Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 12

tema: RADO satovi

  1. #1
    sub
    sub je offline
    Stariji član Avatar korisnika sub
    Član od
    3.1.2009.
    Poruke
    601
    Lajkovi
    143
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom RADO satovi

    Moja potraga sa nastavlja naravno uz vrlo sirok dijapazon potencijalnih resenja. Zanim me koje masine imaju RADO casovnici i kakvi su njihovi automatici. Posebno mi je interesantna serija Sinatra i Original. O njima mi je jedino poznato da koriste neke 'specificne materijale' u izradi casovnika. Takodje ono sto sam primetio da satovi iz ove original serije relativno jeftini odnosno negde oko 1000e.

  2. #2
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re:RADO

    U celoj Swatch Grupi Rado je firma koja najviše eksperementiše sa novim materijalima (Hi-Tech keramika, Hi-Tech dijamant, tungsten-karbid...).
    Više o materijalima koje koriste možeš pročitati u dokumentu na sledećem linku:

    http://www.rado.com/en/Rado/Material...mat_brosch.pdf

    Što se tiče mehanizama ne očekuj ništa specifično, ugrađuju ETA mehanizme i tu se priča završava. Po tom pitanju nikad nisu imali veće ambicije i to im nikada nije bilo u fokusu.
    Generalno predstavljaju solidnu kupovinu, i po mom mišljenju su isključivo modni detalj, jer najveću pažnju poklanjaju izgledu sata.

    Pozdrav,
    V.S.

  3. #3
    sub
    sub je offline
    Stariji član Avatar korisnika sub
    Član od
    3.1.2009.
    Poruke
    601
    Lajkovi
    143
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re:RADO

    Cekaj zar njihovi satovi ne prolaze C.O.S.C. testove mislim na seriju Original.
    Koju ETA ugradjuju u njih

  4. #4
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re:RADO

    Pa recimo u Original i Original Diver serije ugrađuju ETA 2824-2 kalibar koji nije COSC sertifikovan, dok u Original Split Second Chronograph seriju ugrađuju ETA 7770 COSC sertifikovan kalibar, ali su satovi iz ove serije i dosta skuplji (~6K$ listprice).
    U kvarcne Original Chronograph modele ugrađuju ETA 251.262 kalibar iz Flatline serije.

    Takođe u neke specijalne modele Original serije kao što je R 12.829.16.3 ugrađuju ETA 2892-A2S COSC sertifikovan kalibar, ali ponavljan to povlači za sobom i dosta veću cenu.

    Što se tiče hronograf modela Sintra i Ceramica serije u njih se uglavnom ugrađuje ETA 251.471 kalibar iz obične Normflatline serije.

    Pozdrav,
    V.S.

  5. #5
    sub
    sub je offline
    Stariji član Avatar korisnika sub
    Član od
    3.1.2009.
    Poruke
    601
    Lajkovi
    143
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re:RADO

    Original Split Second Chronograph model koji si naveo da je sertifikovan C.O.S.C. stvarno mnogo bolje izgleda nazalost kod nas ga nisu imai i cena mu je oko 4000E sto u opste nije malo. Model koji sam ja juce probao je Original Diver na kaucuku.
    Jel 7770 varijacija mehanizma 7750 ili nesto drugo.

  6. #6
    sub
    sub je offline
    Stariji član Avatar korisnika sub
    Član od
    3.1.2009.
    Poruke
    601
    Lajkovi
    143
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re:RADO

    Inace ova ETA 2824-2 je isti mehanizam koji se ugradjuje u B&M kada si govorio o tome da je to mehanizam koji se ugradjuje u satove nize cenovne klase jel da?

  7. #7
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re:RADO

    sub wrote:
    Original Split Second Chronograph model koji si naveo da je sertifikovan C.O.S.C. stvarno mnogo bolje izgleda nazalost kod nas ga nisu imai i cena mu je oko 4000E sto u opste nije malo. Model koji sam ja juce probao je Original Diver na kaucuku.
    Jel 7770 varijacija mehanizma 7750 ili nesto drugo.
    Ne da nije malo, nego je stvarno previše. Moje nezadovoljstvo disproporcijom cene i kvaliteta kod mnogih švajcarskih proizvođača doživljava vrhunac. Zaista nije daleko dan kada ću reći: 'Od danas kupujem samo satove nemačkih, japanskih pa i kineskih proizvođača!', jer ovo stvarno više nema smisla. Posebno u doba ove krize, zaista se pitam kako će se mnogi od njih održati.

    Što se tiče 7770 mehanizma on predstavlja derivat 7750 kalibra da dodatkom rattrapante funkcije i dodatnog dugmeta za njenu funkcionalnost na poziciji '10 sati'. Ako te zanima kako funkcioniše ova funkcija sa dve sekundare najbolje je da pogledaš video klip:

    http://www.youtube.com/watch?v=VFFUNlMxu9I

    sub wrote:
    Inace ova ETA 2824-2 je isti mehanizam koji se ugradjuje u B&M kada si govorio o tome da je to mehanizam koji se ugradjuje u satove nize cenovne klase jel da?
    Da to je upravo taj, a kao primer satova niže cenovne klase sa tim mehanizmom navodim recimo sledeće:

    http://www.precisiontimeco.com/Invic...ICTA-9937.html

    Mada ovo što sam rekao nije baš pošteno, pošto ruku na srce ETA proizvodi četiri klase istog kalibra, i u slučaju 2824-2 to su:

    1. Standard
    2. Elabore
    3. Top
    4. Chronometer

    Tako da se u ove jeftine satove naravno ugrađuje Standard klasa a u one skuplje Elabore, Top i Chronometer, mada i to opet najčešće ne opravdava
    cenu.

    Evo recimo spominjao sam da u kvarcni Original Chronograph model ugrađuju ETA 251.262 kalibar. Taj model ima preporučenu maloprodajnu cenu od oko 1400$, a pomenuti mehanizam košta 80$! No Comment.


    Pozdrav,
    V.S.

  8. #8
    sub
    sub je offline
    Stariji član Avatar korisnika sub
    Član od
    3.1.2009.
    Poruke
    601
    Lajkovi
    143
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re:RADO

    Original Split Second Chronograph moram priznati dobar trik ovo sluzi za merenje prolaznog vremena jel da? ,on ustvari ima dve kazaljke koje pokazuju prolazno vreme.
    Moram priznati da je kako god to dosta para za RADO.
    Sigurno da placas i ime odnosno prestiz koji ta marka nosi ali po mom potpuno subjektivnom misljenju to je puno para.
    Ovo sto si rekao da se ugradjuje u satove kao sto je ova invicta ona u americi kosta nesto manje od 400$ ,a sa druge stane ovaj model Diver koji sam ja probao pre nekoliko dana u americi moze da se nadje za manje ood 1000$ Tacnije mislim da sam ih nalazio za nekih 800$ sto je naravno i dalje dosta ali ipak je normalnije u odnosu na nasih 1150E ili gotovo 1500$ moze se smatrati placanjem prestiza samog imena sata.

  9. #9
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re:RADO

    Da, upravo tako, možeš da meriš prolazno vreme, ili da meriš uporedo dva vremena (recimo za dva takmičara).
    Što se tiče prestiža, naravno da to postoji i to se uvek plaća ne samo u industriji satova već i u bilo kojoj drugoj, jedina razlika je što me satovi najviše interesuju pa me ta činjenica zaista najviše boli.

    Pozdrav,
    V.S.

  10. #10
    sub
    sub je offline
    Stariji član Avatar korisnika sub
    Član od
    3.1.2009.
    Poruke
    601
    Lajkovi
    143
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom re: RADO satovi

    Jel znate koje klase se ugradjuju ETA 2824 u RADO Original Diver.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Rado satovi - info
    By Vladan Stevanovic in forum Rado
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.2.2012., 22:57
  2. Longines Vs Rado Vs Certina
    By JovanaM in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 3.1.2011., 14:38
  3. Rado zlatni sat - Da li je Original ?!?!
    By glock19 in forum Rado
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 20.8.2010., 19:07
  4. Sat RADO Diastar
    By ognjen in forum Rado
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 4.5.2010., 16:38
  5. Rado
    By Shmizla in forum Download sekcija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 16.11.2008., 18:36

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •