Strana 69 od 260 PrvaPrva ... 195965666768697071727379119169 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 681 do 690 od ukupno 2591
Like Tree1055Likes

tema: Pitajte časovničara

  1. #681
    Član Avatar korisnika zarekg
    Član od
    19.6.2014.
    Lokacija
    KG
    Poruke
    383
    Lajkovi
    717
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    A da odes kod jos nekog casovnicara u Kragujevcu kada vec mnogo iskusniji kolega sumnja u tu dijagnozu?

  2. #682
    Novi član
    Član od
    5.7.2012.
    Poruke
    14
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Ne preostaje mi nista drugo nego da probam i to, pre nego sto posetim radnju Kostic & Dojcinovic. Hvala mnogo himmelstrider & zarekg na dobronamernim savetima i preporukama.

  3. #683
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Moguce je da je zupcanik na burencetu izgubio nekoliko zubaca, ali to bi bio prvi put u zivotu da cujem za tako nesto. U neku ruku, logicnije je da pukne neki od drugih, slabijih zubaca dalje od burenceta, ali takav kvar dovodi do potpune neupotrebljivosti sata, ako nista vise ne bi bio tacan.

    Ima ovde pravih casovnicara, javice se oni verovatno, ja ne smem nista da ti garantujem, a taman posla da napadam strucnost iskusnog casovnicara.
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  4. #684
    Član Avatar korisnika Dzidzi
    Član od
    4.5.2014.
    Poruke
    369
    Lajkovi
    3552
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Mogu da ti dam broj mog majstora oziveo je mnoge beznadezne slucajeve a sto je bitno vovek radi za male pare

  5. #685
    Član
    Član od
    27.2.2013.
    Poruke
    243
    Lajkovi
    384
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Citat bokanegra kaže: Pregled poruke
    Sat je jos uvek pod garancijom,jos godinu dana ima garanciju. Kupljen u S&L Jokic . Ovih dana cu ga odneti.
    Hvala na odgovorima.
    Hteo sam samo da javim u vezi problema sa mojim satom ef-328, da prenesem licno iskustvo sa problemom koji se javio i samim tim i resenje istog. Bio je u servisu, stigao pre par dana. Odgovor servisera je bio da je bateriji pao napon , da su samo zamenili bateriju . Posle par nosenja, naravno, u istim uslovima i uobicajenim situacijama kao i pre , kada sam i imao problem, sat radi lepo, ne kasni, ovih dana tacan u sekindu, kao sto treba i da radi ipak je to CASIO EDIFICE

  6. #686
    Novi član
    Član od
    8.8.2014.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    11
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Weide WH1107 sat - Molba za pomoć

    pre neki dan kupih časovnik "weide WH1107". na moju veliku žalost do današnjeg dana nisam uspeo da setujem časovnik, tačnije ne znam kako da podesim 24-časovno vreme na digitalnom časovniku, kao ni datum, niti funkcije alarma. nisam dobio korisničko uputstvo kada je časovnik isporučen. svi moji pokušaji preko selektora "mode" ostali su bezuspešni . ukoliko bi neko ko ima isti časovnikl posvetio par minuta da me uputi bi bih mu zahvalan

  7. #687
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom re: Weide WH1107 sat - Molba za pomoć

    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  8. #688
    Novi član
    Član od
    9.8.2014.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    24.12.2012.godine kupio sam rucni sat Royal London 40150-01, s obzirom na to da sat nisam svakodnevno nosio kada sam primetio reklamirao sam isti 25.07.2013. reklamacija se odnosila na to da se prilikom pomeranja sata minut kazaljka pomera kao da je labava. Sat sam reklamirao u radnji u Nisu.
    03.08.2013. dobio sam putem poste kovertirani odgovor.

    Detektovano stanje:
    Sat je u potpunosti ispravan i tacno pokazuje vreme. Neznatno pomeranje minutne kazaljke prourokovano je specijalnim podesavanjem mehanizma sata u toku proizvodnje kako bi se amortizovale sile prouzrokovane velikim kazaljkama na najnovijim sportskim satovima. Isti efekat imamo i kod potpuno novih satova sa istim mehanizmom sto mozemo da predocimo zainteresovanim stranama. Pomeranje je toliko neznatno da kupac prema sopstvenom priznanju nije primetio isto tokom prvih 6 mesecinosenja sata kao i prilikom kupovine istog. Pomeranje se moze detektovati iskljucivo pazljivim posmatranjem polozaja kazaljke i tesko je detektovati golim okom.
    Pomenuto odstupanje se ne moze otkloniti jer je sastavni deo konstrukcije mehanizma sata.

    Iz radnje u Nisu sat je poslat kod ovlascenog casovnicara u Beogradu, od koga sam i dobio odgovor, niko me nije kontaktirao a da nije vidljivo golim okom sigurno ga ne bih ni reklamirao, sada je odstupanje jos vece sto moze da primeti i onaj koji slabo vidi.
    Molim Vas za misljenja, sat je jos uvek u garanciji

  9. #689
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.627
    Lajkovi
    18027
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    ''prourokovano je specijalnim podesavanjem mehanizma sata u toku proizvodnje kako bi se amortizovale sile prouzrokovane velikim kazaljkama na najnovijim sportskim satovima''


    Ja za ovo prvi put čujem i zvuči mi prilično blesavo.
    Kazaljka MORA da ima čvrstu vezu sa osovinom.

    U svim sličnim slučajevima za koje znam (računajući i jedan moj sat) uzrok je nemarna montaža kazaljke.
    Pošto problem progresira lično bih insistirao na otklanjanju problema bez mnogo filozofije sa njihove strane.
    Oni su DUŽNI da to urade.
    HADzI DALIBOR likes this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  10. #690
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Pridružujem se imenjaku - mislim da treba insistirati da se kazaljka fiksira, pogotovo zato što se problem "sportski" povećao!
    No time to lose

Slične teme

  1. Kvalitet alata za časovničare
    By DrAgod in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 24.5.2021., 21:06
  2. Kako postati uspešan časovničar?
    By AleksaM in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 24.8.2020., 12:20
  3. Nikolas G.Hayek škola za časovničare
    By watchmag01 in forum Vesti, objave
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.9.2012., 8:32
  4. Mali časovničar
    By VLADAN P in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 26.2.2011., 11:26

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •