Strana 77 od 134 PrvaPrva ... 276773747576777879808187127 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 761 do 770 od ukupno 1340
Like Tree795Likes

tema: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

  1. #761
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Mozda ja ovim krsim neka pravila, ali mislim da je vrijeme da se ove dvije replike sklone iz nase berze
    Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!-hublot.jpgPazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!-rolex.jpg
    RUS, sector77, 83stojan and 2 others like this.
    Ac Milan, il club piu titolato al mondo

  2. #762
    Stariji član Avatar korisnika DrAgod
    Član od
    3.6.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.227
    Lajkovi
    7892
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    151

    Određen forumom Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Citat Neša kaže: Pregled poruke
    Slažem se sa Rusom i Daliborom. Ne razumem zbog čega bi bilo koji proizvođač dozvoljavao da se reklamira običnim kantama koje će se pokvariti veoma brzo, koje neki časovničari neće hteti ni da pogledaju, a koje će se nalaziti na rukama kojekakvih gologuzana, džibera i primitivaca. Osim toga, replike su nekim proizvođačima donele toliko negativnog marketinga da kada danas vidimo rolex, breitling ili omegu na nečijoj ruci prvo pomislimo da je replika, a ne sat koji košta bar nekoliko hiljada evra.

    Mnogi proizvođači se suočavaju sa problemom falsifikovanja njihove robe, i to ne samo kada govorimo o satovima, ali to uopšte nije lako iskoreniti. Replike satova se često prodaju preko interneta, a domeni i serveri su često smešteni u zemljama gde ovo ili nije zakonski regulisano, ili gde se vlast ne potresa baš mnogo oko toga. Dalje, ukoliko se replika šalje poštom, mnoge zemlje naprosto ne mogu da prekontrolišu sve pošiljke koje pređu njihovu granicu, pa se tako ponekad prokrijumčare oružje, droga i slično. Iako je lako utvrditi da je u nekoj pošiljci sat, utvrđivanje njegove autentičnosti nije posao koji može da obavi svaki carinik ili poštanski službenik, a postoji i nešto što se zove nepovredivost pošiljke, koja se ne sme otvarati bez sudskog naloga, dok ekspertiza svakako košta.

    Dalje, nije problem samo u policiji, već i u zakonima i pravosuđu. Policija može obavestiti tužilaštvo kada otkrije bilo koju nepravilnost, dok tužilac odlučuje da li će biti pokrenut postupak. Što se tiče domaćeg tržišta, skoro svaki tržišni inspektor, policajac ili sudija potvrdiće da tu postoji socijalni/politički momenat, a to je da se sitni prekršioci ne gone zbog opšteg siromaštva. Sada nije čak ni potrebno podmićivati inspekciju za prikrivanje mnogih vidova ilegalne prodaje, a naročito ako se odvija na nekoj manjoj pijaci ili ulici, jer se to bez problema toleriše.


    Ubijanje tržišta replika koje ulaze u zemlju a naručene su preko interneta je lako.
    Samo treba naplaćivati PDV i carinu kao da je u pitanju original.
    vladas, jagos, sector77 and 3 others like this.
    Being an engineer is a state of mind and therefore cannot be learned or forgotten!


  3. #763
    Stariji član Avatar korisnika nokru
    Član od
    7.7.2014.
    Poruke
    734
    Lajkovi
    3196
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    @Rus Jasno je meni da jedan renomirani proizvođač satova, pojavom replika, ima sveukupne raznorazne poslijedice, recimo rušenje ugleda brenda, umanjenu dobit. Ali mi nije jasno da već dugi niz godina, a pogotovo nakon nagle ekspanzije interneta, ne preduzima ništa, da se ti oglašivači na neki način isključe sa interneta, putem međunarodnih pravnih regulativa i međunarodnih zakona o zaštiti imena odnosno loga. Je se policiji i poštama carinjenja što ti i ja naručimo repliku Omege sa miotinim automatom kada vrijednost po pošiljci i po sadržaju ne prelazi zabranjenu granicu o uvoza robe iz drugih država. Ali recimo ta omega putem svoje pravne službe i na temelju međunarodnog prava o zaštiti imena ne preduzima ništa.
    Što s tiče Kineza, radim slučajno u pošti i dnevno obradimo minimum tristo pošiljaka raznorazni đinđi, satova, baterija, maski, kablića, mobitela, mobitela, šokera, noževa, viagre. I još ktome đaba "oslobođeno poštarine.
    jagos and arch_m like this.

  4. #764
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    @nokru, ne ide to bas tako lako. Ne mozes ti da iskljucis internet prodavca ili prodavnicu tako lako. Obicno su registrovani u zemljama koje u svom zakonu ne priznaju takve prekrsaje ili imaju opusten odnos prema toj vrsti prekrsaja.

    Sto se tic carine i toga da njih ne interesuje da li je sat original ili nije, dok vrednost ne prelazi odredjenu granicu, to stoji, ali kako tu neki proizvodjac moze nesto da uradi. Recimo da ta Omega ili Rolex posalju dopis ili narede nekoj carinskoj sluzbi da ne carine takve satove? To je suludo, kako i sam kazes radis u posti, dolazi xxx paketa dnevno. Prvo nemoguce je proveriti svaki, drugo ne moze bas svaki radnik carine/poste da odredi da li je nesto originalno ili je u pitanju kopija.

    I opet pitam, posto ti tvrdis da oni namerno nista ne preduzimaju, koja je njihova korist od toga?
    Poslednja ispravka: RUS (4.12.2014. u 21:33)
    nokru likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  5. #765
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    De da razjasnimo: Nikakvu umanjenu dobit ili rušenje imidža nemaju brendovi zbog kopija. Onaj ko kupuje pravog Rolija zna da ga ne može dobiti za 100€. Ako tog nije svjestan- njegov problem,nosiće kinesku jeftinu kopiju. Isto tako ne mogu ništa uraditi da spriječe prodaju tog smeća jer to nije u njihovoj nadležnosti,a vala ni u moći. Koliko god jaki bili ne mogu naređivati jednoj državi.

  6. #766
    Stariji član Avatar korisnika nokru
    Član od
    7.7.2014.
    Poruke
    734
    Lajkovi
    3196
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom

    Neznam, ali život me naučio da nikada neznaš što se iza brda valja, velika je igra u pitanju, a veliku igru igraju veliki igrači.
    No dobro mi smo mali igrači i zato smo nemoćni. Uskoro možemo očekivati da nam u zračnoj koverti stiže Rubinov vinjak i Badelov konjak oslobođeno poštarine, a nama da oduzmu rakijske kotlove, ako nećeš milom postoji harp i ktome još naš.

    @RUS Na pitanje koja je korist, odgovaram pitanjem koja je korist od prodaje kompanija telekoma ili ono malo naftne industrije?
    Poslednja ispravka: RUS (5.12.2014. u 6:07)

  7. #767
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Daj nokru,pa kakve to veze ima sa replikama satova!?
    RUS, VLADAN P and nokru like this.

  8. #768
    Mlađi član Avatar korisnika Adzem
    Član od
    30.11.2014.
    Poruke
    80
    Lajkovi
    138
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Ja znam coveka koji po 80-100 jevreja nabavlja replike Roleksa i Omege, u pitanju su AAA replike. Kaze mi covek da ih on licno placa kod Bugara 50-60e zavisi kako se dogovore oko kolicine. Meni samo nije jasno koliko prodaje onda prva ruka, po 20e? Kome se isplati da napravi ovakve satove, stavi sasvim kvalitetnu narukvicu, safirno staklo koje je covek predamnom krvnicki grebao kljucevima, keramicu koronu, i automatik masinu koju sam cuo od mnogih bez problema traje par godina bez servisiranja?! Pritom satovi izgledaju identicni kao originali i da je u pitanju prevara mogu samo iskreni ljubitelji da provale, jer ce znati koja 2-3 mesta odaju sat. Moje misljenje je da je bolje imati i neki japanac od 30-40e nego fals proizvod, nekako mi to sve ide uz fals ljude...
    nokru likes this.

  9. #769
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Joj,AAA replike sa kineskim mehanizmom!
    Prepoznaš je na lošim fotkama,a kamoli u živo.
    Profi urađenu repliku ćeš propoznati tek kad otvoriš sat i vidiš da je unutra Eta,Sellita, a ne 3115.
    vlajo and nokru like this.

  10. #770
    Mlađi član Avatar korisnika Adzem
    Član od
    30.11.2014.
    Poruke
    80
    Lajkovi
    138
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Koliko kostaju takve replike uopste, ja sam mislio da od AAA nema bolje?

    Citat HADzI DALIBOR kaže: Pregled poruke
    Joj,AAA replike sa kineskim mehanizmom!
    Prepoznaš je na lošim fotkama,a kamoli u živo.
    Profi urađenu repliku ćeš propoznati tek kad otvoriš sat i vidiš da je unutra Eta,Sellita, a ne 3115.

Slične teme

  1. Pomoc pri kupovini ručnog sata...
    By Corsair in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 90
    Poslednja poruka: 17.10.2013., 19:42
  2. Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 24.6.2013., 7:54
  3. Da li je ovo Breitling replika sata ??
    By profa in forum Breitling
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 6.10.2011., 23:16
  4. Pomoc pri kupovini sata
    By dovla5 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 6.7.2010., 23:18

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •