Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 18
  1. #1
    Novi član Avatar korisnika Petar
    Član od
    28.8.2008.
    Poruke
    8
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Pomoc, predlozi, cestitke i pozdravi...

    Evo kako stoje stvari.

    Imao sam ideju da sestri i zetu poklonim za vencanje par satova. Da bi taj gest imao smisla neophodno je da satovi budu, da kazem isti, samo muski i zenski model.

    Kako nisam nikakav poznavalc satova pretrazivao sam ovaj forum u potrazi za idejom, ali na zalost, uzalud.

    Hteo bih da kupim neke kvalitetnije satove, pa sam u skladu sa svojim neznanjem pomislio na Omegu (x2), ali otvoren sam i za druge predloge.

    Budzet mi je oko 2000E (sto je dovoljno za jednu Omegu )

    Svaka pomoc i predlog su dobrodosli.

  2. #2
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re:Pomoc, predlozi, cestitke i pozdravi...

    Ovaj post me je jako iznenadio! Pre svega zbog ideje da se nekome poklone za svadbu satovi!

    Neobicno, originalno, zanimljivo!B)

    Hm, verujem da bi se moja jaca polovina obradovala po najvise takvom poklonu, a i ja ne bih krila odusevljenje!

    Pozdrav i srecna potraga za satovima!

  3. #3
    Novi član Avatar korisnika Petar
    Član od
    28.8.2008.
    Poruke
    8
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re:Pomoc, predlozi, cestitke i pozdravi...

    Shmizla wrote:
    Ovaj post me je jako iznenadio! Pre svega zbog ideje da se nekome poklone za svadbu satovi!

    Neobicno, originalno, zanimljivo!B)

    Hm, verujem da bi se moja jaca polovina obradovala po najvise takvom poklonu, a i ja ne bih krila odusevljenje!

    Pozdrav i srecna potraga za satovima!
    Citao sam u toku dana Vladanove i Vashe(tvoje) komentare na forumu. Svakako mi je jasno da mnogo bolje poznajete 'teren' po kom lutam, pa sam se nadao nekom predlogu ili sugestiji gde mogu potraziti satove u tom cenovnom rangu, i kojih proizvodjacha.

    Neophodna mi je pomoc strucnjaka, makar poznavaoca da bih realizovao ovaj plan.

    Hvala za pohvalu ideje.
    Pozdrav

  4. #4
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re:Pomoc, predlozi, cestitke i pozdravi...

    Zdravo Petre i dobrodosao.

    Mislim da imam nesto bas za tebe

    Razmisljao sam koji brend bi dosao u obzir za ovako specijalnu priliku a da oba sata budu do 2000 EUR, i mislim da sam nasao nesto odgovarajuce. Satovi pripadaju istoj liniji (Musko/zenskoj) koja se zove Freelancer, imaju automatski ETA mehanizam, safirno staklo, prozirni safirni poklopac, ekskluzivan izgled i prestiz kojim odisu satovi kompanije Raymond Weil.

    Moj predlog je:



    Za muski model sam siguran da ga ima u maloprodaji, a za zenski bi morao da proveris. Distributer je Maestro Jewelers a njihove podatke mozes videti na stranici 'Prodavnice i Servisi'

    Sa popustima trebalo bi sa oba sata kostaju manje od raspolozive sume, a zanimljivo je da je zenski model skuplji ali to je zbog prirodnih dijamanata na brojcaniku (0.06 cts)

    Vise o ovim satovima mozes procitati na zvanicnom sajtu:

    Muski:

    http://www.raymond-weil.ch/Modules/S...jA3&Page=1

    Zenski:

    http://www.raymond-weil.ch/Modules/S...jAz&Page=1

    Voleo bih da javis sta si odlucio, jer me bas zanima.

    Pozdrav i sve najbolje,
    V.S.

  5. #5
    Novi član Avatar korisnika Petar
    Član od
    28.8.2008.
    Poruke
    8
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re:Pomoc, predlozi, cestitke i pozdravi...

    Vladan Stevanovic wrote:
    Zdravo Petre i dobrodosao.

    Mislim da imam nesto bas za tebe

    Razmisljao sam koji brend bi dosao u obzir za ovako specijalnu priliku a da oba sata budu do 2000 EUR, i mislim da sam nasao nesto odgovarajuce. Satovi pripadaju istoj liniji (Musko/zenskoj) koja se zove Freelancer, imaju automatski ETA mehanizam, safirno staklo, prozirni safirni poklopac, ekskluzivan izgled i prestiz kojim odisu satovi kompanije Raymond Weil.

    Moj predlog je:



    Za muski model sam siguran da ga ima u maloprodaji, a za zenski bi morao da proveris. Distributer je Maestro Jewelers a njihove podatke mozes videti na stranici 'Prodavnice i Servisi'

    Sa popustima trebalo bi sa oba sata kostaju manje od raspolozive sume, a zanimljivo je da je zenski model skuplji ali to je zbog prirodnih dijamanata na brojcaniku (0.06 cts)

    Vise o ovim satovima mozes procitati na zvanicnom sajtu:

    Muski:

    http://www.raymond-weil.ch/Modules/S...jA3&Page=1

    Zenski:

    http://www.raymond-weil.ch/Modules/S...jAz&Page=1

    Voleo bih da javis sta si odlucio, jer me bas zanima.

    Pozdrav i sve najbolje,
    V.S.
    Zdravo Vladane,

    Hvala puno na pomoci. Upravo sam od strane administratora, kao poznavalaca, ocekivao pomoc u resavanju ovog pitanja, ali nisam ni pomisljao da cu dobiti ovako pripremljene informacije. Meni u tom slucaju ostaje samo da odem i kupim

    Do datuma je ostalo jos par meseci, samo sam se ja dao u potragu malo ranije pretpostavljajuci da tako nesto nije lako naci.

    Raymond-weil satove sam gledao upravo na sajtu Maestro Jewelers-a i jako su mi se dopali, ali nisam ni pretpostavljao da su oni u okviru mog budzeta.

    Ovi modeli, koje si predlozio, meni jako lepo izgledaju, narocito zenski. A za kvalitet cu se osloniti na tvoje misljenje i ime firme.

    Hvala jos jednom. Ja cu i dalje posecivati ovaj forum i dalje sam otvoren za predloge...

    Pozdrav
    Petar

  6. #6
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re:Pomoc, predlozi, cestitke i pozdravi...

    Petre, nema na cemu uvek mi je zadovoljstvo kada mogu nekom da pomognem pri izboru sata.

    Za kvalitet zaista ne brini, oni koriste najkvalitetnije ETA mehanizme koje doradjuju i ukrasavaju tako da pored pouzdanosti odlicno i izgledaju.

    Najbolje je da odes i da ih vidis uzivo, jer izgledaju mnogo lepse nego na slici. Zavrsna obrada je kao kod satova koji su 2 ili 3 puta skuplji.

    Naravno posecuj i dalje forum jer cu sigurno smisliti jos nesto, a mozda ce jos neki clan pripomoci.

    Pozdrav,
    V.S.

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re:Pomoc, predlozi, cestitke i pozdravi...

    Iskreno, izuzetno originalan i nesvakidašnji poklon, prevashodno misleći na ovdašnje prostore.

    Pogledaj i TAG Heuer satove, koji se kao brend svrstavaju u kvalitetne i pre svega prestizne satove.
    muski
    zenski

    Sasvim lepa kombinacija satova, gotovo identicni, ako ne i identicni i idealni za poklon i mislim da bi ti se uklopili u budzet. Ukoliko mozes da predjes preko toga da je qartz mehanizam u pitanju, mada u kvalitet istog ne sumnjam.

    Druga opcija, istog proizvodjaca za muski sat je ova, sa automatskim mehanizmom.

    pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  8. #8
    Novi član Avatar korisnika Petar
    Član od
    28.8.2008.
    Poruke
    8
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re:Pomoc, predlozi, cestitke i pozdravi...

    Hvala, na savetu za TAG Heuer. Ovi modeli koje si mi predlozio su bas interesantni. Malo su 'sportskijeg' izgleda nego R.Weil koje mi je Vladan predlozio, tako da su mozda pogodniji za svakodnevno nosenje za mladje osobe.

    A s druge strane, predlozeni R.Weil su malo 'svecaniji' i prilagodljiviji osobama u svim dobima zivota. A posto romanticarski smatram da je ovakav poklon trajnog karaktera, sada sam malo u dilemi.

    Hvala za savete. S obzirom na moje nepoznavanje materije, veoma mi znace.

    Pozdrav
    Petar

  9. #9
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re:Pomoc, predlozi, cestitke i pozdravi...

    Donekle si u pravu, jesu sportskijeg izgleda, pa samim tim su i pogodniji za nošenje u svakodnevnim prilikama... Na poslu pred partnerima ostavljaš utisak ozbiljne osobe, a sa posla pravo u beer bar na piće sa prijateljima. Vladanov izbor je za svaki respekt.
    Mada, moj predlog za TagHeuer satove je bio, pored kvaliteta i to što su u pitanju dva identična sata (muški,ženski) i samim tim su zgodni kao poklon budućim supružnicima.
    Evo još jedan predlog, u pitanju su satovi marke Movado.
    muski
    zenski
    kao i malo skuplja varijanta movado fiero automatic, nazalost, samo muski!
    Zastupnik za Movado satove je Pinttila iz Novog Sada.

    poz
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  10. #10
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re:Pomoc, predlozi, cestitke i pozdravi...

    Petre moram da kazem da su dragonovi predlozi za svaki respekt, ali iskreno mislim da treba sam da odlucis na koju varijantu sata bi isao, kvarcni ili automatski.

    Kada resis to pitanje u sebi onda ce se i izbor automatski suziti.

    Ja sam pre za varijantu automatskih satova koji mogu trajati neograniceno uz adekvatno odrzavanje, dok kod kvarcnih to sigurno nije slucaj (ikako znam nekoliko primera koji to pokusavaju da opovrgnu). Jednostavno kvarcni satovi su mnogo osetljiviji na spoljasnje uticaje (ekstremne temperature, jako elektromagnetno zracenje, vlaga, elektrostaticki elektricitet...) i kao takvi imaju male sanse za dugi radni vek, iako ponavljam znam mnoge kolekcionare koji imaju jako stare satove sa kvarcnim mehanizmom koji savrseno rade.

    Sa druge strane dragon je potpuno u pravu kada kaze da su modeli koje je predlozio pogodni za svakodnevno nosenje, tako da i tu postoji dilema.

    Pokusacu da pronadjem neku varijantu kvalitetnih automatskih satova za svakodnevno nosenje, ali za sada mi nista ne pada na pamet.

    U svakom slucaju imamo jos vremena posto si rekao da je svadba za par meseci.

    Pozdrav,
    V.S.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Predlozi za kupovinu sata do 1000 EUR
    By Vladan Stevanovic in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 235
    Poslednja poruka: 27.6.2023., 8:15
  2. Predlozi za kupovinu sata do 500 EUR
    By Vladan Stevanovic in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 538
    Poslednja poruka: 29.9.2021., 18:28
  3. Predlozi za kupovinu sata do 2000 EUR
    By Vladan Stevanovic in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 5.10.2019., 9:06

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •