Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 21 do 27 od ukupno 27
Like Tree9Likes

tema: Omega satovi u 2011 - put u visine

  1. #21
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom Re: Omega satovi u 2011 - put u visine

    Jer mislim da ce Longines da zauzme cenovnu poziciju na kojoj je sada Omega.

  2. #22
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom

    Pa sa nekim modelima je i sada u rangu Omege.

  3. #23
    Stariji član Avatar korisnika Zenith
    Član od
    9.1.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    1.252
    Lajkovi
    2295
    Reputacioni uticaj
    55

    Određen forumom Re: Omega satovi u 2011 - put u visine

    Apsolutno da jeste,ali govorim generalno gledano u nekom buducem vremenu za sve modele.Ne samo pojedine modele.

  4. #24
    Mlađi član
    Član od
    15.2.2011.
    Poruke
    42
    Lajkovi
    230
    Reputacioni uticaj
    21

    Određen forumom Re: Omega satovi u 2011 - put u visine

    Isto bitno spoimenuti je rastenje vrednost na svajcarski franak u odnosu na EUR i USD, samo u odnosu na EUR valuta je dobila vise nego 30% zadnja godina i to je dopolnitelno ripnuo cene za 30%... Cena u CHF je ostao ista ali u EUR isla nagore. Baska Omega su poskupile cena iz starta i to znaci da Omega nije dostupna ko pre. Novi PO kosta skoro ko Rolex. Mnogu AD su prekinule saradnja sa Omega jer ugovor sa Rolex im je bitnije, a Rolex vidi da sada kada Omega je cenovno na isto nivo onda to je direktna konkurencija. Omega su uzeli americki golf turnir ko 40 godina je bio sponzoriran od Rolexa.

    Razlog za sve vise i vise prodaje po ovih nenormalno visokig cenama je pazar u Azije, ljudi imaju para, velika para i ne pitaju za cena i bitno im je da to bude evropski lux brend koji ce svima bude poznat...Rolex, Omega James Bond, AP....itd.

    I u najkriznij vremena lux satove beleze porast u prodaja zbog Azije. To je napravio i cene na polovna berza da skache pogotovo Omegina linija koja je bila aktuelna pre ova posledna.

    Ali dizanje cene od 8-10% godisno nije realno i to mora da stane. Ako ima malo vibracija na azijsko trziste ondak to ce biti znak da cenu ne moze da ide nagore ko sad.

    A u odnos Rolex - Omega... To je ipak stvar ukusa, ali od svih modela Rolex koji sam ja probao i vidio (osim ova posledna C linija) ne mogu da razberem zasto bi neko kupio Rolex kada isti Omega ima mnogu vise detalja u dizajnu i izgleda bolje. Primer, uporedite Sub date sa PO, prvo sto ce biti vrlo cudno je caseback na Sub je raman bez ikaki stvare, dok je PO caseback vrlo lep izgraviran sa omega logo (ona morska zivotinja). U dizajnu dial, izrabotka itd ne vidi se da Rolex e skuplji brend (dok recimo kada uporedujesh sa AP ili Hublot odma vidis razlika). U kvalitetu isto ne moze imat goleme razlike jer sklapanje i sam finish su veoma dobri. Ali Rolex ima velika istorija i velika fan baza koji su lojalne musterije i oni ne zemaju u predvid drugi brend. Isto je nekad skandalozno kada idete u prodaja i vidite recimo PO ili SuperOcean, onda prodavac kaze, znate ovu su super, ali ipak da vam jas pokazem Rolex, to je najbolje...bla bla. To nije ikako tacno. Jedan drug moj koji je veliki Breitling fan, prvi put kada ja vidio Rolex reko mi da ne moze da sfati kako to ljudi uzimaju rolex a ne breitling, jer dizajn na rolex je dosadan i nista poseban dok breitling odma ostane u oko...I ima malo istina u tome.

    Potseca me jedan u put u centar Toyota u Skoplje, dolazi jedan mlad decko pita oko Toyota Yaris ili Corolla, pita cene ovo ono...I na kraj kazhe...jao stvarno super ova kola, ali...nije Golf.

    Rolex je postao sinonim luksuznost u visoko-srednoj klase ali sada Omega ima seriozne namera da uzme veliki del od taj kolac posebno u Americi gde Rolex se smatra pompezan brend itd. Mladja generacija pogotovo bira Omega pre Rolex.

  5. #25
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom

    Citat Zenith:78718 kaže:
    Apsolutno da jeste,ali govorim generalno gledano u nekom buducem vremenu za sve modele.Ne samo pojedine modele.
    Vjeruvatno si u pravu,tj biti ćeš u pravu
    Zenith likes this.

  6. #26
    Novi član
    Član od
    8.7.2013.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Omega satovi u 2011 - put u visine

    extra su,baš lijepe....rolex je mnogo izvikan,a možda i griješm...
    i brate mnogo šljašti prepoznaje se na kilometar

  7. #27
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Omega satovi u 2011 - put u visine

    Sreca pa je aktuelna tema u pitanju...
    Ne znam samo po cemu to Rolex "sljasti" vise od Omege, ali svako ima pravo na svoje misljenje.
    Serb likes this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Omega i Alpha satovi
    By cor in forum Kineski mehanički satovi
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 9.5.2017., 17:37
  2. Omega satovi - info
    By Vladan Stevanovic in forum Omega
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 17.2.2012., 15:44
  3. Omega na Baselworld-u 2011
    By vladas in forum Vesti, objave
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 31.3.2011., 11:43
  4. Omega satovi i poznate ličnosti
    By Shmizla in forum Omega
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 20.6.2010., 15:06

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •