Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
Like Tree15Likes
  • 1 Post By tihomirov
  • 4 Post By fotopetar
  • 1 Post By tihomirov
  • 3 Post By fotopetar
  • 3 Post By nokru
  • 3 Post By dakovic

tema: Rezerva snage džepnih satova

  1. #1
    Član Avatar korisnika tihomirov
    Član od
    30.10.2014.
    Poruke
    385
    Lajkovi
    2818
    Reputacioni uticaj
    188

    Post Rezerva snage džepnih satova

    Evo jedno pitanjce!

    Da li ste kada testirali rezervu snage džepnih satova,sigurno ima razlike od proizvođača do proizvođača, malo da vidimo kakvih ima iskustava
    nokru likes this.

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Rezerva snage džepnih satova

    Iskreno imam lijepu kolekciju džepnih satova i ne usudim se te starce upuštat u potpuno navijanje bez da je servisiran nedavno,a kad se uzme da u kolekciji imam fini broj satova radije se odlučujem na varijantu neservisiranja i paženja satova uz redovitu malu provjeru rada.Da nemam straha mogao bih testirat sve vrste satova jer imam od engleskih fusee do cilindrica,američkih do sviss satova.Razlika postoji a prvi i najbitniji faktor kod satova je kvaliteta,oni bolji uvijek će duže ići kako valja.
    DrAgod, nokru, arch_m and 1 others like this.

  3. #3
    Član Avatar korisnika tihomirov
    Član od
    30.10.2014.
    Poruke
    385
    Lajkovi
    2818
    Reputacioni uticaj
    188

    Određen forumom Re: Rezerva snage džepnih satova

    Pobijedi Strah! Pa organiziraj malo natjecanje, možda bi se iznenadio rezultatima
    nokru likes this.

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Rezerva snage džepnih satova

    Kad u kolekciji imaš hrpu satova preko 100 godina starih,tad ti ne dolazi na pamet ništa doli ih držati u idealnom prostoru uz poneku provjeru i uživanje u pogledu.Ostatak su opet starci najkasnije do 2 rata napravljeni i ti su većinom vojni.Sve u svemu sami kolekcionarski primjerci nikako satovi za igranje jer ako neki od njih nastrada u igri a uvijek je moguće kad naviješ sat koji nije servisiran odavno,to te može jako puno koštati.
    Zato ću se ispričat i pozvat sve koji mogu da dođu uživo vidjet moju kolekciju u bilo koje doba moja su vrata otvorena,al u ovakvim igrama sudjelovat ne mogu iako bi se samo uz moju kolekciju dalo puno toga saznati jer u njoj su zastupljeni od prastarih satova na ključić do svih vrsta s svih kontinenata,kao i preko 20 raznih štoperica te do 30 ručnih i pilot satova.

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika nokru
    Član od
    7.7.2014.
    Poruke
    734
    Lajkovi
    3196
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Rezerva snage džepnih satova

    Rezerva snage, u džepnog sata isključivo je u sprezi sa dužinom opruge, i vrlo se često dešava da se kod zamjene ugradi opruga iste ili manje visine, a obično kraća

  6. #6
    Član
    Član od
    16.10.2013.
    Poruke
    108
    Lajkovi
    99
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Rezerva snage džepnih satova

    ...imao sam priliku da rastavim neke satove i da ih uspesno sastavim te i danas rade - ono sto htedoh reci je u vezi navijanja "do kraja".
    verovatno je pametno prastare satove ne navijati skroz do kraja jer time sigurno necemo oprugu opteretiti do maksimuma, ali da li servisiranje sata garantuje da opruga nakon toga nece da pukne? svakako ne, jer pristojan majstor oprugu izvadi iz kucista obrise ocisti i namaze uljem ili mascu da je zstiti od korozije. njenu mehanicku karakteristiku nije mogao poboljsati. dakle oprez iako je sat servisiran i kod najboljeg casovnicara - te ako je vlasnika imao strah od natezanja opruge do kraja neka ga ima i posle servisa. sva uputstva za satove kazu da se sat navija jednom u 24 h uvek u isto vreme i to do kraja. neki ljudi to ne zele da radi - moj deda je imao nekakav praistorijski bezimeni swiss dzepnji sat i uvek je brojao kada ga navija, 40 godina nije sat navio do kraja niti nosio majstoru a uvek je radio ljudski
    VLADAN P, fotopetar and nokru like this.

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •