Strana 14 od 19 PrvaPrva ... 4101112131415161718 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 131 do 140 od ukupno 186
Like Tree180Likes

tema: Seiko 4R36 vs 6R15

  1. #131
    Novi član
    Član od
    25.12.2020.
    Poruke
    19
    Lajkovi
    7
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko 4R36 vs 6R15

    Nije mene niko nagovorio nego sam ja resio,uzecu samo neki skup,lep i kvalitetno uradjen Seiko.Sve je dobro,regulisace se on cim se stavi na timegrapher.Mozda se stavljan6r15 i u neke jeftinije verzije Seika ali ljudi shvatite da necete dobiti taj kvalitet izrade kao za 150000.Gde god se pojavim svi mi traze daj skidaj sat,daj kljuceve od Astre i td.kad vidim za koje cene ljudi prodaju svoj Seiko na kp dodje mi da se smejem.A moj je bomba,ja drugi nisam nigde video
    Attila likes this.

  2. #132
    Stariji član Avatar korisnika BucaJr.
    Član od
    9.8.2011.
    Lokacija
    New Now
    Poruke
    610
    Lajkovi
    4391
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Seiko 4R36 vs 6R15

    Hteo sam svašta da napišem, ali jok...nema svrhe.
    eee likes this.

  3. #133
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Seiko 4R36 vs 6R15

    Napravio si malu gresku sto si mozda previse srcem uleteo u kupovinu. Za taj novac definitivno si mogao da barem uzmes neki 6R35 i da ako nista imas 70 sati rezerve, i to za 80000 ili 90000 dinara. Platio si Seikov hype sa limited edition naslovom. Naravno, uz sve to nisi imao srece, sto je najveca frka ovde. Ja sam ubedjen ako bi se napravila velika anketa o odstupanju Seiko 5 ili Samuraja, Kornjaca, Suma, Alpinista itd, da bi velika vecina imala sasvim tolerantno odstupanje.

    Cela manija oko kvaliteta i "ulog-dobijeno" se opet svodi na licne preference. Ako se nekom ne isplati da za servis da novca koliko vredi i sam sat, onda je iako u teoriji sasvim popravljiv mehanizam zapravo "nepopravljiv" za mnoge. Sa druge strane, servis nekog "high end" brenda moze da kosta kao jedan fin sat iz srednje ili polu srednje klase koji mnogi sanjaju, ali imas popravljiv, precizan i kvalitetniji mehanizam u koji vredi uloziti, ali da li vredi, sam covek proceni.

    Ja licno nisam imao problema sa odstupanjem kod Seiko-a. Imao sam probleme sa narukvicama i sa tom vrstom fuseraja, ali u realnosti ono za sta je sat namenjen, vise nego korektno se ponasao i donosio mi je zadovoljstvo. Kategorizacija "smeca" se po mom misljenju ne moze svoditi tako olako i pausalno. Ti ces svoj sat regulisati, i 98% su sanse da ce sve biti ok.

    Veznao za vrednost- Ljudi, pored zivog Casia i slicnih, sve je u vecoj ili manjoj meri debelo bacanje para. Ovaj hobi je skup hobi, a nikako investicija. Za investicije ljudi su napravili investicioni fond odnosno investiciono zlato. Sve sto je po sistemu "vredi onoliko koliko si spreman da platis" u slucaju Rolexa, Seika, Omege, Breitling-a, Citizena, IWC-a, Orienta, Sinn-a itd, gubi na vrednosti pre ili kasnije ili je u startu vec izgubilo dosta vrednosti. Zato uzivajmo u onome sto nam se dopada, i najbolji savet, protezanje po duzini, a ne proizvoljno Znanje je bitna karika da bi upoznali sta nam se zapravo dopada, da se identifikujemo sa samim sobom, da procenimo kvalitet i da budemo srecniji a ne praznoglaviji i "tupo" srecni. Da izbegnemo da postanemo snobovi i robovi na svoju stetu. Sve ostalo je zabava. Barem ja tako gledam na stvar.
    eee, BucaJr., stanis and 3 others like this.

  4. #134
    Banned
    Član od
    21.12.2020.
    Poruke
    40
    Lajkovi
    35
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko 4R36 vs 6R15

    Pa da Waldi genijalno zaključivanje, to sam i govorio, sve preko Casio je za mene bacanje pare, ne ulećite sa očekivanjima da će to da vredi još više i ne bacajte pare zbog takvog očekivanja, sve je hajp i trenutna pomama izazvana dosadom, internetom i previše naštampanim novcem

    ima tu nekih izuzetaka da se razumemo, mislim pre svega na vintage horologiju, mada je i to tržište strašno prezagađeno koječime

  5. #135
    Novi član
    Član od
    25.12.2020.
    Poruke
    19
    Lajkovi
    7
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko 4R36 vs 6R15

    Seiko sumo 103j1.dzaba sve kad mi se sat ne svidja uopste.kako kaze jedan moj kolega.
    Bice to sve u redu

  6. #136
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    777
    Lajkovi
    3128
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Seiko 4R36 vs 6R15

    Citat Mali tigrillo kaže: Pregled poruke
    Pa da Waldi genijalno zaključivanje, to sam i govorio, sve preko Casio je za mene bacanje pare, ne ulećite sa očekivanjima da će to da vredi još više i ne bacajte pare zbog takvog očekivanja, sve je hajp i trenutna pomama izazvana dosadom, internetom i previše naštampanim novcem

    ima tu nekih izuzetaka da se razumemo, mislim pre svega na vintage horologiju, mada je i to tržište strašno prezagađeno koječime
    Ima dosta istine u izrečenom.

  7. #137
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Seiko 4R36 vs 6R15

    Samo da ne odemo sada u Grand produkciju, a da zaobidjemo Berlinsku filharmoniju

    Ko razume, shvatice

  8. #138
    Stariji član
    Član od
    2.10.2019.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    659
    Lajkovi
    2502
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Seiko 4R36 vs 6R15

    Ovde je pogotovo tesko izvuci te pare posto nije realna cena 150k. U EU se moze naci za manje od 900e nov u radnji sa garancijom 2god. Kod nas ubijaju sa cenama za premium Seiko modele. Kupuju ih samo neobavesteni ili oni koji ne brinu o parama. A i na te cene je uvek moguce dobiti u radnji 10% popust za Seiko, 20% za svajcarce.
    BucaJr. likes this.

  9. #139
    Novi član
    Član od
    25.12.2020.
    Poruke
    19
    Lajkovi
    7
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko 4R36 vs 6R15

    Nikakva prodaja ne dolazi u obzir,pre cu ga gurnuti u blender.Sredice se i nositi narednih 15godina.
    Can'tStand'Ya and bancika like this.

  10. #140
    Stariji član Avatar korisnika bezbi
    Član od
    19.9.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.189
    Lajkovi
    1897
    Reputacioni uticaj
    40

    Određen forumom Re: Seiko 4R36 vs 6R15

    Ma druze prodaj njima za 400, vise i ne vredi kao nov, a i mehanizam ti je sjeban, ustvari nije sjeban on mora tako da radi tako mu pise na specifikaciji. Znaci ne verujem sta se ovde pise i kakav je mentalitet ljudi, ovaj forum je bio sila do pre nekoliko godina

    Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •