Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
Like Tree8Likes
  • 3 Post By neo
  • 2 Post By Zagor
  • 1 Post By fotopetar
  • 2 Post By fotopetar

tema: Dzepni sat - Potrebna pomoc oko starog sata

  1. #1
    neo
    neo je offline
    Novi član
    Član od
    31.7.2012.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Dzepni sat - Potrebna pomoc oko starog sata

    Pozdrav svima !

    Moram prvo pohvaliti forum koji ima toliko informacija da cak i neko ko nikad nije bio preterano zainteresovan za satove ( poput mene recimo) , pocne cesto navracati i citati topike. Vec duze vreme tragam za mestom gde mogu potraziti pomoc oko jednog sata. Rec je o malo vecem dzepnom satu , koji je dobio moj deda od nekog francuskog grofa ( makar su mi tako pricali ) , koji dugi niz godina stoji upakovan u jednu maramicu i trune po kuci.. Sat je fenomenalne izrade i srce me boli sto nije odrzavan kako valja , jer je nahvatao mnogo patine. Moj otac je pre 10 godina odneo kod prijatelja ( dijabole ) casovnicara kako bi ga on ocistio i namestio skazaljkicu koja je otpala. Taj isti casovnicar je tu originalnu kazaljku bacio i umesto nje udenuo SPAJALICU ! a sat mu je pritom i ispao.
    Kako god bilo , greska se ne moze ( ili moze ispraviti ? ) sto se tice kazaljke... dok za keramickom poglogom mogu samo da placem... Mene konkretno interesuje da li neko zna , ko bi mogao biti proizvodjac, ili gde je sat napravljen jer mislim da ako mi neko ovde ne pomogne onda mi stvarno nema pomoci.. na satu nema nikakvih natpisa, cak ni na mehanizmu, sto me dovodi do zakljucka, a uzmemo poreklo iz price, da je sat namenski rucno pravljen.. jednino sto ma ugravirano je 38799 sto mene dovodi do zakljucka da je godina proizvodnje 3.8.1799 ... jer da je broj modela ili serijski broj, imao bi i proizvodjaca.

    Takodje bih voleo da znam gde bi mogo da ga odnesem na servis, sta dalje raditi, i naravno da li to vredi uopste..

    Svaka pomoc je i vise nego dobro dosla...

    Hvala unapred
    Dzepni sat - Potrebna pomoc oko starog sata-img_0936.jpgDzepni sat - Potrebna pomoc oko starog sata-img_0978.jpgDzepni sat - Potrebna pomoc oko starog sata-img_0982.jpg
    esdy_11192, Varga and fotopetar like this.

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika Zagor
    Član od
    9.2.2012.
    Lokacija
    Markovac
    Poruke
    6.988
    Lajkovi
    58291
    Reputacioni uticaj
    217

    Određen forumom re: Dzepni sat - Potrebna pomoc oko starog sata

    Neo dobrodosao na forum ili medju ljude koji boluju od SATITISA.Sat je prelep i stvarno je steta nedovesti ga u red.Sto se tice informacija o samom satu tu ce ti verovatno pomoci Fotopetar.Imaj malo strpljenja.
    fotopetar and Serb like this.

  3. #3
    neo
    neo je offline
    Novi član
    Član od
    31.7.2012.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Dzepni sat - Potrebna pomoc oko starog sata

    Hvala na dobrodoslici i izvinjavam se sto sam moju topic smestio u pogresnu kategoriju.
    Razmisljao sam se dal u dzepne satove ili u stare ( posto realno sat spada u obe teme )
    Naravno da imam strpljenja, nije sablja za vrat...
    Nadam se da cu naci nacina da ga dovedem u red.

    Pozdrav

  4. #4
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Dzepni sat - Potrebna pomoc oko starog sata

    Dobrodošlica!
    Tek sam vidiotekst i moram da kažem imaš fenomenalan sat.Starost mu je sto godina kasnija od godine koju si naveo,vjerojatnije je da je to serijski broj sata,što se tiče imena to je doba kada su male manufakture kupovale djelove i spajale satove koji nisu većinom imali imena osim renomiranih firmi.riječ je o cilindrici s moon komplikacijama.Sat i takav vrijedi dosta a moje preporuke su s njim kod dobrog urara na servisiranje i vraćanje autentičnosti,čišćenje.Tada ga dobro pofotkaj i podijeli s nama svoju radost.Slobodno još koji put poslikaj sat da ga još bolje vidimo čak ovako poslikanom teško je vidjet i da ima oštećenja.
    Urara za preporuku će ti reći kolege koju su ti bliže,a što se tiče vrijednosti sata nemoj da ti padne na pamet prodavati ga,uredi ga vrijedit će ti minimum 400-500€,ovakav vrijedi manje (ne znam koja su sve oštećenja,ide li itd.)ali ipak vrijedi.Uredi ga i čuvaj.
    Lp!
    Varga likes this.

  5. #5
    Novi član
    Član od
    15.8.2013.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Dzepni sat - Potrebna pomoc oko starog sata

    Imam ja jedno pitanje,takoder imam sat i ne razumijem se toliko o njima. Imam stari sat marke Roskopf,znam da je to americka marka i pocela proizvodit od 1800 i neke godine. Unaprijed hvala na pomoci
    Priložene slike Priložene slike Dzepni sat - Potrebna pomoc oko starog sata-img_20130815_170438.jpg   Dzepni sat - Potrebna pomoc oko starog sata-img_20130815_170509.jpg   Dzepni sat - Potrebna pomoc oko starog sata-img_20130815_170449.jpg   Dzepni sat - Potrebna pomoc oko starog sata-img_20130815_170525.jpg  

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Dzepni sat - Potrebna pomoc oko starog sata

    Roskopf je švicarski brend,tvoj sat je u lošem stanju al uz nove kazaljke i servis bio bi top.Kućište je vjerujem srebrno-treba pogledat ima li žigova il oznaka na unutarnjem dijelu poklopca.Sat je to za ono vrijeme jeftiniji,vidi se to po mehanizmu,iako ostatak sata super izgleda!

Slične teme

  1. Popravka starog Orient sata - nemoguca misija !?
    By Bansek in forum Japanski satovi
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 15.7.2014., 11:03
  2. Potrebna pomoc
    By Zoran_bg in forum Pomoć pri kupovini satova
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 20.5.2012., 1:13
  3. Potrebna pomoc u izboru sata. Festina, Jacques Lemanes ili nesto trece?
    By nikolica bez prikolice in forum Pomoć pri kupovini satova
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 24.2.2012., 3:02
  4. Potrebna pomoc pri odabiru sata do 140e
    By todor in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 25.5.2011., 1:29
  5. HELP!!! Potrebna pomoc oko kupovine sata oko 200e.
    By nennad in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 1.11.2010., 18:00

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •