Strana 2 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 43
Like Tree19Likes

tema: Potrebna pomoc

  1. #11
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Potrebna pomoc

    Evo par mojih iskustava sa Flieger-om,bey ikakve namere da bilo koga odvratim od kupovine ovog odlicnog sata.

    Sat je po meni idealnih dimenzija,40mm, mislim da je 12mm debljine,savrseno lezi na ruci,ne oseca se. Lepo stoji i ispod kosulje,ne smeta,ali...jedna stvar mi toliko smeta,cini mi se vise nego ogrebotina na samom staklu kada postoji... Da,samo da se nadovezem na ono "t" , to oznacava tritijum,i koliko sam ja upucen,Fortis je prestao da ga upotrebljava oko 2000god (voleo bih kada bi neko znao tacan podatak za to). To ne bi bilo nista strasno,ali ako se zna da je period raspada tritijuma 20-25 god,pitanje je da li uzeti sat koji ga ima,i na kome ce se za nekih 5-6 god javiti ostecenja...jer ce biti u fazi polu raspada...






    Detalj koji mi je smetao je uzasna,po meni, nepreciznost nanesenog tricijuma




  2. #12
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Potrebna pomoc

    Da budem iskren, kad pogledam te tvoje slike moj Aristo 5H68Ti je oličenje pedanterije....da i "super luminova inc".

    Ja ne znam da li se još prodaje jedan izuzetan fliger na oglasima ovog foruma (bez ikakvog ličnog interesa), a to je sat Damasko da36, jeste nešto skuplji od tih tvojih 500 i kusur eura ali tog Fortisa objektivno jede za doručak ("no hard feelings" za vlasnike tog sata). Pa vidi da li možeš da dobaciš ili pregovaraj sa prodavcom....to je moj predlog. Pozdrav.
    vladas likes this.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  3. #13
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Potrebna pomoc

    Dobro,ovo su slike u makro modu,da budem iskren 90% kupaca ovo ne bi ni primetilo...e,sad,sto sam ja snob...

    off topic

    Ako imas nekog dobrog casovnicara da mi preporucis u Ca,posalji mi PP

    off

  4. #14
    Novi član
    Član od
    7.8.2008.
    Poruke
    12
    Lajkovi
    16
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Potrebna pomoc

    Hvala svima na odgovorima, mislim da bolje mesto za savet nisam mogao da nadjem! Prosto mi je neverovatno da je nesto sto bi trebalo da bude lepo iskustvo postalo nocna mora. Zadnjih nedelju dana trazim po netu slike i podatke kada se sta pravilo i da li novi sat moze da ima oznaku za tritijum. Ako je fortis prestao da ga koristi pocetkom ovoga veka, znaci da bi primerak koji se prodaje kao nov morao da nosim pravo u servis sto je ludost. Nije mi jasna ni politika firme koja nije sposobna da barem jednom mesecno obnovi podatke na sajtu. Znam sta zelim, imam i pare, na sajtu nadjem model koji mi se svidi i kad odem u radnju kazu mi da je to u stvari zenski sat i da ga uopste nemaju! Razlika je u velicini a meni nije palo na pamet da proverim na netu po modelu. Zasto bas Fortis? Pre nekoliko godina sam od jedne drage osobe nasledio Fortis sat i tada mi se javila ideja da bi bilo lepo kada bih i ja ostavio nesto slicno mojim naslednicima. Dizajn Fligera mi se stvarno svidja a i nema jeftinijeg da budem iskren pa je to bio neki logican izbor. Pre nekoliko meseci sam kupio Vostok N1 i mojoj sreci nije bilo kraja a Fortis mi je preseo a jos ga nisam ni kupio. E da primetio sam i ja los nanos na ciferu!
    Mister No likes this.

  5. #15
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Potrebna pomoc

    Zorane, možeš li da staviš sliku tog fortisa koji si nasledio na temu "Fotografije satova iz vaše kolekcije"? Tema se nalazi na ovom linku: http://www.svetsatova.com/forum/f64/...e-333-265.html

    Pošto već imaš jedan kvalitetan sat u svom vlasništvu, siguran sam da je lep primerak.

    Uostalom, ako te navučemo na satove, mislim da se nećeš zaustaviti samo na ovom fortisu

  6. #16
    Član Avatar korisnika Mister No
    Član od
    3.6.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    344
    Lajkovi
    1376
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    28

    Određen forumom Re: Potrebna pomoc

    Zorane sjajna ideja o ostavljanju sata u nasledstvo! Nešto slično sam i ja doživeo. Dobio sam džepnog Lonžina od dede, sada moj otac juri nekog cenovno i izgledom odmerenog ručnog Lonžina za svog unuka, a nadam se da ću i ja jednog dana biti u mogućnosti da uradim isto!
    Nego, evo kako danas izgledaju detalji na novim Fortisovim satovima:
    Potrebna pomoc-fortis-makro-2.jpg Potrebna pomoc-fortis-makro.jpg
    i nije tako loše
    23jewels and nikola.beograd like this.
    Sinn
    Seiko


    "...i kako je do neprepoznavanja dovedena suština prevare" Štulić

  7. #17
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.528
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Potrebna pomoc

    Citat 23jewels kaže: Pregled poruke
    Dobro,ovo su slike u makro modu,da budem iskren 90% kupaca ovo ne bi ni primetilo...e,sad,sto sam ja snob...

    off
    Drugar ima slican model i takodje je primetio istu stvar. A brat mog druga ima takodje Fortisa kod koga se luminacija na kazaljci bukvalno raspala?! Sada kada povezem sve ove price ipak mi se cini da tu nesto nije dobro odradjeno. Ali to je samo kod nekih modela, primetio da su svi sa ovim spicastim kazaljkama. Dok recimo kod Fortisa koji poseduje @Mister No tih problema nema.

    I jos jedan odgovor, ukoliko ima na brojcaniku oznaku T onda se na tom modelu koristi tricijum. Koliko sam ja citao i danas se kod nekih modela koristi tricijum. A ovde moze malo vise da se procita o ovom elementu: Трицијум – Википедија

  8. #18
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Potrebna pomoc

    Citat 23jewels kaže: Pregled poruke
    Evo par mojih iskustava sa Flieger-om,bey ikakve namere da bilo koga odvratim od kupovine ovog odlicnog sata.

    Sat je po meni idealnih dimenzija,40mm, mislim da je 12mm debljine,savrseno lezi na ruci,ne oseca se. Lepo stoji i ispod kosulje,ne smeta,ali...jedna stvar mi toliko smeta,cini mi se vise nego ogrebotina na samom staklu kada postoji... Da,samo da se nadovezem na ono "t" , to oznacava tritijum,i koliko sam ja upucen,Fortis je prestao da ga upotrebljava oko 2000god (voleo bih kada bi neko znao tacan podatak za to). To ne bi bilo nista strasno,ali ako se zna da je period raspada tritijuma 20-25 god,pitanje je da li uzeti sat koji ga ima,i na kome ce se za nekih 5-6 god javiti ostecenja...jer ce biti u fazi polu raspada...
    .....
    Detalj koji mi je smetao je uzasna,po meni, nepreciznost nanesenog tricijuma
    .....
    ^
    Ne razumem sta si hteo da kazes, kakva ostecenja?

    dodatak: imam utisak da razmisljanja mnogih kada je u pitanju T premaz idu u pravcu povezivanja perioda poluraspada sa povrsinskim ostecenjima samog premaza. Te dve stvari nisu u nikakvoj vezi, perod poluraspada oznacava vreme za koje ce biti emitovana polovine energije radijacionog bilansa elementa. Period raspada nije pravi termin. Teorijski, vreme poluraspada moze da se poveze sa kolicinim sjaja samog premaza, ali ne u direktnom odnosu.
    Poslednja ispravka: d1d (10.12.2011. u 11:10) Razlog: dodatak
    "I'm very proud of my gold pocket watch. My grandfather, on his deathbed, sold me this watch." - Woody Allen.

  9. #19
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Potrebna pomoc

    Pa,na mojoj slici se vide na kakva sam ostecenja mislio,tritijum se bukvalno raspada na maloj kazaljci,a na velikoj je prepukao na dva mesta. Za mene su ovo ostecenja,ne mozemo reci da nisu...

    patek likes this.

  10. #20
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Potrebna pomoc

    Jeste ostecen ali ovde se radi o bukvalnom fizickom raspadu. Poluraspad kod radiaktivnih elemenata je nesto drugo.
    Na zalost, tvoj primerak je verovatno imao lose "smuckanu" smesu premaza. Ja licno nisam nailazio na takvo nesto na stranim forumima, nije uobicajno. Moj primerak Fortisa je izasao oko 2000-te god. i takodje ima T premaz ali nikakvih ostecenja, cak je i premaz izuzetno precizno nanet na cifer.
    Ocigledno nije uobicajna pojava, zao mi je sto je tvoj primerak imao tu losu srecu. Iskreno, ipak se radi o pravom tool satu pa mu to ne umanjuje lepotu, a siguran sam ni funkcionalnost
    Mister No likes this.
    "I'm very proud of my gold pocket watch. My grandfather, on his deathbed, sold me this watch." - Woody Allen.

Slične teme

  1. Potrebna pomoc - Paypal
    By Koska23 in forum Pomoć pri kupovini satova
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 3.12.2011., 15:10
  2. Omega Constellation - Hitno potrebna pomoc
    By jdjukicreljic in forum Omega
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 29.8.2011., 14:12
  3. Potrebna pomoc pri odabiru sata do 140e
    By todor in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 25.5.2011., 1:29
  4. Potrebna pomoc pri odabiru sata do 140e
    By todor in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 19.1.2011., 17:21
  5. HELP!!! Potrebna pomoc oko kupovine sata oko 200e.
    By nennad in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 1.11.2010., 18:00

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •