Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 27
Like Tree9Likes

tema: Omega satovi u 2011 - put u visine

  1. #11
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Omega satovi u 2011 - put u visine

    Omega ispod Breitlinga, hmmm to sad prvi put cujem Breitling jeste dobar sat ali... I ja mislim da se Omega nikako ne moze porediti sa GP, Patek, Breguet, niti sam ja igde procitao da oni to zele. Njima je cilj da Amerikanci i ponavljam Amerikanci shvate, a njima sve moras crtati ja ih volem, ne mrzim Amere, da je Omega isto sto i Rolex. A oni koji u Americi imaju para ce kupiti pre Rolex nego neki tamo IWC,Zenith, GP...kao a jel imate bas neke dobre satove, npr Rolex A sto se svakog, kome se Omega dopada kao brend tice, Rolex moze biti ne znam gde pozicioniran, opet bi kupili Omegu Opet stari dobri rat izmedju Omege i Rolexa se ovde zakuvava koliko vidim a i to govori da je izjednacena borba...A sto se Omeginih boljki tice i prijavljivanja kvarova po forumima,pa treba uzeti u obzir da je taj podforum Omege npr na WUS jedan od najvecih ako ne i najveci, i da se ljudi obicno na forumima javljaju kad imaju neki problem, nece se javiti sa recenicom, ej samo da vam kazem moj sat radi Mada, ne branim ja Omegu, pa naravno da ce se pokvariti nesto sto je mehanicko, niti mi se svidja to sto oni debili iz Swatc grupe dizu cene da bi se takmicili s bilo kim...Dize Rolex pa cemo i mi,pa podignite kvalitet, oboje, pa dizite cene, dajte nesto novo pa dizite cene. podrzavam APSOLUTNO samo zatvaranje i onemogucavanje prodaje Omege u sivoj zoni jer je to ludost, i to im je i srozalo ugled.Po meni. Platis u Srbiji Speedmaster 3500e a u Americi 1500dolara. Ej.....

  2. #12
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Omega satovi u 2011 - put u visine

    Citat d1d kaže: Pregled poruke
    Mislim, da ako Omega podigne cene i udje cenovno u rang Rolexa bice joj to greska koju ce tesko platiti, Omega nema pre svega reputaciju da bi se nosila sa jednim Rolexom.

    U postu se spominjalo da će Omega dići cene satova nalik Rolexovom cenovnom rangu, iz tog razloga govorim da Omega nije, Patek Philippe, IWC, Breguet, Zenith, Chopard, GP...ali Rolex jeste sve što ovi brendovi jesu, i ako ne volim Rolex činjenica je takva jer ako imaš para za Rolex imaćeš i za nevedene brendove.

    A ja i ako više volim Omegu od Breitlinga, Breitling satovi se više prodaju i sa većom tržišnom cenom od Omege, jbg opet je činjenica takva. I mogu svi svetski forumi i pojedici u njima da pišu, reklamiraju, propagiraju šta žele Omega je u rangu od pamti veka sa Longinesom kao takva će ostati i opet istina je takva.



    bdw, ne zameraj te mi, samo moje mišljenje koje naglas iskazujem, ne mora uvek da se svi slažemo, jel da!?

  3. #13
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom re: Omega satovi u 2011 - put u visine

    ma anglele u pravu si )))))

    next year at this time I'll be a millionaire




  4. #14
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom re: Omega satovi u 2011 - put u visine

    Citat nikola0406 kaže: Pregled poruke
    ...A sto se Omeginih boljki tice i prijavljivanja kvarova po forumima,pa treba uzeti u obzir da je taj podforum Omege npr na WUS jedan od najvecih ako ne i najveci, i da se ljudi obicno na forumima javljaju kad imaju neki problem, nece se javiti sa recenicom, ej samo da vam kazem moj sat radi ...... Platis u Srbiji Speedmaster 3500e a u Americi 1500dolara. Ej.....
    Nikola potpuno se slazem sa tobom u vezi cena!! Hocu i ja Speeda za 1500 dolara
    Ali mislim da nisi upravu u vezi Omegine politike prema kupcima, a cini mi se da je to kljucno za svaki brend koji zeli da se smatra VELIKIM. Licno smatram da se ljudi javljaju na forume da bi izneli licno nezadovoljstvo i nepravdu koju smatraju da su doziveli, izmedju ostalog, zato i sluze forumi. Pitanje je kako to da nema Rolexovih nezadovoljnih kupaca I Rolexi se kvare i imaju razne smetnje u radu, pa nista, nema nezadovoljnih Rolexovih vlasnika koji se zale na Rolexove servisne sluzbe.
    E' tu je "kvaka", Rolexova politika - kupac na prvom mestu, svaki sat u slucaju da mu u garantnom roku nesto fali i ako kupac to zeli, menja se novim! Tako se cuva brend, postuje kupac i njegov novac, i najvaznije, ja bih samo zbog toga (te sigurnosti) kupio Rolex.

  5. #15
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.528
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom re: Omega satovi u 2011 - put u visine

    Nisam znao gde da postavim fotografiju pa mi se ucinila ova tema najpogodnijom.
    Omega satovi u 2011 - put u visine-1dsc_4796-large-.jpg

  6. #16
    Banned
    Član od
    7.10.2009.
    Poruke
    213
    Lajkovi
    38
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Omega satovi u 2011 - put u visine

    Lepe Omege nema sta. Koliko vidim Omega je malo podigla cene satova?

  7. #17
    Stariji član Avatar korisnika Marko 5
    Član od
    5.2.2010.
    Lokacija
    Srbija - Beograd
    Poruke
    1.023
    Lajkovi
    587
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom re: Omega satovi u 2011 - put u visine

    Citat d1d kaže: Pregled poruke
    Omege su oduvek bile satovi na ceni. Pitanje koje se ovde provlaci je "da li je Omega u stanju da bude u rangu sa jednim Rolexom?" Moje misljenje - Omega je bila, a mislim da ce i ostati daleko iza Rolexa. Vise je razloga za takav (moj licni) stav. Od toga da Omega tek ulazi u svet manufakturnih mehanizama gde je Rolex oduvek, pa do odnosa prema kupcima. Podseticu vas da je Omega u svojoj istoriji brend koji je poznat, izmedju ostalog, i po ne malom broju bug-ova, tzv. decijim bolestima na svojim mehanizmima (cal.1128, co-axial, 33xx...) i da li se neko zapitao kakav je bio stav omege prema ostecenima? Politika kuce nije bila jednaka prema svima, pogledajte strane forume, puno je nezadovoljnih vlasnika Omega. Rolex nije imao ovakvih ispada, cene i postuju kupca. Mislim, da ako Omega podigne cene i udje cenovno u rang Rolexa bice joj to greska koju ce tesko platiti, Omega nema pre svega reputaciju da bi se nosila sa jednim Rolexom.
    Napomena - nisam ljubitelj ni Rolex-a ni Omege......
    E ovo ti potpisujem,da nisam pogledao ko je autor text-a pomislio bi da sam ja

  8. #18
    Stariji član Avatar korisnika milospinkfloyd
    Član od
    8.9.2010.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    579
    Lajkovi
    190
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom re: Omega satovi u 2011 - put u visine

    d1d je u pravu. omegi je potrebno oko 20 godina ako se promene iz korena da sustignu rolex...rolex pravi manufakturne mehanizme od 80ih (koliko ja znam, mozda gresim) a omega od nedavno, i to 2 komada za sad imaju...a sto se tice sortiranja brendova tu se sa nekima ne slazem (pogotovo da je u rangu sa longiesom) ali o tome necemo sada gledajuci kupce koji imaju para za rolex, pa ne bih rekao da imaju i za patek i breguet..jer kad kupujes patek neces kupiti calatravu ili nautilus, vec neki sa perpetualom ili repeaterom...a rolexu je "najkomplikovaniji" sat yacht dvojka, zesca komlikacija mo's misliti...

  9. #19
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom Re: Omega satovi u 2011 - put u visine

    Rolex je mnogo ispred Omege trenutno.To je cinjenica.
    Ali je i cinjenica da je prirodni konkurent Rolexa Omega.Sad da li je pametna nova politika Omege,to ce pokazati vreme.Imaju oni svoje ekonomiste,tako da necu tu da se pravim pametan.Dobar sat teba da kosta skupo.
    Oba brenda imaju skoro savrsen marketing i svoje ljubitelje.Ko zeli Rolex a ima para,kupice Rolex.Ko voli Omegu,lupice Omegu,bez obzira na sve....Ova 2 brenda ne zanimaju kompanije poput IWC,Zenith,Breguet,itd iz jednostavnog razloga sto su i Rolex i Omega svesni da velika vecina njihovih kupaca nije ni cula VC,Breguet,GP,itd.
    Jedno je sigurno.
    Sada je pravo vreme za kupovinu Longinesa,kao sto rece jedan kolega sa foruma!
    Swiss made je pravi Swiss made jedino ako su i Rolex i Omega jaki.
    Ponavljam,tenutno je Rolex ispred svih zbog perfektnog brenda i sjajnih ambasadora.Pogotovo su Roger Federer i Eric Clapton poslednjih godina doprineli popularizaciji Rolexa...A da li ce je Omega stici,sto bih voleo,pokazace vreme.
    E,da...I nikako se ne slazem da onaj ko ima za Rolex i Omegu,ima i za Breguet,PP ili IWC.

  10. #20
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Omega satovi u 2011 - put u visine

    mali off- Zenit sto je sad pravo vreme za kupovinu Longinesa, moze odgovor i na pp da ne spamujemo

Slične teme

  1. Omega i Alpha satovi
    By cor in forum Kineski mehanički satovi
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 9.5.2017., 17:37
  2. Omega satovi - info
    By Vladan Stevanovic in forum Omega
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 17.2.2012., 15:44
  3. Omega na Baselworld-u 2011
    By vladas in forum Vesti, objave
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 31.3.2011., 11:43
  4. Omega satovi i poznate ličnosti
    By Shmizla in forum Omega
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 20.6.2010., 15:06

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •