Strana 4 od 7 PrvaPrva 1234567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 40 od ukupno 62
Like Tree41Likes

tema: Ručna izrada sata

  1. #31
    Novi član
    Član od
    12.11.2015.
    Poruke
    24
    Lajkovi
    32
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Ručna izrada sata

    Malo izvinjenje posto se ne snalazim najbolje sa nazivima,pretpostavljam da je to gornja ploca na kojoj su rubini i koja drzi osovine na svojim polozajima.Ako je to sto si me pitao,to mi je najmanji problem isto cu uraditi od roga pa cu polako upasovati jedan po jedan rubin sa orginala.To cu na samom kraju da bih prvo jedan po jedan zupcanik probao na orginalnom kucistu da vidim da li pravilno funkcionisu.Samo kuciste i ta gornja ploca mi je najmanji problem vec sam radio vezbu tako da to jos i ide.Najvise me je plasio ovaj deo ali je za sada sve u redu,sutra cu ga upasovati sa orginalnim susednim zupcanicima da vidim kako se ponasa i da li radi da li se isparvno krece.
    somy likes this.

  2. #32
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Ručna izrada sata

    браво друже свака ти част веома сам знатижељан да видим како се ствари даље буду одвијале....та горња плоча се зове мост и многи часовничари кажу да им је најтеже када тај мост постављају на крају када ураде сервис сата на углавном бар пет осовиница, односно зупчаника, тако да сваки мора да упадне у исто време, што је јако компликовано

    такође кад кажеш да ћеш убацити рубине, погледај како их машина утискује у мостове имаш на интернету снимке

  3. #33
    Novi član
    Član od
    12.11.2015.
    Poruke
    24
    Lajkovi
    32
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Ručna izrada sata

    Hvala Milane!Da da dosta toga pogledam na Youtube-u i to mi zaista znaci puno.Inace jako ozbiljno sam pristupio ovom svom projektu,svaki dan radim oko desetak sati na izradi koliko mi dozvoli sam organizam a ostatak vremena vezbam na orginalu.Taj most sam vec vracao tako da se snalazim za sada.Nadam se da cu sutra uspeti da u orginal umetnem ovaj moj zupcanik pa cu vam postaviti mali video da vidite kako izgleda.Danas malo odmaram da osvezim baterije.
    somy likes this.

  4. #34
    Član Avatar korisnika somy
    Član od
    11.7.2012.
    Lokacija
    nis
    Poruke
    441
    Lajkovi
    409
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom re: Ručna izrada sata

    samo polako druze i strpljivo. da li radis kopiju onog sata sa slike koje si postavio u prvom obracanju?

  5. #35
    Novi član
    Član od
    12.11.2015.
    Poruke
    24
    Lajkovi
    32
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Ručna izrada sata

    Da taj radim u pitanju je neki stari Junghans,na mehanizmu pise da je 620.52 sa 17 je rubina.

  6. #36
    Član Avatar korisnika somy
    Član od
    11.7.2012.
    Lokacija
    nis
    Poruke
    441
    Lajkovi
    409
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom re: Ručna izrada sata

    da,da nemacki je sat, iz 70-tih godina... . sta si planirao sa balansom i glavnom oprugom za navijanje? to ces morati u originalu ...

  7. #37
    Novi član
    Član od
    12.11.2015.
    Poruke
    24
    Lajkovi
    32
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Ručna izrada sata

    Opet izvinjenje zbog naziva,ova dve dela imaju opruge i njih cu izraditi i staviti u njih te optuge.Ovaj deo levo sam primetio da u sebi ima jedan rubin a imaju mesta za jos dva pa sada ne znam da li fale ili ne inace sat je radio ali posle par sati kasni pa nisam bio siguran da li je to zbog toga ili ne.Ručna izrada sata-imag1012.jpg

  8. #38
    Član Avatar korisnika somy
    Član od
    11.7.2012.
    Lokacija
    nis
    Poruke
    441
    Lajkovi
    409
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom re: Ručna izrada sata

    taj levi deo je balansa koja je srce svakog sata,ona ima na svom mostu odozgo jedan rubin i na platou osnovice jos jedan,dakle odozdo. a ovaj desni deo je bubnjic koji ima unutar sebe glavnu oprugu koja pokrece mehanizam. cime ces da izradis spiralu na balansi? malo te mozda smaram ,ali me zanima kako ces sve to i od kog materijala da uradis?

  9. #39
    Novi član
    Član od
    12.11.2015.
    Poruke
    24
    Lajkovi
    32
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Ručna izrada sata

    Ne ne nikako me ne smaras tu sam za sva pitanja.Jedino taj spiralni deo tu elasticnu traku ne pravim vec cu je koristiti na mom satu,znaci sve ostalo pravim a to ne jer je nemoguce ona je elasticna i samim tim i daje zamajac ili energiju satu,a delovi na kojima je ona to pravim taj most i tockic.

  10. #40
    Član Avatar korisnika somy
    Član od
    11.7.2012.
    Lokacija
    nis
    Poruke
    441
    Lajkovi
    409
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom re: Ručna izrada sata

    tako je ,zbog toga te to i pitam. spirala i opruga imaju svoju elasticnost i jacinu i to mislim da nebi moglo da se napravi .

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •