Strana 6 od 8 PrvaPrva ... 2345678 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 51 do 60 od ukupno 74
  1. #51
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć pri izboru sata

    Citat dragon kaže: Pregled poruke
    @Igor
    Da budem iskren, stičem utisak da bi tebi više odgovarali satovi sa kvarcnim mehanizmima. Nekako mi deluješ previše strašljivo kada su mehanički mehanizmi u pitanju a zaista nema potrebe za tim. Što reče apatinac76, kvar može da se desi i kod daleko skupljeg sata al to ne znači da taj sat nije kvalitetan i dobar sat, kao i njegov mehanizam.
    Pozdrav
    Čitaš mi misli! Svestan sam ja toga!
    Plašljiv po prirodi nisam već dosta hrabar, upoznaćeš me valjda, nadam se!






    Kako je moj direktor pomalo kompleks sa svojom sujetom, zabranio mi je da nosim sat na poslu, dok je na njegovoj ruci Patek Phillipe! Kako se naši klijenti ne bi suviše zamarali jer i njima nije dozvoljeno, bla, bla, bla, da vas ne bi bunio neću nastavljati dalje, u svakom slučaju sat ne smem da nosim dok radim, tako da ću najverovatnije odustati od kupovine željenog automatika!

    Od Citizena sam na trenutak odustao, podelio sam sa Dragonom moju želju sa kupovinom Fortis-a Pilot Professional Steel, pa odatle njegovo predskazanje za moju kupovinu, šta je bolje za mene.
    Poslovno sam danas išao do N. Sada, naleteo sam na par radnji gde sam pronašao nešto lepo za sebe pa me interesuje vaše mišljenje.


    ______________________________
    ____________________
    ____________________


    Watch Size For : Mens
    Watch Style : Quadrato
    Warranty : Three years warranty
    Watch Case : Stainless Steel
    Dial/Face Color : Cream dial
    Bracelet/Strap : Leather strap
    Clasp : Fold Over Butterfly Clasp
    Watch Movement : G10.211 Quartz Chronograph
    Crystal : Sapphire Crystal
    Watch Thickness : 12 mm
    Water Resistant : 100 meters
    Watch Case Size : 40 x 36 mm
    Additional watch Info : Date display, iluminating hands, Chronograph Functions.



    Sat je stvarno dosta lepši uživo, njegova cena je 45.000 RSD. Ono što mi je savršeno kod njega je to što je meni makar veoma redak model makar ovde kod nas.
    Prijala bi mi svaka vaša sugestija, ako ste voljni, podelite je samnom?

    Pozdrav...






  2. #52
    Član Avatar korisnika JovanaM
    Član od
    2.11.2008.
    Lokacija
    Kotor
    Poruke
    226
    Lajkovi
    146
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Pomoć pri izboru sata

    Igore,

    ne znam kako uzivo izgleda, ali na slici, kais djeluje pohabano. Takodje, boja mu je dosta "neodredjena".
    Meni se licno ne svidjaju Tissot Quadrato modeli. Sto se tice drugih "estetskih" detalja, svidja mi se plava sekundara.
    Ovdje ne bih isticala vise puta navedene prednosti Tissot satova.
    Ipak, s obzirom na dosta visoku cijenu ovog sata, ja bih se vratila na ideju o nekom Fortis modelu.
    Takodje, ne bih tako lako odustala od automatic modela. Oni su pravljeni za prave poznavaoce i ljubitelje satova.
    Pozdrav!
    Poslednja ispravka: JovanaM (7.4.2010. u 20:33)

  3. #53
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Pomoć pri izboru sata

    Nije los, ali FORTIS je FORTIS.

  4. #54
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć pri izboru sata

    Dosta je drugačiji, nego na slići. Narukvica je sasvim drugačije boje, aparat nije nikako izgleda mogao da zabeleži nijanse koje u stvarnosti ima! Tražio sam druge slike ali ove su bile najbolje za sada.

    Otprilike ovako stoji i meni... Samo na mom izboru narukvica je druge boje, nekako je faskalno zelenkastija.




    Makar im je kućište isto!




    Nisam odustao od Fortisa, ali gde i kada ću ga nositi ako radim 12-14 sati dnevno! Samo mi je zbog toga! Znaš da nemam četvrtasti sat, kvarcnih imam puno, ali četvrtasti nemam!!!!

  5. #55
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć pri izboru sata

    Citat Rus_PA kaže: Pregled poruke
    Nije los, ali FORTIS je FORTIS.
    Znam Rus, Fortis je Fortis!
    Videćemo, nisam odustao još!

  6. #56
    Novi član Avatar korisnika Watchman
    Član od
    15.2.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    24
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć pri izboru sata

    Pre otprilike mesec dana sam predlozio nekom clanu upravo ovaj Tissot iz klipa, dakle braon boje. Sat zaista izgleada predivno, imao sam prilike da ga vidim i uzivo u nekoj radnji, u pitanju je bio samo model bez stoperice...

  7. #57
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć pri izboru sata

    Jel ti se sviđa, kakav je uživo???
    Aj seti se gde si ga video da ne moram ponovo za N.Sad da idem, jer cele ove Nedelje odlazim tamo i vraćam se u istom danu. Radnju mi imenuj u p.poruci ako je se setih!

    Da budem iskren, napravio sam grešku, kada sam probao Tisoa otišao sam da vidim Fortisa, kao za maler bilo je samo onih bez čeličnih narukvica pa mi je sat bio jako siromašan, sat za starije ljude. Vrzmala mi se direktorova izjava, naredba i zagrejem se za Tissot Quadrato T005.517.16.267.00. šta da radim, pogreših, znam...

    Pozdrav...

  8. #58
    Novi član Avatar korisnika Watchman
    Član od
    15.2.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    24
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć pri izboru sata

    Cini mi se da je bilo u Identicu, ali nemoj da me drzis za rec (bilo je pre par meseci, a tada sam obisao vise radnji tako da se ne secam najbolje). Inace, vec sam rekao da je sat SJAJAN.

    U princiou i meni su mnogo lepsi cetvrtasti satovi, imam kuci jedan Seiko 5, takodje cetvrtast. Sat je star otprilike 20-ak godina, a i dalje je u vrhunskom stanju...

  9. #59
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć pri izboru sata

    Pozvali su me u Indentiku da me obaveste da im stižu novi modeli, nisam ni bio, zaboravio sam na to!
    Proveriću ovih dana, Tissot u N.Sadu mi je rezervisan do 22. ovog meseca, hvala ti!
    U pravu si, meni su se jako svideli Certinin četvrtasti modeli.

    Pozdrav...

  10. #60
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Pomoć pri izboru sata

    Citat Angel kaže:
    Kako je moj direktor pomalo kompleks sa svojom sujetom, zabranio mi je da nosim sat na poslu, dok je na njegovoj ruci Patek Phillipe! Kako se naši klijenti ne bi suviše zamarali jer i njima nije dozvoljeno
    Znam da smo u Srbiji ali zar je moguće da takva firma uopšte ima i jednog jedinog klijenta? NHF, ali kakva god da je firma/ustanova/institucija u pitanju, meni da neko kaže da ne mogu da nosim sat, okrenuo bih se i svoje pare bih odneo nekome ko nema taj problem pa makar na ruci imao Miki Maus sat.

    Hajde, na stranu poslovnu politiku firme i nedostatak samopouzdanja direktora, meni je prosto neverovatno da si ti zbog tako nečega odustao odnosno da razmišljaš da odustaneš od sata koji priželjkuješ. Povrh svega toga, rešio si da kupiš sat sa kvarcnim mehanizmom i da za njega izdvojiš ni manje ni više nego 500€.
    Lično, nikada ne bih dao toliki novac na sat koji ima mehanizam najniže moguće klase (g10.211) pa makar taj mehanizam dolazio iz ETA radionica. 200€ je verovatno neki plafon kada sam ja u pitanju i ako baš želiš četvrtasti sat, onda uzmi neki casio, zodiac ili candino koji će te podjednako dugo služiti kao i taj Tissot a ostatak para potroši na neko letovanje. U krajnjoj varijanti, idi u Bomar i kupi Nighthawk.

    E sad, da se vratim malo na priču o Fortisu i mehaničkom satu... Ako već radiš toliko koliko si rekao i ako se bojiš da će ti sat sa automatskim mehanizmom stati usled slabog nošenja što je i razumljivo, onda lepo kupi sat sa mehanizmom na ručno navijanje! Zašto mehanizam u satu mora da bude isključivo automatik? Imaš odlične satove sa Unitas ili Seagull mehanizmima na ručno navijanje koji su sličnog izgleda kao i Fortis a podjednako kvalitetni. Rekao si da imaš prijatelje koji mogu da ti kupe sat u inostranstvu, pa shodno tome pogledaj Laco, Steinhart ili recimo Tourby satove. A ako imaš nekog u SAD možeš da baciš pogled i na Wilsonwatchwork koji radi podjednako interesantne i kvalitetne satove.

    Citat Angel kaže:
    Da budem iskren, napravio sam grešku, kada sam probao Tisoa otišao sam da vidim Fortisa, kao za maler bilo je samo onih bez čeličnih narukvica pa mi je sat bio jako siromašan, sat za starije ljude.
    Ovde se ne mogu složiti sa tobom. Mi ne pričamo o hronografu ili modernom pilotskom satu kao što su Breitling modeli ili recimo Citizen Nighthawk, već o avijatičarskom (Beobachtungs-uhr) satu preglednog i jednostavnog A-type brojčanika koji možda nije u potpunosti veran originalu ali je opet odrađen u tom stilu. Takav sat ide isključivo i samo sa kožnom narukvicom, čak i smešno izgleda na čeliku. Jednostavno, ove satove ili voliš ili ne voliš i ako ti se sat ne sviđa na koži, onda nisi za njega.

    U svakom slučaju, nemoj ovu poruku odmah pogrešno da protumačiš jer mi nije namera bila da vređam i dobro razmisli dal je zaista jedan kvarcni sat vredan skoro 50000 dinara.

    Pozdrav

Strana 6 od 8 PrvaPrva ... 2345678 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Pomoć oko izbora Fortis sata
    By vlada_ns in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 26.2.2010., 0:32
  2. Pomoć pri izboru sata do 300EUR
    By Aleksandar.S in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 25.11.2009., 16:04
  3. Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 18.3.2009., 17:11
  4. Pomoc pri izboru
    By sergio_bg in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 9.3.2009., 9:12
  5. Pomoc pri izboru sata
    By JovanaM in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 10.12.2008., 18:15

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •