Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 12
Like Tree16Likes

tema: Pomoć u kupovini džepnog sata

  1. #1
    Član Avatar korisnika vlada035
    Član od
    6.4.2011.
    Lokacija
    Jagodina
    Poruke
    366
    Lajkovi
    1185
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Pomoć u kupovini džepnog sata

    Već sam pre par dana postavio ovo pitanje, ali 'ajde sad da otvorim temu na pravom mestu za to.
    Duze vreme zelim da kupim dzepni sat i sad sam se bas resio na kupovinu, ali mi treba mala pomoc...
    Konkretno sam se odlucio za Molniju, i vidim da sada kod nas na Kupindu i KP mogu da se kupe u dosta razlicitih verzija i relativno dobro ocuvane pa me interesuje da li neko moze da mi preporuci nekog prodavca sa ovih sajtova a da je pouzdan, posto nisam pre kupovao polovne satove pa nemam nekog iskustva.
    Koja je prihvatljiva cena za primerak u odlicnom stanju?
    Svaka pomoc je dobrodosla!
    fotopetar and nokru like this.

  2. #2
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Pomoć u kupovini džepnog sata

    Korektna cena ti je do nekih 15-20e, i to 20 ako je kao nov.
    Za prodavce, ne znam, uglavnom sam ih kupovao po pijacama, buvljacima...
    Nalazio sam ih i za 10e, u odlicnom stanju, ali na buvljaku.
    Zagor and nokru like this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  3. #3
    Moderator Avatar korisnika Zagor
    Član od
    9.2.2012.
    Lokacija
    Markovac
    Poruke
    7.018
    Lajkovi
    58500
    Reputacioni uticaj
    218

    Određen forumom Re: Pomoć u kupovini džepnog sata

    Vlado slazem se sa Rusom.Ja sam moje dve platio 15e,probaj po buvljacima i srecno.
    nokru likes this.

  4. #4
    Član Avatar korisnika vlada035
    Član od
    6.4.2011.
    Lokacija
    Jagodina
    Poruke
    366
    Lajkovi
    1185
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Pomoć u kupovini džepnog sata

    Na buvljaku u mom gradu od satova odavno nisam video bilo sta iole normalno, a dzepnih satova tek nema.
    Ostaje mi Kupindo i KP.
    nokru likes this.

  5. #5
    Novi član
    Član od
    2.3.2015.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć u kupovini džepnog sata

    Pozdrav svima,posebno Fotopetru

    Posto sam malo iscitao deo foruma o dzepnim satovima resio sam da se registrujem i potrazim strucnu
    pomoc oko kupovine dzepnog sata(verovatno vise).

    Imam neki novac koji mislim da ulozim u dzepne satove.Iskren da budem nisam neki poznavalac,sta vise gotovo i da
    ne znam nista o njima.Meni se jednostavno svidjaju dzepni satovi a usput mi se svidjaju i retro stvari u globalu.
    Mozda moja prica deluje malo konfuzno ali ja ne zelim da zurim vec da se malo detaljnije upoznam sa materijom
    i probam da sto vise saznam o njima a onda ce i moja kupovina biti laksa obzirom da ce postojati manje prostora
    da se prevarim i pretplatim neku stvar bezveze.

    Posto vidim da ljudi mahom gledaju da prodaju svoj sat a manje da kupuju sada je mozda i pravo vreme da se
    oni nabavljaju ispod neke realne vrednosti.

    Da sumiram,interesuje me da se informisem sto vise i da saznam gde i kako mogu da kupim
    jevtin a kvalitetan sat.
    fotopetar and nokru like this.

  6. #6
    Član Avatar korisnika tihomirov
    Član od
    30.10.2014.
    Poruke
    385
    Lajkovi
    2818
    Reputacioni uticaj
    188

    Određen forumom Re: Pomoć u kupovini džepnog sata

    Zašto nitko ne traži skupo a loše
    nokru likes this.

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Pomoć u kupovini džepnog sata

    Sebeslija moj mail je peroradic79@gmail.com
    Doista vrijeme je idealno za kupovinu tko može,kad sam ja počeo prije 7-8 godina Zenith se nije mogao dobiti ispod 300-400€ a sad ide u pola cijene.Al usprkos tome nitko ne kupuje jer trenutno novca fali u svakom kućnom budžetu pa je teško izdvojiti ua novi sat.Imam ti za preporučiti što nabaviti i kako al o tome ćemo privatnim porukama,jer prvo trebam znati s koliko novca rasploažeš,koju tematiku satova preferiraš a to su već pomalo privatne informacije.
    Inače nek svi znaju ja sam i dalje aktivan na forumu,ne pišem nove tekstove jer stalno radim na novim pothvatima,foto dokumentacija koju imam neki već svrstavaju u nenormalne,pitaju se kako sam do toga došao,a ja odgovaram s puno truda i vremena uloženog u traženje.
    Veselim se novim kolegama kolekcionarima džepnih satova.Čak i sam imam nekoliko satova duplih u kolekciji al to su ipak satovi koje preporučam starijim kolekcionarima,ili onima s dubljim džepom jer su na žalost a moju radost svi visoke kvalitete i jako vrijedni.
    Inače ovih dana ode kronograf džepni s štopericom,sat radi al fali jedan prijenosni zupčanik da može funkcionirat štoperica za 70€.Više dođe popravak od samog sata a realna vrijednost sata je višestruka,čak i u stanju kakav jest.
    nokru and Sebeslija like this.

  8. #8
    Novi član
    Član od
    5.3.2015.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć u kupovini džepnog sata

    POZDRAV, vec par dana sam na ovom forumu jako sam srecan sto sam vas nasao satima iscitavam postove postavljene na razne teme. Mnogo volim satove dzepni mi se mnogo svidjaju ali na zalost ne znam nista o njima pa se nadam da cu ovde nauciti...
    vec sam postavio jedno pitanje u vezi jednog sata koji imam kod kuce ali sam to jako traljavo uradio tj (nisu mi postovi jedan do drugog pa je jako nepregledno) i verujem da zbog toga jos uvek i naisam dobio odg, mada ja verujem da je taj sat cak i bezvredna kopija pa i neje toliko bitan.

    no danas sam na limundu pronasao jedan Remontoir posto ja nista ne znam o tome dali neko moze da mi kaze nesto o tom satu, tj on je neispravan, pa me najvise interesuje gde bi neko mogao da ga popravi i koliko bi to kostalo??


  9. #9
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Pomoć u kupovini džepnog sata

    Ajd ovo prvo...dobro dosao na najveci i najbolji horoloski forum na ovim prostorima...a i sire!
    E sada ovo sti nam pises je lepo.....malo ljudi danas voli djepne satove, tj., jako su obezvredjeni.....Ovo sto pises je dosta neodredjeno....
    prvo) slike satova moraju biti dobre (danas svaki malo bolji mob moze uraditi odlicne fotke)
    drugo)mora se znati koji je to sat (Remontoir) i ono najvaznije...koji je opis kvara....ovo neispravan...to nam ne znaci nista a kamoli da se na osnovu toga moze zakljuciti koliko bi kostao popravak.
    Malo konkretniji budi u svojim postovima i onda ce se sigurno naci netko od kolega koji ce te uputiti i odgovoriti na tvoja pitanja.
    nokru likes this.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  10. #10
    Novi član
    Član od
    5.3.2015.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć u kupovini džepnog sata

    OVO KOPIRAM IZ TEKSTA OGLASA; " fali staklo, i sat je neispravan, okretanjem kljuca navija se ali ne radi, ne znam sta mu fali, sve se vidi na slikama. dimenzije precnik 3.8cm, debljina 1.1cm
    Zenski stari dzepni sat, francuske marke Remontoir, radjen u srebru i zlatu, sredinom i krajem 19 veka.




    Ovo sam isekao iz teksta oglasa smatram da je nebitno da kopiram ceo tekst niz nebitnih stvari o zlatu srbru itd... hvala na dosadasnjem savetu pozz.
    nokru likes this.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •