Strana 7 od 13 PrvaPrva ... 34567891011 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 70 od ukupno 130
Like Tree335Likes

tema: Grand Seiko - Profil

  1. #61
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Grand Seiko - Profil

    Apsolutno moze da se poredi sa Datejustom. Ajde da vidimo sada, po cemu je DAtejust bolji (ili gori) od odredjenog GS-a.

    To mu je otprilike i realno okruzenje: Rolex, Omega, mooozda Tag (mada je Tag nizi u hijerarhiji), IWC, Braja, Panerai, Zenith....Svi oni imaju satove ranga i generalnog stila GS-a. Hajde da ga poredimo sa nekim od konkretnih modela. Problem je sto je malo ko od nas imao kontakt iz prve ruke sa ovakvim satovima, ali verujem da se po netu moze sakupiti mnogo fragmenata koji bi mogli da se iskoriste kao argumenti.

    Upravo zbog te eksluzivnosti, ja mislim da ce rolex duze drzati cenu od GS, prilikom dalje prodaje.
    To je gotovo sigurno. Ali ovo jeste i nije valjan argument. Valjan je jer je merljiv (manje-vise), a nije valjan jer Rolex (ma koliko bio dobar) svoje drzanje vrednosti duguje hordama onih koje satovi generalno i ne zanimaju previse i ne poznaju ih. Rolex svakako ima svojih vrednosti ali kod njega je najociglednije kako snaga brenda (odnosno marketing) zamagljuje realnu vrednost. Velika vecina misli da je to najbolji i najskuolji sat na svetu - sto, de fakto, nije.
    Poslednja ispravka: anbeast (27.12.2012. u 15:54)
    sima hrabri and backarelli like this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  2. #62
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Grand Seiko - Profil

    Citat Serb kaže: Pregled poruke
    su odstupili od njihovog nepisanog pravila da satove koji su po kvalitetu slicni sa swiss satovima budu jeftiniji
    Znači, sad je i ovo Seikov greh? Ranije nije valjao kada je jeftin, i dostupan sirim narodnim masama, sada ne valja ako je istog kvaliteta a i iste cene?

    Samo jedno te isto se vrti u krug. Kako mozete da znate da nije kvalitetniji, ako kosta isto? Po nepisanom pravilu da mora biti jeftiniji? Jel neko drzao u ruci GS i taj drugi? Ajde da zanemarimo mehanizam, jel ima jos nesto sto ostavlja dobar utisak. Pa, ko je video sumo uzivo, video je kakva je to satina, dok na slikama izgleda sasvim obično. Osećaj metala u reci, završne obrade detalja, ivice kućišta, kvalitet narukvice...gomila stvari koje sa slika nije moguće proceniti.

    Da se razumemo, ja ne branim GS po svaku cenu, samo sam mislio da će neko imati neku pametnu da napiše, konkretnu. (kao sto je Hadzi u par tacaka dao svoje vidjenje spring mehanizama, iako ga nije koristio) Al, ništa od toga

    Ja se iskljucujem iz bilo kakve dalje diskusije
    Poslednja ispravka: 23jewels (27.12.2012. u 16:08)
    sima hrabri and bajker71 like this.

  3. #63
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Grand Seiko - Profil

    Slazem se brado , ajde zapocetak odredi ti neka 2 3 modela pa da uporedjujemo

    Sto se tice drugog dela topica, se ne slazemo, i uopsteno nam se stavovi po tim pitanjima razilaze. ( bez ljutnje naravno)

    Realna vrednost sata nije samo troskovi proizvodnje, kvalitet ,mehanizma, tehnika itd. Realna vrednost sata je ona koju su ljudi spremni da plate. Ocigledno da mnogo ljudi je spremno da plati rolu tako da mu je to realna vrednost. A moj neki osecaj da zanemarujes marketing i osudjujes ga , ja naprotiv , iz prostog razloga sto ne postiji ni jedan proizvod na svetu koji se dobro prodaje a da nije marketinski super ispracen , a posebno je to slucaj u svetu satova ( bar u nekom odredjenom periodu su bili jako marketinski ispraceni). I to sto horde ljudi kupuju, u neko ruku govori u kvalitetu tih roleks satova , da nije tako bez obzira na marketing roleks sigurno ne bi bio ono sto jeste danas ( a jeste i roleks mnogo ulagao u marketing to je cinjenica). Naravno brado ovo sto pisem ni na koji nacin ne zeli da te uvredi ili ne daj boze da nas posvadja
    anbeast likes this.

  4. #64
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Grand Seiko - Profil

    Jewels ja ne znam zasto imas potrebu u zadnjih par dana da ulazis u zucnije rasprave samnom i da me citiras? Nisam samo ja to napisao nego mi se svideo zaretov stav, koji je tacan da seiko za isti kvalitet sata sa konkurentima obicno daje manje cene. U ovom slucaju to nije slucaj, da je dao manju cenu , uopste se ne bi moglo postaviti pitanje koji je sat bolja kupovina, to je moje misljenje , kome se ne svidja neka ne cita. I daleko od toga da je to greh ja nisam napisao niti mislim da je greh sto imaju istu cenu , naprotiv nista lose o GS nisam napisao, samo neka moja zapzanja u uporedjivanju sa rolexom.

    Tvoja pitanje o tome da li je neko drzao sat , mi nije jasna. Da li si ti drzao Omegu AQ ili Rolex Datejust ili GS pa da ti imas vise kvalifikacija u ovoj raspravi od nas ostalih koji nismo. Ne razumem bas najjasnije ako nisam drzao sat , o tom satu ne trebam da raspravljam? Ako je tako onda uopste ne trebamo da pominjemo 80 posto satova koji se na forumu pominju.

    I ne znam stvarno sto burno reagujes i kazes neces vise ucestvovati u ovoj temi , niko ovde nije napao tebe ili tvoj sat, nego pricamo o satovima uopsteno i normalno je da imamo razlicta gledista , bar je meni normalno.
    Poslednja ispravka: Serb (28.12.2012. u 3:55)
    anbeast, zare and Zenith like this.

  5. #65
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Grand Seiko - Profil

    Ja sam advokat Seika ovde, GS je nevin dok se ne dokaze suprotno, na ''protivnicima'' je dokazivanje krivice

    I to sto horde ljudi kupuju, u neko ruku govori u kvalitetu tih roleks satova
    Ne. Ovo nista ne govori o kvalitetu. Ljudi su pocetkom 90ih masovno kupovali i ''Stomak eliminator'' Grand Seiko - Profil-stomak_eliminator.jpg,a

    nije bio ni bolji ni gori od ostalih sprava za vezbanje, samo je ''ispadao iz frizidera'' u to doba. Kvalitet Roleksa je, svakako, NEOSPORAN ali imidz koji ima prevazilazi njegov kvalitet. Iz tog razloga, pokusacemo da skrajnemo marketing i snagu brenda iz ove rasprave. (naglasio sam: pokusacemo)

    Prosiren tvoj citat:
    I to sto horde ljudi kupuju, u neko ruku govori u kvalitetu tih roleks satova , da nije tako bez obzira na marketing roleks sigurno ne bi bio ono sto jeste danas
    Sta je prvo doslo, marketing pa milionski tirazi ili obrnuto? U ovom slucaju, GSeiko je taj kod koga iskustva zadovoljnih korisnika i poznavalaca ide ispred marketinga....Jos jednom podvlacim: ne smatram da Roleks nije kvalitetan, samo da nije toliko kvalitetan kao sto legenda kaze. (ista prica je sa VW i Mercedes automobilima. Neosporan kvalitet uz ogroman marketing doveli su ih do statusa da ljudi misle da su bolji nego sto zaista jesu.)

    Nema potrebe da mi naglasavas da samo raspravljas. Vidi se to iz tona
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  6. #66
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Grand Seiko - Profil

    Moram da izdjem iz kuce brado, pa cu kratko , pa kad se vrnem opsirniji odgovor

    Ja mislim da je su kvalitet i marketing isli ruku pod ruku, ne vredi marketing bez kvaliteta , odnosno firma ne postoji toliko dugo da kvalitet ne stoji iza nje. Ja jedino sto "zameram" sto su mogli da imaju vise nekih revolucinarnih resenja i inovacija nego sto su imali, ali ipak ono sto su radili su radili do savrsenstva tako da i tu vidim njihovu velicinu. Vidimo se kasnije brzo dolazim
    Poslednja ispravka: Serb (28.12.2012. u 3:56)

  7. #67
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Grand Seiko - Profil

    off

    Ne, ja citirah deo posta sa kojim se ne slazem, ne znam zasto to lično shvataš.

  8. #68
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Grand Seiko - Profil

    Evo nešto konkretno iz druge teme(sam sebe citiram.....skromnost na nivou):
    Za mene je bolji 9S65 iz 2 razloga:
    1. Veća rezerve snage:72h naspram 50h u korist GS
    2. Rotor sa kugličnim ležajevima kod GS - što kod Rolexa nije slučaj!

    Prvi razlog i nije toliko bitan ali drugi ipak jeste!
    9S će vjerovatno raditi 10-tak godina bez servisa i bez problema dok 3135 za 3-5 god. mora na servis jer se inače zbog nedostatka ulja potroši osovina rotora.
    Drugi primjer ide u korist Roleksa a tiče se hronografa Rolex 4130.
    Mehanizam je vrh u svakom pogledu.
    Napravljen je kao naslednik El Primera ali je bolji od njega i to pošteno.
    GS nema čist mehanički hrono u ponudi,a 9R86 nema sa čim da se poredi.
    8R i 6S hrono mehanizmi nisu u GS-u mada ih ja smatram boljim od 7750 linije ali u poređenju sa 4130.......ne znam,ne vjerujem da su toliko dobri.

    Eto,dosta od mene.......za sada.

  9. #69
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Grand Seiko - Profil

    Well, pa i Orient od 100e ima kuglične ležajeve na rotoru ali se ne bih usudio da to uzmem kao argument kad bih ga poredio sa Rolijem.
    Što se tiče marketinga Seika, pa mislim da ta je ta mistifikacija jako dobar marketing, onako aziatski, ne bih ja to karakterisao kao pasivnost ili zatvorenost, mislim da je to deo Seikove strategije, načina da se napravi "ekskluzivitet". Sad šta je bolje, pa lično mislim da ni tvorci satova to ne znaju da nam kažu, kod jako ekskluzivnih satova stvari su mnogo opipljivije, poznato je da kompanije kao što su Patek i slične zajedno sa nekoliko najekskluzivnijih juvelirnica imaju pravo da biraju najkvalitetnije zlato, platinu, dijamante, plus turbiljoni, mehaničke inovacije i slično, sve to za paprene cene...i eto dođosmo do nakita. Zato GS i treba posmatrati u rangu Rolex i Omega, pa u tim okvirima i doneti zaključak.
    tolarbo, anbeast and Serb like this.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  10. #70
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Grand Seiko - Profil

    Ja bih samo izdvojio stomak eliminator
    Grand Seiko - Profil-51263d1356625381-grand-seiko-profil-stomak_eliminator.jpg kao genijalan element ubačen u polemiku, raspravu kako god.
    RUS, anbeast, backarelli and 1 others like this.

Strana 7 od 13 PrvaPrva ... 34567891011 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •