Strana 17 od 41 PrvaPrva ... 713141516171819202127 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 161 do 170 od ukupno 402
Like Tree165Likes

tema: Predlozi za kupovinu sata do 100 EUR

  1. #161
    Novi član
    Član od
    4.7.2014.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Predlozi za kupovinu sata do 100 EUR

    Hvala vam.

    Cena sata je 70e.
    Da, znam da su, ako se uzimaju novi, preterano skupi samo zbog imena.
    Verovatno onda ne bih ni menjao nista, eventualno nekad staklo (mislim da je ovo klasican oblik stakala).

    Kuciste je ovakvo:
    Montre Cerruti 1881 Odissea Uomo quartz plaqué or rose et cuir - rose et noir | Vendre vos montres de particulier à particulier | Petites annonces | montres-de-luxe.com

    A narukvica ovakva:
    Часы CERRUTI 1881 Odissea CT64631030 ― Интернет-магазин ВОТЧ. Часы со всего мира.

    Na jednom sajtu pise da ima mnogo tih Odissea modela i da su davno izasli, pa mozda zato nisam nasao bas ovakav isti: da ima rimske br., a gumenu narukvicu.

    Trazicu onda da se nosi kod sajdzije, kad vec nema kutiju i garantni list.

  2. #162
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Predlozi za kupovinu sata do 100 EUR

    Daleko od klasicnog, stakla u obliku pravougaonika su ozloglasena po tome sto ih je tesko naci. Moguce je, ipak, preko interneta.

    Ako mislis da je original, mozes i da ga uzmes, ali je bolje potruditi se (i malo vise potrositi) kako bi bio siguran. Kako vec i sam znas, trziste satova ima izuzetne poteskoce sa kopijama, mozda vece, a svakako izrazenije nego bilo koje drugo. To za ozbiljne kupce poput tebe znaci velike probleme i nesigurnost. Mozes biti 100% siguran ako i samo ako ("akko", ko sprema prijemni iz matematike zna na sta mislim ) licno vidis sat i pritom ga odneses kod casovnicara, sto iziskuje vreme i novac. Nazalost, to je jedini pravi put... srecno, i javi sta si uradio
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  3. #163
    Novi član
    Član od
    4.7.2014.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Predlozi za kupovinu sata do 100 EUR

    Aha, ok, nisam to znao, mislio sam da je daleko jednostavnije.

    Meni licno se (bar na osn. svih tih nekoliko sitnih pokazatelja za koje ja znam) cini da jeste original, ali sutra se ponovo cujem sa vlasnikom u vezi sa otvaranjem sata (ili ako nece to, onda da nadje garanciju i kutiju), pa cu vise znati.

    Posle te price o kopijama, mislim da ga bez nekog od ova 2 dokaza, ipak ne bih uzeo.
    Da, to da su kopije ceste znam, ali ipak sigurno mnogo manje nego vi upuceniji, jer sam ja mislio da je to najcesce slucaj samo sa onim najzvucnijim imenima satova, te sam za to pitanje do sada manje brinuo.
    A za taj pridev hvala, ali mislim da, iako znam malo vise od prosecnog kupca, jos ne spadam u ozbiljne dok ne steknem vecu kasu

    Sat sam video vec i zagledao, kao sto rekoh gore, a sad me samo jos interesuje koliko bi to otprilike trebalo vremena i novca?
    Moze i preporuka radnji, ako to sme da se pise ovde.

    Hvala, hocu svakako.

  4. #164
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Predlozi za kupovinu sata do 100 EUR

    Ako kupuješ preko interneta, evo teme sa iskustvima:
    Online prodavnice satova - Linkovi
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  5. #165
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Predlozi za kupovinu sata do 100 EUR

    MikiMiki

    Nazalost, kopiraju se i najjeftiniji moguci satovi. Sta da ti kazem kad su postojale kopije Q&Q satova. Sto se prideva "ozbiljan kupac" tice, pod njim podrazumevam nekog ko vrednuje kvalitet i originalnost onoga sto kupuje, bez obzira koliko to kosta. Ti potpadas pod ovu definiciju makar zbog toga sto se o satu detaljno raspitujes, i kako rece jedan kolega "Nemam ja ni jedan sat koji nije vredan"
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  6. #166
    Novi član
    Član od
    4.7.2014.
    Poruke
    6
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Predlozi za kupovinu sata do 100 EUR

    Hvala, pogledao sam malo temu, ali ne bih trenutno preko neta.

    Dobro onda, kad se vec tako gleda, slozio bih se .

    Ako naidje neko ko zna za te casovnicarske usluge, molio bih da javne.

  7. #167
    Novi član
    Član od
    3.7.2014.
    Poruke
    13
    Lajkovi
    29
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Predlozi za kupovinu sata do 100 EUR

    Izabrao sam neke modele,ali ne mogu da se odlucim sad oko njih

    Casio Edifice Chronograph Mens EFR-532D-1AV EFR-532D-1
    http://www.watchhubs.com/en/casio/53...ef-341d-7.html
    Seiko Chronograph Mens SSB105P1 SSB105

    Vase misljenje?

    PSosto planiram da kupim preko http://www.watchhubs.com/en/ zbog carine i svega morao sam da trazim satove oko 70eura jer sam bas ogranicen sa budzetom.
    Poslednja ispravka: CM Haf (7.7.2014. u 18:53)

  8. #168
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Predlozi za kupovinu sata do 100 EUR

    Prvi je klasican hronograf klase Edifice, meri desetinke sekundi, bez prikaza dana u nedelji. Ako se ne varam, koristi poznati i popularni Miyota OS 20, koji je lako nabaviti i zameniti u slucaju nekog eventualnog kvara. Drugi sat je klasicniji, nema hronograf (stopericu), ali prikazuje 24 casovno vreme i dane u nedelji. Ovo je tzv. "retrogradni" mehanizam, sto znaci da se kazaljka krece i unazad, konkretno ova koja pokazuje dane u nedelji. Nisam siguran o tacnom modelu, obicno su nesto redji na trzistu ali i dalje se mogu naci i zameniti. Naravno, sve u slucaju katastrofalnih kvarova koji se retko desavaju ako se pridrzavas uputstva

    Oba sata su dobra, kvalitetna i izbor zavisi samo od tvog licnog ukusa i potreba
    Poslednja ispravka: himmelstrider (7.7.2014. u 20:05)
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  9. #169
    Novi član
    Član od
    3.7.2014.
    Poruke
    13
    Lajkovi
    29
    Reputacioni uticaj
    0

  10. #170
    Orf
    Orf je offline
    Član Avatar korisnika Orf
    Član od
    8.3.2013.
    Lokacija
    Niš
    Poruke
    172
    Lajkovi
    1242
    Reputacioni uticaj
    12

    Određen forumom Re: Predlozi za kupovinu sata do 100 EUR

    Imam ovaj treći sat što si stavio, Seiko. Mogu ti reći da sam zadovoljan, jedino možda što će ti smetati je da velika sekundara služi samo za štopericu.

    EDIT: Ovo je odgovor za prethodni post, na ovom sledećem postu 1. i 3. sat su ti isti tako da je i kvalitet.
    Poslednja ispravka: Orf (7.7.2014. u 20:16)
    CM Haf likes this.

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •