Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 41
Like Tree18Likes

tema: Pomoc oko sata?!

  1. #21
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Pomoc oko sata?!

    Sasvim je moguće i da ne zna, jer je broj modela satova ogroman. Pretpostavljam da će i ostali podaci koje ćeš dobiti biti samo okvirni. Pogledaj i link koji si dobio na prethodnoj strani: Pomoc oko sata?!

    Nažalost, veliki je problem nedostatak oznaka, tako da ovo može potrajati.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  2. #22
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom Re: Pomoc oko sata?!

    Pa nema sta puno da se kaze. Mehanizam je jednostavan, sa metalnim cilindrom. U prevodu dosta je neprecizan - tipa 5 minuta dnevno. Proizvodjaca nema, tako su se pravili, nepotpisani. Mislim da je sa kraja 19-og veka. Cena mu je onoliko koliko vredi u srebru, eventualno nesto preko toga.

  3. #23
    Mlađi član Avatar korisnika Grof Cortebert
    Član od
    20.3.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    31
    Lajkovi
    77
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Pomoc oko sata?!

    Ne bih se slozio da je vrednost sata iskljucivo u materijalu,sat lepo izgleda ima bogami i dosta godina iza sebe,nemoj ocekivati da ti neko sazvace sve informacije probaj malo sam da istrazujes, u tome i jeste draz,pa ako usput saznas jos nesto novo dodatni + za tebe.Ukoliko si ocekivao da se obogatis od njegove prodaje od toga mrka kapa,toga ima samo u filmovima,nek ti ovaj sat bude ulaznica u svet satova mozda jednog dana postanes pravi kolekcionar i ljubitelj satovaOvo je forum ljubitelja satova ne antikvarnica za procenu vrednosti,moj ti je savet da ukoliko hoces da prodas sat najbolje da postavis oglas na berzi satova sa okvirnom pocetnom cenom pa ces tako najbolje videti koliko zaista vredi,ukoliko ima zaiteresovanih.
    Nemoj na pogresan nacin da protumacis moju poruku,pisem ti je znam kako je kad se nestrpljivo nesto ocekuje,nadam se da sam ti barem malo pomogao,ako ne oko procene onda barem oko korisnih saveta.Pozdrav
    sima hrabri likes this.

  4. #24
    Novi član
    Član od
    7.1.2013.
    Poruke
    22
    Lajkovi
    5
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc oko sata?!

    Istoriju ovog sata znam, sat je dobijen u nasledstvo od jednog svestenika koji je umro pre 50-ak godine, tako sto svestenik nije imao potomke svu njegovu imovinu nasledila je popadija, moja baba je docuvala popadiju a ona joj za uzvrat poklonila svo svestenikovo imanje, to je imanje sada prodato a stvari su prebacene kod mene, svestenik je rodjen karjem 19.veka a pre njega i njegov otac je bio svestenik tako da sat moze biti i stariji, tako da sat potice iz bogate porodice. Sat najverovatnije necu da prodajem, ali voleo bih da znam sta imam kod sebe.

  5. #25
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom Re: Pomoc oko sata?!

    Slazem se da on vredi vise, ali dzepni satovi sad nisu na ceni, prodaju se za male pare. Pogotovo sto u ovaj primerak treba uloziti da proradi. Svakako da sam na tvom mestu bih malo ulozio u njega da ga sredim i cuvao bih ga.

  6. #26
    Novi član
    Član od
    7.1.2013.
    Poruke
    22
    Lajkovi
    5
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc oko sata?!

    I ja bih ga sredjivao ali saidija trazi povecu sumu novca. Neznam koliko sat stvarno vredi pa da mi ne bude zao da dam te pare.

  7. #27
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Pomoc oko sata?!

    Pa zavisi iz kojih pobuda hoces da sredjujes sat. Ja sam sredio dedinu 5 mogao sam da kupim mint stanje za pare koje sam dao , za poravku, ali mi to nije bitno. Ako ga popravljas da bi ga preprodao, mislim da se neces ovajditi.
    sima hrabri, bt321 and krstin like this.

  8. #28
    Novi član
    Član od
    7.1.2013.
    Poruke
    22
    Lajkovi
    5
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc oko sata?!

    Ma od prodaje nema nista, sat necu da prodajem, ali volim da znam sta imam, necu posle da sat vredi manje nego popravka.

  9. #29
    Mlađi član Avatar korisnika Grof Cortebert
    Član od
    20.3.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    31
    Lajkovi
    77
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Pomoc oko sata?!

    Ja ostajem pri tome da je to sat sa remontoir mehanizmom,za navijanje mehanizma se koristi dugme pored krunice,tek sad sam video da se krstin ne slaze samnom oko toga.Ispravite me ako gresim

  10. #30
    Saradnik Avatar korisnika krstin
    Član od
    18.11.2011.
    Poruke
    1.624
    Lajkovi
    8322
    Reputacioni uticaj
    289

    Određen forumom Re: Pomoc oko sata?!

    Krunica na njemu ima jedan polozaj, u kom se mehanizam navija. Pritiskom na dugme pored krunice odvaja se ona od zupcanika za navijanje opruge, i tada okrece kazaljke. Dakle namena dugmenceta je za podesavanje kazaljki. Ne znam koliko sam dobro objasnio...

    Pretpostavljam da mislis da je remontoir jer mehanizam lici na onaj sa linka koji si postavio. Ali ima razlika. Ja sam ovakav isti rastavio i sastavio i vrlo je jednostavan i nije remontire. Ali mozda ja propustam neki detalj na slikama, mada kazem izgleda mi identicno ovom mom.

    Koliko inace trazi casovnicar da ga sredi?

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •