Strana 5 od 6 PrvaPrva 123456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 50 od ukupno 56
Like Tree71Likes

tema: Popravka Vostok Amfibia sata

  1. #41
    Stariji član Avatar korisnika Uros GT
    Član od
    23.5.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    929
    Lajkovi
    3355
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Popravka Vostok Amfibia sata

    Citat dakovic kaže: Pregled poruke
    .. Ma nisam ja ljut nego trazim da se ne zakebavamo nego razmenimo kvalitetne informacije. Opet, ne radi se o dubini zaranjanja nego o agresivnosti slane vode u moru i hlorisane vode u bazenina, to nagriza metal dok si u vodi posle stete uzalud je ispirati. Amfinija sigurno nije ronilacki sat. Ronilacki pravi satovi su veins veliki, debeli i ruzni sa predebelim kazaljkama, ronilacki sat je kao u kupatilu vodomer a to se ne nosi. I slana voda ce ti doci do dihtunga I pokvatiti kad tad. Sutra cu slikati sat najbilje sto mogu mafa nisam siguran da je preko fotografije notice tvrditi koji je metal u pitanhu
    Koja agresivnost vode za nerđajući čelik i sat koji je od strane proizvođača deklarisan kao vodootporan do 200M dubine? Dodje do dihtunga i šta? Za to i dihtung služi. Ja nisam inženjer ali umem da logiciram.

    Taj Komandirski nov košta 3500 dinara, mehanički sat, daj mi drugi bolji mehanički sat za iste ili manje pare, od čelika, koji ima in house mehanizam i celu proizvodnju pod jednim krovom, koji ima priču, ime, i neki imidž?

    RN3 Pro via TT
    83stojan, MMario and Elvedin like this.

  2. #42
    Član
    Član od
    16.10.2013.
    Poruke
    108
    Lajkovi
    99
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Popravka Vostok Amfibia sata

    .....da ne navodim sada posebno kome sve odgovaram, prepoznacete.

    -onaj sat na ruci onog coveka nije amfibija pa dobro nema veze te je velicine i tog stila tako da ostaje u temi, u svakom slucaju sat nije ronilacki nego samo tako izgleda, kao i amfibija. ronioci ne nose amfibije niti seiko divere oprostite ako sam pogresio i ne popravljajte me u nazivu.
    onaj drugi veliki ruzni debeli smesni bizarni sat je pravi ronilacki sat za to pravljen da bi u mrakaci pod vodom ronioc video koliko jos sme na kojoj dubini da se zeza da ne bi umro ako nesto pogresi. taj sat ima ime, nije nikakva zajebancija sat je pravi. to sto ne znate ko je proizvodjac i da li je sat deciji ili ronilacki ne daje za pravo na neadekvatan komentar.

    sledeci clan kaze nisam inzenjer, ali kako voda da pojede nerdjajuci celik, e pa druze voda pojede nerdjajuci celik, ako mislis da nerdjajuci celik ne moze da zardja sta cu ti ja, drz se ti tvoje profesije koja god da je, siguran sam da si tu maher. no neadekvatno je da poredis dubinu vode sa agresivnoscu iste. to mi poredjenje lici na kravu koja bleji, dakle nesto nespojivo.
    naravno izvinjavam ti se vec odmah ovde na ovakvom tonu i neprimerenim recima i poredjenjima no ni ti nisi bio bolji. napadas a uopste ne znas koga, mozda sam ja inzenjer, mozda sam ronioc, jesi pomislio na to mozda.

    ako nekog zanima koji je ono sat napisacu.

    ...tolerancije zupcanika i ostalih delova, pa ako napisem svoje iskustvo, iskustvo osobe koja je u poslednjih pola godine od cetiri komandirca uspeo da ozivi tri, da su jako losi po odabiru klasa tolerancije te se dogodi da isti deo iz jednog sata nece da se pravilno uklopi u drugi i obrnuto a pomenuti delovi rade na maticnim satovima- siguran sam da mi preti opasnost od jednog dela clanova foruma, stoga cu napisati - povlacim sve sto sam ikada napisao protivu amfibija/komandirskog i slazem se se svima- nema boljih satova.

    citat sa iracke drzavne televizije 1988e

    ,,,,,izlaznost na izborima je bila 99% stanovnistva , a nas predsednik bog da ga pozivi je pobedio sa ocekivanih 100%

  3. #43
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18042
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Popravka Vostok Amfibia sata

    Nema potreba za neprijateljskim tonovima sa bilo koje strane.
    Svrha diskusije nije da akteri na kraju postanu istomišljenici.
    Lično mi je malo bez veze povlačiti se ako se većina ne slaže sa vašim mišljenjem (a vidim da je to ovde,na Forumu, postalo praksa)

    Branite svoje stavove i poštujte sagovornika.

    PS-Odnosi se na sve članove Foruma
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  4. #44
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Popravka Vostok Amfibia sata

    Citat dakovic kaže: Pregled poruke
    .....da ne navodim sada posebno kome sve odgovaram, prepoznacete.

    -onaj sat na ruci onog coveka nije amfibija pa dobro nema veze te je velicine i tog stila tako da ostaje u temi, u svakom slucaju sat nije ronilacki nego samo tako izgleda, kao i amfibija. ronioci ne nose amfibije niti seiko divere oprostite ako sam pogresio i ne popravljajte me u nazivu.
    onaj drugi veliki ruzni debeli smesni bizarni sat je pravi ronilacki sat za to pravljen da bi u mrakaci pod vodom ronioc video koliko jos sme na kojoj dubini da se zeza da ne bi umro ako nesto pogresi. taj sat ima ime, nije nikakva zajebancija sat je pravi. to sto ne znate ko je proizvodjac i da li je sat deciji ili ronilacki ne daje za pravo na neadekvatan komentar.


    sledeci clan kaze nisam inzenjer, ali kako voda da pojede nerdjajuci celik, e pa druze voda pojede nerdjajuci celik, ako mislis da nerdjajuci celik ne moze da zardja sta cu ti ja, drz se ti tvoje profesije koja god da je, siguran sam da si tu maher. no neadekvatno je da poredis dubinu vode sa agresivnoscu iste. to mi poredjenje lici na kravu koja bleji, dakle nesto nespojivo.
    naravno izvinjavam ti se vec odmah ovde na ovakvom tonu i neprimerenim recima i poredjenjima no ni ti nisi bio bolji. napadas a uopste ne znas koga, mozda sam ja inzenjer, mozda sam ronioc, jesi pomislio na to mozda.

    ako nekog zanima koji je ono sat napisacu.

    ...tolerancije zupcanika i ostalih delova, pa ako napisem svoje iskustvo, iskustvo osobe koja je u poslednjih pola godine od cetiri komandirca uspeo da ozivi tri, da su jako losi po odabiru klasa tolerancije te se dogodi da isti deo iz jednog sata nece da se pravilno uklopi u drugi i obrnuto a pomenuti delovi rade na maticnim satovima- siguran sam da mi preti opasnost od jednog dela clanova foruma, stoga cu napisati - povlacim sve sto sam ikada napisao protivu amfibija/komandirskog i slazem se se svima- nema boljih satova.

    citat sa iracke drzavne televizije 1988e

    ,,,,,izlaznost na izborima je bila 99% stanovnistva , a nas predsednik bog da ga pozivi je pobedio sa ocekivanih 100%
    Evo ja sam uspeo da se prepoznam pa da krenem redom da ispravljam netačnosti.
    Na toj maloj fotografiji u poruci broj 36 je ili Tudor ili Rolex Submariner ( rekao bih 90% ). Oba sata nemaju nikakve veze sa Amfibijama i ne znam kako si ih uopšte doveo u vezu sa Amfibijama. Inače i Tudor i Rolex su itekako ronilački satovi i ne samo to nego su pojedini modeli korišteni i kao vojni službeno izdavani satovi. Dakle, ti satovi ne izgledaju kao ronilački satovi kako si rekao nego jesu ronilački satovi.

    Drugi, glomazni sat jeste isključivo ronilački sat i isključivo vojni službeni izdavani sat. Ne znam odakle ti ideja da ne znam kako se zove sat, niti sam rekao da nema ime , niti sam rekao da je dečiji sat, niti je moj komentar bio neadekvatan (moj komentar samo ukazuje na tvoje ne znanje). Što se tiče imena sata, svojevremno sam napisao dva teksta koja su između ostalog govorila o pomenutom satu. Tako da znam sasvim dovoljno o tom satu. Kako si ti Rolex (Tudor ) i taj veliki sat (čije ime neću namerno da spomenem , malo traži po forumu) doveo u vezu sa Amfibijama , ne znam. Inače, kada sam rekao da je taj drugi sat možda kopija to sam rekao sa razlogom. Ne bih sada i to da objašnjavam.
    To da ronioci ne nose Seiko divere ne bih komentarisao.

    PS-Komentarisao sam citirani i podebljani deo.
    Poslednja ispravka: skydrummer (7.2.2017. u 22:37)

  5. #45
    Član
    Član od
    16.10.2013.
    Poruke
    108
    Lajkovi
    99
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Popravka Vostok Amfibia sata

    meni ne treba ime tog sata, ime tog sata mi je poznato jovane. ne treba da trazim po forumu sta si ti pisao. o mom neznanju nemas pojma, niti o mom znanju, niti znas ko sam niti sta sam a vidovnjak nisi, tako da dzaba vristis. vojni sluzbeno dodeljivani sat. kakav nepostojeci termin. da nije "legendarni vermahtverk omikron crni vojni, samo me zanima u kojoj je vojsci bio. vraticu te nazad u temu da ti kazem sta jos ne znas po drugi put. ne znas jesam li ronioc, ne znas jesam li pre tacno trideset godina dobio sluzbeno dodeljeni ronilacki sat ili sam sat uzimao kao deo opreme na izvrsenje zadatka i po zavrsenom ga vracao u magacin, ne znas ni ime tog sata. ne znas da li sam pilot i da li je brajtling pilotski vlasnistvo pilota ili jna. ne znas ni sta mu se kvari ni sta mu je dobro....vidis ja ne znam nista o tebi i mozda ti ovo sve znas, sta mislis o takvom razvoju situacije.

  6. #46
    Član Avatar korisnika somy
    Član od
    11.7.2012.
    Lokacija
    nis
    Poruke
    441
    Lajkovi
    409
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Popravka Vostok Amfibia sata

    Jeli,jel zna neko gde ima da se kupi jeftina kavurma i cvsrci 😀😁😁
    marko14, jagos and DrAgod like this.

  7. #47
    Stariji član Avatar korisnika Uros GT
    Član od
    23.5.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    929
    Lajkovi
    3355
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Popravka Vostok Amfibia sata

    Citat dakovic kaže: Pregled poruke
    sledeci clan kaze nisam inzenjer, ali kako voda da pojede nerdjajuci celik, e pa druze voda pojede nerdjajuci celik, ako mislis da nerdjajuci celik ne moze da zardja sta cu ti ja, drz se ti tvoje profesije koja god da je, siguran sam da si tu maher. no neadekvatno je da poredis dubinu vode sa agresivnoscu iste. to mi poredjenje lici na kravu koja bleji, dakle nesto nespojivo.
    naravno izvinjavam ti se vec odmah ovde na ovakvom tonu i neprimerenim recima i poredjenjima no ni ti nisi bio bolji. napadas a uopste ne znas koga, mozda sam ja inzenjer, mozda sam ronioc, jesi pomislio na to mozda.

    ako nekog zanima koji je ono sat napisacu.
    Nisam dobio odgovor na pitanje iz prethodnog posta.

    Takođe, izjava da Rolex nije ronilački sat (praktično su izmislili satove za ronjenje, mislim da su čak i prvi patentirali dosta rešenja, ako nisam u pravu voleo bih da čujem šta je istina), je ono, za jednog pilota/ronica/inženjera/časovničara koji oživljava i vraća iz mrtvih i nemoguće, baš čudna.

    Takođe bih hteo i da čujem ili vidim na nekom linku, nekom naučnom radu, ili objašnjenje, kako voda korodira nerđajući čelik, evo zaista ne znam a hoću da naučim?

    Ne znam gde vidiš moje neprimerene reči, ja vidim najnormalnija pitanja, a dobijam preporuke da se držim svog zanimanja (u kom sam maher, jesam, hvala), umesto da ovde svi postanemo bogatiji u znanju i čujemo od nekog ko očigledno zna mnogo o satovima, metalima, koroziji, i mi laici, nešto novo.

  8. #48
    Član
    Član od
    16.10.2013.
    Poruke
    108
    Lajkovi
    99
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Popravka Vostok Amfibia sata

    druze roleksa nisam pomenuo, nikada nijedan nisam video niti popravljao i o njima ne znam nista.
    ne mogu te uputiti na naucni rad o korozivnom dejstvu vode po nerdjajucem celiku.
    o satovima ne znam mnogo, o metalima i koroziji sam zaboravio

  9. #49
    Stariji član Avatar korisnika Uros GT
    Član od
    23.5.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    929
    Lajkovi
    3355
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Popravka Vostok Amfibia sata

    Citat dakovic kaže: Pregled poruke
    Prilog 129181


    Druga fotografija prikazuje amfibiju koja nije pravi ronilacki sat nego je samo odradjena u tom stilu i stvarni ronilacki sat ogroman i ruzan, ali namenski napravljen za pravog ronioca.
    Evo slike koju si postavio, Rolex ili (verovatnije) Tudor, ali nije ni bitno jer je u suštini isto za ovaj slučaj, gde navodiš da nije ronilački sat iako je eklatantno da jeste, pored verovatno Agat Zlatousta.

    Ako ne znaš ništa o njima kako znaš da nije ronilački?


    Kao što sam i mislio, i očekivao, nisam dobio ni jedan odgovor ni na jedno od mojih pitanja, a moglo ih je biti mnogo.

  10. #50
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Popravka Vostok Amfibia sata

    Citat dakovic kaže: Pregled poruke
    .....da ne navodim sada posebno kome sve odgovaram, prepoznacete.

    -onaj sat na ruci onog coveka nije amfibija pa dobro nema veze te je velicine i tog stila tako da ostaje u temi, u svakom slucaju sat nije ronilacki nego samo tako izgleda, kao i amfibija. ronioci ne nose amfibije niti seiko divere oprostite ako sam pogresio i ne popravljajte me u nazivu.
    onaj drugi veliki ruzni debeli smesni bizarni sat je pravi ronilacki sat za to pravljen da bi u mrakaci pod vodom ronioc video koliko jos sme na kojoj dubini da se zeza da ne bi umro ako nesto pogresi. taj sat ima ime, nije nikakva zajebancija sat je pravi. to sto ne znate ko je proizvodjac i da li je sat deciji ili ronilacki ne daje za pravo na neadekvatan komentar.

    sledeci clan kaze nisam inzenjer, ali kako voda da pojede nerdjajuci celik, e pa druze voda pojede nerdjajuci celik, ako mislis da nerdjajuci celik ne moze da zardja sta cu ti ja, drz se ti tvoje profesije koja god da je, siguran sam da si tu maher. no neadekvatno je da poredis dubinu vode sa agresivnoscu iste. to mi poredjenje lici na kravu koja bleji, dakle nesto nespojivo.
    naravno izvinjavam ti se vec odmah ovde na ovakvom tonu i neprimerenim recima i poredjenjima no ni ti nisi bio bolji. napadas a uopste ne znas koga, mozda sam ja inzenjer, mozda sam ronioc, jesi pomislio na to mozda.

    ako nekog zanima koji je ono sat napisacu.

    ...tolerancije zupcanika i ostalih delova, pa ako napisem svoje iskustvo, iskustvo osobe koja je u poslednjih pola godine od cetiri komandirca uspeo da ozivi tri, da su jako losi po odabiru klasa tolerancije te se dogodi da isti deo iz jednog sata nece da se pravilno uklopi u drugi i obrnuto a pomenuti delovi rade na maticnim satovima- siguran sam da mi preti opasnost od jednog dela clanova foruma, stoga cu napisati - povlacim sve sto sam ikada napisao protivu amfibija/komandirskog i slazem se se svima- nema boljih satova.

    citat sa iracke drzavne televizije 1988e

    ,,,,,izlaznost na izborima je bila 99% stanovnistva , a nas predsednik bog da ga pozivi je pobedio sa ocekivanih 100%
    Citat dakovic kaže: Pregled poruke
    meni ne treba ime tog sata, ime tog sata mi je poznato jovane. ne treba da trazim po forumu sta si ti pisao. o mom neznanju nemas pojma, niti o mom znanju, niti znas ko sam niti sta sam a vidovnjak nisi, tako da dzaba vristis. vojni sluzbeno dodeljivani sat. kakav nepostojeci termin. da nije "legendarni vermahtverk omikron crni vojni, samo me zanima u kojoj je vojsci bio. vraticu te nazad u temu da ti kazem sta jos ne znas po drugi put. ne znas jesam li ronioc, ne znas jesam li pre tacno trideset godina dobio sluzbeno dodeljeni ronilacki sat ili sam sat uzimao kao deo opreme na izvrsenje zadatka i po zavrsenom ga vracao u magacin, ne znas ni ime tog sata. ne znas da li sam pilot i da li je brajtling pilotski vlasnistvo pilota ili jna. ne znas ni sta mu se kvari ni sta mu je dobro....vidis ja ne znam nista o tebi i mozda ti ovo sve znas, sta mislis o takvom razvoju situacije.

    Umesto da pišem nepovezano kao ti ja ću se držati netačnosti koje si napisao do sada.

    Idemo taksativno:
    -Pričaš o Amfibijama a postavio si fotku Rolex-a ili Tudora zajedno sa onim velikim satom (čije ime ne znaš). Ti satovi nemaju veze sa Amfibijom.
    -Kažeš da taj sat na slici (Rolex ili Tudor) nije ronilački sat nego samo tako izgleda kao i Amfibija. Jedan od prvih ronilačkih satova je Rolex Submariner. Ti to očigledno ne znaš jer za tebe Rolex nije ronilački sat.
    - Kažeš da ronioci ne nose Seiko i Amfibije. Amfibija definitivno nije prvi izbor za ronjenje jer bez obzira na 200 m wr ne ispunjava neke druge kriterijume. Ako neko roni sa njom to je stvar izbora. Ali reći da se Seiko satovi ne koriste za ronjenje e to je već nešto. Pun je internet fotki Seiko satova pod vodom. To što se koriste ronilački kompjuteri ne znači da se ne smeju koristiti ručni satovi prilikom ronjenja. Nekada, ne tako davno jedino su se ručni satovi koristili prilikom ronjenja. Između ostalih i Seiko.
    - Nigde nisam napisao da je onaj citiram "drugi veliki ruzni debeli smesni bizarni sat" dečiji ili da ne znam ko je proizvođač. Kako si ti to zaključio, ostaje misterija.
    -Moje ime nije Jovan. Odakle ti to, ostaje misterija. Za tebe sam samo skydrummer.
    - Citat "o mom neznanju nemas pojma" . Tvoje znanje si dovoljno prezentovao u prethodnih nekoliko poruka tako da tu nemam šta da komentarišem. Za tebe Rolex Submariner nije ronilački sat. Toliko.
    -Vojni službeno izdavani satovi su prevod za military issued watches ili military issued timepieces i sl. Nije sve što liči na vojni sat, vojni sat. Postojali su strogo definisani standardi koje su u nekim zemljama morali ispuniti vojni satovi. Ti satovi su izdavani tj vojnik ih je dužio, ti satovi su obeležavani na odgovarajući način itd. Ima dosta tekstova na tu temu širom internet prostranstva. Ima čak takvih tekstova na našem forumu. Nauči nešto:Američki vojni satovi - vijetnamska i postvijetnamska era
    -Citat "tako da dzaba vristis" pored nekulture pokazuje i nemoć, tj. odsustvo argumenata.
    -Citat "da nije "legendarni vermahtverk omikron crni vojni" , za tebe možda i jeste. Za mene nije. Kao i mnogo toga što si napisao to nema nikakve veze sa tvojom pričom o tome da su Amfibije loši satovi, da nisu korištene u sovjetskoj vojsci ili sa pričom da Rolex nije ronilački sat.
    - Citat "vraticu te nazad u temu " ovo me je moram priznati nasmejalo.
    - Citat "ne znas jesam li pre tacno trideset godina dobio sluzbeno dodeljeni ronilacki sat ili sam sat uzimao kao deo opreme na izvrsenje zadatka i po zavrsenom ga vracao u magacin, ne znas ni ime tog sata. ne znas da li sam pilot i da li je brajtling pilotski vlasnistvo pilota ili jna. ne znas ni sta mu se kvari ni sta mu je dobro...." Malo pre reče da ja nisam vidovnjak, vidim da ti znaš šta je sve znam ili ne znam iako nisam ni komentarisao to što si napisao. Ono što znam jeste da su Rolex Submariner i Tudor ronilački satovi. Ti kada to naučiš počećemo da analiziramo šta ja ne znam.
    - Citat "sta mislis o takvom razvoju situacije" O gomili napisanih , nepovazanih, misli, pretpostavki i nagađanja ne mislim ništa. Bar se trudim da ne mislim.

    Evo to je suma sumarum tvog znanja i komentarisanja kvaliteta Amfibija.
    Pominjanu iračku televiziju nisam ni komentarisao. Bilo bi previše.
    ..
    Poslednja ispravka: skydrummer (8.2.2017. u 0:34)
    Elvedin likes this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •