Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
  1. #1
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Servisiranje,stručnost i drugi problemi kod nabave kvalitetnijeg jap.sata

    Zanima me ovo:
    Planiram kupiti Orient star WZ0121FD bijeli brojcanik.


    Zanima me da li treba stvarno svakih 2-3 godine taj sat cistit i podmazivat ili moze peri-deri tehnika,dok ne pokazuje nepravilnosti moze i bez servisa?Osobno sam skloniji drugoj tehnici B)
    Znaci mišljenje stručnjaka,ne one proizvođačeve preporuke.Gdje ga mogu servisirati i popravljati ako bude kvarova na području Hrvatske?

    Također ima li u kod nas pravi strucnjak za Seiko satove,zanima me ukoliko bi se odlucio za Grand Seiko (prodaje se samo u Japanu kao i gore navedeni Orient)da li ga mogu ostaviti nekome s povjerenjem.Pročitao sam onu horror priču od membera Štake gdje su mu unistili sat.Bome dalo mi je za razmišljati-koji ce ti vrag vrhunski sat ako ga ne mozes popraviti nigdje ,a nedaj boze da ga uniste.Čak sam razmišljao o Omegi de Ville kao zamjeni za Grand Seiko jer imamo ovlaštenog prodavača (Dicta) koji tvrde da imaju svoj servis u Rijeci gdje ciste i odrzavaju i sve dr. kerefeke koji se zahtijevaju u garanciji.
    Je li Marinovich dobar za Grand Seiko kojeg je Štaka preporucio?Pozdrav!

  2. #2
    Mlađi član
    Član od
    2.6.2008.
    Poruke
    37
    Lajkovi
    11
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re:Servisiranje,stručnost i drugi problemi kod nabave kvalitetnijeg jap.sata

    Pozdrav!

    Marinovic je jedini urar sa Seiko licencom za kojeg znam, preporucam ga iz vlastitog iskustva, a i sam sam dobio preporuke za njega. Zadnji put kad sam bio u njegovom ducanu imo je par Orient-a za prodat pa ih sigurno i servisira.

    Sto se tice servisa za mehanicke satove kolko je meni poznato svakih pet godina, sto i nije pre cesto da bi se preskakalo. Jedino je drukcija prica sto se brtvi tice tj: ako se sa satom roni svake god. bi bilo pozeljno promjeniti brtve, ako se samo ide u vodu s njim ne tako cesto, a ako se izbjegava voda onda svakih pet godina kad ide na servis. Inace provjera vodonepropusnosti je besplatna bar iz mog iskustva...

  3. #3
    Časovničar Avatar korisnika watchmag01
    Član od
    7.8.2008.
    Lokacija
    karlovac
    Poruke
    708
    Lajkovi
    750
    Reputacioni uticaj
    47

    Određen forumom Re:Servisiranje,stručnost i drugi problemi kod nabave kvalitetnijeg jap.sata

    bok
    servisiranje standardnijih mehanizama nebi trebal biti problem ni jednom ozbiljnom servisu , veći je problem nabava orginalnih rezervnih djelova za satove koji nisu namjenjeni evropskom tržištu.Ljudi se znaju dosta žaliti za dugo čekanje i skupoću orginalnih djelova a nisu o tome razmišljali prilikom nabave sata na internetu.Nisam protiv takve kupovine satova ali morate biti svjesni da to povlači i neke posljedice prilikonm daljnjeg održavanja sata
    CUBUS ORIENT CASIO ROMANSON SEIKO PULSAR LORUS
    MEEX KENNETH COLE MAREA POLICE

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re:Servisiranje,stručnost i drugi problemi kod nabave kvalitetnijeg jap.sata

    @watchmag01

    OK, ali recimo Orient ili Citizen satovi koji su namenjeni za azijsko tržište se uglavnom ne mogu naći u slobodnoj prodaji u Evropi (neka me neko ispravi, ukoliko grešim). U stvari mogu, recimo putem e-bay, no nebitno.
    Ono što mene interesuje jeste da li je servis za Orient-ov Mako nešto što se smatra standardnim servisom (mislim, mora da bude)? I kako vi u Hrvatskoj stojite sa nabavkom rez.delova za Orient satove?

    Od kada sam ugledao taj sat, prosto moram da ga kupim, a pošto krajem februara idem za Sloveniju i Italiju, računam da ću ga u jednoj od te dve zemlje zasigurno naći! :cheer:

    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  5. #5
    Časovničar Avatar korisnika watchmag01
    Član od
    7.8.2008.
    Lokacija
    karlovac
    Poruke
    708
    Lajkovi
    750
    Reputacioni uticaj
    47

    Određen forumom Re:Servisiranje,stručnost i drugi problemi kod nabave kvalitetnijeg jap.sata

    bok
    standardni servis kods na ili vani??
    Ako se servis radi na vrijeme obično nije potrebno mjenjati nešto od djelova pa pod servis ide raskapanje, čišćenje, slaganje ,podmazivanje sata zamjena svih dihtunga.Vani obično još ispoliraju kućište i narukvicu zamjene staklo ako je izgrebano i mjenjaju cjelu krunicu a ne samo dihtung.Normalno da sve to naplate ali ne daju tebi na izbor npr. dali bi promenili staklo ili ti je još dobro. Kod nas mušterije kak bi prošle jeftinije vele nemojte mi promeniti staklo još je dobro...
    Neki djelovi se daju nabaviti neki ne.Veći je problem a nabavkom vanjskih djelova sata koji u principu i prije natradaju.
    CUBUS ORIENT CASIO ROMANSON SEIKO PULSAR LORUS
    MEEX KENNETH COLE MAREA POLICE

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re:Servisiranje,stručnost i drugi problemi kod nabave kvalitetnijeg jap.sata

    Mislio sam na standardan servis kod nas tj. vas , ne u inostranstvu.
    Ali sam isto tako mislio i na servis koji obuhvata, recimo upravo tu zamenu stakla ili krunice. Koliko god ljudi želeli da štede, nekad se i staklo mora zameniti! A što se delova tiče, recimo evo kako je Orient-a, na drugom forumu, sredio jedan 'majstor'!



    Čovek ga je ostavio preko noći ispod upaljene lampe i rezultat je prikazan na slici. Doduše, popravio ga je tako što je izvadio istopljeni prsten, ali sat je jednostavno ružan bez njega. Eto, to je recimo sitnica, koja nekome može zasmetati, nekome ne... ali da li je problem nabaviti tako nešto u slučaju da se ukaže potreba za tim?

    poz
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


Slične teme

  1. Savjet i upozorenje za servisiranje u HR
    By Štaka in forum Japanski satovi
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 15.11.2008., 21:18

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •