Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 37
  1. #21
    Član
    Član od
    27.10.2008.
    Poruke
    277
    Lajkovi
    179
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Vladane i drugi pomagajte

    Jos kada bi robustnost sata znacila bilo sta.Svaka Invicta i G-Shock su robustni da da robustniji ne mogu biti,a ono djubre Patek sve neka sitnurija,da te Bog sacuva.Razmisljao sam i dosao sam do zakljucka da ljudi treba da stavljaju zidne satove sa sve klatnom na ruke i da ni jedan sat ne treba da bude ispod pola kile minimum.

  2. #22
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Vladane i drugi pomagajte

    Ne razumem vas, o kakvoj robustnosti sata govorimo? Podjednake su veličine, podjednakog prečnika kućišta 42mm. Pojenta cele ove priče koliko sam je ja shvatio jeste da li kupiti sat koji je zaista dobar i potrošiti 1700€ za njega jer se za željeni sat treba mnogo više novca koji trenutno nikako nije na raspolaganju.

    @nikola...kada budeš kupio Omegu tragaćeš za nečim boljim, skupljim i taj začarani krug nikada neće stati. Pritom, razumem te potpuno kada kažeš da si prilično mlad u braku i da sada trebaš voditi više računa o svojoj lepšoj polovini što je potpuno razumljivo i shvatljivo. Da li polovinu novca treba potrošiti na svoju subrugu i sebi kupiti odličan sat, moj ti bi bio savet, da, da treba. Ja svojoj kupim prstenčić ili šta god kako je ne bi ostavio po strani, ali me glava znatno manje boli, a satova iz dečijih snova imam i previše, a čak ni jedan u svojoj kolekciji!

  3. #23
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36955
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Vladane i drugi pomagajte

    Ma nece bre Angele,evo ja sam nasao sat koji necu da menjam duze vreme jer mi se svidja (jedno ako neko da neku dobru ponudu hehehe ,sto se mene tice sta god mi se svidelo ja sam kupio normalno koliko para sam u tom trenutku imao.
    A sto se robusnosti tice a kazes da si veci i covek kao sto sam i ja, ali posle Rolexa od 40 mm vidim da to i nije toooliko presudno.
    Nikle kupices ti umesto Ducatija,Vespicu jednog dana )))

  4. #24
    Član
    Član od
    27.10.2008.
    Poruke
    277
    Lajkovi
    179
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Vladane i drugi pomagajte

    Evo zasto je speedmaster ono sto jeste http://www.youtube.com/watch?v=QSIOS...eature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=0k7d1EaxChk
    S obzirom na svoj kvalitet i poreklo i istoriju koju ima iza sebe da kosta kao 5 Fortisa ne bi bilo preterano.
    Poslednja ispravka: Nikle (18.6.2010. u 17:40)

  5. #25
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Vladane i drugi pomagajte

    Citat Nikle kaže: Pregled poruke
    Evo zasto je speedmaster ono sto jeste http://www.youtube.com/watch?v=QSIOS...eature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=0k7d1EaxChk
    S obzirom na svoj kvalitet i poreklo i istoriju koju ima iza sebe da kosta kao 5 Fortisa ne bi bilo preterano.
    off topic "Svaki Ciga svoga konja hvali"-ovako bi se mogao objasniti ovaj tvoj komentar! Ovdje Omega prodaje samo istoriju-kvalitet nema veze sa cijenom! Lemania 1873 su koristili hrpa proizvođača,npr.:Sinn(model 903 je bio duplo jeftiniji od Speedmastera) ,TAG Heuer,Breitling,Bucherer.Chronoswiss,Baume & Mercier,...-sigurno nisu bili ništa lošiji od Omege!!! Ako ni zbog čega drugog,onda zbog stakla ne bih kupio Speedmaster! Kako da dam 3000 E za sat čije staklo skoro mogu izgrebati noktom!? Evo par modela koji su svi jeftiniji od Speedmastera,a koje možeš uništiti jedino čekićem:Sinn 900 i 757,Damasko DC 56/57 i DC 66/67(svi imaju top 7750 mehanizme).
    Da se razumijemo,ja poštujem Omegu kao proizvođača i sviđa mi se mnogo više nego recimo Rolex(posebno DeVille modeli),ali dobro gledam šta dobijem za uložene pare,a ovdje je odnos uloženo/dobijeno vrlo nepovoljan! E sad,o ukusima ne vrijedi raspravljati i svakom je dozvoljeno da za svoje pare kupi šta hoće-pa bujrum! off topic
    PS.
    Stavio sam ovaj komentar pod off topic zato što više ne može pomoći Nikoli! Nikola,Vladane,Dragane-sorry zbog ovog,al' morao sam odgovoriti!

  6. #26
    Član
    Član od
    27.10.2008.
    Poruke
    277
    Lajkovi
    179
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Vladane i drugi pomagajte

    Ja imam Omegu sa mehanizmom baziranim na 7750 samo modifikovanim,slicnim kao u Fortisu,a hvalim speedmaster pro jer je sat prelep i ima odlican mehanizam,i savrsenu zavrsnu obradu,i smatra se od vecine kolekcionara satova za povoljnu kupovinu u odnosu na ono sto dobijas.Nije tacno da svi speedmaster proffesional imaju hesalite ili plasticno staklo.Samo model oznake 3570.50.00 ima to staklo a ostalih 13 modela speedmaster profesionala imaju safirno.Fortis je u odnosu na ono sto nudi dobro cenovno pozicioniran i dobra kupovina, i zelim buducem vlasniku puno srece sa tim satom pogotovu ako na cenu od 1600 evra dobije standardni popust za kes od 10-15% dobije se cena od nekih 1360-1450 evra i za te pare je ne dobra nego fenomenalna kupovina.A i ja se izvinjavam sto hvalim previse Omegu,suvise mi se svidja njihova Speedmaster serija.
    Poslednja ispravka: Nikle (19.6.2010. u 0:09)

  7. #27
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Vladane i drugi pomagajte

    Citat Nikle kaže: Pregled poruke
    Ja imam Omegu sa mehanizmom baziranim na 7750 samo modifikovanim,slicnim kao u Fortisu,a hvalim speedmaster pro jer je sat prelep i ima odlican mehanizam,i savrsenu zavrsnu obradu,i smatra se od vecine kolekcionara satova za povoljnu kupovinu u odnosu na ono sto dobijas.Nije tacno da svi speedmaster proffesional imaju hesalite ili plasticno staklo.Samo model oznake 3570.50.00 ima to staklo a ostalih 13 modela speedmaster profesionala imaju safirno.Fortis je u odnosu na ono sto nudi dobro cenovno pozicioniran i dobra kupovina, i zelim buducem vlasniku puno srece sa tim satom pogotovu ako na cenu od 1600 evra dobije standardni popust za kes od 10-15% dobije se cena od nekih 1360-1450 evra i za te pare je ne dobra nego fenomenalna kupovina.A i ja se izvinjavam sto hvalim previse Omegu,suvise mi se svidja njihova Speedmaster serija.
    E pa ovakva je situacija I voleo bih ponovo vase misljenje. Ja sam vec dugo u kontaktu sa PR menadzerom Identica,I ona mi je cvrsto obecala da posto dugo vec gledam taj sat a ona to zna jes smo se culi prvi put pre jedno 5 god,verovatno joj je ostao mail pa tako zna,ne verujem da pamti bas tako dobro,da cu dobiti ultra mega popust na omegu prof.sta god to znacilo. I paj sad novi fazon, odem sa drugarom sa hrvatskim pasosem,on pazari sat,iznesemo ga u hrvatsku,overimo na granici da je sat iznet,I dobijem 18posto pdv natrag. Pitao sam je kako taj povracaj prolazi,ona kaze extra,samo je neki lik odbijen,ali je sat vec dugo nosen pa mu nisu priznali povracaj,a za nov nema problema. Tako da jos nisam odustao od Omege. A u BMP isto,sve extra,sat je u Nusicevoj u Bgd I kosta ne 170000 kao u ns, nego 1590000 I dobijam popust za kes,a ako necu popust dobijam onaj ceo set,kozna tasnica sa koznom I velcro narukvicom I priborom za nenjanje istih. Sat je na celicnoj narukvici. Povracaj pdv isto. Hajde ako neko ima iskustva sa tim povracajem pdv da mi kaze, a I vase misljenje o situaciji. Nadam se da nisam dosadan,znaci mi misljenje ljubitelja I poznavalaca puno,jer zelim da uradim pravu stvar. Hvala jos jednom svima.

  8. #28
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Vladane i drugi pomagajte

    Citat HADzI DALIBOR kaže: Pregled poruke
    PS.
    Stavio sam ovaj komentar pod off topic zato što više ne može pomoći Nikoli! Nikola,Vladane,Dragane-sorry zbog ovog,al' morao sam odgovoriti!
    Nema potrebe za izvinjavanjem, komentar i nije toliki off topic a ukoliko dođe do prevelikog off-a, napraviće se neki split teme.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  9. #29
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Vladane i drugi pomagajte

    Citat Nikle kaže: Pregled poruke
    Ja imam Omegu sa mehanizmom baziranim na 7750 samo modifikovanim,slicnim kao u Fortisu,a hvalim speedmaster pro jer je sat prelep i ima odlican mehanizam,i savrsenu zavrsnu obradu,i smatra se od vecine kolekcionara satova za povoljnu kupovinu u odnosu na ono sto dobijas.Nije tacno da svi speedmaster proffesional imaju hesalite ili plasticno staklo.Samo model oznake 3570.50.00 ima to staklo a ostalih 13 modela speedmaster profesionala imaju safirno.Fortis je u odnosu na ono sto nudi dobro cenovno pozicioniran i dobra kupovina, i zelim buducem vlasniku puno srece sa tim satom pogotovu ako na cenu od 1600 evra dobije standardni popust za kes od 10-15% dobije se cena od nekih 1360-1450 evra i za te pare je ne dobra nego fenomenalna kupovina.A i ja se izvinjavam sto hvalim previse Omegu,suvise mi se svidja njihova Speedmaster serija.
    Ma vidim ja da je tu velika ljubav! Moram da te ispravim ,od 14 modela Speedmaster proffesional,4 su sa akrilnim staklom i to :3570.50.00; 311.30.42.30.01.002; 3577.50.00; 3870.50.31.
    @Nikola
    Koliko te izađe Omega sa povraćajem pdv-a(taj sistem sa drugom koji ima hrvatski pasoš)? Ne vidim razlog zašto se to ne bi moglo napraviti(mada nemam iskustva sa povraćajem pdv-a),a i ne vjerujem da bi te prevarili sa pogrešnom informacijom ni Identico ni BPM! Ja bih išao na tu soluciju!

  10. #30
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Vladane i drugi pomagajte

    Pa Omega 3873.50.31 izadje oko 2400e sa popustom i povracajem pdv sto mi je inace naj naj naj model jer ima safir i pozadi pa se vidi mehanizam a i staklo safir kristal je a ne hesalite, a Fortis oko 1300e bez tog seta sa dodatne dve narukvice sto bih ja inace uzeo jer izadje oko 150e a lep je kolekcionarski detalj. Ne znam stvarno ne znam imam jos mesec dana da razmisljam, zamolio sam i ove u Identicu i u BPM da me sacekaju, rekli su ok.
    Poslednja ispravka: nikola0406 (19.6.2010. u 15:31)

Slične teme

  1. Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 27.1.2009., 12:40

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •