Strana 70 od 77 PrvaPrva ... 2060666768697071727374 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 691 do 700 od ukupno 769
Like Tree504Likes

tema: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

  1. #691
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Procena starog dedinog dzepnog sata

    Citat jov02dus kaže: Pregled poruke
    Pozdrav i poštovanje svima,
    drago mi je što ću saradjivati sa vama i što će te mi pomoći u vezi satova, kao stručni ljudi za ovu temu.
    Ja volim satove, ali nisam veliki poznavalac istih, a posebno kvalitet, istorijat, vrednost istih, a pogotovu onih starih "dedinih satova".
    Pošto imam jedan dedin džepni sat marke L'ALOUETTE, što piše na satu, ja o njemu samo što mislim da je jako star /1925.g./, izradjen u Francuskoj manufakturi, da je trgovačka marka i valjda mehanizam Švajcarski.
    Da ne bih gnjavio dalje i time iznosio i netačne podatke o satu, molim vas da procenite isti u smislu kvaliteta, /pošto on radi a povremeno i zastane - možda od stajanja i neophodnog čišćenja stručnog lica/, godina proizvodnje i proizvodjač, kao i o tome vredi li ga čuvati i popravljati, kao i o njegovoj ceni kakvog vidite na slikama.

    Hvala lepo i srdačan pozdrPrilog 132715Prilog 132712av.Prilog 132713Prilog 132716Prilog 132714 Prilog 132711
    Pozdrav
    Sat je star ali na žalost mehanizam je jako jeftina verzija a to se iz daleka vidi po nemirnici sata. Ako neki urar može povoljno popraviti sat uradite to al samo ako ga mislite ostaviti sebi. Ako ga budete prodavali sat ne vrijedi mnogo više koliko dođe sam servis i popravak sata. Čuvajte ga i šta se može.
    Haifisch23 likes this.

  2. #692
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Procena starog dedinog dzepnog sata

    Citat AleksandarKiki kaže: Pregled poruke
    Pozdrav svima,
    Nasledio sam od pradede dzepni sat marke Audemars Freres Brassus Geneve. S obzirom da je moje poznavanje satova na jako niskom nivou, istrazivao sam na internetu i dosao do nekih podataka o ovom satu. Medjutim, interesuje me Vase misljenje i procena njegove trenutne vrednosti u Srbiji jer razmisljam o prodaji. Da li ovde uopste postoji trziste za tako nesto ili treba mozda pogledati u inostranstvu? Slike su uslikane mobilnim telefonom, stvarno nisam mogao bolje. Hvala puno, svaki savet je dobrodosao.

    Prilog 132784Prilog 132785Prilog 132786Prilog 132787Prilog 132788Prilog 132789
    Pozdrav Aleksandar
    Sat koji si nam pokazao jedan je od onih koji spadaju u extra klasu, to je jako vrijedan brend s jako kvalitetnim mehanizmom. Sat koji pametni žele kao investicijsko blago. Kućište je zlatno i to koliko vidim na slikama potpuno masivno a ne s rupama kao neki satovi tako da samog zlata u satu ima nekoliko stotina €. Pažljivo s prodajom oglasite ga vani a ako želite mogu vam preporučiti ljude koji se bave takvim satovima (na žalost oni na njima zarađuju al ipak koliko sam do sada upućivao ljude jako povoljno procjenjuju sat) unaprijed se ograđujuć od svega ja vas mogu samo uputiti i ne želim na tome zarađivati.
    Al preporučam ako ne trebaš nemoj prodavati sat.
    Haifisch23 and AleksandarKiki like this.

  3. #693
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Procena starog dedinog dzepnog sata

    Citat Tod kaže: Pregled poruke
    Evo i ovde da stavim, pa ako neko zna o kakvom satu se radi i iz koje je godine i vrednost istoga, bio bi jako zahvalan za tim informacijama.

    Prilog 132879Prilog 132880Prilog 132881Prilog 132882
    Pozdrav
    Imate prekrasan željezničarski sat rađen za državne željeznice srbije i Kraljevine Yu. Svi ti satovi bili su jako kvalitetni to je bio preduvjet. Vaš brend nije učestao al je zato cifer super očuvan i kvalitetan mehanizam tako da ako netko skuplja taj tip satova teško da će imati ovakav ovako očuvan. Koliko mogu zapaziti kućišta su većinom za sve satove univerzalna,ista. Razlika je bila samo koji je mehanizam unutra te natpis na ciferu i ciferi su standardni na svim satovima isti (razlika kako kažem samo u natpisu brenda). Po mome 100-200 € sat vrijedi iako bih radije preporučio sačuvati si sat.
    Haifisch23 likes this.

  4. #694
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Omega dzepni sat-procena

    Citat Djordje93 kaže: Pregled poruke
    Pozdrav svima,nov sam na forumu,interesuje me da li neko moze da proceni vrednost ovog dzepnog sata. U pitanju je Omega,trazio sam po serijskom broju,izgleda je iz 1939 godine,moj pradeda ga je dobio posle drugog svetskog rata,sluzio kod nekog coveka kod nas u Krusevcu i u znak zahvalnosti mu poklonio sat
    Jako lijepa i vrijedna Omega minimum 200-300 eura vrijedna ako ide koliko vidim cifer je emajlirani jako dobro očuvan što daje vrijednost samom satu. Bilo bi dobro vidjet i mehanizam po njemu se da utvrdit godište sata. Kućište je metalno može i slika kućišta od iza. Sat je prekrasan preporuke čuvati ga odavno ovakvu lijepu Omegu nisam vidio
    Haifisch23 likes this.

  5. #695
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Nesto vise o ovom dzepnom satu

    Citat Miroljub Jakovljevic kaže: Pregled poruke
    Poštovani,

    Posedujem džepni sat sa lancem marke "Omega" u srebrnoj kutiji, reg. br. 4318959. Pošto sam laik, zamolio bih sve koji imaju informacije o godištu sata, njegovoj vrednosti i ostalim pojedinostima, da mi odgovore na ovu poruku. U prilogu vam šaljem slike sata, unapred hvalaPrilog 133233Prilog 133234Prilog 133235Prilog 133236Prilog 133237Prilog 133238Prilog 133239
    Prekrasna hunter Omega koliko mogu vidjeti kućište je srebrno jako rijetko je vidjeti Omegu u hunter kućištu a tek ovako lijepo očuvani metalni cifer. Ako ide definitivno Omega vrijedi od 300-500 eura i ne viđa se svaki dan.Po stilu rekao bih da je iz 1920-ih rane tridesete.
    Haifisch23 likes this.

  6. #696
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Molim za malu pomoc!

    Citat Moltisanti88 kaže: Pregled poruke
    Pozdrav ljudi.Interesuje me da li neko ima bilo kakvu informaciju o ovom dzepnom satu marke C.Berthet .Prilog 133323Prilog 133324

    Unapred se zahvaljujem..
    Pozdrav
    Ovo bi trebao biti sestrinski sat prema veličini i izgledu, nisam se baš susretao nikad s njima rijeđi su za vidjeti,e sad pitanje je skuplja li to netko. Nisam se susretao s njima tako da ne mogu ni reći koliko vrijedi a i ne vidim mehanizam nit kućište.Budem potražio po bespućima interneta pa ako šta nađem javim.

    Isprike moderatorima što sam toliko poruka napisao ako želite spojite sve u jednu poruku.
    Isprike i kolegama s kojima se ne družim svaki dan na forumu jer inače bih odgovorio već na poruke sasvim sam se ubacio u istraživanje 2 rata i arhiviranje slika, sve je to povezano sa satovima koje skupljam al teško pronalazim slike sa satom na ruci. Al mogu reći da trenutno s oko 70 000 slika iz naših krajeva ne znam tko ima bolji digitalni arhiv od mene.

    Kolega mimamimic ako vi možete nabaviti hunter Omegu za 100-ak €ura ja sam prvi koji će se javiti da je otkupim. Ovo je jako lijepa Omega kao i Omega drugog kolege i zaslužuju najveću pažnju ali i vlasnici moraju znati da su u posjedu vrijednih satova, a ne nekog šrota. Najbolje da čuvaju te satove al ako ih ipak budu prodavali onda nek ih dobro cijene jer ja u svojoj kolekciji sam imao i hunter i open face Omege poput ovih kolega i obe su išle po jako dobrim cijenama jer su kolekcionarima to jako dragi ulovi.

  7. #697
    Novi član Avatar korisnika Bocciaa
    Član od
    7.8.2016.
    Poruke
    10
    Lajkovi
    21
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Omega

    U staroj kući nadjem ovaj sat.Je li zna neko da kaže nešto o ovom modelu

    Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока

  8. #698
    Stariji član Avatar korisnika sin.er
    Član od
    20.1.2014.
    Poruke
    1.857
    Lajkovi
    16356
    Reputacioni uticaj
    91

    Određen forumom Re: Omega

    Djepnjak Omega, oko 1930 e napamet. Nema subsekundu, cifer je ubijen.

    Ako radi ok, ako ne popravak.

    Nema baš neku posebnu vrijednost.
    Bocciaa likes this.

  9. #699
    Novi član Avatar korisnika Bocciaa
    Član od
    7.8.2016.
    Poruke
    10
    Lajkovi
    21
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom

    Citat sin.er kaže: Pregled poruke
    Djepnjak Omega, oko 1930 e napamet. Nema subsekundu, cifer je ubijen.

    Ako radi ok, ako ne popravak.

    Nema baš neku posebnu vrijednost.
    Hvala,radi


    najsličniji cifer sam pronašao u ovom grand prix modelu.

    https://www.the-saleroom.com/en-gb/a...8-a3f7017dac5e

    Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
    Poslednja ispravka: RUS (8.3.2018. u 12:40)

  10. #700
    Stariji član Avatar korisnika sin.er
    Član od
    20.1.2014.
    Poruke
    1.857
    Lajkovi
    16356
    Reputacioni uticaj
    91

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Cifer je porcelanski emajl. Raspucan je skroz. Ne znam što namjeravaš sa satom, meni jedino pada na pamet da se iskoristi mehanizam za bazu ručnog sata. Otprilike je veličine kao Unitas, trebaš kućište, cifer i kazaljke i jako vjestog urara da sve to složi.

Slične teme

  1. Pomoć kod identifikacije džepnih satova
    By Volkec in forum Džepni satovi
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 11.12.2019., 7:27
  2. Internet stranice za pomoć oko džepnih satova
    By fotopetar in forum Džepni satovi
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 21.2.2012., 7:52
  3. Internet stranice za pomoć oko vojnih satova
    By fotopetar in forum Pilotski satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 21.2.2012., 7:46
  4. Pomoć oko identifikacije džepnih satova
    By dkrajina in forum Džepni satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 20.2.2012., 11:08
  5. Slanje starih satova (ili bilo čega) u inostranstvo ?
    By esdy_11192 in forum Opšti forum
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 2.3.2010., 0:25

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •