Strana 2 od 16 PrvaPrva 12345612 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 153
Like Tree274Likes

tema: Automatik vs kvarcni mehanizam

  1. #11
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Automatic vs kvarcni sat

    Citat downe kaže: Pregled poruke
    Razumem ja to sto pricate, ali i za gramofon su pricali da ima dusu, a CD je nema... mozda nije najbolje poredjenje, posto automatici sigurno nece u penziju kao gramofon...
    Ko je rekao da su gramofoni otišli u penziju? Gramofon ima dušu, definitivno i nadam se da neće biti penzionisani u skorije vreme!
    Adekvatnije poređenje bi ti bilo kaseta i cd, nikako ploča i cd! No, da ne idemo u off...

    Citat downe kaže: Pregled poruke
    Nisam ni nasao automatic sat za 300e, koji mi se svidja, uglavnom su skuplji, tako da razmisljam da ipak uzmem kvarcni, ali opet i tu mi je bitno da nadjem pouzdan sat koji ce trajati minimum 15 godina....
    Pa nije da ih nema za tu količinu novca, ali kod nas je daleko veći izbor kod kvarcnih satova! A ako želiš robustan i pouzdan sat, Wildboar ti je dao dobar predlog... pogledaj Casio G-shock seriju, kažu da su neuništivi, a za 300e možeš da imaš malu vojsku G-shockova!

    pozdrav
    bstojkov likes this.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  2. #12
    Novi član
    Član od
    22.4.2009.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Automatic vs kvarcni sat

    Nisam iz Novog Sada, ali sam vrlo cesto u Novom Sadu, tako da cu pogledati te radnje. Cuo sam da mnoge radnje znaju da uzimaju preveliku marzu, pa sat kosta mnogo vise nego sto vredi.

    Pogledao sam Suunto satove po Netu, deluju zanimljivo, mada nisam bas ljubitelj digitalnih satova, mozda sam staromodan, ali vise me privlace analogni.

    Ne znam zasto, ali ja sam Casio u startu odbacio, mada ste me sad pokolebali sa ovim predlozima, nekako sam uvek smatrao da je Casio inferioran po kvalitetu u odnosu na recimo Seiko, ili Citizen....

  3. #13
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Automatic vs kvarcni sat

    Pa da, na spensu imaš barem 4 radnje koje prodaju satove! Tako da, na relativno malom prostoru možeš da vidiš dosta različitih modela satova! Tissot, Casio, Wenger, Seiko, Breil, Festina, Sector, Fortis, itd... sve to možeš na spensu da vidiš! U Merkatoru imaš Chronos Time, u kojem možeš da vidiš i Certina satove! Imaš još u ulici Modene, u centru, Bomar radnju sa jacques lemans, citizen satovima! I to ti je to, u suštini što se radnji tiče!

    Casio ima dobre i kvalitetne satove, što bi rekli ameri, predstavljaju Best bung for the buck! G-shock nikada nisam imao, ali sam dosta čitao o njima i ljudi ih koriste u sredinama gde vladaju surovi uslovi jer su relativno jeftini a izuzetno robusni i izdržljivi! Prilično su, recimo, popularni kod američkih vojnika, a svi znamo da ih ima na svakom božjem ćošku ove naše male plave planete!

    pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  4. #14
    Novi član
    Član od
    22.4.2009.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Automatic vs kvarcni sat

    Hvala na ovim informacijama, posle praznika cu da obidjem ove radnje...

    Da, Casio nije skup, za 300 evra ima veliki izbor, bar sto se tice Casia...

  5. #15
    Časovničar Avatar korisnika watchmag01
    Član od
    7.8.2008.
    Lokacija
    karlovac
    Poruke
    708
    Lajkovi
    750
    Reputacioni uticaj
    47

    Određen forumom Re: Automatic vs kvarcni sat

    bok
    da i bliže nagovoril bi te da kupiš romanona automatic eta meh. 2000kn ,ovak niš

  6. #16
    Novi član
    Član od
    7.2.2009.
    Poruke
    28
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Automatic vs kvarcni sat

    U Beogradu imas dosta takvih radnji u malom krugu. Prve dve su na raskrscu Kralja Milana i Kneza Milosa; treca je na raskrscu Terazija i (valjda) Bulevara Kralja Aleksandra. Naravno ima jos mnogo radnji u Kneza Mihaila.
    Priložene slike Priložene slike Automatik vs kvarcni mehanizam-l.jpg  

  7. #17
    Novi član
    Član od
    22.4.2009.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Automatic vs kvarcni sat

    Hvala na ovom detaljnom objasnjenju, pogledacu i u Beogradu.
    Inace, ovo je sat koji bih voleo da imam, u pitanju je IWC za pilote, taj je automatic sa modifikovanim ETA mehanizmom... kosta samo 4400 funti

    Uglavnom trazim nesto slicno ovom po izgledu...
    Priložene slike Priložene slike Automatik vs kvarcni mehanizam-iwc-pilots-watch.jpg  

  8. #18
    Član Avatar korisnika edin13
    Član od
    28.1.2009.
    Lokacija
    Visoko
    Poruke
    133
    Lajkovi
    117
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Automatic vs kvarcni sat

    pozdrav
    ovaj sat IWC ciju sliku si postavio mene uveliko podsjeca na jedan sat koji se i meni previse svidja a koji je daleko pristupacniji..radi se o Thunderbirds MultiPro Automatic..sliku mozes pogledati Predlozi za kupovinu sata do 500 EUR kao i njegovu specifikaciju..ako si zainteresovan za kupovinu putem interneta ovaj sat mozes naruciti na stranici www.milwatches.com

    nadam se da sam bar malo pomogao
    Zanimaju me samo takve pobjede koje nisu nečiji porazi...

  9. #19
    Novi član
    Član od
    22.4.2009.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Automatic vs kvarcni sat

    Da, taj sat sam i ja primetio vec, mada kod njega me brine to sto je automatic, a cena vrlo povoljna, nisam siguran koliko je kvalitetan mehanizam u njemu, plus sto nisam previse poverljiv u Internet kupovinu...

  10. #20
    Član Avatar korisnika Milanche78
    Član od
    30.7.2009.
    Lokacija
    BG
    Poruke
    439
    Lajkovi
    199
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Automatic vs kvarcni sat

    Ako sam dobro razumeo, kada se kvarcni sat pokvari, ne znaci da ide odmah u kantu, vec moze da se zameni ceo mehanizam. Da li to neko radi kod nas ili se sat salje u fabriku?
    Inace, nekako su mi odbojni kvarcni satovi, narocito kada kostaju vise stotina €, a u sebi imaju mehanizam od 20-30€ i onda se takav mehanizam stavi u fino kuciste, pa safirno staklo...

Slične teme

  1. ETA kvarcni mehanizam - pomoc pri identifikaciji ?
    By bojank76 in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 9.10.2011., 21:47
  2. Preporuka za kvarcni analogni sat do 150 eur
    By ekrem in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 13.7.2011., 15:22
  3. Zenski automatik za 150 eura
    By cesnakb in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 6.10.2010., 15:56
  4. Bulova Automatik
    By bradonja in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 10.8.2010., 12:56
  5. Kupio bih automatik
    By Milanche78 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 12.10.2009., 21:25

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •