Strana 58 od 77 PrvaPrva ... 84854555657585960616268 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 571 do 580 od ukupno 769
Like Tree504Likes

tema: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

  1. #571
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom

    Citat Ilic Vladimir kaže: Pregled poruke
    Momci upravo sam saznao za ovaj forum i hvala bogu sto postojite,ako sam promasio topic neka mi ne zameri neko nov sam..Naime interesuje me koliko vredi ovaj sat,danas mi je covek jedan nudio 1000eura za njega ali mi trazi papire od sata a papire nikakve nemam..evo slike pa vas molim da mi odgovorite..Prilog 124072
    Na žalost ovaj sat ne vrijedi ni 10 €,možda ako vidim još slika poveća se cijena za koji euro ali sumnjam. Jeftina kopijetina željezničarskih satova koja može bit na navijanje ili baterije podjednako malo vrijedi.Tek ako je neka Eta unutra vrijedi kojih par desetaka €. Željezničarski sat od 1000€ ja imam i ne znam dal na forumu itko više ima jedan u toj klasi, a to je moj Hamilton 950 kalibra željezničarski sat Canadskih željeznica.
    Oprostite svi što me nema baš na forumu, okupirao sam se skupljanjem slika iz II rata pa sam malo zapostavio forum,napravio sam takvu arhivu da se ima o čemu pričat preko 50 tisuća slika.Al zato arhiva o satovima ima preko 100 tisuća slika.
    Tu sam i uvijek sam na usluzi svima.

    Citat bucinaca kaže: Pregled poruke
    Molio bih vas,da mi neko da procenu ovog dzepnog sata iz 1900. god.Proizveo ga je Borel Fils & CiE.Sat je sav od 14 k zlata a prednja i zadnja strana presvucene poludragim kamenom kobalta.Sat je debljine 5mm,sirine 50x50.Proizvodjac je iz Neuchatel Svajcarska.Na unutrasnjosti jednog od tri poklopca je broj N 394683,na jednom poklopcu jos pise Anere Levees Visibles Spiral Brequet 16 rubis.Sat je potpuno ispravan,normalno radi,jedino sto na prednjem delu poklopca ima ostecenje kobaltaPrilog 123852Prilog 123853Prilog 123854Prilog 123855Prilog 123854Prilog 123855
    Ovaj sat je doista prekrasan, sat za čuvanje il nekog kolekcionara da mu bude vrh kolekcije.
    Mogu reći da ste sami odgovorili na svoj upit koliko sat vrijedi,najbolji odgovor je pronaći iste satove u ponudi i realno se po tome procijeniti. Ovo nije sat koji se svaki dan vidi pa već ima neku tržišnu cijenu ovo je raritet i kao takav mora imati tretman.
    Treba ga prodati jedino ako je to neophodno il ako za njega stigne ponuda vrijedna pažnje.Al najveći pogodak bio bi sačuvati ga jer njegova realna vrijednost samo bude rasla jer ovo je ultra rijedak kolekcionarski primjerak.
    Nadam se da ste zadovoljni odgovorom. Čuvajte ovo čudo ja uživo ni blizu sličan sat nisam vidio a vidio sam ih mnogo i imam veliku kolekciju.
    Poslednja ispravka: RUS (17.6.2016. u 6:06)
    VLADAN P, Neša and MMario like this.

  2. #572
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom

    Citat prof kaže: Pregled poruke
    Trebala bi mi pomoc oko ovog sata. Zanima me njegova starost, i trenutna vrednost. Sat je u ispravnom stanju. Unapred zahvalan.
    Prilog 123968Prilog 123969Prilog 123970
    Sat je star nekih 50-ak godina i po mom vrijedi nekih 30-ak €.Preporuka sat spremiti jer je vrijednije imati ga nego ga trenutno prodati ako je obiteljski ako nije nadam se da ga niste previše platili.

    Citat samel kaže: Pregled poruke
    Prilog 123750 dali zna neko vrednost ovog sata
    Na ovom satu ne vidim ništa nit zndem ništa o satu što bi mi pomoglo da ga procijenim.
    Kao prvo otvorite sat da vidimo mehanizam (tako budemo znali i koliko je otprilike star sat) Zatim recite nam ide li sat i od čega je kućište ima li negdje kakvih oznaka ili natpisa.
    Poslednja ispravka: RUS (17.6.2016. u 6:06)

  3. #573
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Citat fotopetar kaže: Pregled poruke
    Oprostite svi što me nema baš na forumu, okupirao sam se skupljanjem slika iz II rata pa sam malo zapostavio forum,napravio sam takvu arhivu da se ima o čemu pričat preko 50 tisuća slika.Al zato arhiva o satovima ima preko 100 tisuća slika.
    Tu sam i uvijek sam na usluzi svima.
    Fotopetre,jedno pitanje iz čiste radoznalosti. Kada kažeš da imaš preko 100 000 fotki satova da li su to skenirane fotke iz knjiga , kao npr knjige o satovima iz WW2?
    fotopetar likes this.

  4. #574
    Novi član
    Član od
    16.6.2016.
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Illinois watch case co

    Citat skydrummer kaže: Pregled poruke
    Vladimire dobro dosao na forum.
    Za bilo kakav komentar ili procenu sata potrebno je postaviti drasticno kvalitetnije fotografije prednje i zadnje strane sata kao i mehanizma.
    Inace, ne pamtim kada je nekome na forumu dzepni sat procenjen na hiljadu evra. Retki su takvi satovi.
    Hvala druze.Evo okacicu jos nekoliko slika od svih tih satova koje imam pa ako mozete procenite mi.Ne znam da ih otvorim da bi slikao mehanizam

  5. #575
    Stariji član Avatar korisnika nokru
    Član od
    7.7.2014.
    Poruke
    734
    Lajkovi
    3196
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Ovo sa ove slike vrijedi 10 e
    fotopetar likes this.

  6. #576
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Citat skydrummer kaže: Pregled poruke
    Fotopetre,jedno pitanje iz čiste radoznalosti. Kada kažeš da imaš preko 100 000 fotki satova da li su to skenirane fotke iz knjiga , kao npr knjige o satovima iz WW2?
    Ono što imam u arhivo o džepnim i vojnim satovima svaki ljubitelj te tematike trebao bi doći vidjet.
    Doista tu je nekoliko skeniranih knjiga al ono najboljeg je višegodišnje praćenje raznih aukcija najviše e-baya i skidanje slika s aukcija i spremanje u foldere (po tematici gdje spada sat u koju klasu i koju zemlju).
    Ako itko poželi to vidjet nek navrati,slati to ne mogu jer je toga mnogo (a i mnogo godina skupljanja slika) iako pravi satoljubci neke teme poput vojnih satova il džepnih budu dobili (da dobro ste čuli al će to morat i zaslužit jer od materijala koji imam može se napisat u pola godine cijela hrpa knjiga o satovima-samo da vidite koliko sam proučio američke i vojne satove nekima bi bilo zlo jer vjerujem da neke slike i podatke imam ja i malo tko više)
    Baron, VLADAN P, Neša and 6 others like this.

  7. #577
    Novi član
    Član od
    27.6.2016.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    2
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Dzepni sat Patek Philippe

    Pozdrav,
    Da li neko može da mi pomogne oko procene sata Patek Philipp, ref. 600/2.
    Kupljen u Karaasu, Venecuela, preko firme Serpico y laino. Sat je od 18-to karatnog zlata, sa orginalnom kutijo u odličnom stanju.
    Hvala.
    Priložene slike Priložene slike Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-24030-330495be7c107d225724d96beb10db7d.jpg   Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-24031-30d05a567b66009c19b25ace5f10445d.jpg  
    fotopetar and nokru like this.

  8. #578
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Dzepni sat Patek Philippe

    Citat Alex 015 kaže: Pregled poruke
    Pozdrav,
    Da li neko može da mi pomogne oko procene sata Patek Philipp, ref. 600/2.
    Kupljen u Karaasu, Venecuela, preko firme Serpico y laino. Sat je od 18-to karatnog zlata, sa orginalnom kutijo u odličnom stanju.
    Hvala.
    Ne znam što reći osim prekrasan sat koji ide za 3-4 tisuće € minimalno.Kutija i papiri dižu mu još cijenu.
    Baron likes this.

  9. #579
    Novi član
    Član od
    30.6.2016.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Dzepni sat Patek Philippe

    Da li neko može da mi pomogne oko procene sata.
    18KTY.G. PLATED UNISEX ST DUPONT WATCH
    LAQUE DE CHINE QUARTZ MOVEMENT ORIGINAL BAND AND
    Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-dupont.jpg BUCKLE SHOW WEAR ON BAND BROWN CROC CASE 25MM WIDE X 32MM LONG

  10. #580
    Stariji član Avatar korisnika nokru
    Član od
    7.7.2014.
    Poruke
    734
    Lajkovi
    3196
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Dzepni sat Patek Philippe

    Alex 015, ako ne prdstavlja velik problem, volio bih vidjeti fotku patkovog stroja.
    fotopetar likes this.

Slične teme

  1. Pomoć kod identifikacije džepnih satova
    By Volkec in forum Džepni satovi
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 11.12.2019., 7:27
  2. Internet stranice za pomoć oko džepnih satova
    By fotopetar in forum Džepni satovi
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 21.2.2012., 7:52
  3. Internet stranice za pomoć oko vojnih satova
    By fotopetar in forum Pilotski satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 21.2.2012., 7:46
  4. Pomoć oko identifikacije džepnih satova
    By dkrajina in forum Džepni satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 20.2.2012., 11:08
  5. Slanje starih satova (ili bilo čega) u inostranstvo ?
    By esdy_11192 in forum Opšti forum
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 2.3.2010., 0:25

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •