Strana 8 od 13 PrvaPrva ... 456789101112 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 71 do 80 od ukupno 130
Like Tree335Likes

tema: Grand Seiko - Profil

  1. #71
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.528
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Grand Seiko - Profil

    Citat sima hrabri kaže: Pregled poruke
    eh, bre, miki, nema te sto godina, i sad dodjes da nam kvaris zabavu!
    Nisam video da si me prozvao. A pa zabava tek pocinje, a gde si ti Simo sada
    sima hrabri likes this.

  2. #72
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.528
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Grand Seiko - Profil

    Citat backarelli kaže: Pregled poruke
    .. a ovako ovim komentarima poput tolarbovog "ima tuce boljih" , nema ni zabave ni koristi, već bla-bla , truć-truć....
    .
    Baki evo odmah cu da nabrojim bolje proizvodjace: PP, Lange, VC, Breguet, Blancpain, .. uostalom i sami znate dobro ko su najbolji! Tako da ta izjava da Seiko pravi najbolje satove nije tacna. Koju to komplikaciju Grand Seiko jos ima (osim hronografima i rezerve snage) da bi mogao da se priblizi najboljim proizvodjacima.
    Sa druge strane Seiko ima prelepe satove, i vrlo dobar odnos cene i kvaliteta, i ja sam imam najvise Seiko satova u kolekciji. Medjutim, treba biti realan i staviti Seika na dostojno i zasluzeno mesto, ali ne na prvo, jer on ne igra u toj ligi!


  3. #73
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Grand Seiko - Profil

    @tolarbo ... Eto , jel vidiš kako može lepo da se napiše post...


    E sad lepo daj jedan od modela od tih navedenih proizvodjača, koji je u cenovnom rangu GS-a i koji je po nečemu (ti reci čemu) bolji , sa više komplikacija, pa da zaokružimo priču !
    Poslednja ispravka: backarelli (28.12.2012. u 6:57)
    Victorinox - real steel with mechanical soul

  4. #74
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Grand Seiko - Profil

    @tolarbo: Prosao sam celu temu i NIKO nije rekao da je GS najbolji. Jedini je to rekao CEO poznatog svajcarskog brenda. Mada je i tu racionalno pretpostaviti da nije mislio u apsolutnoj kategoriji. Vec sam nekoliko puta napisao da nema smisla raspravu voditi u apsolutnim kategorijama, vec se moraju naci adekvatni (pre svega cenom i namenom) suparnici pa da se onda uporedjuje.
    Ponovo pravim paralelu sa autoindustrijom: Nema smisla uporedjivati Rolls Royce Phantom sa Audijem 6 (ili cak 8), nema smisla porediti Range Rover i BMW M3, nema smisla uopsteno porediti VW i BMW (iako, na primer, VW Phaeton komotno mozemo porediti sa BMW 5 ili cak 7) ali mozemo porediti: Phantom sa Bentlijem Mulzan, BMW M3 sa Audijem RS4, Rejndz sa Mercedesom ML.... GS je napravljen na specificnoj filozofiji u kojoj nema mesta komplikacijama, njegove vrednosti leze na drugom mestu. U Credor liniji ih ima pa se tu mozda moze praviti poredjene.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  5. #75
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Grand Seiko - Profil

    Citat tolarbo kaže: Pregled poruke
    Nisam video da si me prozvao. A pa zabava tek pocinje, a gde si ti Simo sada

    Pa, u 4:58 obicno sam u krevetu.

    Nego, kad si me vec razbudio i bacio rukavicu, moram da kazem da se blago jezim od rasprava ovog tipa, pa se i ne oglasavam. Medjutim, mislim da je ovo prvi put da se svi slazu i da smo dosli do nekih zajednickih zakljucaka, a da nismo ni svesni toga. Sad sam iscitao celu temu od pocetka, pa vidim da svi, u stvari, tvrde isto, ali bi i dalje da se oko necega natezu. Sto je super, ima nade za nas!

    Drugim recima, da rezimiram, svi su se slozili oko nekoliko bitnih stvari:
    1. ne mogu se porediti prozivodjaci, vec samo konkretni modeli iz iste klase (casovnicarske ili cenovne, sto uglavnom dodje na isto).
    2. GS ne spada u rang PP, VC, ALS, JLC..., pa je besmisleno porediti ga sa modelima ovih proizvodjaca. Kao sto je Brada napisao u tekstu - majstori iz GS su postavili sebi za cilj da naprave najtacniji, najdugovecniji i sl. sat, a ne da se takmice u gravurama na mehanizmu, broju komplikacija koje ugradjuju u sat, broju plemenitih metala i dijamanta na kucistu itd. S te strane si potpuno u pravu kada kazes da su ti proizvodjaci bolji. Mozemo u igru ubaciti Credor, ali to je druga tema.
    3. kada se uporedi sa svojim konkurentima (Rola, Omega, Zenith, IWC...) nastaju problemi. Ne zato sto nisu uporedivi tehnicki i tehnoloski, vec zato sto se porede na nedosledan nacin. Pritom, svi mi imamo razlicite preferencije i poredimo ih prema svojim afinitetima i sopstvenoj top listi vaznih parametara. A realno, razlike u tehnologiji postoje (ali opet presudjuje licni stav, npr. da li biramo mehaniku ili spring drajv, i zasto), razlike u zavrsnoj obradi, ako i postoje, potpuno su zanemarljive, itd., itd. Uglavnom, to je kao da poredimo Djokovica, Nadala i Federera - sve je to vrhunski tenis, ali jedan na takmicenju mora da pobedi, jer zato i igraju, da bi jedan pobedio. Ali, ovde nema takmicenja i ne moze i, sto je jos vaznije - ne mora - niko da pobedi.
    4. mozemo, naravno, razonode radi, raspravljati svaki put o istoj stvari - koji je sat bolji, ali se tu potpuno slazem sa 23jewels - to je skoro uvek potpuno proizvoljno i pausalno i u tom smislu beskorisno, jer mnogi od nas nikada nisu ni videli vecinu tih satova. Licno ne volim da izigravam interent strucnjaka za satove, pa se usudjujem da govorim samo o onome sto sam imao prilike da nosim ili bar vidim. Istina, sve ima na netu, ali sat ne cine sirovi tehnicki podaci, fotografija je jedno, a osecaj u ruci i na ruci nesto deseto... To ne znaci, opet, da ne treba da diskutujemo o satovima koje vecina nas nece nikada ni videti ni posedovati, ali bi bilo lepo da ta diskusija bude sa mnogo vise rezerve i malcice manje emocija.

    Sve u svemu, iako ni posle ove diskusije necemo u grob otici sa saznanjem da li je GS najbolji medju svojim konkurentima, ipak smo malo pametniji - bilo je ogromno zadovoljstvo procitati mnogo dobrih i pametnih komentara, poredjenja, stavova, pogleda i cinjenica u vezi sa satovima, razlozima i kriterijumima za njihovo poredjenje. A to je, bar za mene, i najvece bogatstvo ovog naseg Foruma.


    (edit: pretece me Brada, dok sam se ja borio s internet konekcijom, ali mi je drago sto delimo stavove )
    Poslednja ispravka: sima hrabri (28.12.2012. u 10:11)
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  6. #76
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Grand Seiko - Profil

    Naziv: 54954.jpeg, pregleda: 156, veličina: 688 bajtova ...ovaj simin post se može nazvati "fenomenalan zaključak" . Nema se šta tu dodati , to je to.
    __________________________________________________ __________________________________________________ _
    Na ovaj deo bi se nadovezao jednim malim off-om ...

    Citat sima hrabri kaže: Pregled poruke
    4. mozemo, naravno, razonode radi, raspravljati svaki put o istoj stvari - koji je sat bolji, ali se tu potpuno slazem sa 23jewels - to je skoro uvek potpuno proizvoljno i pausalno i u tom smislu beskorisno, jer mnogi od nas nikada nisu ni videli vecinu tih satova. Licno ne volim da izigravam interent strucnjaka za satove, pa se usudjujem da govorim samo o onome sto sam imao prilike da nosim ili bar vidim. Istina, sve ima na netu, ali sat ne cine sirovi tehnicki podaci, fotografija je jedno, a osecaj u ruci i na ruci nesto deseto... To ne znaci, opet, da ne treba da diskutujemo o satovima koje vecina nas nece nikada ni videti ni posedovati

    Eeee , zato mi se ide na Baselworld 2013 ! Mislim , ne zbog rasprava, naravno... već zbog toga , što mi je to jedina šansa da vidim (neke i promuvam kroz ruke) mnogo modela satova na jednom mestu (kao i moćnih brendova) . To zajsta treba doživeti....
    RUS, vladas and anbeast like this.
    Victorinox - real steel with mechanical soul

  7. #77
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Одг: Grand Seiko - Profil

    Citat backarelli kaže: Pregled poruke
    ...što mi je to jedina šansa da vidim (neke i promuvam kroz ruke)
    Pazi samo da neki slucajno ne zavrsi u dzepu...
    RUS, anbeast and backarelli like this.
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  8. #78
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom

    Citat vlajo:93609 kaže:
    Well, pa i Orient od 100e ima kuglične ležajeve na rotoru ali se ne bih usudio da to uzmem kao argument kad bih ga poredio sa Rolijem.
    Tačno,jer kvalitet materijala novog Orient mehanizma od 50$ sigurno nije na nivou Rolexovog koji polovan košta $2000! Međutim,kvalitet GS jeste na nivou Rolija i uz bolje tehničko rješenje je to jednostavno bolji mehanizam.
    RUS, sima hrabri and backarelli like this.

  9. #79
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Grand Seiko - Profil

    Ala je Sima imao ekspoze, nema pravi rukovodeći kadar Ako budemo pisali samo ono što budemo i opipali bogami će se utanjiti diskusija, nekad su i relevantni izvori sasvim OK, ako su dobri za nauku, što ne bi bili i za forum?
    @23j
    Kad se sat stavi na ruku jeste bitno za lični odnos sa satom ali šta to znači za diskusiju? Nije ništa egzaktnije od čuvene "sviđa mi se". Imao sam takvo iskustvo sa nekakvim tehničkim predmetima npr. Ipad kad probaš (to mi je bilo zadnje takvo iskustvo) vidiš zašto je bolji od Andrmoljida (koji imam i na tabletu i na telefonu), ili kod automobila, ništa dok ne provozaš ne znaš, ali što se tiče satova, ovde u višem rangu teško da ima nekakvih različitih ekspresija od one sviđa mi se, stoji mi ili ne....realno već od Longines, Taga i Omegu nikad nisam video da nisu perfektni (što se izrade i utiska tiče), e sad stvar je ukusa.
    RUS, vladas and Serb like this.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  10. #80
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Grand Seiko - Profil

    Naravno, svi satovi iz te klase su vrhunski odradjeni, tako da tesko da moze da ima propusta u izradi, sve je kao sto kazes, manje-vise licni utisak.
    Ovo za android i Ipad/phone si potpuno u pravu.
    Serb likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

Strana 8 od 13 PrvaPrva ... 456789101112 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •