Strana 130 od 134 PrvaPrva ... 3080120126127128129130131132133134 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1.291 do 1.300 od ukupno 1340
Like Tree795Likes

tema: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

  1. #1291
    Stariji član Avatar korisnika sin.er
    Član od
    20.1.2014.
    Poruke
    1.870
    Lajkovi
    16462
    Reputacioni uticaj
    91

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    I proglašati nekoga "klovnom", "nepoznavateljem", "gledačem kroz izlog" štogod si već napisao je podcjenivački, nepristojno. Kao i humaniziranje komada čelika.

    Odsad ne ulazim u nikakve rasprave. Uz sve poštovanje prema znanju padaš u zamku apsolutizma. A o dosta stvari nemaš praktičnog znanja,dakle nisi ništa različit od jutjub gurua i ostale ekipe.

    Pozdrav, uživaj.
    Poslednja ispravka: sin.er (9.10.2021. u 9:39)
    dusan51, stanis and don Alberto like this.

  2. #1292
    Član
    Član od
    19.2.2021.
    Poruke
    183
    Lajkovi
    1161
    Reputacioni uticaj
    4

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Samo jedno pitanje. Kad se govori o seljacima I “naduvanim” cenama čeličnih satova na tržištu, zašto ne pominjemo Patekov Nautilus?

    A zašto ne bilo koji drugi moderni sat I brend koji se danas lista I prodaje iznad retail cene? Ima ih dosta. Naravno nisu svi jednako poznati jednoj prosečnoj prostitutki iz Niša, mada da mislim da je fenomen sličan. Evo par primera:

    - NOMOS Weltzeit u raznim “limited edition” varijantama koji se danas nude daleko iznad retail cene

    - ovaj novi Furlan Mari Chrono s meka kvarcnim mehanizmom koji je listan 4-5x retail cene trenutno na C24 (!!!)

    - kurono tokyo koji je kao bojagi dizajnirao “sensei Hajime Asaoka” (ha ha ha), isto se trenutno nudi 3-4x retail cene

    Ima tu još dosta primera.
    Haifisch23 likes this.

  3. #1293
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Mislim da je to zato sto je Rolex (uglavnom) jeftiniji od Pateka a i prisutniji u mislima "skorojevica" od Pateka. Samo to. Nista vise. Naravno da ce se naci mnogo primera gde je cena odavno premasila "dobijeno". Pitam se da li je veci hype Rolex od Seikovog SKX-a? Moze i tako da se gleda. Ili ako uzmemo tonu modnih brendova koji prodaju kvarc za preko 500€. Odavno su te granice pomerene. Rolex je na udaru zbog toga sto je izjednacen sa "novcem". Zbog toga sto je dostigao nivo da "cuva"
    novac bolje od ostalih brendova. Postao je deo stereotipnih izreka "Mecka je mecka", "Rolex je Rolex", "Svajcarska je Svajcarska". itd. Samim tim je na na prvoj liniji fronta uvek. I po dobru i po losem. Cim nesto postane statusni simbol onda je svedeno na negativu kod mnogih, a uglavnom i opravdano za te ljude, ali neopravdano za proizvodjaca. Kada se trziste otvorilo prema Kini, stvar se popravila za Rolex u finansijskom smislu, ali i tada je doslo i do rasta cena. Sa velikim novcem i tim izazovima nove elite, Rolex se cak i dobro nosi. Stvar je samo sto odredjeni broj (ili cak veliki broj) iskrenih ljubitelja sebe ne vidi u tom drustvu cak i ako imaju novac. Dodjemo do toga da cu pre kupiti Omegu nego Rolex, samo da ne bih bio deo stereotipa. (Pod uslovom da kupujem povrsno) Vremena, odnosno sistem vrednosti se menja, videcemo sta buducnost nosi. Realno gledano ako se covek pokriva koliko je dugacak, i ako pravi kompromis sa zeljom i ekonomijom, nece imati potrebe ni da ima stereotipe, a ni da zali za necim. Cim se prekoraci granica "spoznaje" situacije, dodjemo do prodaje kopija Rolexa, Omege i cega sve vec, za cenu za koju moze da se kupi Sinn... I onda pricamo o necemu...

  4. #1294
    Stariji član Avatar korisnika anpi
    Član od
    23.11.2012.
    Poruke
    759
    Lajkovi
    9131
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Sinner, nisi li ti meni rekao da si danas na poslu do 14i30? Ovo pises u pauzi ili se samo meni ne mozes javiti za radnog vremena "jer radis"?

  5. #1295
    Član
    Član od
    19.2.2021.
    Poruke
    183
    Lajkovi
    1161
    Reputacioni uticaj
    4

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Citat Waldi kaže: Pregled poruke
    Mislim da je to zato sto je Rolex (uglavnom) jeftiniji od Pateka a i prisutniji u mislima "skorojevica" od Pateka. Samo to. Nista vise. Naravno da ce se naci mnogo primera gde je cena odavno premasila "dobijeno". Pitam se da li je veci hype Rolex od Seikovog SKX-a? Moze i tako da se gleda. Ili ako uzmemo tonu modnih brendova koji prodaju kvarc za preko 500€. Odavno su te granice pomerene. Rolex je na udaru zbog toga sto je izjednacen sa "novcem". Zbog toga sto je dostigao nivo da "cuva"
    novac bolje od ostalih brendova. Postao je deo stereotipnih izreka "Mecka je mecka", "Rolex je Rolex", "Svajcarska je Svajcarska". itd. Samim tim je na na prvoj liniji fronta uvek. I po dobru i po losem.
    Ovde se radi o raznim varijantama Pateka:







    Mislim iskreno da ako se priča o hype-u, da Rolex nije nešto poseban — jedino što proizvodi veći broj satova i poznatiji je kod masa od većina ostalih brendova.

    Citat Waldi kaže: Pregled poruke
    Cim nesto postane statusni simbol onda je svedeno na negativu kod mnogih, a uglavnom i opravdano za te ljude, ali neopravdano za proizvodjaca. Kada se trziste otvorilo prema Kini, stvar se popravila za Rolex u finansijskom smislu, ali i tada je doslo i do rasta cena. Sa velikim novcem i tim izazovima nove elite, Rolex se cak i dobro nosi. Stvar je samo sto odredjeni broj (ili cak veliki broj) iskrenih ljubitelja sebe ne vidi u tom drustvu cak i ako imaju novac. Dodjemo do toga da cu pre kupiti Omegu nego Rolex, samo da ne bih bio deo stereotipa. (Pod uslovom da kupujem povrsno) Vremena, odnosno sistem vrednosti se menja, videcemo sta buducnost nosi. Realno gledano ako se covek pokriva koliko je dugacak, i ako pravi kompromis sa zeljom i ekonomijom, nece imati potrebe ni da ima stereotipe, a ni da zali za necim. Cim se prekoraci granica "spoznaje" situacije, dodjemo do prodaje kopija Rolexa, Omege i cega sve vec, za cenu za koju moze da se kupi Sinn... I onda pricamo o necemu...
    E sad ulazimo u ono što se nezna. Ako sam vas dobro pročitao, kad pišete da je “neopravdano za proizvodjaca” hoćete reći da je Rolex iza toga da se čelična Daytona prodaje za toliko koliko se prodaje na tržištu polovnih satova? Da Rolex kao firma utiče namerno na to? Ako stvarno tako mislite, zašto nebi isto mislili da Patek to isto radi, ili naprimer da FP Journe to isto radi? Lično ne mislim da je baš tako. Ako sam vas dobro razumeo zamolio bi neki dokaz. Ako sam vas loše razumeo, izvinjavam se unapred!

    Inače mislim da razumem ovo drugo što ste napisali da ne želite biti deo stereotipa… može se reći je da nije uvek bio toliki hype, i da je to relativno novi fenomen. Kad ignorišemo taj fenomen i gledamo Rolex sat kao sat, moje iskustvo mi kaže da su to uglavnom veoma kvalitetni satovi, dugotrajni, rade ono što treba da rade, lako se servisiraju, izdržavaju više od mnogo drugih, na duže staze, i što se tiče dizajna i funkciji. Mislim da je to još uvek istina, i da neke stvari i ne treba puno menjati, samo podešavati, što Rolex i radi godinama bez blama.

  6. #1296
    Stariji član Avatar korisnika sin.er
    Član od
    20.1.2014.
    Poruke
    1.870
    Lajkovi
    16462
    Reputacioni uticaj
    91

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Citat anpi kaže: Pregled poruke
    Sinner, nisi li ti meni rekao da si danas na poslu do 14i30? Ovo pises u pauzi ili se samo meni ne mozes javiti za radnog vremena "jer radis"?
    Aj provjeri vrijeme druže.

  7. #1297
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Citat boskom kaže: Pregled poruke
    Ovde se radi o raznim varijantama Pateka:







    Mislim iskreno da ako se priča o hype-u, da Rolex nije nešto poseban — jedino što proizvodi veći broj satova i poznatiji je kod masa od većina ostalih brendova.



    E sad ulazimo u ono što se nezna. Ako sam vas dobro pročitao, kad pišete da je “neopravdano za proizvodjaca” hoćete reći da je Rolex iza toga da se čelična Daytona prodaje za toliko koliko se prodaje na tržištu polovnih satova? Da Rolex kao firma utiče namerno na to? Ako stvarno tako mislite, zašto nebi isto mislili da Patek to isto radi, ili naprimer da FP Journe to isto radi? Lično ne mislim da je baš tako. Ako sam vas dobro razumeo zamolio bi neki dokaz. Ako sam vas loše razumeo, izvinjavam se unapred!

    Inače mislim da razumem ovo drugo što ste napisali da ne želite biti deo stereotipa… može se reći je da nije uvek bio toliki hype, i da je to relativno novi fenomen. Kad ignorišemo taj fenomen i gledamo Rolex sat kao sat, moje iskustvo mi kaže da su to uglavnom veoma kvalitetni satovi, dugotrajni, rade ono što treba da rade, lako se servisiraju, izdržavaju više od mnogo drugih, na duže staze, i što se tiče dizajna i funkciji. Mislim da je to još uvek istina, i da neke stvari i ne treba puno menjati, samo podešavati, što Rolex i radi godinama bez blama.
    Hteo sam reci da je neopravdano da proizvodjac bude uvucen u blato stereotipa, ali zbog raznih novih i hibridnih elita, ni kriv ni duzan strada. Zapravo, kriv je sto je pogodio neke zice u ljudima i sto pravi kvalitetnu robu. Straiji se verovatno
    secaju pojma "dizelas". Da li je Diesel kriv sto je u Srbiji 90' godina stvoren hype? Naravno da nije. Ali da li ce mnogima/nekima pasti na pamet taj pojam kada vide ovaj brend, rekao bih da hoce. Dizelas juri Diesel zbog "Diesel"-a, a Rolex snob zbog naziva Rolex. Onaj koji ima novca, zadovolji se sa originalom, a onaj koji nema, nabavi sebi kopiju. Ono sto je po nekom mom misljenju Rolex trebao da uradi po tom pitanju jeste "biranje" klijentele kroz marketing. Da jasno stavi do znanja da ne zeli odredjene grupe, ali, at the end of the day, zasto bi to radio ako biznis cveta. Secam se primera cini mi se Guess-a, kada su izasli sa sloganom "ako ste debeli, ne kupujte nase farmerice". Bilo bi glupo da Rolex tako nesto uradi, ali cini mi se da njima ceo taj imidz ne smeta. Isto kao i za Patek. Ove slike gore se mogu videti kod Pareka i Rolex-a, ali ne bas tako cesto kod Omege ili VC-a. Stereotipi su cudo. Mozemo isto reci i za Mercedes koga po pravilu vozi "gospoda" ili BMW koga vozi "nervozna" gospoda. Nikad kraja
    boskom likes this.

  8. #1298
    Član
    Član od
    19.2.2021.
    Poruke
    183
    Lajkovi
    1161
    Reputacioni uticaj
    4

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Citat Waldi kaže: Pregled poruke
    Hteo sam reci da je neopravdano da proizvodjac bude uvucen u blato stereotipa, ali zbog raznih novih i hibridnih elita, ni kriv ni duzan strada. Zapravo, kriv je sto je pogodio neke zice u ljudima i sto pravi kvalitetnu robu. Straiji se verovatno
    secaju pojma "dizelas". Da li je Diesel kriv sto je u Srbiji 90' godina stvoren hype? Naravno da nije. Ali da li ce mnogima/nekima pasti na pamet taj pojam kada vide ovaj brend, rekao bih da hoce. Dizelas juri Diesel zbog "Diesel"-a, a Rolex snob zbog naziva Rolex. Onaj koji ima novca, zadovolji se sa originalom, a onaj koji nema, nabavi sebi kopiju. Ono sto je po nekom mom misljenju Rolex trebao da uradi po tom pitanju jeste "biranje" klijentele kroz marketing. Da jasno stavi do znanja da ne zeli odredjene grupe, ali, at the end of the day, zasto bi to radio ako biznis cveta. Secam se primera cini mi se Guess-a, kada su izasli sa sloganom "ako ste debeli, ne kupujte nase farmerice". Bilo bi glupo da Rolex tako nesto uradi, ali cini mi se da njima ceo taj imidz ne smeta. Isto kao i za Patek. Ove slike gore se mogu videti kod Pareka i Rolex-a, ali ne bas tako cesto kod Omege ili VC-a. Stereotipi su cudo. Mozemo isto reci i za Mercedes koga po pravilu vozi "gospoda" ili BMW koga vozi "nervozna" gospoda. Nikad kraja
    Vidim da sam vas pogrešno shvatio, drago mi je!

    Slažem se da brend uglavnom nemože da kontroliše (nego samo da utiče) na to kako ga drugi vide. Ironija je to da i Rolex i Patek se trude da njihovi sports modeli ne postanu glavni imidž brenda, s tim što ne povećavaju masovno proizvodnju njihovih čeličnih sports modela, i ako kao što ste naveli dobar sloj tržišta to želi. Ironija je zbog toga što to ustvari dovodi do još većeg hype-a jer cene tih modela skaču, i teško je jednom “običnom” ljubitelju doći do njih.

    Što se tiče BMW vozača, dozvolite mi opet malo humora

    milek and Waldi like this.

  9. #1299
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Citat boskom kaže: Pregled poruke
    Vidim da sam vas pogrešno shvatio, drago mi je!

    Slažem se da brend uglavnom nemože da kontroliše (nego samo da utiče) na to kako ga drugi vide. Ironija je to da i Rolex i Patek se trude da njihovi sports modeli ne postanu glavni imidž brenda, s tim što ne povećavaju masovno proizvodnju njihovih čeličnih sports modela, i ako kao što ste naveli dobar sloj tržišta to želi. Ironija je zbog toga što to ustvari dovodi do još većeg hype-a jer cene tih modela skaču, i teško je jednom “običnom” ljubitelju doći do njih.

    Što se tiče BMW vozača, dozvolite mi opet malo humora

    Kao odgovor na humor, malo real life humora na temu auta
    https://youtu.be/fHTKhr6j7Sc

    Sto se gore teme tice, zaboravio sam samo da dodam da mi je cudno da recimo u celom tom stereotipu Rolex-a kao "kriminalnog" nije dosla i Omega sa James Bond pricom? Da su cak i cuvene (kako iz zovu AAA) replike postale trazena roba pre nego istinski kvalitet. Veliku ulogu imaju ambasadori. Rolex i Patek pored vrlo uljudnih, imaju i ponekog repera ili sportistu koji vuce tu hibrid populaciju, i ciji fanovi sebi uglavnom ne mogu da priuste original, i oni su velikoj meri kupci fake Rolexa. Kod nekog Vacheron-a na primer, tesko da ce se naci Jay Z kao reprezent. Vacheron je ostao svoj gigant za predsednike i premijere. Lange takodje. Dok za homage u vidu Steinharta ili koga sve vec, mislim da su tu za entuzijaste ili barem za entuzijaste u pokusaju. Svaka roba nadje kupca.

  10. #1300
    Član
    Član od
    19.2.2021.
    Poruke
    183
    Lajkovi
    1161
    Reputacioni uticaj
    4

    Određen forumom Re: Pazi replika - Oprez pri kupovini sata !!!

    Citat Waldi kaže: Pregled poruke
    Sto se gore teme tice, zaboravio sam samo da dodam da mi je cudno da recimo u celom tom stereotipu Rolex-a kao "kriminalnog" nije dosla i Omega sa James Bond pricom? Da su cak i cuvene (kako iz zovu AAA) replike postale trazena roba pre nego istinski kvalitet. Veliku ulogu imaju ambasadori. Rolex i Patek pored vrlo uljudnih, imaju i ponekog repera ili sportistu koji vuce tu hibrid populaciju, i ciji fanovi sebi uglavnom ne mogu da priuste original, i oni su velikoj meri kupci fake Rolexa. Kod nekog Vacheron-a na primer, tesko da ce se naci Jay Z kao reprezent. Vacheron je ostao svoj gigant za predsednike i premijere. Lange takodje. Dok za homage u vidu Steinharta ili koga sve vec, mislim da su tu za entuzijaste ili barem za entuzijaste u pokusaju. Svaka roba nadje kupca.
    Patek nema ni jednog zvaničnog ambasadora.

    Ali ima dosta tkz “influencera.”

    Isti je problem s manjim brendovima kao što sam dao na primer pre nekoliko posta… hype se stvara s tim što neki influencer u odredjenoj soc. grupi utiče na odluku te grupe, i tako se stvara potražnja i hype. I diže cena robe. Zbog interneta i društvenih mreža razni influenceri imaju pristup publici i tako se veoma brzo stvara potražnja i dižu cene izabranih modela. U svetu satova taj fenomen postoji i kod manjih brendova, i skoro uvek je stvoren zahvaljujući influencera. Nije samo kod Rolexa i Pateka, i ako su ti brendovi naj poznatiji.

    Zato mislim da je kolega Haifisch upravu kad tvrdi da nema smisla suditi sat i brend na osnovu toga ko u svetu voli, želi, ili nosi taj isti. Postoje mnogo bolja i više znacajna razmatranja kod nas ljubitelja, da brzo presudjivanje zasnovano na trenutnom društvenom trendu je u nekom smislu nepotrebno.
    milan zmaj and Haifisch23 like this.

Slične teme

  1. Pomoc pri kupovini ručnog sata...
    By Corsair in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 90
    Poslednja poruka: 17.10.2013., 19:42
  2. Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 24.6.2013., 7:54
  3. Da li je ovo Breitling replika sata ??
    By profa in forum Breitling
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 6.10.2011., 23:16
  4. Pomoc pri kupovini sata
    By dovla5 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 6.7.2010., 23:18

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •