Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 43
Like Tree19Likes

tema: Potrebna pomoc

  1. #1
    Novi član
    Član od
    7.8.2008.
    Poruke
    12
    Lajkovi
    16
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Potrebna pomoc

    Vec duze vreme pratim forum i jako mi je drago sto postoji jedan kvalitetan domaci sajt sa ovom tematikom. Moje znanje o satovima je jako malo tako da se ranije nisam ukljucivao u rad foruma. Sada imam jedan problem za koji se nadam da cete mi pomoci da resim. Posto mi je prvi post necu navoditi imena da ne bi ispalo da je neka provokacija u pitanju.<br>Zelim da kupim odredjeni sat koji kosta nesto vise od 500e. Otisao sam do prodavnice generalnog zastupnika te firme sa namerom da kupim sat ali... U radnji nalazim model sata (ne onaj koji sam zeleo da kupim) koji se vise ne proizvodi. Kvalitet izrade tog primerka je blago ocajan. Krunica koja je na tom satu usrafljujuca je posle pola kruga odvijanja izletela napolje. Ono sto mi je zasmetalo je i oznaka na ciferu " T SWISS MADE T " sto bi trebalo da oznacava tritijum koji se odavno ne koristi. Napominjem da se sat prodaje kao nov i da se nalazi u radnji generalnog zastupnika. Posle ovakvog iskustva nisam ni imao zelju da pogledam model koji sam zeleo da kupim. Razocaran sam se vratio kuci sa sumnjom da sat koji sam drzao u ruci mozda nije original i da je isti slucaj i sa modelom koji mene zanima. Vec nedelju dana razbijam glavu sta da radim! Zelim sat, imam i pare ali crv sumnje radi. Dacu pare koje za mene nisu male i stalno cu sumnjati da sat mozda nije original. Sta da radim?

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Potrebna pomoc

    Mislim da bi mogao slobodno da napišeš o kom distributeru se radi kao i koji model sata je u pitanju.Žalbi da domaći distributeri prodaju neoriginalne satove do sada nije bilo.Ne kažem da je i nemoguće.
    Tvoje iskustvo jeste neprijatno i tera čoveka da se zamisli.Moguće da je to bio neki zaostali izložbeni primerak koji,nadam se ,i nije na prodaju.
    Mogao bi da napišeš kako su u prodavnici reagovali na taj događaj.
    Ipak verujem da sat koji te zanima možeš slobodno kupiti.U garanciju se upisuje i serijski broj sata,a originalnost možeš proveriti kod bilo kog stručnijeg časovničara.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  3. #3
    Član Avatar korisnika Lastor
    Član od
    8.12.2011.
    Lokacija
    Split
    Poruke
    118
    Lajkovi
    809
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Potrebna pomoc

    Jel mozda Tissot u pitanju?

  4. #4
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Potrebna pomoc

    zorane, slobodno napisi koji je model sata u pitanju, okaci sliku onoga sto si video, pa ce vec neko od forumasa prokomentarisati. ovako, naslepo, tesko da ce neko moci da ti da bilo kakav koristan savet.
    takodje, pogledaj predloge za kupovinu u okviru budzeta koji si izdvojio, npr. ovde:

    Predlozi za kupovinu sata do 500 EUR

    pozdrav!
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  5. #5
    Novi član
    Član od
    7.8.2008.
    Poruke
    12
    Lajkovi
    16
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Potrebna pomoc

    Hvala na brzim odgovorima. Sat koji sam video prosle nedelje i pisao o njemu je Fortis Flieger GMT sa pvd premazom i crnim koznim kaisem, bez celofana na staklu a sa celofanom na poledjini sata i crvenom straftom preko istog. Mozda i jeste neki izlozbeni primerak ali je ovaj bio na prodaju za 57000 din. Sliku sata nemam, nije mi palo na pamet da ga slikam. Reakcija prodavacice je bila nikakva, devojka je ljubazna ali nema pojma o satovima. Sat koji zelim da kupim je Fortis Flieger koji sam danas otisao da pogledam ali ovog puta u drugu prodavnicu iste firme. Klasicna prica, jedini primerak u radnji bez zastitnog celofana na poledjini i tragovima savijanja na kaisu nastalih najverovatnije od probanja. Prednja zastitna folija posivela verovatno od stajanja a i uslo je malo vazduha izmedju nje i stakla. Nije bas lep prizor. Prodavac je bio ekstra ljubazan ali ja cu se jos malo razmisliti oko kupovine. Mozda sacekam i neki polovni da naleti jer ne verujem da moze jadnije od ovoga da izgleda. Namerno necu da napisem koje su prodavnice u pitanju jer ne zelim da neko ima problema ili jos gore dobije otkaz. Hvala za link ka savetima za kupovinu sata, odavno sam ga procitao ali ja zelim bas Fortis. Sada mozda malo manje ali neka prodje malo vremena pa cu razmisliti o svemu.

  6. #6
    Član Avatar korisnika Mister No
    Član od
    3.6.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    344
    Lajkovi
    1376
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    28

    Određen forumom Re: Potrebna pomoc

    Nemoj da te sve ovo demorališe i odvraća od Fortisa, jer je Fortis dobra kupovina! Što se tiče distributera, šta reći...
    Rećiću ti da sam i ja imao slično iskustvo sa njima kad sam kupovao sat kod njih. U koju god njihovu prodavnicu da sam ušao uvek su mi nudili sat iz izloga bez zaštitnih folija i sa tragovima probanja na kaišu. Na kraju sam im lepo objasnio da će izgubiti kupca, ako mi ne pronadju sat sa svim zaštitnim folijama. Potrudili su se i sutradan su me zvali. Volšebno su našli jedan koji uopšte nije otpakivan! Fora im je da se uvek trude da prodaju sat iz izloga, a na njegovo mesto ubace neotpakovan.

    edit: generalno, da ne bude zabune, i posle svega moje mišljenje o ovom distributeru je skroz pozitivno
    Poslednja ispravka: Mister No (9.12.2011. u 17:19) Razlog: dodatak
    Sinn
    Seiko


    "...i kako je do neprepoznavanja dovedena suština prevare" Štulić

  7. #7
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Potrebna pomoc

    Slazem se sa preporukom koju si dobio od Mister No-a, a samo cu dodati i da je kod nas Fortis poprilicno jeftin (jeftiniji nego recimo u Austriji, Nemackoj...). To sto je krunica ispala, ne mora da znaci da se radi o kopiji. Zvanicni uvoznik ne bi riskirao takvu blamazu.

    Moj savet je da se dogovoris - ili da trazis da ti nadju neotpakovani primerak ili da trazis korekciju cene... Nadam se da ces uspeti da ga kupis jer je ocigledno da ti je bas ovaj sat zapao za oko .

    Nazalost - cesta slika kod mnogih nasih uvoznika (ali ne svih!) je da, sta god da izaberes, vecinom imaju samo jedan primerak, onaj izlozbeni . Cak te ni kupovina online nece spasiti od ovakve mogucnosti. Cesto online prodavnice (Jomashop npr.) prodaju jeftinije satove koji su u stvari bili izlozbeni primerci.

    Pozdrav,
    Vlada
    P.S. Pametnije je da uzmes sat sa metalnom narukvicom - manje tragova nosenja, mala razlika u ceni a lako se dokupi guma ili koza.
    No time to lose

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika tiha
    Član od
    17.7.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.027
    Lajkovi
    2628
    Reputacioni uticaj
    132

    Određen forumom Re: Potrebna pomoc

    Jel ono bese Fortis imao problema sa krunicom na nekim modelima?

  9. #9
    Novi član
    Član od
    7.8.2008.
    Poruke
    12
    Lajkovi
    16
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Potrebna pomoc

    Nije mi samo zapao za oko, zelim ga vec duze vremena. Flieger sa metalnom narukvicom nemaju. Na njihovom sajtu, koji inace nicemu ne sluzi, se nalazi model sa metalnom narukvicom ali je zenski a ni njega nemaju. Koliko kosta samo narukvica nisam pitao.
    Gde bih mogao da nadjem podatak o tezini tog sata? Ne razmisljam o kupovini sa neta jer ne volim da kupujem na slepo.

  10. #10
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Potrebna pomoc

    Težina sa metalnom narukvicom- 120 grama
    Sa kožnim kaišem-upola manje
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Potrebna pomoc - Paypal
    By Koska23 in forum Pomoć pri kupovini satova
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 3.12.2011., 15:10
  2. Omega Constellation - Hitno potrebna pomoc
    By jdjukicreljic in forum Omega
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 29.8.2011., 14:12
  3. Potrebna pomoc pri odabiru sata do 140e
    By todor in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 25.5.2011., 1:29
  4. Potrebna pomoc pri odabiru sata do 140e
    By todor in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 19.1.2011., 17:21
  5. HELP!!! Potrebna pomoc oko kupovine sata oko 200e.
    By nennad in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 1.11.2010., 18:00

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •