Strana 7 od 11 PrvaPrva ... 34567891011 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 70 od ukupno 106
Like Tree65Likes

tema: Hautlence HL2.0 sat

  1. #61
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Hautlence HL2.0 sat

    @backarelli
    Mislim tačno ono što sam napisao!
    GS i Credor su jedine linije Seika koje se mogu porediti sa high end Švicarcima!
    Seikove jeftine mehanizme(i kvarcne i mehaničke) možeš nabaviti bilo gdje ali isto tako možeš nabaviti i Švicarce te klase!
    Međutim,kada su u pitanju GS i Credor,priča je potpuno drugačija.
    Napisao si:
    Pa normalno je da će servisiranja i delova satova iz najviše klase , biti uslovljena slanjem u "kuću".
    , e onda je,jelte, takođe normalno da to radi npr. i Rolex!
    Ne možeš porediti Seikove satove klase "Seiko5" sa 7S26 koji se prave "na kilo" po Kini,Maleziji,Hong Kongu sa npr. Omegom PO i 8500 mehanizmom u njoj!

    I mene zanima ko želi da kupi Seiko!!!
    Poslednja ispravka: HADzI DALIBOR (14.7.2012. u 20:26)

  2. #62
    Banned
    Član od
    26.8.2010.
    Poruke
    239
    Lajkovi
    459
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Hautlence HL2.0 sat

    Mislim da je dobro sto se Seiko prodaje i bilo bi dobro da ih kupi neka ozbiljna svajcarska kuca i valjda ce posle toga praviti zanimljivije i bolje satove. Pa oni sada prave bukvalno smesne satove,a pogledajte sta su pravili 70-ih godina sve te 6139 i 6138 hronografe a sta prave satove za decu koji se prave svuda osim u Japanu,ljudi oni imaju jedan jedini mehanicki hronograf u svojoj novoj kolekciji koji na sve lici osim na sat...

  3. #63
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Hautlence HL2.0 sat

    @sindjel5
    Seiko ima toliko mehanizama da nam treba dan da ih sve nabrojimo!
    8R28, 6S37,6S28, SDrive5/9R86 - hronografi za početak!
    Poslednja ispravka: Vladan Stevanovic (15.7.2012. u 23:18)
    VLADAN P likes this.

  4. #64
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Hautlence HL2.0 sat

    @sindjel5Seiko ima JAKO puno kronograf modela i sigurno bi ti se bar jedan svidio.

    U vezi Seika:
    Ne zelim vjerovati da bi si Seiko dopustio da se odreknu satova, mislim da bi to bilo ipak previse. Japanci su ponosni, ne vjerujem da bi se odrekli tako lako svega sto su postigli. Nadam se da se radi o nesporazumu.

    PS. 2010 sam citao o nekakvoj buducoj konsolidaciji zbog ustede troskova, ali shvatio sam to kao buduce ujedinjenje unutar tvrtke, a ne prodaja.
    Poslednja ispravka: jole777 (14.7.2012. u 22:05)

  5. #65
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Hautlence HL2.0 sat

    @ sindjel neozbiljno je tako govoriti o brendu kakav je seiko, mozemo da imamo razlicite afinitete prema odredjenim brendovima, ali niko ne moze da kaze da je seiko los brend, kao sto tek niko ne moze da kaze za rolex, bez obzira da li ih mi volimo ili ne. A sto kaze Dalibor mehanizme bi mogli da nabrajamo 3 dana.

  6. #66
    CMW
    CMW je offline
    Mlađi član Avatar korisnika CMW
    Član od
    7.5.2012.
    Lokacija
    Rose Bay, NSW, AU / Beograd, RS
    Poruke
    85
    Lajkovi
    306
    Reputacioni uticaj
    33

    Određen forumom Re: Hautlence HL2.0 sat

    Citat HADzI DALIBOR kaže: Pregled poruke

    I mene zanima ko želi da kupi Seiko!!!
    Dobro veče!

    Ima nas puno koji bismo želeli da znamo isto. Zvaničnih informacija o tome nema.

    Jedna od špekulacija o mogućem kupcu se tiče Breitling-a, a potiče od enormne sličnosti B01 sa SEIKO. Nije uopšte isključeno da im je SEIKO prodao neki svoj dizajn mehanizma jer sličnosti zbilja postoje a da ne pominjemo njihovu prethodnu saradnju.

    Kako rekoh ranije u pitanju je (nezvanična informacija) konzorcijum švajcarskih proizvođača ali niko ne govori o tome koji su to.

    CMW

  7. #67
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Hautlence HL2.0 sat

    da li je tacno da novi tag heuer nosi seiko automatic chronograph.

  8. #68
    CMW
    CMW je offline
    Mlađi član Avatar korisnika CMW
    Član od
    7.5.2012.
    Lokacija
    Rose Bay, NSW, AU / Beograd, RS
    Poruke
    85
    Lajkovi
    306
    Reputacioni uticaj
    33

    Određen forumom Re: Hautlence HL2.0 sat

    Citat jagos kaže: Pregled poruke
    da li je tacno da novi tag heuer nosi seiko automatic chronograph.
    Informacija je tačna, ukoliko govorimo o cal. 1887, to je SEIKO mehanizam sa malo dorade.

    CMW

  9. #69
    Mlađi član Avatar korisnika SEIKO
    Član od
    11.2.2012.
    Lokacija
    Niksic, Crna Gora
    Poruke
    74
    Lajkovi
    167
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Hautlence HL2.0 sat

    Pozdrav, da se prikljucim interesantnoj temi,
    Za mene lično Seiko je najbolji brend satova na svijetu. Proizvodi sat za svakog kupca. Seiko nudi sat u rangu od 100tinak evra, koji je dobar i koji će bolje služiti nego neki Švajcarski od iste količine novca. A isto tako Seiko nudi sat ( kao sto je i naglašeno, Grand serija i Credor serija) po cijeni i kvalitetu u rangu Rolexa, Omege, ili čak Pateka! Priznajte samo, nema mnogo ljudi ( šaka jada je to ) koji bi se žalili na Seikov kvalitet, ali na ostale brendove čujemo svakojake žalbe...
    Seiko je promijenio svijet satova, on je prvi osmislio kvarcni sat i tako zadao težak udarac švajcarcima 70tih godina do te mjere da su se čak i neke firme ugasile ( kao cortebert, marvin i slično), nisu mogli da opstaju pored kvarcnih satova koji su tada bili skupi, ali bolji i precizniji od mehanickih, i što je najvažnije jeftiniji za održavanje ( koje se svodi uglavnom na zamjenu baterije), takodje je Seikio prvi napravio kvarcni hronograf, TV sat, sat na kinetički pogon i Bog zna šta sve još,...
    Jedina mana Seiku ( ako se i to može računat kao mana ) je što nema na sebi ono čuveno među svijetom koji ne zna šta je sat-SWISS MADE.
    Moje je mišljenje da se taj naziv -swiss made, skupo plaća, smatram da su švajcarci ( ne svaki brend naravno) skuplji nego što inače vrijedi, evo primjer koliko je ime skupo, stari đepni i ručni rolex satovi ( prije 50 i više godina) su koristili cortebert mašine, što za ovaj podatak možete provjeriti na netu, a ironija je da danas cortebert star 50 godina možete naći za nekih 50-100 eur a rolex sa tom mašinom košta preko 1000 eur, ove sedmice mi je moj drugar sajdjija pokazao te mašine iz starog rolexa i corteberta, pa ja sam se šokirao kad sam to vidio,...
    Danas su satovi nisko pali, posebno švajcarci, milije mi je kupiti stari švajcarac nego novi, danas je u sve živo ETA, svi zavise od swatch-a i ne znam ni ja koga sve, zgadi mi se to čitat danas poslije lijepe istorije nekih satova kao što su Omega, Tissot i tome slično, a danas se nema šta ni napisat, eto to da su počeli čak i u Kini. Ne smeta meni što se to pravi u Kini, ali mi smeta što onda ne spuštaju cijenu sta pošto ga u kini jeftinije naprave, no ga prodaju po istoj cijeni kao da su ga u švajcarskoj pravili,...
    kad se sve živo uzme u obzir što smo komentarisali, najbolji i najkorektniji su Japanci, čak i da neko odnese u Japan Grand Seiko ili Credor, ne vjerujem da če opravku naplatiti papreno kao ovaj Patek čija opravka košta, figurativno rečeno, koliko i cijeli sat! Ne vjerujem da bi Japanac iznevjerio svoje mušterije ni u kakvom pogledu,
    Hvala
    jagos, backarelli and Serb like this.

  10. #70
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Hautlence HL2.0 sat

    Citat jole777 kaže: Pregled poruke
    U vezi Seika:
    Ne zelim vjerovati da bi si Seiko dopustio da se odreknu satova, mislim da bi to bilo ipak previse. Japanci su ponosni, ne vjerujem da bi se odrekli tako lako svega sto su postigli. Nadam se da se radi o nesporazumu.

    PS. 2010 sam citao o nekakvoj buducoj konsolidaciji zbog ustede troskova, ali shvatio sam to kao buduce ujedinjenje unutar tvrtke, a ne prodaja.
    Upravo se o tome radilo o konsolidaciji unutar Seiko grupacije, a ne o prodaji kompanije. Naime u okviru Seiko grupacije su poslovale tri firme: 1. Seiko Holdings Corporation (Seiko), 2. Seiko Instruments i 3. Seiko Epson Corporation (Epson). 2010. godine doslo je do spajanja (merdzovanja) putem akcija prve dve firme. Ni o kakvoj prodaji nije bilo reci. Inace Seiko je i dalje dobrim delom u vlasnistvu porodice osnivaca firme.

Slične teme

  1. Hautlence predstavio HLq02 model sata
    By dragon in forum Opšti forum
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 6.9.2009., 12:24

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •