Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 27
Like Tree9Likes

tema: Omega satovi u 2011 - put u visine

  1. #1
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Omega satovi u 2011 - put u visine

    Ne znam koliko ste uspeli da ispratite ponašanje Omege na tržištu, ponajviše u USA. Naime - Omega smanjuje broj AD-ova (AD = Authorized Dealer), zabranjuje prodaju kroz Gray Dealer kanale koji njihove satove prodaje po cenama nižim od preporučenih maloprodajnih (MSRP), ubrzano otvaraju sopstvene butike a aktuelna je i najava o kompletnoj zameni kolekcija i drastičnom poskupljenju.

    Koliko vidim - ove promene će se najviše odraziti na američko tržište, gde je do sada bilo najlakše kupiti Omegu za "male pare".

    Poslednji događaji su recimo:
    - Swatch Grupa (u ime Omege) je, doduše tesno, ali ipak neočekivano, dobila tužbu protiv Costco-a, koji je prodavao Omege debelo ispod cene i uvozeći ih "neovlašćeno" u Ameriku (više o tome ovde). Inače, o najavi tužbe se vec pričalo u temi Zanimljivi linkovi i novosti iz sveta časovničarstva.

    - Ovde možete pogledati komentar kontroverznog Watch Snob-a. Iako nisam baš veliki fan onoga sto se tamo može pročitati, njegov komentar o povratku Omege u visoko časovničarstvo je vrlo indikativan!

    Biće svakako interesantno ispratiti ponašanje Omege tokom 2011. godine!
    No time to lose

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Omega satovi u 2011 - put u visine

    Bilo je krajnje veme, satovi su u zadnje vreme počeli da padaju sa cenama kao mobilni telefoni sve zahvaljujući ovakvim distributerima. Danas platiš sat 1300€ za mesec dana ga vidiš za 900€. Čista glubost, to me je uvek nerviralo!

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom re: Omega satovi u 2011 - put u visine

    dobar sat i treba da bude skup

  4. #4
    sub
    sub je offline
    Stariji član Avatar korisnika sub
    Član od
    3.1.2009.
    Poruke
    601
    Lajkovi
    143
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom re: Omega satovi u 2011 - put u visine

    Mislim da je Omega sto se tice "drzanja" cene jedna od najlosijih.
    Ukoliko budu nastavili da podizu cene mislim da ce uci u klasu satova Rolexa i mislim da ce se tada ludi ipak pre opreeljivati za Rolex bez obzira sto je mozda neki Omegin model kvalitetniji.
    Sa drge strane kad je rec o preporuceim cena bilo gde u inostranstvu, da sam gledao satove svi daju popuste pa cak i na Rolex-e, ove gocine na krfu su davali 15%opust + taxfee na Rolexove modele. Na Omege su davali isto toliko.

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.528
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom re: Omega satovi u 2011 - put u visine

    Ista prica je bila i na Rodosu. U tim Grckim turistickim mestima se moze povoljno pazariti dabar sat. Jedino me brine sto tih prodavaca nema na zvanicnoj listi odredjenog brenda. Verovatno rade kao ispostave odeljenja iz Atine, ali voleo bih da su na zvanicnom sajtu prodavca oznaceni kao atorizovani prodavac. Inace sa tim popustom od 15% a za neke modele i 20%, i odbitak PDV-a, to je dobra kupovina.
    Sto se Omege tice, povecanje cena nece ici bas toliko. Ne verujem da ce gadjati Rolex, ali realno da novi Omegini modeli stvarno imaju vise cene. Vec pominjani Co-Axial je bio pravi pogodak, a kucista su im sve lepsa i eksluzivnija. Tako se nekada davno i Zenith izdvojio sa svojim El Primerom.

  6. #6
    Član
    Član od
    27.10.2008.
    Poruke
    277
    Lajkovi
    179
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom re: Omega satovi u 2011 - put u visine

    Omega je uvek bila u rangu sa Rolexom sto se tice kvaliteta ali po dosta povoljnijim cenama,a sa izbacivanjem co-axiala je ponudila nesto novo i sada hoce to debelo da naplati.Kod Omege je uvek bilo da za realne pare dobijas vrhunski sat,ali ako poskupe previse ulaze na teritoriju firmi koje imaju iskljucivo manufakturne mehanizme i samim tim su ekskluzivnije ,a tu nema Omega sta da trazi sve dok ne prestane da modifikuje etu,i izbaci svoje manufakturne mehanizme.
    milospinkfloyd likes this.

  7. #7
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom re: Omega satovi u 2011 - put u visine

    Omege su oduvek bile satovi na ceni. Pitanje koje se ovde provlaci je "da li je Omega u stanju da bude u rangu sa jednim Rolexom?" Moje misljenje - Omega je bila, a mislim da ce i ostati daleko iza Rolexa. Vise je razloga za takav (moj licni) stav. Od toga da Omega tek ulazi u svet manufakturnih mehanizama gde je Rolex oduvek, pa do odnosa prema kupcima. Podseticu vas da je Omega u svojoj istoriji brend koji je poznat, izmedju ostalog, i po ne malom broju bug-ova, tzv. decijim bolestima na svojim mehanizmima (cal.1128, co-axial, 33xx...) i da li se neko zapitao kakav je bio stav omege prema ostecenima? Politika kuce nije bila jednaka prema svima, pogledajte strane forume, puno je nezadovoljnih vlasnika Omega. Rolex nije imao ovakvih ispada, cene i postuju kupca. Mislim, da ako Omega podigne cene i udje cenovno u rang Rolexa bice joj to greska koju ce tesko platiti, Omega nema pre svega reputaciju da bi se nosila sa jednim Rolexom.
    Napomena - nisam ljubitelj ni Rolex-a ni Omege......

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Omega satovi u 2011 - put u visine

    Ne može nikada Omega biti rame uz rame sa Rolexom, nikako ne sa Girard-Perregaux-a, Patek Philippe-a, IWC-a, Breguet-a, Zenith-a, Chopard-a koliko god imala slične cene njima.
    Uvek će biti malo jača od Longinesa uvek slabija od Breitlinga je neko moje mišljenje.

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom re: Omega satovi u 2011 - put u visine

    U zlatno doba urarstva (kasne 60-te) Longines i Omega su imali vrhunske satove.Omega se pokusava vratiti u svoje zlatno doba vec nekoliko desetljeca (mozda je bolje reci da Swatch pokusava vratiti Omegu tamo gdje je nekad bila).I po svemu sudeci vratit ce se tamo samo je pitanje kada.Cijene su vec sada visoke a kada budu nudili iskljucivo manufakturne mehanizme biti ce jos vece.
    Po mom misljenju Omega je bolja urarska kuca od Breitlinga a kada/ako ponude i svoje kronograf kalibre bazirane na novoj tehnologiji Breitling moze samo sanjati takav R&D iza kojeg stoji Swatch sa svim svojim tvrtkama kcerima....

  10. #10
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom re: Omega satovi u 2011 - put u visine

    Koliko sam ja upućen, Omega ne pokušava da se nosi sa jednim GP, Patekom, Breguetom i ostalom elitom niti Swatch grupa planira da je pozicionira u tom segmentu. Ujedno, Omega kao proizvođač nikako nije slabija od Breitlinga.
    Marko 5 likes this.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Omega i Alpha satovi
    By cor in forum Kineski mehanički satovi
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 9.5.2017., 17:37
  2. Omega satovi - info
    By Vladan Stevanovic in forum Omega
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 17.2.2012., 15:44
  3. Omega na Baselworld-u 2011
    By vladas in forum Vesti, objave
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 31.3.2011., 11:43
  4. Omega satovi i poznate ličnosti
    By Shmizla in forum Omega
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 20.6.2010., 15:06

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •