Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 37
  1. #1
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Vladane i drugi pomagajte

    U strasnoj sam nedoumici sada. Od malena zelim Omegu Speedmaster Proffesional ali mi je i dalje preskupa negde oko 2900e sa popustima a jako sad jako mi se dopada Fortis B42 official cosmonaut chronograph 638.10.11 M koji izadje oko 1700e sa popustom u B.P.M. Hajde naterajte me da kupim Fortis i resim se bede i muke recite mi koju lepu rec o njemu , a kasnije kad i ako skupim lovu nekad uzmem i Omegu. Hvala vam drugari unapred.

  2. #2
    Član
    Član od
    27.10.2008.
    Poruke
    277
    Lajkovi
    179
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Vladane i drugi pomagajte

    Ako imas 1700 evra,cekaj pa kupi legendu,vredi svaki evro,iako je Fortis odlican proklinjaces dan kada si ga kupio jer si bio blizu da ispunis san,ali nisi.Snovi iz detinjstva se ne menjaju za nesto sto je blizu,ako od detinjstva zelis Omegu onda kupi Omegu i nista drugo,bices srecan kao malo dete.Ja od detinjstva sanjam Ducati,i iako sam do sada kupio 2 japanska motora nije to to,moj san ce se ispuniti i zivim za taj dan.I ja od kada znam za satove zelim Omegu Speedmaster i uspeo sam da je kupim ove godine,doduse ne Moon watch vec Speedmaster Schumacher Racing i mogu ti reci da dnevno pogledam barem 50 puta u sat a barem 40 puta to nije da bih video koje je vreme.Fortis ces za 10 god pokloniti nekom a Omegu ces da cuvas kao oci u glavi za sina ili unuka.

  3. #3
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Vladane i drugi pomagajte

    Svako od nas se našao u takvoj dilemi ko zna koliko puta. Mislim da je Nikle dobro opisao tu situaciju i dao najbolje rešenje. Ukoliko sada kupiš Fortis samo da bi zadovoljio svoju želju za novim satom bićeš 1700 EUR dalje od željene Omege. Ukoliko ostaviš te pare sa strane i nastaviš da štediš, ili uzmeš na kredit za ostatak, bićeš verovatno zauvek zadovoljan a otplatićeš ga sa osmehom jer ti se već našao na ruci.

    Pozdrav,
    V.S.

  4. #4
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Vladane i drugi pomagajte

    Nikola sve je stvar ukusa i donekle nametanja!
    Moraš sam videti šta ti najviše odgovara jer sat kupuješ sebi pa je najbitnije da se samo tebi svidi. Fortis je meni lepšeg izgleda, Omega mi je draža recimo ali bi se pre opredelio za Fortisa upravo zbog cene sata. Kada bi našao Omegu sa kalibrom 321 odlučio bi se za nju, a ovako samo Fortis jer dobijaš vrhunski sat za iznos koji iznosi, 1700€.

  5. #5
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Vladane i drugi pomagajte

    Ej ljudi hvala. Problem sa Omegom je taj pored cene je sto sam ja dosta krupan covek a ona na fotkama izgleda extra ali kad je stavim na ruku nekako to nije to, toliko sam se razocarao velicinom da je to strasno, a nije bila Reduced verzija naravno. Ne znam, kad sam stavio ovog Fortisa pa covece to je to. Ne znam, sto ste rekli da je to sat koji bih ostavio u nasledstvo, jeste i o tome razmisljam dok ga kupujem jer znam da ce trajati sto godina ta Omega, ali eto, opet sam u nedoumici. Da li je taj Fortis u rangu Omege sto se tice kvaliteta, mislim realno gledano ja necu ici u svemir nazalost, mislim da li ce mi trajati kao i Omega. Imajte na umu da ja nosim godinama Omegu Geneve automatic i da joj nista apsolutno nije nema ni ogrebotinu a taj sat je star oko 35 god i radi perfektno. Dakle cuvam stvari. A Fortis vidim nose Ruski kosmonauti, njihovi vitezovi na MiG 29 i mnogi drugi a fanatik sam sto se tice te tehnologije i F1. Ako vas ne mrzi neka mi neko napise nesto o tom Fortisu, znam samo da ima stati dobri Valjoux 7750 kao i Nikleova Speedmaster ja mislim. Hvala vam drugari. Pozdrav Nikola

  6. #6
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Vladane i drugi pomagajte

    Znaci poenta je da li cemi taj sat trajati kao i Omega znaci cela veka ili ne, naravno uz redovan servis na 4 god. Jer imajte na umu da sam sveze ozenjen i zena ce mi pretrpeti cinjenicu da sat kosta 1700e ali 3000e nema sanse. Jbg , izvini te na mom francuskom, ali tako je. A i meni je licno stvarno jako zao da dam toliko para, raznisljao sam da pazarim tog Speedmastera Schumijevog sto je bio na prodaji kod nas na forumu i jos me to proganja i dalje pa eto. Bas sam u frci, nisu male pare a i kupuje se zanavek. Hvala jos jednom
    Poslednja ispravka: nikola0406 (15.6.2010. u 8:35)

  7. #7
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Vladane i drugi pomagajte

    Citat nikola0406 kaže: Pregled poruke
    Ej ljudi hvala. Problem sa Omegom je taj pored cene je sto sam ja dosta krupan covek a ona na fotkama izgleda extra ali kad je stavim na ruku nekako to nije to, toliko sam se razocarao velicinom da je to strasno, a nije bila Reduced verzija naravno. Ne znam, kad sam stavio ovog Fortisa pa covece to je to. Ne znam, sto ste rekli da je to sat koji bih ostavio u nasledstvo, jeste i o tome razmisljam dok ga kupujem jer znam da ce trajati sto godina ta Omega, ali eto, opet sam u nedoumici. Da li je taj Fortis u rangu Omege sto se tice kvaliteta, mislim realno gledano ja necu ici u svemir nazalost, mislim da li ce mi trajati kao i Omega. Imajte na umu da ja nosim godinama Omegu Geneve automatic i da joj nista apsolutno nije nema ni ogrebotinu a taj sat je star oko 35 god i radi perfektno. Dakle cuvam stvari. A Fortis vidim nose Ruski kosmonauti, njihovi vitezovi na MiG 29 i mnogi drugi a fanatik sam sto se tice te tehnologije i F1. Ako vas ne mrzi neka mi neko napise nesto o tom Fortisu, znam samo da ima stati dobri Valjoux 7750 kao i Nikleova Speedmaster ja mislim. Hvala vam drugari. Pozdrav Nikola
    Citat nikola0406 kaže: Pregled poruke
    Jer imajte na umu da sam sveze ozenjen i zena ce mi pretrpeti cinjenicu da sat kosta 1700e ali 3000e nema sanse

    Pa, ja ne bih umeo da ti uporedim mehanizme s tehnicke strane, ali znam kako se osecas, pa imam potrebu da reknem koju.
    Cinjenica je da su i jedan i drugi vrlo, vrlo kvalitetni. To sto fortis nose bascuske u svemiru je lep komercijalni momenat, dobra reklama i super prica kad oces da se falis u drustvu, ali ipak i potvrda kvaliteta. . A koji ce te duze sluziti - i moje ruske rakete, poljoti i vostoci rade savrseno i posle 40 godina, tako da o Omegi ili Fortisu ne treba ni da razmisljas u tom kontekstu! (a sto se ostavljanja u nasledstvo tice, mada znam da nisi skroz ozbiljan, savetujem da batalis takva razmisljanja i uzmes ono sto te danas cini srecnim! da znas kako sam se osecao kad sam nepaznjom pre dve godine slomio staklo na pradedinom dzepnom, ispravnom IWC-u...! svaki dan osecam bes svih predaka koji su ga sacuvali bez ogrebotine tolike godine. qq!)
    Stoji itekako sve ono sto @Nikle kaze, ali, s druge strane, menjaju se sa godinama i ukus i potrebe i zelje i prioriteti, pa ako si se vec sad razocarao velicinom sata i time kako ti stoji na ruci, bojim se da ce ti to sve vise smetati jer ces se nervirati sto si dao tol'ke pare a nisi dobio nesto sto te potpuno zadovoljava. I ako za fortis sad kazes "to je to", onda uzmi taj, po mom misljenju, prelep sat, za koji sam siguran da ce ti se vremenom sve vise i vise svidjati, a za onu kintu koja ti ostane, odvedi zenicu na neki kratak romanticni put, da oboje uzivate, i da ispunis sebi neke druge mladalacke snove. To ti je ipak najbolja investicija, za uspomene koje ce ti jednog dana biti bitnije od bilo kod sata.
    Poz!
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  8. #8
    Član
    Član od
    27.10.2008.
    Poruke
    277
    Lajkovi
    179
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Vladane i drugi pomagajte

    Sto se mene tice gledao sam sve Fortise,i stvarno su kvalitetni,cak i planiram kupovinu marinemastera za svaki dan da ga nosim kao sat za sve moguce situacije jer je robustan i par hiljada ogrebotina na njemu mi nece smetati.Kupio bih ga da slucajno ne izgrebem ili ostetim speedmaster,jer izgled i zavrsna obrada i harizma koja prati Fortis i Omegu,cak i mehanizam valjoux koji je ugradjen u oba nisu na istom nivou (ovo se odnosi na b42 chronograph).Sadasnji je trend da se nose veci satovi,dok je meni uvek bilo ne pisano pravilo da za mene sat mora da bude oko 40mm jer to je veliucina koja mi najvise odgovara i najlepsi satovi za mene su od prilike te velicine: A Lange & Sohne Lange 1,Rolex Daytona.Svako treba da nosi sat koji odgovara njegovoj konstituciji i zglobu,bez obzira na trend.Kupi ono sto ti srcu prija jer ces jedino tako biti zadovoljan.Sto se mene tice 1000 puta mi je drazi zvuk formule 1 ili moto gp motora kada prodje na 10 metara od mene pri 20000 obrtaja/min i pocepa mi bubne opne i digne mi adrenalin na milion nego bilo koj gemini,apollo,Mig 29,Mir.....To je ono sto ja volim,kao i sve sto ima veze sa trkama,zato i nisam uzeo Moon watch vec Racing sa velikim 1 kao Formula1,karbon fiber,Shumi svetski prvak, Ferrari,cim pogledam u sat pomislim na trke i vreli asfalt Monte Carla.

  9. #9
    Mlađi član Avatar korisnika Amikica
    Član od
    22.3.2009.
    Lokacija
    Leskovac, Srbija
    Poruke
    44
    Lajkovi
    5
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Vladane i drugi pomagajte

    Nikola, kao srecni vlasnik ne jednog Fortisa, toplo ti ga preporucujem. Kad ga stavis na ruku zagledaces ga i vise od 50 puta na dan, sto rece Nikle. San je san, uzivaj danas.
    poz

  10. #10
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Vladane i drugi pomagajte

    Bravo sima hrabri, to i ja mislim, a Nikle potpuno isto razmisljamo sem sto ja toliko ne volim moto GP ali F1 sa fanatik, 5 grand prixa uzivo i od 1996 samo jedan propusten GP na TV jer sam bio u avionu na putu za Egipat. Jedan od razloga za Speedy je i Schumi, veliki razlog ali taj finansijski momenat ubi. Ja vozim auto od 5000e a sad treba da se ispruzim za sat 3000e. Uf,jbg, hvala vam svima. Ako ima jos ko koju pametnu slobodno jer sam jos u nedoumici. Osvaja me taj Fortis polako sto sve vise citam o njemu a o Omegi sam bukvalno sve procitao i pogledao. Sto kaze Angel da je 321 kalibar ne bih razmisljao to je pravi moonwatch ali ga nema vise, naslednik je 861 mislim. Ali ok i ovaj je brutalan. Nemam pojma da bar imam hrabrosti da preko neta pazarim Omegu za 1500e bih, ali nemam, a ovako kupim Fortisa,novog, sa svim papirima,2 god garancije sertifikat, identifikacioni broj a i rekli su da ce pokusati da mi naruce ceo set koji dobijaju kosmonauti sa dve narukvice i tasnicom koznom. To bi bilo extra. Vrlo su ljubazni u B.P.M ali i u Indenticu su isto ok, pogotovo PR menager Bojana koja mi je dodatni popust sredila za kes kod direktora. Jos cu malo vecati sam sa sobom a i vama. Hvala jos jednom. Vladane javi se

Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 27.1.2009., 12:40

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •