Strana 2 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 44
Like Tree1Likes

tema: Pomoc oko izbora pilotskog sata

  1. #11
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora pilotskog sata

    Kako ga nema, imas daj model na discountwatchstore.
    Evo ti link:
    http://www.discountwatchstore.com/Or...D_p_1646.html#

  2. #12
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora pilotskog sata

    spasibo, rus, ali taj je precnika 38mm, a ja bih onaj od 44mm!

  3. #13
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    576

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora pilotskog sata

    Izvini molim te, nisam video.

  4. #14
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora pilotskog sata

    Citat sima hrabri kaže: Pregled poruke
    Da, to je lepa ideja, ali trenutno nemam bas mnogo vremena da to isproucavam natenane... Ali svakako to ostaje opcija ako uzmem Seiko... Kontam da mogu i kasnije da narucim odgovarajuce kazaljke, mozda i cifrarnik, i da odnesem svom sajdziji da zameni?
    Noah Fuller, njegov sajt na kojem možeš pronaći sve što ti eventualno treba za neki budući mod jednog Seiko sata... ima i kazaljki.
    Seiko ili Ticino... ako kažeš da ti je taj dizajn koji nudi Ticino, i ostali slični proizvođači, izuzetno privlačan, onda idi na Ticino. Ako želiš nešto malo drugačije, sa solidnim mehanizmom, idealnim prečnikom i imaš volje da se igraš sa modovanjem, onda Seiko. Između Seiko i Ticino, ja bih izabrao Seiko isključivo zbog manjeg prečnika (iako mi je ono 5 na brojčaniku prilično iritantno).

    Citat sima hrabri kaže: Pregled poruke
    Kad je vec tako, bolje onda da posluzi kao posluzi kao pocetni kapital za nesto drugo...
    Vrlo verovatno da će tako i biti. Nažalost, trenutno nemam vremena ni da se ozbiljnije pozabavim izborom novog sata niti prodajom sat(ov)a.
    Mada su satovi koji su u najužem izboru odavno poznati... Seiko Marinemaster 300m, B-42 Marinemaster ili Prodiver.

    Citat sima hrabri kaže: Pregled poruke
    Nadam se da je bila neka dobra dzezijana...!
    Jok... nisam ja birao mesto za izlazak, već devojka i njene drugarice, pa možeš zamisliti koliko se džeza slušalo to veče.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  5. #15
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora pilotskog sata

    Citat dragon kaže: Pregled poruke
    Seiko ili Ticino... ako kažeš da ti je taj dizajn koji nudi Ticino, i ostali slični proizvođači, izuzetno privlačan, onda idi na Ticino. Ako želiš nešto malo drugačije, sa solidnim mehanizmom, idealnim prečnikom i imaš volje da se igraš sa modovanjem, onda Seiko. Između Seiko i Ticino, ja bih izabrao Seiko isključivo zbog manjeg prečnika (iako mi je ono 5 na brojčaniku prilično iritantno).
    Uf, mislio sam da ce izbor biti mnogo laksi, ali ne uspevam da izbegnem izbornu groznicu...
    Ticino isto ima model sa precnikom od 44mm, pa su tu izjednaceni...

    Nego, sad se stvari komplikuju cinjenicom da se moj vlasnik, upravnik i blagajnik, tj. moja draga zenica , sazalila na moje muke i odobrila rebalans i povecanje budzeta za jos toliko para, tako da sada raspolazem sa 300 zelnih novcanica, tj. $.

    Sta sada predlazete?

    Ja sam se odmah setio Dragonovih reci - "Laco, i samo Laco", i to se uklapa "u konstrukciju". Ima li neko iskustva sa porucivanjem preko ovog sajta? (Na zvanicnom sajtu Laco-a ovih modela sa miyotama nema na lageru.)

    I naleteo sam jos na ovaj Poljot, na ovom sajtu:
    aviator_auto04..jpg

    42 x 10 mm
    Waterresistant 10 ATM
    Screwed crown
    Mineral glass
    Glassback
    Swiss ETA 2824-2 movement

    Price 290 $

    Ovaj sat mi je skroz savrsen, u stvari je kopija Fortisa, ako se ne varam?, ali mi sam sajt, sture informacije, lose slike, kao i cinjenica da ovaj model ni na jednom drugom sajtu nisam nasao, ne ulivaju bas mnogo poverenja.
    Sta vi mislite?

    Pozdrav!
    Priložene slike Priložene slike

  6. #16
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora pilotskog sata

    Watchmann, koliko sam uspeo da pohvatam, je pouzdan i dobar tako da ne bi trebalo da imaš problema sa kupovinom kod njih. Imaju dosta preporuka.

    Imaš jedan Laco Type A na WUS-u za 250 dolara, kao i Ticino za 90 dolara, a verujem da ima još sličnih satova u ponudi tako da lako možeš da prođeš sa kupovinom 2 sata umesto jednim.
    Za poljot-a znam da je imao seriju sa ETA 2824-2 mehanizmom i da se malo teže nalazi, ali bih ja ipak rekao da je Laco i dalje najbolja kupovina bez obzira na znatno povećanje budžeta. Ako baš želiš sat ruskog proizvođača možda da pogledaš i Aviator 43?
    Obzirom da sad imaš veći budžet, pogledaj wilsonwatchworks.com šta nudi. Iako si i dalje ograničen na kineske mehanizme (seagull), satovi su prilično kvalitetni i imaju garanciju a cene kreću od 240 dolara.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  7. #17
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora pilotskog sata

    Dragon, hvala, druze, na predlozima i savetima!
    Ovi oglasi sa WUS-a su vrlo zanimljiva stvar, a nasao sam jos nekoliko interesantnih ponuda! Danas cu morati da odlucim i da vidim hocu li uspeti sa nekim da se dogovorim i to organizujem...
    Uglavnom, bice ili laco ili ticino, poljote i aviatore sam gledao puno jer volim ruske satove, ali malo ih je sa tako svedenim dizajnom; najblizi je zaista ovaj aviator 43 koji si predlozio, ali mi kod njega opet smeta konveksno staklo i nekako jajoliko kuciste... Gledao sam i wilsonwatchwork, i cini mi se da su odlicno uradjeni satovi, ali mi se kod njih ne svidja sjajno, polirano kuciste... (bre, sto covek s godinama postaje tezak... dobro je da sam zenu trazio dok sam bio mladji! ) a i nesto mislim, za tu kintu je ipak bolje uzeti laco, ne?
    Javljam sta ce stici i, naravno, kacim slike kad dodje!

    Pozdrav!

  8. #18
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora pilotskog sata

    Pa u suštini da, Laco je verovatno najbolja opcija mada nije jedina... Sad se setih još jednog proizvođača koji je baziran u SAD.
    Bernhardt, za 250 dolara dobijaš pravi Unitas 6497, polirano kućište prečnika 44mm i dvogodišnju garanciju na sat a sam proizvođač ima odlične preporuke. Staklo je mineralno, mada možeš da pitaš dal bi ugradio safirno i po kojoj ceni ako postoji ta mogućnost. Čak i sa safirnim staklom mislim da bi upao u budžet od 300 dolara. Dizajn nije baš klasičan pilotski, ali mislim da može da prođe.



    Što se wilsona tiče, imaš opciju da naručiš sat po želji pa tako postoji mogućnost da za dodatnih 55 dolara dobiješ kućište od recimo brušenog čelika.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  9. #19
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora pilotskog sata

    Hvala, dragon, ovaj Bernhardt izgleda zaista dobro! Da se nisam toliko fiksirao na klasican b-uhr dizajn, itekako bi dosao u obzir, medjutim, toliko sam se primio na taj b-uhr, da mi propadne svaki pokusaj racionalnog razmisljanja...
    Btw, nisam znao da je na WUS-u takvo ludilo s oglasima - za nekih 4-5 sati, dok sam se ja cenjkao za jedan laco, prodata su dva ticina i drugi laco, koji su mi bili rezervna opcija... bas sam se smorio. A s ovim se nisam iscenjk'o, tako da ostadoh praznih saka.
    Uglavnom, ponestaje mi vremena, tako da ako danas i sutra ne nadjem nista preko wus-a, mislim da cu sacekati da laco sa miyotom, tip B, bude opet na lageru na zvanicnom sajtu, pa cu uzeti to.
    A, da, Wilsonu treba desetak dana da uradi sat po porudzbini, tako da, nazalost, i ta varijanta otpada.

    Poz!

  10. #20
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora pilotskog sata

    Citat sima hrabri kaže: Pregled poruke
    Uglavnom, ponestaje mi vremena, tako da ako danas i sutra ne nadjem nista preko wus-a, mislim da cu sacekati da laco sa miyotom, tip B, bude opet na lageru na zvanicnom sajtu, pa cu uzeti to.


    I ja sam ga gledao, super sat...Znam kako ti je, naložih se i ja pa samo gledam kako da odvojim nešto para, a da me niko ne provali, TEŠKOOOOO!!!

    Odličan je Bernhardt kao i Poljot, ako zanemarimo Laco sa miyotinim mehanizmom, stvarno prva liga sata...načuli ste nešto, kada će biti ponovo u prodaji?
    Poslednja ispravka: ANGEL (31.5.2010. u 13:46)

Slične teme

  1. savet oko izbora TISSOT sata
    By drendo in forum Tissot
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 22.10.2010., 11:09
  2. Pomoc oko izbora - Orient? - do 200e
    By Ivke85 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 21.5.2010., 17:45
  3. MALA Pomoc oko izbora SATA SEIKO VS CITIZEN
    By b0le in forum Japanski satovi
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 3.3.2010., 11:01
  4. Pomoć oko izbora Fortis sata
    By vlada_ns in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 26.2.2010., 0:32
  5. Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 27.1.2009., 19:01

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •