Strana 2 od 7 PrvaPrva 123456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 62
Like Tree41Likes

tema: Ručna izrada sata

  1. #11
    Novi član
    Član od
    12.11.2015.
    Poruke
    24
    Lajkovi
    32
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Ručna izrada sata

    Pozdrav svima!Izvinjavam se sto se nisam javlajo ovih dana ,pravio sam alat za ovaj moj projekat i pripremao se za pocetak.
    Evo i prvih fotki da vidite o kom modelu se radi i kako mi ide.Kao sto ce te videti odlucio sam se da mehanizam radim od roga jelena.Ručna izrada sata-imag0976.jpgRučna izrada sata-imag0999.jpgRučna izrada sata-imag1000.jpgRučna izrada sata-imag1001.jpg

  2. #12
    Član Avatar korisnika somy
    Član od
    11.7.2012.
    Lokacija
    nis
    Poruke
    441
    Lajkovi
    409
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom re: Ručna izrada sata

    svaka cast druze,jedva cekam da vidim finis projekta!!!!!!
    Zagor likes this.

  3. #13
    Novi član
    Član od
    12.11.2015.
    Poruke
    24
    Lajkovi
    32
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Ručna izrada sata

    Hvala hvala somy. I ja jedva cekam to i jeste lepota mog rada,ta borba sa sobom.Dok pokusavam da kontrolisem telo za pokerte koji su ispod milimetra i nestrpljenje da sto pre bude gotovo,u toj borbi je i sva tezina i slast,barem meni.

  4. #14
    Član Avatar korisnika somy
    Član od
    11.7.2012.
    Lokacija
    nis
    Poruke
    441
    Lajkovi
    409
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom re: Ručna izrada sata

    Potpuno si u pravu!!! borba sa samim sobom je nateza!!! znam kako to izgleda,ja se bavim casovnicarstvom amaterski, naravno i znam kakav je feeling kad se oko nekog sata preznojavam ceo dan i na kraj to sve sredim i budem zadovoljan prvo sto sve to radi besprekorno i naravno sto sam pobedio samog sebe
    HADzI DALIBOR likes this.

  5. #15
    Novi član
    Član od
    12.11.2015.
    Poruke
    24
    Lajkovi
    32
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Ručna izrada sata

    Da,razumemo se u potpunosti. U eri hiper brzina i instant proizvoda moj svet je smesten u suprotno,u proces koji traje i ciji se kraj ,uspeh vidi posle nekoliko meseci.To nosi jako veliki rizik da li ce proizvod visemesecnog rada uopste biti funkcionalan,ali kao sto smo se vec saglasili to je ta lepota koja nas privlaci.
    Posle mesec dana mogu samo da konstatujem da se rodila ozbiljna ljubav prema casovnicarstvu kod mene i doslo je do odlicnog spoja izmedju te nauke i minijature koja me je vec privukla.Vec uveliko gledam kako da se obrazujem u ovoj "vasoj" nauci i da vremenom pocnem da pravim samostalno svoje mehanizme da imam svoj autentican proizvod.

  6. #16
    Član Avatar korisnika somy
    Član od
    11.7.2012.
    Lokacija
    nis
    Poruke
    441
    Lajkovi
    409
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom re: Ručna izrada sata

    Pa pazi,ako te ta NAUKA o satovima privlaci,a uz to nisi ni sam znao da imas taj talenat-onda imas veliku prednost. Morao bi da malo prolistas literaturu za osnovne stvari da bi video kako satni meh.funkcionisu ,da malo pogledas na net.stvari vezane za to i onda svo to sto si naucio upotrebis prakticno. Praksa je 90% uspeha. Jos bolje ako znas nekog ko se bavi time da bi ti skratio put do uspeha i pomogo da brze savladas teoriju. Evo,ja sam ti na raspolaganju oko stvari koje ti nisu jasne oko mehanizma,a ako i ja neznam-ima ko zna...

  7. #17
    Novi član
    Član od
    12.11.2015.
    Poruke
    24
    Lajkovi
    32
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Ručna izrada sata

    Jos jednom hvala na podrsci nadam se da necu razocarati.Ono sto sam do sada uspeo je da procitam 80% ovog foruma i jako mi je to znacilo,naravno.Svaka pomoc sto se tice literature je dobro dosla,najbitnije bi mi bilo da naucim kako se odredjuju koraci na zupcanicima i ta vrsta zakonitosti da bih sledeci projekat zapoceo samostalno,da pokusam da osmislim svoj mehanizam i sprovedem ga u delo.Tako da bilo ko da ima takvu literaturu ili moze da me uputi na istu bio bih veoma zahvalan.

  8. #18
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Ručna izrada sata

    TOP - ČASOVNIČAR

    имаш ову литературу, то је читава едиција завода, није скупа

    нисам паметан како ћеш ово да изведеш, али срећно у даљем раду, у крајњем случају ћеш морати да уметнеш оригиналне делове сата, немирницу, спиралу, анкер, читав запречни склоп, кљул, док кућиште, казаљке, цифер, круница се и може направити

    наравно механизам копираш, навијач, види имаш неки совјетски или источно немачки, баумгартнер је једноставан, има само један рубин рецимо, овај са слике није сложен исто

  9. #19
    Član Avatar korisnika somy
    Član od
    11.7.2012.
    Lokacija
    nis
    Poruke
    441
    Lajkovi
    409
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom re: Ručna izrada sata

    Tehnologija obrazovnog profila za časovn | Halo Oglasi
    imas i ovako nesto. ovaj udzbenik mi je poznat i jako je dobar...

  10. #20
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Ručna izrada sata

    somy to je knjiga koju sam i ja postavio gore, Sajferti su je pisali

Strana 2 od 7 PrvaPrva 123456 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •