Strana 13 od 33 PrvaPrva ... 39101112131415161723 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 121 do 130 od ukupno 329
Like Tree240Likes

tema: Poliranje sata

  1. #121
    CMW
    CMW je offline
    Mlađi član Avatar korisnika CMW
    Član od
    7.5.2012.
    Lokacija
    Rose Bay, NSW, AU / Beograd, RS
    Poruke
    85
    Lajkovi
    306
    Reputacioni uticaj
    33

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    Citat bajker71 kaže: Pregled poruke
    Mislim da je tema prilično potrošena.
    Dobro jutro!

    Nijedna tema nije potrošena dokle god postoji nešto novo da se kaže.

    Svako ima pravo da satove radi na svoj način i ako je zadovoljan rezultatom, super.
    Naravno! No ja više volim da prepustim drugima da ocene moj rad, prosto zato što se plašim sopstvene pristrasnosti.

    Bilo bi bolje umesto preterane retorike postaviti slike satova pre i posle restauracije na mestu koje je i predviđeno na forumu.
    Nije valjda da Vam smeta kada neko drugi opisuje svoje metode rada? Zar Vam se ne čini verovatnim da bi ste mogli nešto novo naučiti? Ja sam uvek spreman da naučim nešto novo.

    CMW

  2. #122
    CMW
    CMW je offline
    Mlađi član Avatar korisnika CMW
    Član od
    7.5.2012.
    Lokacija
    Rose Bay, NSW, AU / Beograd, RS
    Poruke
    85
    Lajkovi
    306
    Reputacioni uticaj
    33

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    Citat iggy tee kaže: Pregled poruke
    Ja sve svoje satove sam restauriram, imam svoje metode koje sam opisao, a kako su restaurirani mozete videti na ovom sajtu
    Dobro jutro!

    Kao što sam ranije već rekao ja nisam kolekcionar. Inače radim restauracije časovnika svih vrsta, od ručnih, džepnih, sa i bez komplikacija, do marine hronometara i časovnika za vazduhoplove. S obzirom da za stare časovnike nema delova ja izrađujem sve što nedostaje, ono što je istrošeno ili polomljeno, osovine, pogonske osovine, točkove, poluge, mostove, u suštini sve.

    Danas je prosto nemoguće naći kamenje potrebne geometrije za restauraciju tako da sam izrađujem rubinske, safirne, ahatne i druge ležajeve, bušene i poklopne. Za tu svrhu koristim jedan od mojih časovničarskih strugova, namenjenog samo za taj posao.

    Poliranje sata-boley-leinen-aborel-stand-01.jpg

    Kućišta časovnika radim u nekim slučajevima i to onda kada to ne narušava njihovu kolekcionarsku ili istorijsku vrednost.

    Vladan P je napisao da je mineralno staklo jako tesko dovesti do savrsenstva rucnim poliranjem ako su dublje ogrebotine u pitanju i apsolutno je upravu!
    Naravno, tu nemam komentara. Poliranje mineralnih stakala je u suštini gubljenje vremena, za profesionalca.

    Naravno svako ima neke svoje metode poliranja tako i ja svoje koje sam kroz visegodisnji rad usavrsio.
    Svaki rad daje rezultate i što čovek više radi to dolazi do novih spoznaja koje mu uprošćavaju i ubrzavaju rad. Živi i uči!

    CMW

  3. #123
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18042
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    Ma nema ovde nikakvog nesporazuma.
    Svi su u pravu.Ali,zaista.
    Različite su samo tačke gledišta.Gledište profesionalca,koji živi od tog posla, i gledište amatera hobiste.
    Naravno da je iluzorno očekivati da će profesionalac (CMW) ručno polirati mineralna stakla i tome posvetiti dva dana sa diskutabilnim rezultatom.Od čega bi onda živeo?
    Sa druge strane,sasvim je u redu da se mi amateri zanimamo na taj način pogotovo ako nam to pričinjava i zadovoljstvo.
    Meni je interesantno da čujem i jedna i druga iskustva.

    CMW
    Drago mi je da je čovek tvog iskustva i sposobnosti prisutan na ovom forumu.
    Siguran sam da bi mnogi voleli da čuju još o načinu tvoga rada,posebno o načinu rešavanja nekih zanimljivih problema sa kojima se sigurno susrećeš.Još kad bi bio u prilici da to propratiš fotografijama
    Vladan Stevanovic, Serb and CMW like this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  4. #124
    CMW
    CMW je offline
    Mlađi član Avatar korisnika CMW
    Član od
    7.5.2012.
    Lokacija
    Rose Bay, NSW, AU / Beograd, RS
    Poruke
    85
    Lajkovi
    306
    Reputacioni uticaj
    33

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    Citat VLADAN P kaže: Pregled poruke
    Ma nema ovde nikakvog nesporazuma.
    Svi su u pravu.Ali,zaista.
    Različite su samo tačke gledišta.Gledište profesionalca,koji živi od tog posla, i gledište amatera hobiste.
    Dobar dan!

    U svakom slučaju. Mogu samo da dodam da uopšte nije nepoznato da su pojedini hobisti - amateri, kako god Vam je volja, u stanju da odrade kvalitetnije nego mnogi profesionalci. Razlog je prosto ukupno vreme koje oni mogu da ulože u svoj rad. S druge strane od profesionalca se ne očekuje najviši kvalitet već najviši prosek kvaliteta rada.

    Vrlo ozbiljan i očigledan primer je bio Gene Clark, čiji rad sam Vam u izvesnoj meri već predstavio.

    Siguran sam da bi mnogi voleli da čuju još o načinu tvoga rada,posebno o načinu rešavanja nekih zanimljivih problema sa kojima se sigurno susrećeš.Još kad bi bio u prilici da to propratiš fotografijama
    Za sve one koji su zainteresovani za časovničarstvo, za alate i metode kojima se časovničari služe, postavio sam web prezentaciju dostupnu svima, ne samo članovima ovog foruma, još 2000. godine.

    Nažalost vremena nema mnogo da bih to mogao ponoviti ovde, međutim, link ka mojoj web prezentaciji sam postavio u mom profilu, tako da su zainteresovani to mogli pogledati kad god im je za to bila volja.

    Sav moj rad je dokumetiran, fotografija imam koliko god bi ko mogao poželeti, nažalost mnoge ne mogu pokazati jer su fotografisani časovnici posed drugih i ja nemam slobodu da bez odobrenja pokažem tuđe vlasništvo. No, to me ne sprečava da Vam pokažem kako se neke popravke odrađuju na tradicionalan način a takođe kako se to može i radi modernim alatima i tehnikama.

    Takođe imajte na umu da sam ja na ovom forumu prisutan tek par nedelja. Od momenta registracije pa do momenta kada sam mogao da postavim prvi post prošlo je mnogo vremena, malo je falilo da se više ne vratim nazad.

    CMW
    vladas and DrAgod like this.

  5. #125
    Novi član
    Član od
    8.11.2012.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    Da li neko može na pp da mi posalje broj telefona korisnika maki69? Potrebno mi je poliranje sata.
    Unapred zahvalan.

  6. #126
    Novi član
    Član od
    24.9.2012.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    Znam da nije vezano za satove, ali je materija donekle slicna i interesuje me da li mozda neko moze da mi pomogne u resavanju problema. Naime, radi se o ogrebotini na ekranu tablet racunara, u pitanju je Corring glass, ne plastika. Ne bi smetalo da ogrebotina nije bas na sredini ekrana, jako tanka, ali smeta, pa me interesuje da li postoji mozda neki nacin da se ona otkloni/napuni/ispolira? Ako postoji, da li mozete da me uputite na nekog ko se time bavi, ne bih rizikovao da ostetim staklo vise nego sto je sada?
    Hvala unapred na odgovoru.

  7. #127
    Stariji član
    Član od
    9.12.2011.
    Lokacija
    Stuttgart
    Poruke
    1.430
    Lajkovi
    3274
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    Svakako moras prvo u servis da se skine staklo,a onda poliranje u koliko je moguce a to ce ti reci oni u servisu.
    VLADAN P and bajker71 like this.

  8. #128
    Novi član
    Član od
    24.9.2012.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    Citat 83stojan kaže: Pregled poruke
    Svakako moras prvo u servis da se skine staklo,a onda poliranje u koliko je moguce a to ce ti reci oni u servisu.
    Onda nemam srece, staklo je kao i na vecini novih uredjaja zalepljeno za ekran.

  9. #129
    Novi član
    Član od
    8.11.2012.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    Da li zna nekog ko radi poliranje safirnog stakla? Na sredini stakla je mala ogrebotina, jedva uocljiva, ali mi mnogo smeta jer znam da je tu, pa bih bio zahvalan ako bi mi neko preporucio gde mogu to da sredim. Citao sam na forumima da to lako moze da se sredi dijamantskim pastama za poliranje, ali kako to, naravno, ne moze da se kupi kod nas onda pretpostavljam je lakse naci nekog kod nas da to sredi nego da narucujem paste preko ebay-a i da radim sam. Mozda ima neko ko vec ima te paste.
    Unapred hvala.

  10. #130
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    Da podelim svoje iskustvo sa poliranjem narukvice.

    Poliranje sata-1.jpgPoliranje sata-2.jpg

    Nisam ga previse slikao pre, ali dovoljne su ove dve fotke. Fotoaparat pogorsava stanje, ali svakako narukvici je trebalo poliranje. Sve ogrebotinice su plitke i lako ih je bilo srediti.

    Poliranje sata-3.jpgPoliranje sata-4.jpg

    Iznad vidite improvizovani alat. Zeleni deo sa sundjercica za sudje zalepljen za vrh stapica za usi. Pastu za zube nanositi tokom poliranja i malo kvasiti sa vodom. Sundjercic treba sto brze pomerati, uz ne preveliki pritisak i u pravcu prvobitnog brusenja na narukvici. Kada sam odradio kompletnu narukvicu uglavnom se ogrebotine vise nisu ni nazirale, medjutim nisam bio savrseno zadovoljan. Ipak se rucno ne mogu izvuci te brusene linije kao masinom. Tako sam odlucio da improvizujem i masinu Posluzila mi je mutilica za kafu, oko cije glave sam oblepio sundjer. Savrseno je funkcionisalo! Jos malo sam presao narukvicu sa time i evo rezultata. Po meni ne vidim neku razliku od fabrickog stanja. Bocne ivice narukvice su sjajno polirane, i njih cu malo doterati sa Cape Cod krpicom kad mi stigne, i to je to.

    Toliko od mene... Ako ima nekih pitanja, navalite


    Poliranje sata-5.jpgPoliranje sata-6.jpgPoliranje sata-7.jpgPoliranje sata-8.jpg
    Poslednja ispravka: krstin (22.3.2013. u 22:46)
    RUS, clock dva, VLADAN P and 8 others like this.

Slične teme

  1. Poliranje stakla na satovima??
    By gorro in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 111
    Poslednja poruka: 5.12.2019., 16:01

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •