Strana 3 od 6 PrvaPrva 123456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 55
Like Tree40Likes

tema: Skeleton satovi - Kupovina - Pomoc

  1. #21
    Novi član
    Član od
    27.7.2011.
    Poruke
    17
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Skeleton Satovi - Kupovina :)

    Hvala na brzim odgovorima,necu uzeti ovaj Stuhrling,vec cu sakupiti jos para pa cu uzeti neki kvalitetniji

  2. #22
    Novi član Avatar korisnika AbstractAlgorithm
    Član od
    1.12.2014.
    Lokacija
    Belgrade, Serbia
    Poruke
    6
    Lajkovi
    17
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Automatik skeleton sat

    Pozdrav svima, ovo je moj prvi post na forumu.

    Dakle, imam zelju da pazarim automatik skeleton sat do nekih 250e (ne bih isao preko te cifre osim ako nije neka suma blizu te granice).

    Razgledajuci satove, u Bomaru sam naleteo na: 310B133. Probao sam sat, generalno mi se svidja ali razmatram i alternative, ali sve sto uspevam da nadjem je ili preskupo za mene ili su satovi od pre vise godina i ne mogu da se nadju, pa mi stvarno treba pomoc, mada uopsteno govoreci, imam probleme da nadjem satove sa vidljivim mehanizmom. Takodje, ako ima radnja u Beogradu, ili nekoj blizoj okolini, bilo bi super, jer bih voleo da zapravo probam sat pre nego ga kupim.

    Nekako su mi automatik mnogo drazi (imaju dusu) i svidja mi se kada se vidi mehanizam (kada sam probao ovaj pierre lannier, cerio sam se od uva do uva dok sam gledao escapement mehanizam).

    Jos dva predloga makar sto se izgleda sata tice:
    SKELETON mehanicki rucni sat novo - Kupindo.com (14353245)
    Black Leather Mechanical Skeleton Sat NOVO (27586949) - Limundo.com

    Hvala vam svima na pomoci!
    Poslednja ispravka: Shmizla (1.12.2014. u 22:52) Razlog: Poruka premeštena u odgovarajuću temu

  3. #23
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Automatik skeleton sat

    Dobro dosao AbstractAlgorithm! Skeletoni su uglavnom poprilicno skupe sprave. Tesko ces naci kvalitetan za iznos tvog budzeta. Ako ti se skeleton bas toliko dopada - idi na taj Lanier, ako nista drugo, kupovina je kod zvanicnog dilera i imas garanciju i servis. Za ona druga dva cuda nemas nista, a satovi vrede malo manje nego sto kostaju. Ne bih da budem grub, ali, izbegni to djubre ako ikako mozes.

    Ako bi voleo da uzivas u pokretima mehanizma, mozda bi kao kompromisno resenje mogao da potrazis neki od tzv. ''open heart'' modela. Kod njih je brojcanik ''probusen'' pa mozes videti balansu i mozda jos koji delic mehanizma. U ovom trenutku ti ne bih znao preporuciti neki konkretan model. Orient ima odlicne satove, imaju i open heart modele, ali to bi morao da narucujes iz inostranstva. (to nije neki problem, ima ljudi koji te mogu detaljno uputiti).
    Jedan ''full skeleton'' koji se moze naci po pristojnoj ceni je SEA-GULL M182SK. To je kineski brend koji pravi odlicne satove u poredjenju sa cenom. I opet - ne mozes ga kupiti kod nas.

    Verovatno nisam bio od prevelike pomoci, ali nadam se da ce se uskoro pojaviti neko od kolega sa konkretnijim odgovorom.
    arch_m and AbstractAlgorithm like this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  4. #24
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Automatik skeleton sat

    Ne mogu ni ja mnogo da pomognem, ali mogu da od modela open-heart predložim J.Springs, koji se mogao ranije kupiti u Poklon dućanu, ali treba proveriti da li ga ima i sada. Slažem se za Seagull, a može se kupiti preko interneta.
    anbeast and arch_m like this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  5. #25
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Automatik skeleton sat

    E,da... J.Springs - Seikov brend. Kvalitet verovatno premasuje cenu. Pitanje je samo da li ce ti modeli ''leci'':

    Imas ih OVDE

    BEF001__78466_zoom.jpgBEF002__38663_zoom.jpg


    Imas OVDE Citizen, koji je 50ak evra skuplji od tvog max budzeta (i nije full skeleton), ali je sjajan i kvalitetan sat

    NP1000-04E.jpg

    I J.Springs i Citizen mozes videti i probati u BG-u.

    Ne znam sta da ti kazem.... Kad su zahtevi specificni obicno se pokaze da je nase trziste prilicno oskudno i da su nekakvi kompromisi neizbezni.

    U tvom slucaju, ako zelis pre svega kvalitet pa izgled, moraces da prihvatis open heart umesto skeletona i da mozda pristedis jos malo pre kupovine.

    Ukoliko ti je najbitniji izgled moraces da kupis kineski sat pod francuskim brendom (Lannier). Sto, je OK zbog papira, garancije i sl, ali ja bih licno savetovao da to bude bas, bas poslednja opcija.

    Trece eventualno odstupanje od tvojih prvobitnih zahteva bi bila kupovina preko neta. Mnogi zaziru od toga, medjutim, ima dobrih i sigurnih prodavnica o cemu bi te mogli uputiti clanovi koji imaju iskustva. Svakako baci pogled na teme o internet kupovini. Uz malo surfovanja, probanja modela slicnih dimenzija, savetovanja ovde po forumu, moze se i bez probe ''ubosti''

    Naravno, postoji i opcija da se na nasem trzistu moze naci sat prema tvojim prvobitnim zahtevima, a da j ane znam za to. Opet kazem, mozda ce se neko javiti i baciti neku novu ideju.... Samo budi strpljiv
    Poslednja ispravka: anbeast (2.12.2014. u 8:01)
    Neša and arch_m like this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  6. #26
    Novi član Avatar korisnika AbstractAlgorithm
    Član od
    1.12.2014.
    Lokacija
    Belgrade, Serbia
    Poruke
    6
    Lajkovi
    17
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Automatik skeleton sat

    Hvala vam svima na savetima i predlozima, i dobrodoslici.
    Razgledao jos po gradu, svracao u radnje (pa i u Poklon Ducan) i relativno malo toga se promenilo.


    Pomenuti Pierre Lannier mi i dalje izgleda veoma privlacno, medjutim, od prodavaca nisam dobio informaciju da je to "kineski brend koji se predstavlja kao francuski", pa me zanima koliko je to sigurno?


    Preporuceni Seagull mi deluje jako zanimljivo, ali bih mu kljuc uklonio koliko mi smeta.


    Evo jos dva predloga, verovatno ne bas najbolja:
    http://www.amazon.com/Holuns-Skeleton-Automatic-Mechanical-Watches/dp/B00OK5JURK/ref=sr_1_174?s=apparel&ie=UTF8&qid=1417804136&sr=1-174&keywords=skeleton+watch+-stuhrling+-ESS
    Rotary Watch


    Koliko znam, Rotary nisu bas najbolji.


    Nakon obilazenja gomile radnji po Beogradu, zakljucak je da imam los izbor skeleton, i open-heart verzija satova.


    Hvala na pomoci!

  7. #27
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Automatik skeleton sat

    Ja bih zaobisao Pierre Lannier a i Rotary,vrlo pouzdano znam, a i vecina ce potvrditi, da je Lannier "kineski brend koji se predstavlja kao francuski"
    Vrlo tesko ces naci skeleton sat a da necemu vrijedi u tom cjenvnom rangu, bolje idi na neki open heart bilo kod nas ili online, ili idi na kupovinu skeletona kad skupis pozamasnu svotu novca
    Poslednja ispravka: Dragojlovic Darko (5.12.2014. u 19:05)
    arch_m likes this.
    Ac Milan, il club piu titolato al mondo

  8. #28
    Novi član Avatar korisnika AbstractAlgorithm
    Član od
    1.12.2014.
    Lokacija
    Belgrade, Serbia
    Poruke
    6
    Lajkovi
    17
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Automatik skeleton sat

    Zaboravih da spomenem: http://www.bpmsatovi.com/products/8127-fossil-muski-satovi-me1125.aspx

    Ali zasto bi neko bio toliko zao i stavio da "ima izgled automatika ukombinovanog sa preciznošću kvarcnog mehanizma".

    Otvoren sam za open-heart predloge. Preferiram tamnije satove, pa ako neko ima ideje, neka nabaca linkove.

  9. #29
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Automatik skeleton sat

    Jedan od boljih open hart modela u tom cenovnom rangu je onaj Orient koji je 23Jewels predlozio na prethodnoj strani.
    AbstractAlgorithm likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  10. #30
    Novi član Avatar korisnika AbstractAlgorithm
    Član od
    1.12.2014.
    Lokacija
    Belgrade, Serbia
    Poruke
    6
    Lajkovi
    17
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Automatik skeleton sat

    Calvaneo 1583 "Astonia Shiny Black"

    Kakva su misljenja o ovoj marki? Calvaneo stoji na onoj listi "brendova koje treba izbegavati", pa da proverim da li se nesto promenilo u medjuvremenu?

Slične teme

  1. Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 17.2.2010., 15:47
  2. Orient Semi Skeleton Beli
    By Rupert in forum Prodaja satova
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 8.1.2010., 0:03

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •