Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 13
  1. #1
    Novi član
    Član od
    12.12.2008.
    Poruke
    19
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom baume & mercier satovi

    Pozdrav svima,
    kako su se moje preferencije promijenile od sportskih satova ka klasičnima (godine čine svoje)zapeo mi je za oko Baume&Mercier classima automatic sat. Ukoliko netko ima iskustva sa ovom markom satova molim da ih podijeli sa mnom. Prilažem i sliku sata ali nisam postavio referencu ili neke detaljnije karakteristike

  2. #2
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re:baume & mercier satovi

    Baume & Mercier predstavlja zaista respektabilan brend i o ovoj kompaniji možeš pročitati na sledećoj stranici:

    http://www.svetsatova.com/index.php?...5&Itemid=2

    Taj sat zaista ima klasični elegantni dizajn, ali ovaj dizajn zajedno sa imenom proizvođača po mom mišljenju ne može opravdati preporučenu maloprodajnu cenu od 2090 USD. Posebno zbog toga što se mehanizam koji se u njemu nalazi (ETA 2824-2) ugrađuje i u satove od 300 USD!

    Sve u svemu jako lep sat, ali i skup za ono što nudi.

    Za taj novac pre bih kupio neki Sinn, Damasko, Glycine ili Nomos. Evo na primer kako izgleda Nomos Tangomat:



    Pozdrav,
    V.S.

  3. #3
    Novi član
    Član od
    12.12.2008.
    Poruke
    19
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re:baume & mercier satovi

    Vladane, puno hvala na informaciji. Ja sam novi kako na forumu, tako i u upoznavanju sa tajnama i čarima satova te su mi ovakvi savjeti dragocjeni. Predloženi sat je stvarno prekrasan ali mislim da ga kod nas nije moguće nabaviti. u bližoj okolini mogu nabaviti Tag Heuer, Breitling ili Omegu. Jedino sam kod Omege primjetio klasičnu kolekciju de Ville pa te molim eventualno prijedlog sata iz spomenute linije ako postoji u rangu do 2500 usd. ili ipak da pričekam ljeto kada idem rodbini u Njemačku pa da pronjuškam po prodavaonicama satova

    još jednom hvala na savjetu

  4. #4
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re:baume & mercier satovi

    Nažalost satovi iz De Ville kolekcije su prilično skupi i jedini model koji bi upao u taj cenovni rang je sledeći:

    Omega De Ville Prestige Automatic Mens Watch 4574.50
    http://www.jomashop.com/omega-devill...e-4574-50.html

    Takođe postoji varijanta sa belim brojčanikom i kožnim kaišem. Meni se lično ovaj model ne sviđa, i prečnik mu je baš mali (36.5mm).

    U svakom slučaju preporučujem da sačekaš leto i da u Nemačkoj kupiš neki dobar sat i pritom iskoristiš 'Tax Free' mogućnost

    Pozdrav,
    V.S.

  5. #5
    Novi član
    Član od
    12.12.2008.
    Poruke
    19
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re:baume & mercier satovi

    Vladane, ja sam zapeo za razvikane marke a nisam imao pojma kako neke druge, manje razvikane marke imaju lijepe satove. Za kvalitetu ne znam zato ću tebe moliti za potvrdu. Naime lutajući internetom naišao sam na Union Glashutte satove. Koliko sam vidio pripadaju Swatch grupi što bi trebala biti dobra referenca. isto tako laički gledano, druga dobra referenca bi trebala biti porijeklo sata - Glashutte. Iako sam prihvation tvoj savjet da pričekam odlazak U njemačku, ipak bi te molio za savjet u vezi s ovom markom satova, tako da znam na što da se skoncentriram

    hvala i pozdrav

    Keko

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re:baume & mercier satovi

    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  7. #7
    Novi član
    Član od
    12.12.2008.
    Poruke
    19
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re:baume & mercier satovi

    jako lijepi satovi. posebno Marine original. pretpostavljam da je to ista istočnonjemačka škola. vidim ja da ću imati podosta teškoća pri odabiru.

  8. #8
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re:baume & mercier satovi

    keko wrote:
    Vladane, ja sam zapeo za razvikane marke a nisam imao pojma kako neke druge, manje razvikane marke imaju lijepe satove. Za kvalitetu ne znam zato ću tebe moliti za potvrdu. Naime lutajući internetom naišao sam na Union Glashutte satove. Koliko sam vidio pripadaju Swatch grupi što bi trebala biti dobra referenca. isto tako laički gledano, druga dobra referenca bi trebala biti porijeklo sata - Glashutte. Iako sam prihvation tvoj savjet da pričekam odlazak U njemačku, ipak bi te molio za savjet u vezi s ovom markom satova, tako da znam na što da se skoncentriram

    hvala i pozdrav
    Keko, Union Glashutte je još jedan brend koji je komercijalizovan od strane Swatch grupe i koji je zbog toga, po mom mišljenju, izgubio na identitetu i svojstvenosti.
    Ovaj proizvođač koji je nekada proizvodio svoje mehanizme sada je nasilno uguran u kategoriju proizvođača u kojoj se već nalaze Tissot, Certina i Hamiltom (unutar Swatch grupe). Ova nova linija satova zapravo oslikava kako ustvari 'švajcarski stručnjaci zamišljaju nemački dizajn' kako je to slikovito rekao čuveni Peter Braun u svom tekstu u časopisu Armband Uhren.
    U svakom slučaju Union je izgubio svoju dušu, pa tako smatram da je pametnije i isplativije kupiti neki sat originalnog nemačkog dizajna kao što je Stowa koju ti je Dragon preložio (Inače Stowa Marine Original je na mojoj listi želja ). Iako i Stowa ugrađuje mehanizme iz ETA grupe (ETA i Unitas), ovaj brend ima daleko prepoznatljiviji i lepši dizajn, a pritom su njihovi satovi jefiniji.

    Ako želiš sat nemačkog proizvođača koji proizvodi i svoje mehanizme a pritom je u cenovnoj kategoriji do 2000 EUR, onda je to već spomenuti Nomos.

    Inače što se tiče čuvenog Saksonskog grada Glashutte-a, u njemu se nalazi još jedan zanimljiv proizvođač, Muhle Glashutte:

    http://www.muehle-glashuette.de/

    Pogledaj i njihove modele možda će ti se svideti.

    Eh, ova tema kako odmiče pretvoriće se potpuno u temu o nemačkim satovima

    Pozdrav,
    V.S.

  9. #9
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re:baume & mercier satovi

    Znao sam da će ti se svideti Stowa marine, sat zaista ostavlja :woohoo: utisak.
    Pored Sinn-a, Stowe, Nomos-a, mogao bi još da baciš pogled i na Dornblueth & Sohn,mada su cene njihovih satova van budžeta od 2000$. Sa druge strane, Jacques Etoile Metropolis se sasvim lepo uklapa u tu cifru, a sat je prelep!



    Jeste, tema se zaista polako pretvara u priču o nemačkim satovima, ali ko im može odoleti?! :cheer:

    pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  10. #10
    Novi član
    Član od
    12.12.2008.
    Poruke
    19
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re:baume & mercier satovi

    Stvarno sam oduševljen sa bezvremenskom klasičnom ljepotom svih satove koje ste mi dali kao primjer njemačke kvalitete. Istina je da kod švicaraca u rangu cijene koju planiram izdvojiti ne nalazim ništa što bi tu cijenu opravdalo. Naišao sam i na satove marke Frederique Constant, čak ih se može nabaviti i ovdje kod nas u Splitu ali kad pogledam predloženi Stowa, Nomos ili Muhle Glashutte onda mi svi ostali djeluju kao neozbiljne igračke. Čini mi se da ću ja put Njemačke i prije ljeta

    pozdrav

    Keko

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Baume & Mercier - Goodies
    By Shmizla in forum Download sekcija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 9.9.2009., 17:38

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •