Strana 11 od 11 PrvaPrva ... 7891011
Prikaz rezultata 101 do 106 od ukupno 106
Like Tree65Likes

tema: Hautlence HL2.0 sat

  1. #101
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Hautlence HL2.0 sat

    Hadzi meni je pao na pamet TAG HEUER jer kad sam preso ulicu vedeo sam njega za otprilike 5500 takodje sa seikovim mehanizmom.ja doduse slabo pamtim sve oznake i ne volim da guglam ali oba su bili seiko mehanicki hronografi zavrsna obrada tu negde ja bi reko da je seiko za nijansu bolje odradjen seiko 2000 tag 5500-5800 nisam siguran.cene su maloprodajne u centru grada.verovatno tu i distributer ima udela nemam pojma sta da mislim.

  2. #102
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Hautlence HL2.0 sat

    ...jagose , Hadži ne uzima cenu kao prioritet, šta više, mislim da mu ni ne pada napamet, al` ajd. Još jedno pitanje ... koliko li je redovan servis za tog TAG-a, a koliko za Seiko sa istim mehanizmom ? Volim satove, ali ne bih baš da vadim bubreg na berzu, zarad par slova švajcarskog imena na ciferu...

  3. #103
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Hautlence HL2.0 sat

    Cijena nije bila "numero uno"(ali jeste "duo") nego to što je mehanizam u Longines-u pravljen samo za njih.

  4. #104
    CMW
    CMW je offline
    Mlađi član Avatar korisnika CMW
    Član od
    7.5.2012.
    Lokacija
    Rose Bay, NSW, AU / Beograd, RS
    Poruke
    85
    Lajkovi
    306
    Reputacioni uticaj
    33

    Određen forumom Re: Hautlence HL2.0 sat

    Citat HADzI DALIBOR kaže: Pregled poruke
    Satovi na linku koji si postavio su prelijepi,tj.,prelijepo sređeni i uređeni!
    Međutim,postoje 2 problema!
    1.Gdje da nađem rezervne dijelove za ove mehanizme?
    2.Satovi su previše mali(~35mm)!
    Dobro veče!

    1. Ne vidim problem uopšte, postoje barem par tuceta kompanija koje mogu da isporuče praktično sve rezervne delove, kažem praktično jer se može desiti da ne bude sve baš na jednom mestu.

    2. Što se tiče veličine časovnika to je stvar trenutne mode i trenda i ni na koji način ne utiče na kvalitet časovnika u pitanju.

    Većina časovničara danas nema predstavu o količini rezervnih delova koju su Švajcarci svojevremeno napravili i prodali raznim "Material Houses". Toga ima toliko puno da ih ne treba više ni praviti s obzirom da se broj mehanizama drastično smanjio tokom prošlih godina.

    Ostaje činjenica da je sva ta furnitura rasuta po belome svetu i ako nekome treba tada treba znati kod koga šta iskati.

    Naprimer, odgovorno mogu reći da Rory DeMesey može da Vam isporuči rezervne delove za VC ili PP koji ni PP office u USA ne može. Nemojte ga uopšte pitati za cenu ako hoćete da dobijete delove ali možete biti sigurni da će te ih i dobiti od njega.

    Naravno ima više mesta gde se čovek obratiti i sve dobiti, naročito za Omega, IWC i slične brand-ove, čak i ovde po Evropi.

    CMW

  5. #105
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom

    @CMW
    Ma naravno da veličina ne utiče na kvalitet ali sat od 35mm meni dođe kao da nosim običnu narukvicu! Npr. Nomos ima modele te veličine i bilo ih je par polovnih,a prilično pristupačnih,u domaćim oglasima i kupio bih jedan odmah samo da su malo veći(imaju i veće modele ali treba malo više parica za njih)!

    Rezervni dijelovi? Gdje i ko ih ima? Znaš li kakve linkove,mail ili nešto slično? Meni ne trebaju ali ima članova sa vintage satovima kojima bi takva informacija dobro došla!
    tolarbo and backarelli like this.

  6. #106
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom

    Ima još jedna činjenica:ni privatni prodavci dijelova nisu baš jeftini!
    Primjer je Ofrei:gomila dijelova Omege koji cijenom ne zaostaju za fabričkim! Možeš sastaviti komplet Omegu od dijelova kupljenih kod njega ali za duplo veću cijenu nego što bi koštao nov sat!
    A tu je i problem što mi niko ne garantuje originalnost tih dijelova i još kupujem preko neta na "neviđeno"!
    Moj zaključak: "gule" nas svi koji to mogu ali je sušta istina da se nemamo pravo žaliti na to! Satovi su čista luksuzna roba i uopšte nam nisu potrebni za normalan život!
    Da citiram šefa IWC-a:"Naši proizvodi nisu nikom potrebni ali svi ih žele imati!"
    vladas and VLADAN P like this.

Strana 11 od 11 PrvaPrva ... 7891011

Slične teme

  1. Hautlence predstavio HLq02 model sata
    By dragon in forum Opšti forum
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 6.9.2009., 12:24

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •