Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7
Like Tree3Likes
  • 1 Post By jdjukicreljic
  • 2 Post By jdjukicreljic

tema: Omega Constellation - Hitno potrebna pomoc

  1. #1
    Novi član
    Član od
    28.8.2011.
    Poruke
    9
    Lajkovi
    5
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Omega Constellation - Hitno potrebna pomoc

    Htela bih da zamolim za pomoc. Naime, zainteresovana sam za ovaj polovan sat, prodavac kaze da je original i da je model automatik. Pre nego ste se nadjem uzivo sa tom osobom da sve proverimo kod casovnicara (komplikovano, ne zivimo u istom gradu), da li vam izgleda da je u pitanju original i automatik, posto se meni cini da na niihovim modelima uvek pise npr constellation automatic. Hvala mnogo na pomoci unapred!

    Omega Constellation - Hitno potrebna pomoc-slika-2701290x400.jpg
    Poslednja ispravka: Vladan Stevanovic (28.8.2011. u 20:06)

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom re: Omega Constellation - Hitno potrebna pomoc

    Uf morace neko od iskusnijih da ti odgovori ali posto niko jos uvek nema odgovor, ja cu probati delimicno to da uradim. Na novijim modelima moze da se nadje po neki na kojima ne pise da je automatic ali jeste. I automatic i quartz mogu da imaju i nemaju centralnu sekundaru. A i sat mi izleda kao malko stariji model verujem da je original. jel imas tacnu oznaku sata ona bi dosta pomogla?

  3. #3
    Novi član
    Član od
    28.8.2011.
    Poruke
    9
    Lajkovi
    5
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Omega Constellation - Hitno potrebna pomoc

    Definitivno je kvarcni, vlasnica je potvrdila da nije znala sta znaci automatik kad je tvrdila da je automatik, pise pozadi na kucistu lepo quartz.
    Meni isto deluje kao original, ali vec se hladim...
    Sta mislite o ovom modelu?

  4. #4
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Omega Constellation - Hitno potrebna pomoc

    Sa ove slike se ne vidi mnogo, tako da niko ne bi smeo da definitivno kaže šta je u pitanju. Kada se sat fotografiše, potrebno je slikati i mehanizam i napraviti forke iz više uglova, i to u visokoj rezoluciji, koristeći opciju MACRO na aparatu.

    Pošto su slike takve kakve jesu, najbolje bi bilo odneti sat kod časovničara. Pošto ne živite u istom gradu, pogledaj u spisku servisa (na vrhu strane) koji su časovničari u tvom/njenom gradu, pozovi časovničara i pitaj da li može da utvrdi autentičnost. Bez obzira na kvalifikovanost, neki od njih ne vele da daju te procene, pa je zato neophodno prvo pozvati i raspitati se.

    Ukoliko prodavac ima još podataka o modelu, papire, račun i slično, i to je korisno.

  5. #5
    Novi član
    Član od
    28.8.2011.
    Poruke
    9
    Lajkovi
    5
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Omega Constellation - Hitno potrebna pomoc

    Hvala vam, vec sam odustala od ovog konkretnog sata, idem dalje, trazim lep, dobar sat...
    bezbi likes this.

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Omega Constellation - Hitno potrebna pomoc

    Fotografije su suviše loše da bi moglo nešto konkretnije da se kaže i mislim da je dobro što si odustala od kupovine.
    Omega Constellation satovi se prilično često kopiraju jer su traženi i na tržištu postoje zaista dobre kopije a kada se tome pridoda činjenica da i na ovim prostorima ima veštih prevaranata i veliki broj franken satova, definitivno se ne vredi upuštati u rizik zvani kupovina ako nemaš potrebno znanje.

    U svakom slučaju, pod uslovom da je sat original trebalo bi da bude Omega Constellation referentne oznake DB 196.0360 sa kvarcnim mehanizmom, kalibar 1379, koji ima 8 rubina i nema sekundnu kazaljku a sam sat je predstavljen 1987. godine.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  7. #7
    Novi član
    Član od
    28.8.2011.
    Poruke
    9
    Lajkovi
    5
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Omega Constellation - Hitno potrebna pomoc

    E, sada kad sam videla kako ste svi na ovom sajtu fini, ima tek da vas gusim pitanjima kada naidjem na neku naizgled interesantnu ponudu...
    bezbi and VLADAN P like this.

Slične teme

  1. Potrebna pomoc - Paypal
    By Koska23 in forum Pomoć pri kupovini satova
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 3.12.2011., 15:10
  2. Omega constellation chronometer automatic
    By Kole012 in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 9.5.2011., 14:39
  3. Potrebna pomoc pri odabiru sata do 140e
    By todor in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 19.1.2011., 17:21
  4. Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 11.3.2010., 11:54

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •