Strana 37 od 127 PrvaPrva ... 273334353637383940414787 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 361 do 370 od ukupno 1265
Like Tree825Likes

tema: Satovi za svakog - Pomoć pri kupovini

  1. #361
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Satovi za svakog - Pomoć pri kupovini

    Slažem se sa ovime što kaže Sky, a pošto je Aleksandar nov, mislim da će biti najlakše ako se uzme klasifikacija koju nudi Swatch. Naravno, pošto ne govorimo o fizici ili matematici, i ova podela je relativno uslovna, jer teško je obrazložiti zbog čega neki sat spada u ovu ili onu kategoriju, budući da su cene postavljene u okruglim brojevima da bi se lakše klasifikovale.

    Kada poredimo satove, najispravnije ih je porediti po cenovnim kategorijama, kao što kod automobila imamo A klasu, B klasu itd. Ako gledamo samo cenu, uvek možemo da se zapitamo šta možemo dobiti za određeni novac, ali opet, u nekim slučajevima se može desiti da upoređujemo babe i žabe.

    Ukoliko govorimo o satovima koji koštaju do 100 evra, tu će svakako biti mnogi modeli koje proizvode Seiko, Pulsar, Lorus, J. Springs, Casio, Citizen i još neki, ali tu će biti i kineskih satova promenljivog kvaliteta. Za 100 evra se konkretno mogu kupiti neki kineski mehanički model, ali i osvedočeni seiko. Svakako, bolji izbor je ovaj drugi. U isti cenovni rang možemo staviti i neki Casiov model, npr. G-Shock ili Illuminator, ali iako govorimo o istoj ceni, ne poredimo satove istih osobina. Iako će mehanički, odnosno automatski seiko 5 i kvarcni G-Shock imati istu cenu i biti pouzdani, mi poredimo dve vrste mehanizma.

    Naravno, ne sporim da kakva-takva podela mora da postoji, da su navedene podele veoma praktične, u okviru svake kategorije može se navesti više potkategorija, što možda priču čini komplikovanijom, ali ovde i jesmo zato da diskutujemo i pomognemo pri izboru.
    Poslednja ispravka: Neša (8.9.2014. u 22:45)
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  2. #362
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Satovi za svakog - Pomoć pri kupovini

    Sve sto su napisali Sky i Neša apsolutnom podrzavam i slazem se i zelio bi samo nadodati jedan segment koji cesto bude presudan u odlucivanju izbora nasega iduceg sata a ipak je u sklopu teme. Kolege pre su se bazirali na tehnickim detaljima.
    Ja bih dodirnio onaj zadnji momenat a to je pored navedenog.....vizuelni identitet, tj., koliko nasem oku jedan ili drugi sat je privlacniji. I tu ponavljam samog sebe, lepota je u oku promatraca a znamo da ne postoje dva ista oka na celoj kugli zemaljskoj.
    Poslednja ispravka: MMario (8.9.2014. u 23:01)
    Neša and skydrummer like this.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  3. #363
    Član Avatar korisnika zarekg
    Član od
    19.6.2014.
    Lokacija
    KG
    Poruke
    383
    Lajkovi
    717
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Satovi za svakog - Pomoć pri kupovini

    Potpuno se slazem za MMario-m. Nije da mi smeta ali mi malo bode oci jer se u svim preporukama posebno za nesto skuplje satove potencira mehanizam i da ne bude sa dna lestvice. Daleko od toga da to nije vazno. Ali kada covek kupuje sat najvise zbog izgleda a kupuje neki od poznatih mehanizama ne verujem da ce mu biti bitno da li ce trajati 5 ili 15 godina.

    Meni je sat prvenstveno sat i to mu je najglavnija namena. Zato mi je mnogo bitno a i to vidim da se vrlo retko pominje, citljivost. Velika vecina sadasnjih satova je potpuno necitljiva i nepregledna sa takvim haosom na brojcaniku da se sve vidi sem koliko ima sati . Kao nnr. sat sa prethodne strane koji mi se ne svidja, cini mi se Casio koji je jos i citljiv kakvih ima.
    Ali to je opet sve stvar ukusa a znamo kakvi su ukusi .
    MMario likes this.

  4. #364
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Satovi za svakog - Pomoć pri kupovini

    ^ Ne slazem se u potpunosti sa tobom, ali kao sto i sam kazes, ukusi se razlikuju, kao i neciji pogledi na stvari.

    Po meni, ako nekome vec nije vazno koji je mehanizam u satu, i ne interesuje ga previse sta dobija za odredjen novac, koja je svrha njegovog postavljanja pitanja sta da kupi? Onda lepo ode i kupi ono sto je hteo i zivi u ubedjenju da je kupio dobar sat i napravio dobar posao.

    Sto se tice citljivosti, tu mi je tvoja primedba na mestu, ali opet dolazimo do onoga sto i sam kazes, nekome je to bitno, a nekome ne.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  5. #365
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Satovi za svakog - Pomoć pri kupovini

    Moram da priznam da mi jeste bitno koliko će trajati mehanizam, jer što bih nekome davao novac za kantu koju ću baciti? Pre nekoliko godina pronašao sam kod roditelja neki digitalac iz osamdesetih, proizveden u Hong Kongu, a koji je proradio čim sam mu stavio bateriju. Takvi satovi su se prodavali po buvljacima i komisionima i bili su veoma jeftini. Isto važi i za mnoge jeftine mehaničke modele, koji sada imaju i četrdesetak godina.

    Slažem se da je pregloednost veoma bitna i da danas ima dosta modela koji nemaju dobru preglednost.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  6. #366
    Član Avatar korisnika zarekg
    Član od
    19.6.2014.
    Lokacija
    KG
    Poruke
    383
    Lajkovi
    717
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Satovi za svakog - Pomoć pri kupovini

    Ne kazem da nije bitno koliko ce trajati mehanizam, taman posla ali sigurno je da ce ogromna vecina trajati vise nego dovoljno za prosecan sat. Ovde rado pljuvana najniza serija ETA G.10 se ugradjuje u Certinu ili Tissot od 400-500 evra koji bas i ne spadaju u sljam satove. A ne verujem da bi se tako lako kockali u svoj kredibilitet i ugradjivali lose mehanizme. U opet istu cenovnu kategoriju se ugradjuje i Flatline serija tj. skoro sam vrh ETA ponude.
    Ako je mehanizam jedino bitan zasto se onda prave oni jeftini .
    Malo zaboravljamo da sat nije samo mehanizam. Ima tu mnogo vise licnih sklonosti, stvarnih potreba (i posebno nestvarnih ), mode i ko zna cega jos.

  7. #367
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Satovi za svakog - Pomoć pri kupovini

    Ako vec imam izbor G10 ili ETA 251, za iste pare u istom cenovnom rangu, gde su satovi slicnog dizajna, ja zaista ne bih imao dilemu sta da uzmem.
    Da li bi se proizvodjaci "kockali" ? Mnogi jesu, a neki se jos uvek i kockaju. To sto neko ima tradiciju samo po sebi ne znaci da zna sta radi u danasnje vreme.

    Naravno da sat ne cini samo mehanizam, i dzaba dobar mehanizam ako je sve ostalo lose, ali isto tako dzaba ti sve ostalo dobro, ako je mehanizam slab.
    Te dve stvari, komponente i mehanizam su u uzajamnoj vezi i treba da budu negde u ravnotezi da bi sat bio dobar.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  8. #368
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Satovi za svakog - Pomoć pri kupovini

    Flatline jeste sam vrh ponude(Thermoline je dio Flatline) i satove sa tim mehanizmima po pristupačnoj cijeni nudi Certina(koja ima i istoriju i kvalitet) i niko više. C. Ward ima par sličnih modela ali to je mali proizvođač.

  9. #369
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Satovi za svakog - Pomoć pri kupovini

    Ne bih rekao da je G10 pljuvan, već samo objektivno kritikovan. Ako sat već košta 400-500 evra, ne treba mu stavljati mehanizam koji ne odgovara cenovnom rangu ili ugledu proizvođača. To je kao kada bi se u neki lep BMW stavio jeftiniji benzinski motor od 1400 kubika, pa bi se na kraju dobio lep i opremljen auto koji se vuče kao mrcina. Može G10 da odradi posao, nije ni tako loš, ali mesto mu je u jeftinijim satovima.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  10. #370
    Novi član
    Član od
    24.7.2014.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Satovi za svakog - Pomoć pri kupovini

    Postovani,
    Kupio bih dzepni sat do 25,000 rsd stim da mi je to max gornja granica. Posto se ne razumijem u satove nesto posebno, a u dzepne jos malo obracam se ovde svim ljudima dobre volje i velikog iskustva da mi pomognu. Ja cu vam pokazti sliku sata koji mi je zapao za oko, pa onaj koji bude hteo pomoci i dati svoj predlog moze na osnovu te slike da vidi sta mi se svijda. Znaci ne mora da bude te marke nego mi se samo jako dopada kako sati izgleda. Jako bitno mi je da mi neko kaze da li se uopste za ovaj goreizlozeni novac moze kupiti nesto kvalitetno. Znaci ne zelim da bude samo lep, a da ne valja nista. Sto vise informacija je dobrodoslo. Svako dobro i hvala vam unapred!
    Satovi za svakog - Pomoć pri kupovini-%24_12.jpg

Slične teme

  1. Satovi za svakog - Pomoć pri kupovini
    By Zenith in forum Fotografije satova
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 7.9.2012., 17:35
  2. RESIDENCE satovi - Pomoć!
    By bezbi in forum Kineski mehanički satovi
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 25.7.2012., 21:14
  3. Pomoc pri kupovini
    By El Gnu in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 28.5.2012., 17:32
  4. Tissot satovi - pomoć pri izboru ?
    By div in forum Swiss-Made mid-range satovi
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 3.2.2012., 17:51
  5. Pomoć u kupovini sata: Festina f16235 ili Fossil AM4217
    By Sonia Wins in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 22.9.2010., 19:17

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •