Strana 2 od 6 PrvaPrva 123456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 55
Like Tree40Likes

tema: Skeleton satovi - Kupovina - Pomoc

  1. #11
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom re: Skeleton satovi - Kupovina - Pomoc

    haha, al' si naivan!
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  2. #12
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom re: Skeleton satovi - Kupovina - Pomoc

    Sea-gull ti verovatno nudi najviše za uloženi novac kada je reč o ovakvim satovima i svakako ima i moju preporuku. Orient bi definitvno bio na vrhu liste ukoliko bih uzimao sat koji nije baš klasičnog "za odelo" dizajna i verovatno da je u cenovnom rangu do nekih 250€ najkvalitetniji izbor, pogotovo kada se uzme u obzir da su satovi nemačkih i švajcarskih proizvođača znatno skuplji.
    Ako ti se dopadaju satovi koji izgledom podsećaju na pilotske ili na Panerai, pogledaj kod Tat-a šta može da se iskombinuje. Za nekih 100-150$ možeš da dobiješ sasvim pristojan sat sa solidnim (najverovatnije sea-gull) mehanizmom. Član eee je od njega uzeo svojevremeno jedan Panerai homage sat, pa može da ti prenese utiske o kvalitetu izrade sata i pouzdanosti mehanizma.

    Pošto nisi naveo do koje cifre si spreman da ideš, evo pogledaj šta radi jedan Nemac sa unitas mehanizmom... možda ti bude interesantno.




    Cene možeš da pogledaš OVDE.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  3. #13
    Novi član
    Član od
    18.12.2010.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Skeleton satovi - Kupovina - Pomoc

    Veoma sam zagrijan za ovaj model

    http://usseagull.com/EnProductShow.asp?ClassID=69&ID=112
    Samo ima jedan mali problem nemogu se odluciti koju boju kazaljki uzeti
    Sima hrabri@
    Zahvaljujem tebi a i drugim na pomoci pri odabiru

  4. #14
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom re: Skeleton satovi - Kupovina - Pomoc

    Iskreno, ja bih se verovatno odlučio za plave kazaljke. Nekako mi deluju lepše na satu a i čini mi se da doprinose boljoj čitljivosti "brojčanika".

    Evo ti par slika modela sa plavim kazaljkama (zanemari ogrebotine, očigledno je da je čovek boksovao sa lokomotivom dok je nosio sat)!

    pictures taken by hpark21




    a ni mehanizam uopšte ne deluje loše...

    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  5. #15
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom re: Skeleton satovi - Kupovina - Pomoc

    Uf, ovaj Tourby je fenomenalan!

    @Wonder
    Ma, taman posla, druze, tu smo da pomognemo, a sto se kazaljki tice - plave definitivno, lepse izgledaju i daju satu "skuplji" izgled, i kao sto Dragon rece, mnogo je bolja citljivost!
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  6. #16
    Novi član
    Član od
    27.7.2011.
    Poruke
    17
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Skeleton Satovi - Kupovina :)

    Posto vidim da ovdje ima puno strucnjaka i kolekcionara koji se razumiju u satove...

    Zanima me ,ima li koji dobar skeleton sat do 150-200e,najradije bi bio narucen sa ebaya ili amazona.

    Ja sam se zagrijao za ovaj sat,pa mi vi recite valja li i NARAVNO predlozite neki drugi:
    Stuhrling 160A Apocalypse Skeleton Rosetone Case Brown Dial Rubber Mens Watch | eBay

  7. #17
    Član Avatar korisnika umbra
    Član od
    18.10.2011.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    297
    Lajkovi
    899
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Skeleton Satovi - Kupovina :)

    Dobrodošao Chilli......pozdravljam tvoju želju da kupiš automatski sat, pa još skeleton, jer zaista ima nešto magično u posmatranju rada tog sićušnog mehanizma. Budžet ti je mali za neki ozbiljan brend jer su skeletoni u principu skuplji od običnih automatika. Ja nisam neki stručnjak ali guglajući malo pronašao sam da je u slučaju Stuhrling-a uopšte, pa najverovatnije i ovog, reč o nekom kineskom mehanizmu iz porodice Sea Gull ili možda PTS Hangzhou movements. Da se razumemo, nisu oni toliko loši da ih čovek odmah izbaci iz kombinacije...(imaš o njima dosta toga napisano na našem sajtu, pa se informiši). Ali ipak postoji velika verovatnoća da takav mehanizam neće raditi bez kvara dugi niz godina kako bi se očekivalo od jednog automatika. Njega ne verujem da bi prihvatio na popravku ni jedan majstor i pitanje je da li bi se popravka isplatila.

    Imaš ovde zanimljivu raspravu, sa dobrim fotkama, o brendu koji te zanima i mehanizmima:
    ST 91011 Automatic Movement

    Za nas danas 200eura nisu mali novci. Cilj moga posta je da te pokušam ubediti da možda počneš da razmišljaš o kupovini nekog proverenog automatika koji ima staklo na poleđini, (često i na ciferu s pogledom na samo "srce" mehanizma), pa takođe pruža uživanje pri pogledu na rad mehanizma. Ako se odlučiš za tako nešto, već će ti neko predložiti i modele. Pozdrav!
    Poslednja ispravka: umbra (16.3.2012. u 10:56)
    ...požuri polako...

  8. #18
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Skeleton Satovi - Kupovina :)

    Da, kao sto kolega rece, 200e nisu tako mali novci za nase uslove, ali opet bih rekao da je izbor skeleton satova u tom cenovnom rangu skroman, da ne kazem los. Ako ne racunamo kineske proizvodjace, i njihove mehanizme, recimo sa dodatkom jos nekih 50ak eura, mogao bi da pazaris jako dobar orient







    Njega mozes naci na jednoj domacoj on line berzi, a mozda i da pogledas recimo ovakav Citizen (ovaj levi)



    Oznaka Orienta je CFT00001, a
    Citizena NP1000-04E

    Znam da ti oba modela "probijaju" budzet, ali sa malim ulaganjem na tvoju sumu, dobijas jako kvalitetne modela, sto licno mislim da vredi uraditi, pa sve i sacekati par nedelja i ustedeti...

    dobrodosao
    Pozdrav

  9. #19
    Član Avatar korisnika umbra
    Član od
    18.10.2011.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    297
    Lajkovi
    899
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Skeleton Satovi - Kupovina :)

    Sjajan predlog, oba Orient-a su predivni! Vredi sačekati i dodati razliku, to je neuporedivo bolji sat od kineza.
    ...požuri polako...

  10. #20
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Skeleton Satovi - Kupovina :)

    Eto, kolege su bile brze

    Dakle, taj sat ima Sea Gul-ov mehanizam sto nije lose (Sea Gul je najbolji koneski proizvodjac) ali mi se cini da bi problem mogao biti to sto ne mozes biti siguran da ce raditi bez greske.(kontrola kvaliteta nije sjajna) Mozes ''ubosti'' primerak koji ce te verno i bez greske sluziti, ali moze biti i problema. Servisa i delova za kineze kod nas nema.

    S druge strane, taj primerak ima (po mom misljenju) isuvise dizajnerskih uticaja Ademar Pigea (Audemar Piguet) i Ibloa (Hublot), da je pomalo neukusno (naravno, ovo je prilicno subjektivan stav).

    I ja sam ti hteo predloziti Orient, a 23jewels ti je predlozio i Citizen. Mislim da u tvom cenovnom rangu nema mnogo opcija kada su skeletoni u pitanju.

    Dodatak: Ipak, evo ti nesto vise informacija o brendu Sthurling .
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

Slične teme

  1. Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 17.2.2010., 15:47
  2. Orient Semi Skeleton Beli
    By Rupert in forum Prodaja satova
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 8.1.2010., 0:03

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •