Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4
Like Tree3Likes
  • 1 Post By Marko Crv
  • 2 Post By fotopetar

tema: Potrebne informacije o ovim FAVORIT satovima

  1. #1
    Novi član
    Član od
    8.1.2013.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Potrebne informacije o ovim FAVORIT satovima

    Dobar dan gospodo, da li znate nesto o firmi Favorit ? Posedujem dva dzepna sata na kojima pise Favorit. Pretrazio sam ceo google i nisam uspeo nista da nadjem o Favoritu. Sve korisne informacije su dobro dosle. Naravno, pogledajte satove u prilogu i recite mi njihovu vrednost, godinu proizvodnje i sve ostalo sto mozete zakljuciti na osnovu slika. Hvala
    Priložene slike Priložene slike Potrebne informacije o ovim FAVORIT satovima-dscn0556.jpg   Potrebne informacije o ovim FAVORIT satovima-dscn0554.jpg   Potrebne informacije o ovim FAVORIT satovima-dscn0553.jpg   Potrebne informacije o ovim FAVORIT satovima-dscn0557.jpg   Potrebne informacije o ovim FAVORIT satovima-dscn0558.jpg   Potrebne informacije o ovim FAVORIT satovima-dscn0559.jpg   Potrebne informacije o ovim FAVORIT satovima-dscn0561.jpg   Potrebne informacije o ovim FAVORIT satovima-dscn0562.jpg   Potrebne informacije o ovim FAVORIT satovima-dscn0564.jpg   Potrebne informacije o ovim FAVORIT satovima-dscn0565.jpg  

    Potrebne informacije o ovim FAVORIT satovima-dscn0567.jpg   Potrebne informacije o ovim FAVORIT satovima-dscn0568.jpg   Potrebne informacije o ovim FAVORIT satovima-dscn0569.jpg   Potrebne informacije o ovim FAVORIT satovima-dscn0570.jpg   Potrebne informacije o ovim FAVORIT satovima-dscn0572.jpg   Potrebne informacije o ovim FAVORIT satovima-dscn0573.jpg   Potrebne informacije o ovim FAVORIT satovima-dscn0574.jpg   Potrebne informacije o ovim FAVORIT satovima-dscn0575.jpg  

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika Zagor
    Član od
    9.2.2012.
    Lokacija
    Markovac
    Poruke
    7.018
    Lajkovi
    58507
    Reputacioni uticaj
    218

    Određen forumom Re: Potrebne informacije o ovim FAVORIT satovima

    Najbolje bi bilo da kontaktiras naseg clana Fotopetra

  3. #3
    Član Avatar korisnika Marko Crv
    Član od
    20.3.2012.
    Lokacija
    Smederevo
    Poruke
    151
    Lajkovi
    463
    Reputacioni uticaj
    36

    Određen forumom Re: Potrebne informacije o ovim FAVORIT satovima

    Pozdrav . . . Jedino sto znam da je firma FAVORIT saradjivala sa firmom Cortebert zbog mehanizama 50-60tih godina i da su generalno pravili vrlo kvalitetna kucista i cifere (mada se desavalo i da su kupovali kompletne satove od Corteberta i samo potpisivali svoju firmu, a onda satove prodavali kao svoje). To je i preimer prvog sata gde sa unutrasnje strane kucista imas potpis Corteberta. Jedino ssto su tvoji stovi kasnijeg datuma odnosno posle 60te pa umesto Cortebertove masine unutra imaju UNITASOV 6497 mehanizam, koji je veoma dobar i cenjen (evo ti i podataka o tvom mehanizmu bidfun-db Archive: Watch Movements: Unitas 6497) . . . . Cene stova su oko 3000-4000 din jer su stvarno u dobrom stanju. Sto se tice godine siguran sam da u otprilike 1965 ili kasnije. . . . Nadam se da sam pomogao bar malo . . . Ako imate jos neko sto vas zanima slobodno PITAJTE . . . Da i sta sam primetio da prvi sat na mehanizmu nema kocnicu, i prilikom navijanja krunica se sigurno vraca. To je jer nema malog zupcanika koji treba da stoji zasrafljen pored tog najveceg zupcanika (uporedi sa donjim mehanizmom i primetices da nema tog polovicnog zupcanika sa jednom iglicom).
    Poslednja ispravka: Marko Crv (10.1.2013. u 8:26)
    vladas likes this.

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Potrebne informacije o ovim FAVORIT satovima

    Ovaj put me Marko preduhitrio i rekao sve što trebaš znati o satovima.Moja preporuka je ne prodavat ih napose ne ovaj drugi.Realno u budućnosti tvoji satovi trebali bi dobit puno na cijeni jer sad su totalno omalovažavani na tržištu.
    vladas and Marko Crv like this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •