Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 15
Like Tree3Likes

tema: Zodiac sat-swiss made 1882

  1. #1
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Zodiac sat-swiss made 1882

    Zastupljeni pristupačni brend kod nas koji ima veliku ponudu svojih modela ručnih, sportskih kao i ronilačkih satova.
    Primetio sam da se mnogo malo spominje Zodiac u temama,kako pristupačnih,tako i onih skupljih satova, pa uzimam
    za shodno da ponešto napišem o samom brendu ZODIAC-SWISS MADE 1882.

    PASSION. PRECISION.
    ...PERFORMANCE...

    Počnimo od njegove istorije:

    Osnovan 1882 godine od strane Ariste Calame u svojoj radionici u gradiću Le Locle, Switzerland.
    Orginalni Zodiacov naziv u početku je bio Ariste Calame kao i samo ime i prezime njegovog osnivača koji će se nakon njegovog registrovanja vratiti imenu Zodiac 1908 godine.
    Sin Ariste Calame, Louis Ariste Calame odlazi da pohađa školu časovničarstva, nakon studija 1859 god. preuzima poslovanje, od tada posao ostaje u okvirima porodice.



    Interesantno reklamiranje Zodiac satova 1933-1935-te godine.



    Oglašavali su svoje modele na plakatima i tako reklamirali svoje satove.

    Finansjiske nevolje:

    Nekada u vlasništvu Tag Heuer
    1990. Willy Gad, kupuje Zodiac grupu,bankrotira s njom već u Novembru 1997 god.
    1998. Zodiac je u Septembru kupljen od strane korporacije Genender International, INC.
    2001. Zodiac ulazi u grupu Fossil satova.

    Davne 1953 god. Zodiac lansira svoj prvi ronilački sat Sea Wolf namenjen roniocima i tada svrstava sebe među tadašnjim konkurentom Rolexa i njegovog pratioca Omege,koji su bili tadašnji pioniri mora.
    1970 god. Zodiac, Sea Wolf postaje i zvanični i sastavni sat američke elitne mornarice Navy Seals.

    PASSION. PRECISION.
    ...PERFORMANCE...

    Sve do danas ostaje na svom karakterističnom, prepoznatljivom stilu, koristi široke pregledne prečnike sata dobro vidljive i prepoznatljive u tamnim prostorijama i dubini mora.


    Zodiac ZO8506_____________________________Zodiac ZO6900


    Zodiac ZO6903_____________________________Zodiac ZO6905


    Zodiac ZO4700_____________________________Zodiac ZO8503 Zmx


    Zodiac Oceanaire-Automatic


    Postoje dva kriterijuma da bi se sat pustio u promet. Prvi kriterijum je da svi satovi iz kolekcije Zodiac-a budu napravljeni u Švajcarskoj kao i da su sa švajcarskim mehanizmom. Drugi kriterijum je, da svaki sat prođe kroz COSC (Control Officile Suisse de Chronometers, oficijelni švajcarski institut za testiranje i kontrolu hronometara) kako bi se testirao na najstrožije testove kvaliteta, izrade i preciznosti.

    Pozdrav...

    do ove teme došao raznim istraživanjima "Wikipedia, Swiss Timepiece Makers"
    Poslednja ispravka: dragon (7.2.2010. u 12:17)

  2. #2
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Zodiac sat-swiss made 1882

    Kako fenomenalnih muških modela, Zodiac prestavlja odličnu žensku kolekciju satova.





    Z02247_______________ZO2270____________ZO2261_____ ______ZO2262


    ZO7015_______________Z07010____________ZO5502_____ ______ZO2279

    Prelepi ženski modeli kako bi obradovali svoju lepšu polovinu, kupovina iz odličnih arsotimana kolekcije Zodiac.


    do ove teme došao raznim istraživanjima "Wikipedia, Swiss Timepiece Makers"

  3. #3
    Mlađi član
    Član od
    18.5.2010.
    Poruke
    38
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom re: Zodiac sat-swiss made 1882

    Mogu li dobiti misljenje o Zodiac Desert Hawk satu. Mehanizam je Ronda 715 Swiss made?

    Hvala!

  4. #4
    sub
    sub je offline
    Stariji član Avatar korisnika sub
    Član od
    3.1.2009.
    Poruke
    601
    Lajkovi
    143
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom re: Zodiac sat-swiss made 1882

    ANGELE ne moguce da u ovi automatici COSC sertifikovani

  5. #5
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Zodiac sat-swiss made 1882

    Da budem iskren sup, neverujem više ni ja...Nekada u njihovoj sjajnoj prošlosti možda su bili sa COSCC sertifikatima, a sada više ne verujem u to. Nedavno sam saznao da je u njima kineski Claro-Semag CL-888, a umalo ga ne kupih!
    U mojim istraživanjima kao i u časopisima što ih imam stoji da su sa COSCC sertifikatima dok je ova tema nastajala, ali sada stvarno sumljam u to...

    @sociolog, drago mi je da te vidim ovde, dobro došao na pravom si mestu!

    Kao i što sam znaš Ronda je dobar mehanizam, samim tim tvoj Zodiac je dobar sat, koliko te verno služi do sada?

    Učini mi nešto, aj postavi svoju kolekciju satova? Uslikaj ih i postavi ovde. Neka te ne mrzi kuckaj nešto i o Buran satu koji je nedavno nov u tvojoj kolekciji!
    Bdw, Zodijaci su satovi sa sjajnom prošlošću ali neslavnom sadašnjicom nažalost, naravno do toga ne bi došlo da sam brend nije pogoćen svetskom krizom koje je zadesila sve brendove.

    Ne zaboravi Omegu i Longinesa!

    Pozdrav...

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom re: Zodiac sat-swiss made 1882

    Ih bre ANGELE živog me isprepada!Nisam obraćao pažnju do sada na ovu temu,a sada kad sam je fino pregledao,prvo što sam pomislio je da si "puka",što reče Kerum od Splita! Živog bi te pojeo da se ne ispravi ovom zadnjom porukom !
    Mani bolan Wiki-oni tamo napišu čuda neviđena! Zodiac nema ni blizu satova sa COSC mehanizmima!
    @sociolog
    Dobro došao! Imam pitanje za tebe:da li imaš ili želiš da kupiš Zodiac Desert Hawk!

  7. #7
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Zodiac sat-swiss made 1882

    Citat HADzI DALIBOR kaže: Pregled poruke
    @sociolog
    Dobro došao! Imam pitanje za tebe:da li imaš ili želiš da kupiš Zodiac Desert Hawk!


    Ima ga, već je u njegovoj kolekciji!
    Ma pusti, nekada su mi bili baš dragi, izgleda da sam čitao samo o njihovoj istoriji, ne sadašnjici!

  8. #8
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom re: Zodiac sat-swiss made 1882

    Nema Zodiac satova koji poseduju cosc! O starijim modelima ovog proizvođača, dosta korisnih informacija možete pronaći na sledećem LINKU!
    Od automatika koliko znam Zodiac ima 2 sata u ponudi, ZO 8510 sa Sellita SW200 mehanizmom i Oceanaire sa Claro-Semag CL-888 mehanizmom koji jeste kineski (eboš Tianjin ST16) ali je obrađen i dorađen u Švajcarskoj kako bi mogao da ponese oznaku "Swiss made"! U suštini, reč je o mehanizmu solidnog kvaliteta, daleko od toga da je u klasi jedne ETA 2824, ali je opet barem za nijansu iznad kineza. Dosta se pisalo i raspravljalo o ovom mehanizmu na raznim forumima, i da budem iskren meni mehanizam uliva poverenje što se pouzdanosti tiče i verovatno bih kupio taj sat obzirom da mi se dopada da nije prevelik za moju ruku.

    O cosc možete više pročitati na sledećem linku... LINK

    sociolog
    Prvo, da ti poželim dobrodošlicu na forum.
    Za tvoj model sata ne mogu ništa konkretno da ti kažem jer ga nikada nisam video a da budem iskren, ne znam ni dal je iz pre-Fossil ere ili je sat novijeg datuma.
    Ronda 715 je prilično kvalitetan mehanizam, odlične izrade, pouzdan i sa dobrim perfomansama i trebalo bi da ima relativno mala mesečna odstupanja. Pripada Normtech liniji koja je za stepenik kvalitetnija od njihove ekonomske Powertech serije. Nadam se da je bar donekle od pomoći.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  9. #9
    Mlađi član
    Član od
    18.5.2010.
    Poruke
    38
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom re: Zodiac sat-swiss made 1882

    hvala svima na dobrodoslici i na odgovorima.

    Sat imam, a zadovoljan sam tak-tak. Koristim ga za svaki dan.

    @ANGEL-e budem pšostavio cim mi se dzepni Waltham i Omega vrate sa servisa

  10. #10
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: Zodiac sat-swiss made 1882

    Citat dragon kaže: Pregled poruke
    sociolog

    Ronda 715 je prilično kvalitetan mehanizam, odlične izrade, pouzdan i sa dobrim perfomansama i trebalo bi da ima relativno mala mesečna odstupanja. Pripada Normtech liniji koja je za stepenik kvalitetnija od njihove ekonomske Powertech serije. Nadam se da je bar donekle od pomoći.

    Pozdrav
    Rekao sam ti da je forum stručniji od ostalih, kao i o mehanizmu koji imaš, samo da se opustiš i uživaš u njima!
    Pozdrav Dragone...


    Jednom sam pitao dok sam se interesovao za Zodiac-e, da li je istina što se tiče o COSC sertifikatima i zaista dobijem odgovor, da naravno. Ne zameram im, trebaju prodati robu, zar ne ali zameram čoveku koji ima poprilično godina, a bavi se takvim klevetama, czczczcz...šalim se naravno.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Sector SGE 650 Swiss made
    By Nemanja Mijailovic in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 15.12.2010., 9:32
  2. ROAMER Clasic Sapphire Swiss made
    By popiosam in forum Prodaja satova
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 5.11.2010., 22:45
  3. zodiac
    By nikolina in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 5.8.2010., 8:41
  4. Accurex Swiss Made sat
    By beagle in forum Džepni satovi
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 16.7.2010., 13:35
  5. Triumph Motorcycles Men's Swiss Made Limited Edition
    By milan zmaj in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 24.2.2010., 22:29

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •