Strana 50 od 54 PrvaPrva ... 40464748495051525354 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 491 do 500 od ukupno 539
Like Tree319Likes

tema: Predlozi za kupovinu sata do 500 EUR

  1. #491
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13194
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Predlozi za kupovinu sata do 500 EUR

    Eh, kada bih se naviko, da odmah pročitam za sobom, šta pšem....
    Prvi link nije pravilan

    A kada ljubiteljima jednog od najslavnijeg Certininog divera zatreperi srce, kada sazna, da su ponovo obudili legendu:
    https://www.certina.com/ch-en/watch/...C0364071105000
    Pošto nikako, da shvatiš, koji su đavo u heritage koleikciju ugradilii Powermatic mehanizam i kada to nekako progutaš i u nadi, da se možda radi o metlanom kalibru tražiš dodatnu informaciju, nema čak ni fotografije mehanizma. Primoran si da skineš uputstva
    file:///C:/Users/ppuric/Downloads/C036407_en.pdf
    ni tu ne možeš doći do potpune informacije
    I onda se moraš osloniti na ovo
    https://diveintowatches.com/reviews/certina-ds-ph200m/
    Plastika

    Ovo je pravilno
    A kada ljubiteljima jednog od najslavnijeg Certininog divera zatreperi srce, kada sazna, da su ponovo obudili legendu:
    https://www.certina.com/en/watch/ds-...C0324301604100
    srdjanr likes this.

  2. #492
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13194
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Predlozi za kupovinu sata do 500 EUR

    Da, to je ono pravo, kada se sat kupi iz srca. Onda tamo i ostane.
    Plastika dole ili gore. Osećaj mora biti uvek na prvom mestu.

    Citat eee kaže: Pregled poruke
    Iskreno, nisam ni mogao da pretpostavim da se mehanizmi ne servisiraju, moj je jedan od tih.

    Inače, moja certina mi je i dalje sat koji mi drži najviše pažnje. Jedini koji mi ne pada na pamet da zamenim, jednostavno nešto me privuklo u njemu od momenta kad se pojavio.

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk
    eee and Dejan125 like this.

  3. #493
    Novi član
    Član od
    2.1.2020.
    Poruke
    26
    Lajkovi
    129
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Predlozi za kupovinu sata do 500 EUR

    Sjedim i razmišljam da li ima potrebe uključiti se posle Haifischa i dati neki "savjet"

    Što se tiče mehanizma 4R36, šta reći osim da je nadogradnja legende 7S26. Posjedujem Seiko SRPC53K1, koji ima pomenuti 4R36 mehanizam i mogu samo reći da sam i više nego zadovoljan. Specifikacija odstupanja +45/-35 je DALEKO od tačnog, uglavnom su to brojevi približniji nekih 10 na dan, ako i toliko (na nekim forumima sam gledao čak cifre od +7/-5 ). E sad kad smo već kod modela koji si spomenuo od Seika, on je jako dobar i njegova cijena je više nego pristupačna, ali ako si samo i isključivo u potrazi za mehanizmom 4R36 imaš opcije za manje para (npr. SRPC53K1 imas za oko 150 dolara) ali onda "zrtvujes" neke spcifikacije kao što je WR 100 (a nije 200) ili tome slično.

    A sada neko moje mišljenje za svu priču oko powermatic mehanizma, plstičnih dijelova, koji model je bolji/popularniji i ostalo: (ovo je samo subjektivno, ne želim nikog da uvrijedim )

    Po mom mišljenju vrijednost jednog sata je baš onolika koliko se tebi taj sat sviđa, pa nebitno da li koštao 20eura ili 20k eura, nebitno da li on imao u sebi neki mali plastični dio ili ne. Inače i ja planiram za neku moju buduću kupovinu Certinu Ph200 i uopšte me ne zanima što ima taj neki plastični dio u sebi. Sat mi se jako dopada i mislim da me taj mali dio pastike siguno neće poremetiti u njegovoj kupovini. Razumijem veoma želju da se traži pravi odnos uloženo/dobijeno, ali ne vidim zašto bi odustao od nečega što ti se sviđa radi nekog tamo detalja.
    Razmišljaš samo na taj način da si išao srcem i kupio npr Ph200 i tek nekad kasnije saznao da ima tu "manu" u svom mezanizmu, mislim da bi te bolelo uvo jer si kupio nešto što voliš i uživao u njemu u potpunosti.
    Uvijek biraj ono u čemu ćeš maksimalno uživati, bez obzira šta je ispod haube

    I naravno ako baš želiš neki dajver koji je dobar i pouzdan, uzmeš Seiko SKX koji je provjeren na više frontova i kroz više godina ili možda Casio Duro (kvarcni) koji je BOG uloženog/dobijenog, jer za nekih 8/9000 dinara dobijes sat kojeg možeš urnisati naprosto a vjerovatno ćeš prije ti da rikneš nego će on (nešto kao Golf 2 u Bosni ).

    Sad kad pročitam sve ovo, ne vjerujem da sam ti mnogo pomogao. Ipak, na kraju krajeva, izbor će pasti na ono što ti voliš po pogledu dizajna, WR, kristala, itd itd.
    eee and Haifisch23 like this.

  4. #494
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Predlozi za kupovinu sata do 500 EUR

    Imam dva pitanja :
    Da li su mehanizmi koji su bez plastike (bez plastičnog zaprečnog sklopa) popravljivi ili ne i da li postoji neka zvanična informacija?
    Da li postoji zvanična informacija da se mehanizmi sa plastičnim zaprečni sklopom moraju menjati ili je to pretpostavka bazirana na ceni servisa koja je veća od samog mehanizma?

  5. #495
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13194
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Predlozi za kupovinu sata do 500 EUR

    Nema zvaničnih informacija. Do njih se može doći, samo direktnim obraćanjem na proizvođača.

    Ovo je odgovor, koji je Mido poslao članu WUS-a:

    Hello Jon,



    Thank you for your patience.



    There is no plastic part in our Mido Caliber 80 and the running time is equal to the ETA standard movement. Mido movement with silicon balance-spring will be even more performing and during more time than any other movement without silicon balance-spring.

    All Mido automatic movements have an unlimited running time as long as the watch is well-maintained.
    Some of historical MIDO watches from the 20’s are still in good working condition. Furthermore, Mido ensure one additional year of warranty for all COSC certified watches, that means 3 years of warranty for chronometers.


    Regarding the after sales service, each Mido watch is serviceable, repairable. We guarantee spare parts and repair of your watch 10 years after the last date of production of the model.


    We hope this information will help you.


    We stay at your disposal for any further request.


    Have a nice day!


    Kind regards


    MIDO Team


    Ovo je odgovor od Hamiltona, koji sam lično dobio, kada sam se raspitivao na sličnu temu pre dve godine:

    Dear Mr. ....,

    Thank you for your message and feedback.

    Please feel free to contact us at any time for your questions as many amateur forums are not quite accurate.

    Please note that the base caliber of the Hamilton H-10/H-30/H-40 family is the ETA caliber C07.6XX. Other brands use the base C07.1XX.

    The C07.1XX version does feature a synthetic escapement, Hamilton does not use the synthetic escapement. The C07.6XX is equipped with a Swiss anchor escapement, the traditional metal part escapement used in all Hamilton watches.

    The three Hamilton movements based on the C07.6XX do not contain any synthetic parts.

    We rest at your disposal.
    Kind regards,
    Sebastian Kärle

    Customer Service Team
    ---------------------------------------------

    Što se tiče drugog pitanja, takođe ne postoji zvanična informacija, da Powermatic na bazi C07.1xx (plastika) mora menjati. Čak i za klasične mehanizme ne postoji zvanična informacija, da se moraju menjati, nego se radi o preporukama, koje proizvođači postavljaju u štampanim upustvima za upotrebu ili na svojim zvaničnim stranicama. Koliko sam mogao, da vidim, Powermatic mehanizmi nisu nigde posebno ispostavljeni, što se tog segmenta tiče. Certina ih je u svojim upustvima, koje se mogu downloadati sa njihovog sajta, smestila zajedno sa ostalim mehaničkim kalibrima, jer ih označava sa zajedničkim nazivnikom: from 42 to 80 hours.....što podrazumeva preporučeni servisni interval.
    Što se mene tiče, ako bih imao sat sa plastičnim powermaticom, ne bih ga servisirao, dok ne stane ili poakazuje očigledne znakove, da će se to ubrzo desiti. Kao i kod plastičnog kvarca.
    srdjanr likes this.

  6. #496
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Predlozi za kupovinu sata do 500 EUR

    Hvala.
    Čitao sam tu temi na wus-u, https://forums.watchuseek.com/f2/mid...n-4332034.html
    ali sam se nadao da se možda u međuvremenu pojavio zvaničan podatak.

    Prema nezvaničnim informacijama časovničara amatera i plastičnu verziju je moguće servisirati uz upotrebu odgovarajućeg ulja za plastični zaprečni sklop. https://forums.watchuseek.com/f6/tis...3036370-3.html
    Poslednja ispravka: skydrummer (23.3.2020. u 22:23)

  7. #497
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13194
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Predlozi za kupovinu sata do 500 EUR

    Da, verujem, da amateri to rade.
    Zvanični servisi svakako ne. Barem, ovde u Sloveniji.

  8. #498
    Član Avatar korisnika mezzano
    Član od
    4.1.2013.
    Lokacija
    Leskovac
    Poruke
    287
    Lajkovi
    889
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Predlozi za kupovinu sata do 500 EUR

    @Haifisch23, svaka ti čast na poznavanju materije!

    Trenutno razmišljam o nekoliko satova:

    1. Certina DS PH200M
    +
    * duže vremena hoću švajcarski sat u kolekciji;
    * ima retro šmek;
    * izgleda "univerzalno", može se nositi i na sportskoj odeći i na nekoj kežual varijanti, a zašto da ne i na svečanoj?
    * sviđa mi se što je omaž/reizdanje nekog legendarnog sata (iako, ruku na srce, ja nisam nika čuo za taj sat ranije, mada ja nisam poznavalac istorije satova, pa to i ne čudi);
    * dimenzije (na "papairu" savršene za moj ukus).

    -
    * nema safirno staklo, nego neku vrstu akrilnog kristala koji navodno može da se lako polira
    * mehanizam, kako sam na ovoj temi saznao, za koji nije dokazano da nije dobar, ali se pretpostavlja da nije "popravljiv".


    2. Tissot Visodate (automatic i quartz)
    +

    * duže vremena hoću švajcarski sat u kolekciji;
    * duže vremena hoću Tissot/Longines u kolekciji, ali je Longines malo iznad mojih trenutnih mogućnosti;
    * prelep "dress" sat;
    * dimenzije (na "papairu" savršene za moj ukus);
    * safirno staklo (mada ne znam koliko ono znači kod elegantnih satova koji se ne nose konstantno);
    * gospodski/retro izgled

    -
    * cena (kad smo kod cene, koliko popust obično daju u Bomaru? Pretpostavljam da se granica kreće oko 10-20%) - automatik;
    * ne sviđaju mi se arapske cifre na ciferu (kvarc).

    3. Orient Bambino V2
    +
    * prelep "dress" sat;
    * cena;
    * gospodski/retro izgled.

    -
    * nedostatak ovlašćenog servisa/uvoznika (tu pre svega mislim na činjenicu kad bude bio potreban servis ili dođe do kvara);
    * već imam jedan Orient u kolekciji.

    4. Seiko SRPC25K1
    +
    * retro izgled;
    * veoma lep cifer.

    -
    * cena;
    * već imam dva Seika u kolekciji (jedan automatik jedan kvarc);
    * veličina (bojim se da je veliki za moj zglob, mada još uvek ga nisam probao uživo);
    * već imam jedan diver sat (Orient Ray II).

    Uglavnom, čitajući ovo što sam napisao, parametri za naredn sat su:
    - retro;
    - mogućnost nošenja sa elegantnijom odećom;
    - bez mnogo komplikacija (sem datuma i dana);

    Certina DS DAY DATE mi je bila favorit, ali sam je stavio u drugi plan, zbog prethodnih postova. Elem, imam vremena za razmišljanje. Nigde ne žurim, i znam da ću, koji god da izaberem, a možda ni jedan od gore nabrojanih, da će mi na listi želja ostati ostali, ovde pobrojani...
    Poslednja ispravka: mezzano (24.3.2020. u 22:58)
    Haifisch23 likes this.
    Casio AW80-1AW | Seiko SNKS09K1 | Casio W800-H | Seiko SPC131P1
    | Orient Ray II | Citizen BM7390-14E | Citizen NJ0100-11E | Casio MTP-1381L-7AVDF |

  9. #499
    Novi član
    Član od
    7.12.2015.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Predlozi za kupovinu sata do 500 EUR

    Pozdrav svima.
    Razmisljam o novomsatu i dopada mi se nekoliko, prilicno razlicitih satova. Molila zasavet koji izabrati, odnosno za preporuku na osnovu onoga sto jeunutar sata. Ovo su predlozi:
    https://bomar.rs/certina-ds-action-diver-c0322511101101
    https://bomar.rs/trussardi-antilia-r2451105501
    https://bomar.rs/tissot-le-locle-t41642396
    Malo me brine sto seovaj Tissot model ne nalazi na zvanicnom sajtu.
    Hvala unapred naodgovorima.

  10. #500
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.337
    Lajkovi
    27420
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Predlozi za kupovinu sata do 500 EUR

    Tvoj nick u prevodu sa staro-egipatskog jezika znači "lepotica koja dolazi". Pozz. Ja sam istu ovu Certinu hteo ćerki da kupim. Dobar je.
    https://bomar.rs/certina-ds-action-diver-c0322511101101
    Poslednja ispravka: don Alberto (1.5.2020. u 18:15)
    Omega rules !!!

Slične teme

  1. Predlozi za kupovinu sata do 1000 EUR
    By Vladan Stevanovic in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 235
    Poslednja poruka: 27.6.2023., 8:15
  2. Predlozi za kupovinu sata do 2000 EUR
    By Vladan Stevanovic in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 5.10.2019., 9:06
  3. Vodič za kupovinu ruskih satova
    By dragon in forum Ruski satovi
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 21.12.2010., 10:06
  4. Pomoc, predlozi, cestitke i pozdravi...
    By Petar in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 6.4.2009., 9:57

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •