Strana 2 od 33 PrvaPrva 12345612 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 329
Like Tree240Likes

tema: Poliranje sata

  1. #11
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    Veoma sam ti zahvalan Dragone.

    Pomislio sam da je poseban majstor za poliranje satova. Watchmag, kaže da je potrebno 2 god. edukacije za polir majstora, pa sam pomislio da je nekakva stručnost potrebna i ovde kod nas.
    Ali, pošto kod nas ništa nije komplikovano kao u svetu, običan zlatar, juvelir rešiće moj problem.

    Moji pzdravi

  2. #12
    Časovničar Avatar korisnika watchmag01
    Član od
    7.8.2008.
    Lokacija
    karlovac
    Poruke
    708
    Lajkovi
    750
    Reputacioni uticaj
    47

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    za kopču ako je sva polirana nebi trebao biti problem ponovo je ispolirat ,ako je dio matiran onda je teže jer se mora dio na ruke napravit , također je mali problem ako ima sigurnosni preklop na kopči.. Ako se kućišta poliraju treba izvadit mehanizam i sve pokretne djelove, zbog lakšeg poliranja i čišćenja nakon poliranja kao i zbog zaštite od vibracije.
    CUBUS ORIENT CASIO ROMANSON SEIKO PULSAR LORUS
    MEEX KENNETH COLE MAREA POLICE

  3. #13
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    Citat watchmag01 kaže: Pregled poruke
    za kopču ako je sva polirana nebi trebao biti problem ponovo je ispolirat ,ako je dio matiran onda je teže jer se mora dio na ruke napravit , također je mali problem ako ima sigurnosni preklop na kopči.. Ako se kućišta poliraju treba izvadit mehanizam i sve pokretne djelove, zbog lakšeg poliranja i čišćenja nakon poliranja kao i zbog zaštite od vibracije.
    Ma da na Seikovoj kopči je ogrebotina, nekih pola cantimetra koja i nije toliko vidljiva. Nekada meni zasmeta kada je ugledam, ali verovatno će ih uvek i biti tok svoj sat ne zamenim s nekim titanijumski čelikom.

    Moji pozdravi, hvala na savetima!

  4. #14
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    Priznajem, prenaglio sam sa poliranjem sata........

    Dobio sam odgovor kako mome satu to još nije potrebno jer ogrebotina nije toliko vidljiva.

    Trebam ga samo natopiti vatama, ( alkoholom celosnu narukvicu ), što sam i učinio. Zatim, izgrebani deo preći pastom za zube, isti onaj princim oko izgrebanog stakla. Što se duže trlja, ogrebotina gubi svoj sjaj i dobija neku matiranu boju pa je ogrebotina manje vidljiva.

    Potpuno su u pravu saveti bili u ovoj temi i veoma sam vam zahvalan na njima, moji pozdravi!
    Bakisa91 likes this.

  5. #15
    Član Avatar korisnika Martin
    Član od
    25.2.2009.
    Poruke
    106
    Lajkovi
    21
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    Ja sam kupio u svom mestu u kući srebra neku pamučnu krpicu za poliranje nakita koju oni koriste u prodavnici. Košta 250 dinara i prezadovoljan sam sa njom. Skida ogrebotine od nošenja, u nekoj meri i one dublje. Ne znam koliko vidite sa ovih slika, ali ovaj dedin sat je bio u katastrofalnom stanju pre nego što sam počeo sa poliranjem, polirao sam ga oko 2 sata (sa ljubavlju naravno). Uglavnom sada je skoro kao nov, a nošen je oko 30 godina. Ne znam kako se zove proizvođač pošto sam bacio kesicu u kojoj je bila krpica, ali znam da su natpisi na nemačkom, ima ih u ljubičastoj i zelenoj boji. Inače, za obične ogrebotine od svakodnevnog nošenja ispravlja za minut-dva poliranja. Ovaj moj RICOH sat je stvarno kvalitetan pa sam mogao da poliram duuugo...
    Pozdrav svima, nadam se da sam pomogao. Kada kupim opet krpicu okačiću sliku, možda pomogne...


    Poliranje sata-28092008804..jpgPoliranje sata-01102008819..jpg

  6. #16
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    Martine, sasvim lep vintage satić!
    Obzirom da je bio u prilično lošem stanju, kako si i sam rekao, rezultati koje si dobio sa tom krpicom za poliranje nakita su odlični.
    Ako budeš u prilici, okači sliku te krpice kada je ponovo kupiš ili napiši tačno oznaku ako se setiš, ima ljudi na forumu koji ne vole previše ogrebotine na satu pa će im ta informacija dobro doći.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  7. #17
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    Citat dragon kaže: Pregled poruke
    Ako budeš u prilici, okači sliku te krpice kada je ponovo kupiš ili napiši tačno oznaku ako se setiš, ima ljudi na forumu koji ne vole previše ogrebotine na satu pa će im ta informacija dobro doći.
    Pozdrav
    Ja bih stvarno to voleo da znam!

    Martine, odličan je dedin sat!

  8. #18
    Novi član
    Član od
    3.6.2009.
    Lokacija
    beograd
    Poruke
    8
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    Pozz svima ljubiteljima satova.Ako je nekome potrebno PFOFESIONALNO poliranje sata,spoljnog kucista,metalne narukvice,kopce.Poliranje,matiranje sa odgovarajucom fabrickom granulacijom pozadine.BEZ vadjenja masine i skidanja poklopca.Problem je resen.Zadnjih 10god se time bavim i saradjujem sa mnogim BG trgovcima.Mozete me kontaktirati na PP.
    Poslednja ispravka: maki69 (3.3.2010. u 16:29)
    prince likes this.

  9. #19
    Časovničar Avatar korisnika watchmag01
    Član od
    7.8.2008.
    Lokacija
    karlovac
    Poruke
    708
    Lajkovi
    750
    Reputacioni uticaj
    47

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    ako nije problem ili profesionalna tajna da nam opišeš na koji način radiš, pokoja slikica bi dobro došla
    CUBUS ORIENT CASIO ROMANSON SEIKO PULSAR LORUS
    MEEX KENNETH COLE MAREA POLICE

  10. #20
    Novi član
    Član od
    3.6.2009.
    Lokacija
    beograd
    Poruke
    8
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    Slike nemam,ali evo ukratko.Svaki sat je prica za sebe i kvalitet celika je razlicit,i metalne narukvice_neke su mat,neke polirane,neke su kombinacija mat-polirano,i ostecenja su razlicita,nepristupacna...itd.Od nosenja sata pojave se prvo povrsinske ogrebotine,a negde i manja udubljenja,negde udarci.Potrebno je ceo sat specijalnim vodenim smirglama izmatirati granulacije 3000,2000.Za neko vece ostecenje potrebno je i par sati dok se neizjednaci .Kada je povrsina idealno ravna i cista bez vidljivih ogrebotina.Koristimo tvrdji filc za poliranje,pa sve meksi.Uz odgovarajuce paste,grubu,meku i polir mleko.E sada je umetnost izvlaciti polirane ivice pod uglom.Moraju se povrsine koje su matirane zastititi vrlo precizno,i ta nezasticena ivica se posle izvlaci i dovodi se u visok sjaj.Svaki segment na narukvici je ovalan pa je i nezgodno idealno matiranje,ali zato mora da bude iz jednoga poteza i ravno povlacen.Ukratko to je to.Narukvica se posle potopi u odmascivac 20min i blagim cetkicama se opere i odstrani se pasta i necistoca izmedju segmenata_linkova.


    P.S Ko nije strucan moze tako da upropasti sat da nije svestan.Kupljene masinice za graviranje i poliranje sa jakom rotacijom ,grub filc tako osteti celik,sklizne udari u staklo,zatim Antireflex stakla sa plavim premazom nikako abrazivnim pastama nesmeju se cistiti jer se povrsinski premaz skine i ostane fleka pod uglom gledanja.Pasta za zube jeste abraziv ali nije za visoki sjaj,razne krpe samo uglacaju ali udubljenja i udarce neotklanjaju.Svaki proizvodjac koristi razlicite granulacije matiranja brusenja,a to treba prepoznati.
    Poslednja ispravka: maki69 (4.3.2010. u 14:11)
    panonski and Bluesky like this.

Slične teme

  1. Poliranje stakla na satovima??
    By gorro in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 111
    Poslednja poruka: 5.12.2019., 16:01

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •