Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 27
Like Tree1Likes

tema: Longines satovi

  1. #11
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.586
    Lajkovi
    5189
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom re: Longines satovi

    htio bih da razvijem ovdje konstruktivnu raspravu, jer zelim da razmijenim misljenje a ne da namecem svoje.

    ovo sa specifikacijom me posjeca na dilemu za 15000E moze se kupiti kia sa puno opreme ili golf bez opreme- sta je bolje?? moje misljenje je da za 10 god (ili jos bolje 20) golf bez opreme ce da vrijedi vise. i jos je stvar ukusa, mada sto se tice prestiza dao bih prednost longinesu bez opreme.

    druga dilema-
    kolika je razlika izmedju 2 sata razlicitih proizvodjaca ako posjeduju isti mehanizam (recimo ETA 2824-2)... nisam bas nacisto sa ovim.

    pozdrav

  2. #12
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom re: Longines satovi

    Citat Baron kaže:
    ovo sa specifikacijom me posjeca na dilemu za 15000E moze se kupiti kia sa puno opreme ili golf bez opreme- sta je bolje?? moje misljenje je da za 10 god (ili jos bolje 20) golf bez opreme ce da vrijedi vise. i jos je stvar ukusa, mada sto se tice prestiza dao bih prednost longinesu bez opreme.
    Ah... pa ta konstatacija, kada pričamo o automobilizmu bi mogla da stoji pre 20 godina, danas gotovo sigurno više ne! A samo kod nas taj golf star 10 ili 20 godina vredi više nego što zaista vredi. Sa druge strane, realno gledajući, za 20 ljeta i Kia i WV će vredeti podjednako, dakle ništa! Kod satova je situacija ipak malo drugačija!

    Citat Baron kaže:
    druga dilema-
    kolika je razlika izmedju 2 sata razlicitih proizvodjaca ako posjeduju isti mehanizam (recimo ETA 2824-2)... nisam bas nacisto sa ovim.
    Može da bude velika, može da bude mala ili nikakva.
    Pa prvo, verovatno i najbitnije, je pitanje da li je ta firma udarila svoj pečat mehanizmu ili ne, odnosno koliko je modifikovala taj ETA mehanizam koji je ugradila u sat! Da li mehanizam zadovoljava C.O.S.C standarde ili ne... pa onda sitnice kao što su kvalitet materijala i način obrade čelika koji se koristio prilikom izrade kućišta i narukvice, da li je mehanizam zaštićen od jačih magnetnih polja ili ne, kvalitet stakla, dizajn samog sata, koliko pruža sat kao jedna celina u odnosu cena/kvalitet a celoj priči dosta doprinosi i samo ime firme koja je proizvela sat... Verujem da će i watchmag i Vladan to daleko bolje objasniti nego li ja!
    Recimo, ovog momenta kada bih kupovao jedan ronilački/sportski sat, prednost bih dao Debaufre Ocean 1 nego li jednom Longines Hydroconquest satu! Ali to je moje lično mišljenje i kao što već rekoh, svako ima marku koju preferira...

    pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  3. #13
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom re: Longines satovi

    Citat Baron kaže: Pregled poruke
    htio bih da razvijem ovdje konstruktivnu raspravu, jer zelim da razmijenim misljenje a ne da namecem svoje.
    Apsolutno se slažem sa tobom, zato smo i svi mi ovde

    ovo sa specifikacijom me posjeca na dilemu za 15000E moze se kupiti kia sa puno opreme ili golf bez opreme- sta je bolje?? moje misljenje je da za 10 god (ili jos bolje 20) golf bez opreme ce da vrijedi vise. i jos je stvar ukusa, mada sto se tice prestiza dao bih prednost longinesu bez opreme.
    Tvoje poređenje sugeriše da je Golf bolja opcija, pa čak i da se složim sa tim (iako se ne slažem) šta bi bilo da smo umesto Kia modela ubacili Subaru ili Toyotu? Ja bih recimo bez razmišljanja izabrao Subaru. Na sličan način razmišljam i kada su satovi u pitanju. Ti razmišljaš o tome koji će sat više vredeti za 10 ili 20 godina, ja razmišljam koji će mi sat bolje raditi u tom periodu i bolje izgledati za 10 ili 20 godina jer ih ja ne kupujem da bih ih prodavao već da bih uživao u njima u dužem vremenskom periodu.
    Ako je stvar u prestižu i ja bih dao prednost Longinesu, ali šta ako nije stvar u prestižu, da li bi i onda napravio isti izbor?
    Ja cenim proizvođače koji konstantno ulažu u tehnologiju i inovacije i trude se da se kvalitetom izbore za svoj deo tržišta, dok veliki broj švajcarskih proizvođača sa bogatom istorijom uživa spavajući na lovorikama, ulažući 60% svog profita na marketing umesto na istraživanje i razvoj. Opet ne želim da me pogrešno shvatiš da tvrdim da Longines ili bilo koji drugi švajcarski proizvođač pravi loše satove, samo smatram da pored ulaganja u dizajn i detalje, treba imati inženjerski pristup projektovanja sata.
    Na kraju i ti i ja smo u pravu, jer se ovde radi o ličnim preferencijama-ukusima o kojima nema smisla ni raspravljati.

    kolika je razlika izmedju 2 sata razlicitih proizvodjaca ako posjeduju isti mehanizam (recimo ETA 2824-2)... nisam bas nacisto sa ovim.
    Razlika može biti od 1 EUR pa do 1500 EUR i više, što je pomenuto i u sledećoj temi: baume & mercier satovi

    Ali opet treba napomenuti da ETA proizvodi četiri klase istog kalibra, i u slučaju 2824-2 to su:

    1. Standard
    2. Elabore
    3. Top
    4. Chronometer

    Tako da se u jeftine satove naravno ugrađuje Standard klasa a u one skuplje Elabore, Top i Chronometer, mada i to opet najčešće ne opravdava cenu. Neke od prednosti ETA mehanizama više klase u odnosu na nižu su sledeće:

    Balansni točak: Glucydur naspram Nivarox
    Balansna opruga: Nivarox 1 ili Anachron naspram Nivarox 2
    Glavna opruga i kućište glavne opruge: Nivaflex NM naspram Nivaflex NO
    Zaštita od potresa: Incabloc ili KIF naspram Etachron.

    Sve ovo rezultuje većom pouzdanošću, dugotrajnošću, tačnošću i nažalost većom cenom mehanizma.

    Inače sličnu raspravu o mehanizmima smo imali i u sledećoj temi:
    RADO satovi

    a o brendovima u sledećoj: Raymond Weil Nabucco sat


    Pozdrav,
    V.S.

  4. #14
    sub
    sub je offline
    Stariji član Avatar korisnika sub
    Član od
    3.1.2009.
    Poruke
    601
    Lajkovi
    143
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom re: Longines satovi

    Inace ako je dilema sta bolje drzi cenu neki Longines ili neki od satova koji su ovde preporuceni mislim da je nazalost (posto i sam volim Longines) Longines i sa te strane u losoj poziciji posto spada u satove kojima najvise pada cena barem kod nas (kad je rec o trzistu polovnih). Ono sto drzi cenu su Rolex,IWC,Cartier...(bar kod nas)

  5. #15
    sub
    sub je offline
    Stariji član Avatar korisnika sub
    Član od
    3.1.2009.
    Poruke
    601
    Lajkovi
    143
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom re: Longines satovi

    Inace ovaj Debaufre Ocean1 izgleda sjajno i ovo su smesne pare sliconost sa Submarinerom je neverovatna .

  6. #16
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.586
    Lajkovi
    5189
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom re: Longines satovi

    evo jednog od mojih favorita


    Poslednja ispravka: Baron (26.3.2009. u 10:03)
    KLCKLC2710 likes this.

  7. #17
    sub
    sub je offline
    Stariji član Avatar korisnika sub
    Član od
    3.1.2009.
    Poruke
    601
    Lajkovi
    143
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom re: Longines satovi

    Slazem se cela Master serija izgleda odlicno ovaj jedan od najlepsih radi se u SS i zlatnoj varijanti kod nas ga ima u Identiku i S&L Jokic u\na obaa mesta SS varijanta , video sam ga na metalu i na kozi i mnogo mi lepse izgleda na kozi. Cena je negde oko 3000e ako se dobro secam

  8. #18
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom re: Longines satovi

    Citat Baron kaže: Pregled poruke
    evo jednog od mojih favorita
    Kada je Longines u pitanju ovo je jedan od njihovih najlepših modela, ako ne i najlepši, tako da se tu u potpunosti slažem sa tobom.

    Pozdrav,
    V.S.

  9. #19
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.586
    Lajkovi
    5189
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom re: Longines satovi

    Citat sub kaže: Pregled poruke
    Slazem se cela Master serija izgleda odlicno ovaj jedan od najlepsih radi se u SS i zlatnoj varijanti kod nas ga ima u Identiku i S&L Jokic u\na obaa mesta SS varijanta , video sam ga na metalu i na kozi i mnogo mi lepse izgleda na kozi. Cena je negde oko 3000e ako se dobro secam
    cijena mu je u identiku u Podgorici ispod 2000E!

  10. #20
    Član Avatar korisnika skydiver
    Član od
    20.11.2008.
    Poruke
    272
    Lajkovi
    251
    Reputacioni uticaj
    21

    Određen forumom re: Longines satovi

    Da li ovaj model ima "Perpetual Calendar" ili običan?

Slične teme

  1. Longines sat - mehanizam?
    By Baron in forum Stari (vintage) ručni satovi
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 28.5.2014., 5:05
  2. Dzepni Longines
    By bugarin in forum Džepni satovi
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 19.2.2012., 20:02
  3. Longines dzepni sat
    By Petovic in forum Džepni satovi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 19.2.2012., 17:26
  4. Longines satovi
    By ANGEL in forum Longines
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 14.2.2010., 2:20
  5. Longines
    By Shmizla in forum Download sekcija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 16.11.2008., 18:26

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •