Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 21 do 25 od ukupno 25
Like Tree8Likes

tema: Da li je ovo Breitling replika sata ??

  1. #21
    Stariji član Avatar korisnika Marko 5
    Član od
    5.2.2010.
    Lokacija
    Srbija - Beograd
    Poruke
    1.023
    Lajkovi
    587
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Da li je ovo Breitling replika sata ??

    Citat Wildboar kaže: Pregled poruke
    Verovao ili ne ima kopija od po 1000-2000 eur, ali to su franken modeli sa mixom originalnih i custom made delovima (npr umesto breitling 13 mehanizma ubaci se cisti eta 7750, ili za gmt modele eta 2893 i sl.). Bio sam veoma iznenadjen kad sam video koliko su popularni u USA (vole ameri bling ali su stekare ). U EU vec nisam cuo ni da ih ima.
    Aha. E pa taj koji svesno daje 2000 eura za djubre(ako to uopste i postoji) je zreo za razne institucije.
    Nikada nisam video ovo o cemu pricas niti mi je bilo ponudjeno.
    Sve u svemu,zna se ko to kupuje.

  2. #22
    Član
    Član od
    21.1.2009.
    Poruke
    202
    Lajkovi
    85
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Da li je ovo Breitling replika sata ??

    Citat Marko 5 kaže: Pregled poruke
    Aha. E pa taj koji svesno daje 2000 eura za djubre(ako to uopste i postoji) je zreo za razne institucije.
    Nikada nisam video ovo o cemu pricas niti mi je bilo ponudjeno.
    Sve u svemu,zna se ko to kupuje.
    MA naravno ali postoje i protivargumenti koje je leek koji mi je o tome i pricao zastupao- sta je npr. pomenuti mehanizam 13 sem muzara za glupane koji ce npr. za avengera da daju 4-5 hiljada evra a u sebi ima mehanizam koji u cosc izdanju moze na ebay nov da se uzme za 250-300 eur. Ameri su mnogo pipaviji po pitanju kupovine luxuznih stvari- dace novac ako procene da stvarno vredi. Npr. tako nesto ne mogu da izvedu sa zenithom, rolexom i sl proizvodjacima koji imaju inhouse stvarno dobre mehanizme, ali ocigledno da vole da rade sa satovima koji u sebi sadrze jeftine mehanizme. Btw ja sam licno bio razocaran kada sam saznao da cak i omega ubacuje ETA 2892-A2 (tzv 1128) umesto da stave kvalitetniji 2893 eta koji je i duplo skuplji. A prituzbi na 1128 je bilo podosta pa opet nisu od njega odustali. Inace pricamo o razlici od 100$ kod sata od 2000 eur.

    Btw "ako to postoji" mi deluje kao da sam nesto izmislio pa evo brzog rezultata sa gugla, a imas ih koliko hoces:
    Breitling Super Avenger Custom parts - City of Toronto Jewellery & Watches For Sale - Kijiji City of Toronto Canada.

    Naravno, najveci problem je sto su ovakvi fakeovi ubili u meni svaku zelju da se zezam sa polovnim satovima- jednostavno isuvise je rizicno kad su fakeovi poceli ovako priblizno da izgledaju.

  3. #23
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Da li je ovo Breitling replika sata ??

    [off topic]
    @Wildboar - idemo u off topic i ako mislis da jos nesto dodamo na ovu temu - prebacicu tekst u podforum za mehanizme. Bez namere da kritikujem, mislim da je uputno da ispravim par detalja:
    - ETA 2893 je u stvari 2892-a2 sa dodatom GMT funkcijom (postoji vise podvarijanti - 2893-1 sa GMT-em na tocku, -2 sa kazaljkom...) tako da nema velike razlike u kvalitetu izmedju 2892-a2 i 2893-x.
    - ETA 2892-a2 je posluzila kao osnov za cuveni Omega 1120 a ne samo za 1128. Inace - kalibar 1120 se smatra jednim od najpouzdanijih u novijem dobu. Inace od samih casovnicara sam cuo samo reci hvale za poboljsanja na 1120 u odnosu na 2892.
    - Omega je 1120 dalje razvila u 2500 sa Co-Axial escapement-om koji neki kuju u zvezde a neki ga uopste ne vole...
    - nema niceg loseg u koriscenju 2892-a2 mehanizma! Radi se verovatno o najcenjenijem ETA (dakle masovno proizvodjenom) mehanizmu
    [/off topic]
    Poslednja ispravka: vladas (6.10.2011. u 19:59)
    iwc and DrAgod like this.
    No time to lose

  4. #24
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Da li je ovo Breitling replika sata ??

    Diskusiju o ETA mehanizmima ste slobodni da nastavite ali će se, kao što je Vlada napisao, priča prebaciti u odgovarajući podforum.
    Ukoliko imate još nešto da dodate na temu "Da li je ovo Breitling replika sata ??" učinite to večeras pošto tema neće dočekati jutro otključana.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  5. #25
    Stariji član Avatar korisnika milospinkfloyd
    Član od
    8.9.2010.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    579
    Lajkovi
    190
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Da li je ovo Breitling replika sata ??

    ^ jel moze da se da link u koju temu je prebacena diskusija, jer ja imam par pitanja ovde da postavim?



    [edit by dragon: Miloše, temu o eta 2892 mehanizmu i njegovim derivatima možeš pronaći na OVOM linku.]
    Poslednja ispravka: dragon (7.10.2011. u 12:35)

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Original Rolex ili replika?
    By martinn in forum Opšti forum
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 4.1.2012., 12:54
  2. Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 22.4.2011., 12:55
  3. Breitling Avenger vs. Breitling Skyracer
    By filip in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 27.9.2010., 23:16
  4. Replika ili KÖNIGSWERK ????
    By Ljubisa in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 19.6.2010., 9:32
  5. Replika pitanje?
    By nemanja8 in forum Opšti forum
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 14.3.2010., 11:01

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •