Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 22
Like Tree2Likes

tema: Info o satu marke REMONTOIR ANCRE DE PRECISION

  1. #11
    Član Avatar korisnika Mister No
    Član od
    3.6.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    344
    Lajkovi
    1376
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    28

    Određen forumom Re: Info o satu marke REMONTOIR ANCRE DE PRECISION

    Imam vrlo sličan Longines sat. Cifarnik je identičan a sa zadnje strane je ugravirana lokomotiva ćire, kao i ćirilična slova ASŽ. Takodje sam video i maltene identičnu omegu, tako da je najverovatnije reč o porudžbini Srbije za potrebe svojih železničkih službenika! Inače Longines koji ja imam nije srebrni, pa mislim da nije ni ovaj. A što se tiče vrednosti ona je mala.

  2. #12
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Info o satu marke REMONTOIR ANCRE DE PRECISION

    Citat Mister No kaže: Pregled poruke
    Imam vrlo sličan Longines sat. Cifarnik je identičan a sa zadnje strane je ugravirana lokomotiva ćire, kao i ćirilična slova ASŽ. Takodje sam video i maltene identičnu omegu, tako da je najverovatnije reč o porudžbini Srbije za potrebe svojih železničkih službenika! Inače Longines koji ja imam nije srebrni, pa mislim da nije ni ovaj. A što se tiče vrednosti ona je mala.
    Longines, Omega, Zenith, Ball Watc su satovi koji su zbog svoje preciznosti, tačnosti bili časovnici mašinovođa svuda u svetu.
    Iz toga razloga nisu svi satovi na ceni, ovi brendovi su pravili dosta jeftinije, a opet savršene modele satova za potrebe službenika železnice.


    No, postavi koju sliku sata ako nađeš malo vremena.

  3. #13
    Banned
    Član od
    1.3.2011.
    Poruke
    210
    Lajkovi
    86
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Info o satu marke REMONTOIR ANCRE DE PRECISION

    Evo nešto smo saznali,

    izgleda da je brojčanik isti kao i na satu sa slike Longines. Iako ovdje nije riječ o Longinesu, nego o Pallasu, brojčanik je identičan.

    Čini mi se i cijelo kućište.


    Nemam sad fotić, inače stavit ću još sliku pozadine sa lokomotivom. Ne mogu dobro razaznati slova, pošto su tako ugravirana da idu jedno iznad drugoga.

    Ono što sigurno razaznajem su slovo A i C, čini mi se da je Ž napisano kao X sa malom krunom.

    Zanimljivo.

  4. #14
    Banned
    Član od
    1.3.2011.
    Poruke
    210
    Lajkovi
    86
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Info o satu marke REMONTOIR ANCRE DE PRECISION

    Info o satu marke REMONTOIR ANCRE DE  PRECISION-dsc00061-%5B1600x1200%5D.jpg

    slika pozadine

  5. #15
    Član Avatar korisnika Mister No
    Član od
    3.6.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    344
    Lajkovi
    1376
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    28

    Određen forumom Re: Info o satu marke REMONTOIR ANCRE DE PRECISION

    Evo nekoliko fotki Longines-a:
    Info o satu marke REMONTOIR ANCRE DE  PRECISION-asz.jpgInfo o satu marke REMONTOIR ANCRE DE  PRECISION-longines-2.jpgInfo o satu marke REMONTOIR ANCRE DE  PRECISION-sdc10684.jpgInfo o satu marke REMONTOIR ANCRE DE  PRECISION-sdc10685.jpgInfo o satu marke REMONTOIR ANCRE DE  PRECISION-sdc10683.jpg
    Nadam se da se jasno vidi gravura na zadnjem poklopcu, koja je, identična kao kod Pallas-a. Cifarnik je identičan, kod mog sata doduše poprilično oštećen, s tim što na mom satu ne stoji sviss made. Kazaljke su slične, razlika je u sekundari i malo u obliku minutne kazaljke. Sa unutrašnje strane poklopca je Longines logo, peščanik sa krilima. I na kraju na mehanizmu je natpis longines. Razlika je takodje i u tome što Longines ima desno od krunice "zub" kojim se krunica zaključava da bi se podešavalo vreme.
    U svakom slučaju, lepi satovi koji govore, na neki način, o snazi države u to vreme, koja je imala osećaj šta znači ŽELEZNICA, i čija je železnica u to vreme napredovala! U tom smislu ovi satovi, bez obzira ko ih je proizvodio, imaju veliku vrednost. Sa druge strane, činjenica da je ovakve satove, satove namenjene Srpskoj železnici, proizvodilo više kuća umanjilo je njihovu materijalnu vrednost.
    Inače moj sat ima za mene neprocenjivu vrednost jer sam ga dobio u nasledstvo od pokojnog dede, koji ga je, davnih dana osvojio na kartanju u kafani!
    UlysseNardin and BedMadaFaker like this.

  6. #16
    Banned
    Član od
    1.3.2011.
    Poruke
    210
    Lajkovi
    86
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Info o satu marke REMONTOIR ANCRE DE PRECISION

    Citat Mister No kaže: Pregled poruke
    U svakom slučaju, lepi satovi koji govore, na neki način, o snazi države u to vreme, koja je imala osećaj šta znači ŽELEZNICA, i čija je železnica u to vreme napredovala! U tom smislu ovi satovi, bez obzira ko ih je proizvodio, imaju veliku vrednost. Sa druge strane, činjenica da je ovakve satove, satove namenjene Srpskoj železnici, proizvodilo više kuća umanjilo je njihovu materijalnu vrednost.
    Inače moj sat ima za mene neprocenjivu vrednost jer sam ga dobio u nasledstvo od pokojnog dede, koji ga je, davnih dana osvojio na kartanju u kafani!
    e moj prijane, danas je sve naopako. Da, ti satovi svjedoče da je tadašnje vrijeme bilo jednostavno drugačije.

    Ja sam ovaj sat dobio u neko nasljedstvo, ali ne porodično, pripadao je nekome iz bliže ili dalje obitelji, dalji tetak, ili slično. Zaboravio sam. Planirao sam ga prodati, ionako sam kao hrčak, skupljam starudiju.
    Doduše,
    teško se odvajam od starudije,
    jer imam nekog kolekcionarskog duha, volim tu i tamo nešto nekome pokazati i reći : "Vidiš, ovo je iz ko zna koje godine. Vidi šta je zanimljivo!"

    Eto, ta rečenica objašnjava sve
    Poslednja ispravka: HADzI DALIBOR (2.3.2011. u 19:25)

  7. #17
    Banned
    Član od
    1.3.2011.
    Poruke
    210
    Lajkovi
    86
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Info o satu marke REMONTOIR ANCRE DE PRECISION

    hadzi ne diraj mi p.materinu

  8. #18
    Novi član
    Član od
    10.11.2009.
    Poruke
    10
    Lajkovi
    21
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Info o satu marke REMONTOIR ANCRE DE PRECISION

    Jedna ispravka nije ASZ vec SDZ- SRPSKA DRZAVNA ZELJEZNICA

  9. #19
    Novi član
    Član od
    9.10.2011.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Info o satu marke REMONTOIR ANCRE DE PRECISION

    Moj sat je..Hmm...Posvecen Turskoj zeleznici
    pise T.C.D. Demiryolu 17 jewles swiss madeali u unutrasnjosti nalaze se medalje zapravo 10 medalja...
    Mogu li da saznam dali je vredan? isto je Ancre de Precesion 17 rubis.....

  10. #20
    Novi član
    Član od
    26.12.2011.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Info o satu marke REMONTOIR ANCRE DE PRECISION

    Pozdrav,

    Naletio sam na ovaj forum zahvaljujući google-u jer vidim da imamo slične dileme.
    I mene zanima više informacija o džepnom satu marke Pallas samo što ja za svoj znam godinu.
    Prema natpisu sa poklopca mehanizma zaključujem da je sat izrađen za prigodu svjetskog sajma u Liege-u 1905 i to je otprilike sve
    Evo nekoliko slika sata (nije u najboljem stanju, tek sam ga dobio):
    Info o satu marke REMONTOIR ANCRE DE  PRECISION-photo-2.jpgInfo o satu marke REMONTOIR ANCRE DE  PRECISION-photo-3.jpgInfo o satu marke REMONTOIR ANCRE DE  PRECISION-photo.jpg

Slične teme

  1. Remontoir - procena vrednosti
    By Laslo51 in forum Džepni satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 19.2.2012., 15:16
  2. Remontoir sat ?
    By Laslo51 in forum Džepni satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 19.2.2012., 9:45
  3. Nautica A43501G - potrebne informacije
    By dusko in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 16.1.2009., 18:51
  4. Citizen i Orient satovi - potrebne informacije
    By magic23 in forum Japanski satovi
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 15.11.2008., 19:54

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •