Strana 61 od 77 PrvaPrva ... 115157585960616263646571 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 601 do 610 od ukupno 769
Like Tree504Likes

tema: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

  1. #601
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Citat bucinaca kaže: Pregled poruke
    Postovani fotopetre 16.6.2016. ste mi dali smernice u vezi dzepnog sata Borel&Fils na strani 58.Vidim da ga vi hvalite pa sam resio da probam da ga prodam.Gledajuci Ebay i aukcijsku kucu Dorotheum,posto nisam strucnjak procenio sam da bi mu vrednost bila izmedju 2500 i 3000 evra.Da li se slazete sa mnom i da li da ga postavim na oglase za prodaju ovde na Svetu Satova ili imate neki drugi predlog za mene,posto ste specijalista za dzepne satove.Unapred hvala na predlogu i pozdrav.
    Po mom bilo bi najbolje da sat oglasite na što više mjesta od E-baya do Sveta Satova tako da što više ljudi i kolekcionara vidi sat, cijenu stavi svugdje istu koju si već naveo s vremenom ćeš vidjet dal bude ponuda i kako dalje. Ako ti nije hitno ne žuri prodati sat vjeruj mi da tako budeš dobio zanj najviše, jer ako osjete kupci da se žuriš iskoristit će to i spuštat ti cijenu.
    VLADAN P likes this.

  2. #602
    Novi član
    Član od
    24.8.2016.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Poštovani,

    molim vas da mi procijenite sat s priloženih slika.

    Sat ne radi, pred nekih desetak godina odnijela sam ga uraru na popravak, zamijenio je nekakvu oprugicu koliko se sjećam, radio je, ali ne zadugo jer mi je pao na pod. I danas me stegne oko srca kad se sjetim.

    Danas je nakon dugo vremena ugledao svjetlo dana iz kutije, jer sam pomislila kako bi bilo zgodno potražiti ga na internetu. I završih ovdje kod vas.

    Vjerujem da moj sat nema neku veću materijalnu vrijednost, što mi djelomice i potvrđuju informacije o satu na temelju serijskog broja, odnosno našla sam ocjene da sat nije neke veće kvalitete.
    No, da ne pametujem, molim profesionalce za komentar.


    ELGIN
    Serial No.: 6118173
    Production Year : 1896
    Size : 6s
    Jewels : 7 jewels
    Grade : 117
    Model : 2
    Class : 56
    Run Quantity : 6000
    Production Dates : 1891 to 1898
    Total Grade Production : 345000
    Movement Configuration : Hunter Case
    Movement Setting : Pendant Wind and Set
    Movement Finish : Gilded
    Plate : 3/4 Plate
    Barrel : Going Barrel
    Adjusted : No
    Marked For : None
    Priložene slike Priložene slike Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-dsc00210_xxs.jpg   Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-dsc00207_xxs.jpg   Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-dsc00206_xxs.jpg   Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-dsc00202_xxs.jpg   Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-dsc00203_xxs.jpg  
    Varga and fotopetar like this.

  3. #603
    Novi član
    Član od
    24.8.2016.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Zahvaljujem moderatoru što mi je post premjestio na odgovarajuću temu.

    Vezano uz ovaj Elgin sat, s unutarnje strane kućišta ugraviran je sljedeći tekst: "Warranted B&B royal 20 years".
    fotopetar likes this.

  4. #604
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Zago dobro došla na forum.
    Prvo, moram da primetim da si se potrudila da nešto saznaš o satu što je više nego pohvalno jer je to ređi slučaj kod ovakvih upita. Što bi se reklo uradila si domaći.
    Drugo, msilim da ne gledaš dobar serijski broj. Koliko vidim gledala si broj kućišta (6118173) a trebala bi pogledati broj koji piše na mehanizmu. Kada to uradiš moći ćeš utvrditi okvirnu starost sata. Malo je mutna fotografija pa ne mogu da pročitam broj na mehanizmu.
    Što se tiče vrednosti mislim da nije neka naročita, malo rubina, mehanizam koji nije posebno podešavan. Sat je lepo očuvan. Javiće se Fotopetar on prati cene džepnih satova pa će ti reći.
    fotopetar likes this.

  5. #605
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Na žalost Zaga Elgin pokvaren ne vrijedi ni 50 €, vaš je lijep zbog prednjeg poklopca i lanca i preporučam popraviti ga opet.
    Američki Elgini ovog tipa vrlo su laki za kupit na e-bayu idu od 50 dolara već i to u mint stanju,
    vaš sat da ide procijenio bih na nekih 80-100 € a pošto ne ide ispod 50€ jer sam popravak košta.
    Sredite ga i sačuvajte vrijedit će tako najviše
    Varga likes this.

  6. #606
    Novi član
    Član od
    24.8.2016.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Skydrummer i Fotopetar, baš vam se zahvaljujem!

    Da, u međuvremenu sam naučila gdje treba potražiti serijski broj! Ispada da je sat iz 1917., što mi je i logičnije, s obzirom na obiteljsku povijest.

    I sama sam gledala cijene džepnih satova na e-bayu, međutim, nevježama cijene satova koji naliče na onaj "naš pradjedov" znadu biti zbunjujuće, nerijetko su u rasponu od 30 do 250 dolara, a bitni detalji na koje valja obratiti pažnju nam naravno promiču.

    Nekoliko dana pregledavam te džepne satove po internetu jer su stvarno ljupke stvarčice i pohvatala sam par detalja, između ostalog da se gleda broj rubina. Moj drugi sat, koji također ne radi, ima 19 rubina, pa je valjda i mehanizam sata nešto jači od Elginovog s minimalnih sedam rubina.

    Ovog drugog isprva nisam htjela niti fotkati, jer mi se kraj Elginovog činio puno manje atraktivan, a na kraju izgleda da ima bolji mehanizam od njega?
    Plus što nisam imala ideju kako ga otvoriti, dok nisam potražila na netu.

    Molim vas procjenu koliko bi ovaj vrijedio popravljen, jer bih rado oba popravila.

    SOUTH BEND
    Grade: 219
    Model: 2
    Estimated Production Year: 1918
    Run Quantity: 1,000
    Total Production: 42,000
    Size: 16s
    Jewels: 19j
    Movement Configuration: Openface
    Movement Finish: Nickel
    Movement Setting: Pendant
    Plate: Bridge Plate
    Double Roller: Yes
    Adjusted: Yes
    Adjusted # of Positions: 4
    Adjusted to Temperature: Yes
    Railroad Grade: No
    Priložene slike Priložene slike Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-dsc00218_xxs.jpg   Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-dsc00219_xxs.jpg   Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-dsc00221_xxs.jpg   Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-dsc00226_xxs.jpg  

  7. #607
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Zago, ovaj sat je već mnogo kvalitetniji od Elgina ali to ne znači da ćeš nešto bitno prihodovati njegovom prodajom. Pogledaj malo kako se kreću cene satova South Bend sa mehanizmom 219. Imaj na umu da to što neko na inostranoj berzi traži određenu sumu ne znači da će sat na kraju otići za taj iznos. Takođe ukoliko sat misliš prodavati u Srbiji cene sa ebay-a i sličnih berzi nisu previše relevantne.
    Jedan sat sličan tvom prodat je za 100$. https://new.liveauctioneers.com/item/32806870

    Inače sat je vrlo interesantan i relativno redak jer je South Bend kompanija koja je kratko vreme poslovala, praktično pripada zlatnom dobu američke časovničarske industrije. Popravi sat i čuvaj. Lep je to primerak.

    Malo o istoriji kompanije:
    http://www.oldwatch.com/sbend.html
    fotopetar likes this.

  8. #608
    Novi član
    Član od
    24.8.2016.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Još jednom hvala, baš ste zlatni.
    Satove, doduše vide se samo lančići, sam pronašla na starim fotografijama djeda i pradjeda, zadjenute za prsluk, uz ostale rekvizite; cigaru i polucilindar. Eto, baš me razveselilo.

    Satovi će na popravak, ostaju kod mene.

    Forum je inače jako zanimljiv, ponešto sam i naučila.

    Lijepi pozdrav!
    fotopetar likes this.

  9. #609
    Novi član
    Član od
    6.6.2016.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Puno hvala na pomoci koju ste mi dali i pravcu u kojem da idem da bih pokusao da prodam sat.Dva dana pokusavam vec da na sajtu Svet Satova udjem u oglase za prodaju ali mi to ne uspeva,nigde ne mogu da nadjem ulaz.Molim sve clanove i ljubitelje satova da mi pomognu da prevazidjem ovaj problem.Unapred sam vam zahvalan.

  10. #610
    Stariji član Avatar korisnika Elvedin
    Član od
    1.11.2015.
    Lokacija
    Novi Pazar
    Poruke
    1.699
    Lajkovi
    11976
    Reputacioni uticaj
    25

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Koristis li telefon ili kompjuter? Ja za dugo sa telefona nisam mogao uci u oglase za prodaju polovnih satova. Ako je telefon u pitanju mozda ti mogu pomoci, mozda.
    Ne treba goreti u zelji, s'vremenom sve ce doci...

Slične teme

  1. Pomoć kod identifikacije džepnih satova
    By Volkec in forum Džepni satovi
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 11.12.2019., 7:27
  2. Internet stranice za pomoć oko džepnih satova
    By fotopetar in forum Džepni satovi
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 21.2.2012., 7:52
  3. Internet stranice za pomoć oko vojnih satova
    By fotopetar in forum Pilotski satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 21.2.2012., 7:46
  4. Pomoć oko identifikacije džepnih satova
    By dkrajina in forum Džepni satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 20.2.2012., 11:08
  5. Slanje starih satova (ili bilo čega) u inostranstvo ?
    By esdy_11192 in forum Opšti forum
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 2.3.2010., 0:25

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •