Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
  1. #1
    Novi član
    Član od
    8.11.2009.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom SAT TISSOT COUTURIER - Mišljenje

    Da li neko ima saznanja u vezi sata
    TISSOT COUTURIER (QUARTZ CHRONOGRAPH)T035.617.16.031.00
    link:
    http://www.tissot.ch/?mod_collection..._617_16_031_00

    Mogu da ga dobijem za 475 CHF iz inostranstva, sviđa mi se ali ne znam ništa o njemu. Da li se prodaje kod nas i po kojoj ceni? Kakav je kvalitet ovih satova, pošto poslednjih godina čujem dosta primedbi na TISSOT? Postoji li ovlašćeni servis, pošto dolazi sa World Wide garancijom od 2 godine?

    Možda preporuka za nešto drugo?

  2. #2
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom re: SAT TISSOT COUTURIER - Mišljenje

    Saša,

    što se tiče cene sata po kojoj možeš da ga kupiš, ona nije ništa specijalno, drugim rečima verovatno bi i ovde taj sat mogao da kupiš za istu ili možda čak i nižu cenu kod lokalnog distributera, firme Identico. To je jedan od razloga zbog kojeg ti preporučujem da sat kupiš u lokalu, a drugi je garancija. Uvek je bolje da kupiš sat lokalno kada je u pitanju garancija, jer to sa world wide garancijom ne funkcioniše tako dobro kada su lokalni servisi u pitanju, tako da bi najverovatnije morao da šalješ sat u lokalni servis zemlje u kojoj si ga kupio.
    Da li se kod nas prodaje iskreno ne znam, najbolje je da kontaktiraš distributera i da ih pitaš, a u slučaju da ga trenutno nemaju voljni su da ga naruče samo što se u tom slučaju čeka čak i do 45 dana.

    Što se tiče kvaliteta, tu ne moraš da brineš, Tissot je poznat po tome da ima izuzetno dobar odnos kvalitet/cena i samim tim predstavlja jako dobru kupovinu. Unutra je ETA G10,211 kvarcni mehanizam, koji ruku na srce nije među najboljima, ali će te sigurno jako dugo služiti. Pogledaj sledeću temu gde sam malo više govorio o tom i drugim ETA mehanizmima:

    TISSOT heritage vs. TISSOT prc 200

    Što se tiče samog sata, on je stvarno prelep i svakako preporučujem da ga kupiš. Postoji dosta tema u kojima se diskutovalo o satovima tog cenovnog ranga, pa preporučujem da pogledaš sledeće:

    Tissot do 300-350 eura
    Pomoć pri izboru sata do 300EUR
    Tissot Racing
    Tissot satovi - pomoć pri izboru ?
    savet oko izbora TISSOT sata
    Predlozi za kupovinu sata do 500 EUR

    Takođe isprobaj opciju pretraživanja, naći ćeš zaista jako puno zanimljivih i sličnih tema. U tom cenovnom rangu, ako razmišljaš o satu sa hronografom, safirnim staklom i kvalitetnom izradom onda si na pravom putu, a pored Tisott-a uzmi u obzir i sledeće: Certina i Hamilton. Možda se čitajući tekstove na forumu zainteresuješ i za satove sa automatskim mehanizmom pa potpuno promeniš odluku.
    U svakom slučaju nadam se da te nisam previše zbunio sa gomilom informacija, i pozivam te da malo istražiš forum i naravno postaviš još koje pitanje. Mislim da je jedna od najvećih draži kada su satovi u pitanju, upravo slatke muke prilikom njihovog izbora.

    Pozdrav,
    V.S.

  3. #3
    Novi član
    Član od
    8.11.2009.
    Lokacija
    Ljubljana, SLO
    Poruke
    25
    Lajkovi
    8
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: SAT TISSOT COUTURIER - Mišljenje

    Pozdrav svima,

    i moje je pravo ime Saša odnosno u slovenačkoj verziji to je Sašo (živim u Sloveniji). U SLO nemamo sličan forum pa kad sam pronašao Svet Satova bio sam oduševljen

    Kao prvo izvinjavam se na mom jeziku ali učio sam samo iz Alan Fordova u mladosti pa bih vas zamolio za malo strpljenja. Povod, da pišem u ovoj temi je taj da sam se i ja u poslednje vreme zainteresirao za ovaj sat ali ja bih uzeo model sa Valjoux 7750 kalibrom (šta mislite o takvom izboru?).

    Naravno malo ču još sačekati kupnjom jer sam pre mesec dana kupio Doxa Trofeo (quartz ) ali ovaj Couturier defitivno moj je sledeči izbor.

    Evo iskoristio sam ovu temu za moj prvi post i nadam se da se nisam totalno blamirao i da ču se još u kojoj temi ohrabriti

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom re: SAT TISSOT COUTURIER - Mišljenje

    Prvo, Saša, da ti poželim dobrodošlicu na forum a o jezičkim barijerama ne razmišljaj, nema ih!

    Sad, što se sata tiče... Jel može neki link do ovog modela sa Valjoux 7750 kalibrom? Ja nisam uspeo da ga pronađem.
    Na zvaničnom sajtu postoji model sa ETA C01.211 mehanizmom, a o samom mehanizmu se već nešto malo pisalo u sledećoj temi. Kod C01.211 mehanizma je problem što ima plastičnih delova u sebi i sa svega 15 rubina može doći do bržeg habanja određenih delova mehanizma što će svakako uticati na pouzdanost i tačnost samog mehanizma. Iako sam mišljenja da je tehnologija obrade materijala napredovala u dovoljnoj meri da se plastika može adekvatno nositi sa metalom, ako pričamo o C01.211 mehanizmu, mislim da bi trebalo da sačekaš još neko vreme dok se isti ne dokaže u upotrebi. Pritom, ako je cena sata visoka (kao što sam nalazio ~650€), možda i ne predstavlja baš najbolju kupovinu.
    Ako je u pitanju pravi ETA Valjoux 7750 i ako je cena razumna, mislim da sat zaista predstavlja dobru kupovinu i u tom slučaju, "just go for it"!

    Inače, ja bih ti rekao slobodno piši na slovenačkom jer ga razumem savršeno (rođen i živeo tamo), ali nisam siguran koliko bi to odgovaralo ostalim članovima.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  5. #5
    Novi član
    Član od
    8.11.2009.
    Lokacija
    Ljubljana, SLO
    Poruke
    25
    Lajkovi
    8
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: SAT TISSOT COUTURIER - Mišljenje

    Hvala dragon.

    Da, i ja sam primjetio da nigdje na Tissot web stranici nema Couturiera sa Valjoux 7750 kalibrom, samo model sa ovim "novim" C01.211 mehanizmom. Pa sada i nisam siguran da ću moći dobiti ovu valjoux variantu (još nisam tražio informacije kod Tissot distributera u SLO).

    Valjoux mehanizam spomnjali su ovdje: http://www.hour-hand.com/index.php/T...ssot-couturier i još na nekoliko drugih web stranica. I ni cijenu nisam uspio da pronadjem ali mislim da govorimo o cca. 1.000 - 1.200 eur za takav sat.

    Ali ne žuri mi se kako sam več spomenu gore pa ću si uzeti vreme za "istragu" i uživati u tome Dakako svaki komentar na ovu temu biće dobrodošao

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom re: SAT TISSOT COUTURIER - Mišljenje

    Izabrao si sat za koji se može reći da je fantomski! Evo još jedan link sa kratkim opisom karakterista ali nisam siguran dal ga ima u prodaji više. Deluje mi kao da je u pitanju starija verzija ili neka limitirana i da ga je zamenio mlađi brat. A mlađi brat dolazi i sa c01.211 i sa eta 7750 mehanizmom. Nažalost po meni je ova fantomska verzija sa 7750 mehanizmom daleko lepša i deluje kvalitetnije, ali ja nisam uspeo nigde da je pronađem a da se prodaje.
    Inače, našao sam cenu ovoj novoj verziji, i kao što si i pretpostavio, iznosi oko 1100€ sa brazletnom tj. metalnom narukvicom.

    Nego, jesi li razmišljao možda o Hamilton satovima? Jazzmaster chrono je, čini mi se, bolja kupovina.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  7. #7
    Novi član
    Član od
    8.11.2009.
    Lokacija
    Ljubljana, SLO
    Poruke
    25
    Lajkovi
    8
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom re: SAT TISSOT COUTURIER - Mišljenje

    Hehehe zanimljivo, baš sam i ja poćeo razmišljati o Hamilton satovima - naišao sam na takve savjete i na watchuseek forumu pa mislim da je to super ideja

    Želio bih sat koji mi estetski odgovara a da ima i neki kvalitetan, meni "atraktivan" mehanizam. Satovi su me oduvijek interesirali a u zadnje vreme intenzivnije razvijam ovaj "hobi"

    Ova Doxa Trofeo koju sam kupio estetski i po kvalitetu mi super odgovara ali je quartz mehanizam (Ronda mislim ali nisam 100%) pa bih za sledeću kupnju želio odabrati jedan kvalitetan automatik. Hamilton ušao je u uži izbor! Možda Jazzmaster ali vidim da ima puno zanimljivih modela. Možda stavim u izbor i kakav Oris sat.

  8. #8
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom re: SAT TISSOT COUTURIER - Mišljenje

    Moram priznati da nisam u poslednje vreme previše obraćao pažnje na Tissot i njihove nove modele koje su izbacili. Courtier zaista deluje kao atraktivan sat, ali onaj model sa tvog linka i za taj model verovatno i da ne bih oklevao da ga kupim. Ali ovaj drugi, koji se nalazi i na zvaničnom sajtu Tissot-a me jednostavno ne privlači i u kombinaciji sa cenom od preko 1000€ meni lično nije interesantan. Povrh svega, sve češće nailazim da Tissot u poslednje vreme ima problema sa QC tj. kontrolom kvaliteta. Ja u to i ne želim baš da poverujem i mišljenja sam da je to posledica transporta ili neadekvatnog rukovanja od strane prodavaca možda, ali eto, priče kruže.

    E sad što se tiče drugih proizvođača, Hamilton ima toliki izbor odličnih satova da će ti se zavrteti u glavi ako kreneš previše da razmišljaš koji da uzmeš! X-wind, conservation, navy gmt, khaki chrono, navy regata, jazzmaster viewmatic (nije hrono, ali je prelep), jazzmaster chrono, jazzmaster open heart (takođe nije hrono)...
    Od ostalih marki Fortis ima interesantnih chrono fliegera po ceni od ~1000e, zatim Sinn satovi, pa recimo Damasko DC56, zatim Laco, itd.
    Seiko ima hronograf modela, ali to zadovoljstvo zaista košta, mada sam mišljenja da vrede svaki cent. Ali recimo, jedan alpinist koji nije hronograf svakako zaslužuje pažnju.

    Citat SaleK kaže:
    Ova Doxa Trofeo koju sam kupio estetski i po kvalitetu mi super odgovara ali je quartz mehanizam (Ronda mislim ali nisam 100%) pa bih za sledeću kupnju želio odabrati jedan kvalitetan automatik.
    Pa ok, kvarcni mehanizam. Nije taj kvarcni mehanizam toliko loša stvar. Naravno da nema tu privlačnost koju poseduju mehanički mehanizmi, ali ima i on svojih prednosti. Recimo, ne moraš da razmišljaš dal će ti sat stati ili ne ukoliko ga ne nosiš duže vreme i samim tim uvek je sat spreman za nošenje. Jeftini kvarcni satovi su idealni za radne satove, da ubiješ boga u njima verovatno će i dalje raditi (recimo, Casio) i neće ti biti žao ako ga i uništiš. Iako vlada mišljenje da je mehanički sat najpodesiniji za ronioce, mnogi ronilački satovi imaju kvarcne mehanizme i isti nisu baš tako lako podložni kvarovima zbog visokog pritiska koji vladaju na dubinama.

    Pozdrav
    Poslednja ispravka: dragon (11.11.2009. u 12:07)
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


Slične teme

  1. Mišljenje o Fortis 595.10.46 satu
    By gordans in forum Fortis
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 5.8.2011., 15:27
  2. Tissot Couturier GMT - misljenje
    By Argus in forum Tissot
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 17.1.2011., 0:19
  3. Kupujem TISSOT COUTURIER
    By Argus in forum Kupovina satova
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 15.11.2010., 3:21
  4. Tissot Couturier vs. Certina DS Podium
    By Gildo in forum Tissot
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 18.7.2010., 22:44
  5. Tissot T-LORD Automatic Krono, info i mišljenje
    By aleksandar lukić in forum Tissot
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 7.3.2010., 17:03

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •