost, moguće se je samo osloniti na zvanične sajtove brendova, koji su vrlo opskurni. Wikipedia je tako-tako. Ima dosta istine ali isto tako netačnih informacija. Neki prijatelji su mi iz Švajcarske, Nemačke i Francuske slali neke kataloge, manje brošure, pa sam iz njih nešto vadio. Toliko je malo zapisanih podataka, da čovek skoro ne može, da poveruje. Znam, kako bih došao do njih ali je i to nemoguće. Otići u Švajcarsku (Le Choux De Fonds, Biel, Le Locle, Valle de Joux) i zabiti se u lokalne gradske arhive, arhive knjižara, gde se nalazi lokalna štampa....To je prava riznica. Možda jednog dana, kada odem u penziju, suprugu odvedem u neki tamošnji wellness a ja se bacim u prašinu tamošnjih arhiva... gde ćeš veće sreće
    Sad fino sav taj materijal sto si sakupio pretvori u jednu lijepu knjigu. Takodjer mislim da bi bilo jako lijepo da kreneš sa svojim kanalom na YouTube. Čak mislim da bi Svet Satova mogao da ti ustupi svoje ime da ga koristiš. Nije samo ogromno znanje potrebno, način kako to prezentujes je isto toliko bitno a ti si tu majstor.
    Pozdrav
    Haifisch23 and Влада like this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •